Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Czego teraz słuchacie?
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 2675, 2676, 2677 ... 2706, 2707, 2708  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Muzyka
View previous topic :: View next topic  
Author Message
B.J.
box

PostPosted: 30.05.2018, 23:07    Post subject: Quote selected Reply with quote

Various Artists - Exotic Mindexpanders Volume 1: In Search of the Orgiastic Flashtastic Psychspastic Groove (2009)
Kompilacja rzadkich nagrań z lat `60 i `70. Z 12 wykonawców znałem jeden zespół (Crazy Elephant). Fachowy wybór numerów, które można włożyć w większości do wora proto-psych, ale jest też trochę dziwacznych, quasiprogowych wypraw i duuużo sitaru. Polecam luminarzom psychedelii Exclamation

View user's profile Send private message
Białystok
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 30.05.2018, 23:08    Post subject: Quote selected Reply with quote

ELOY Power And The Passion (1975)

Wywołaliśmy z Leptirem temat, to postanowiłem sprawdzić album, który wtedy wygrał. Niestety nie ma żadnych reedycji na LP więc leci z CD.

Lubię Eloy bo to dla mnie miła odskocznia od jazzów, czy progów a popu słuchać nie lubię. Eloy to oczywiście nie pop ale tacy trochę romantycy space rocka.

Kiedyś uważałem że najlepszy Eloy to pierwsze trzy albumy, bo znałem jeszcze tylko te z lat 80-tych, które mi zupełnie nie odpowiadały, a nie znałem w ogóle tych z najlepszego teraz dla mnie ich okresu 1975-1978. Wyniki tego plebiscytu sprzed lat są więc niemal identycznie z moimi preferencjami.
Adi
maxi-singel analogowy

PostPosted: 31.05.2018, 00:16    Post subject: Quote selected Reply with quote

Cannonball Adderley - Somethin' Else.
"Nie jesteśmy wrogami lecz przyjaciółmi. Wrogami być nam nie wolno. Choć targają nami namiętności nie mogą zerwać więzów serdecznych. Tajemny akord pamięci zagra trącony ponownie przez anielskie struny naszej natury" - Martin Luther King
Back to top
Bartosz
digipack

PostPosted: 31.05.2018, 07:46    Post subject: Quote selected Reply with quote

Maciek wrote:
I nie mogę nie wspomnieć, że wszystko to przedpremierowo zawsze grają w Trójce. Wink

I co, słuchacze im nie uciekają z krzykiem? Wink

Jon Hopkins - Singularity (2018)

Nie ma się co oszukiwać, że Singularity jest czymś więcej, niż gorszą wersją Immunity z 2013, bo generalnie idee muzyczne albo się powtarzają, tylko z gorszym skutkiem, albo, owszem, są krokiem w nową stronę, tyle, że są po prostu słabe. Niemniej i tak album, poza nudną, plumkaną końcówką jest bardzo spoko. Potężny, neonowy techno house wychodzi Hopkinsowi wspaniale i chociaż nie ma tutaj zabójców na miarę Open Eye Signal, to jest w zasadzie bardzo fajnie.

Mówiąc do tych, którzy Hopkinsa nie znają - i po ludzku - jest to naprawdę ładna elektronika z niezłym wykopem. Tak, że polecam. Chociaż poprzedni album - Immunity - polecam jeszcze bardziej!

Back to top
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 31.05.2018, 08:09    Post subject: Quote selected Reply with quote

Bartosz wrote:
Maciek napisał: I nie mogę nie wspomnieć, że wszystko to przedpremierowo zawsze grają w Trójce.

I co, słuchacze im nie uciekają z krzykiem? Wink

Raczej nie, bo są przyzwyczajeni do takiej muzyki od lat. Wink
Takie rzeczy naprawdę grają tam przed północą, ba, najczęściej w okolicy 19:00-21:00. Choć z ciekawości sprawdziłem Kapital & Pinhasa - w tym wypadku była to audycja o 4:00 (ale za to poleciała połowa płyty Wink).
https://www.polskieradio.pl/6/5391/Artykul/2065334,Wikingowie-sagi-i-syntezatory
Leptir
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 31.05.2018, 11:23    Post subject: Quote selected Reply with quote

Białystok wrote:

Kiedyś uważałem że najlepszy Eloy to pierwsze trzy albumy, bo znałem jeszcze tylko te z lat 80-tych, które mi zupełnie nie odpowiadały, a nie znałem w ogóle tych z najlepszego teraz dla mnie ich okresu 1975-1978.

Dla mnie najlepszy okres Eloy to ten od "Power & the Passion" do "Planets"/"Turn of the Tide" włącznie. Później już bywało różnie - zdarzały się rzeczy niezłe (jak np. "Metromania"), ale też i płyty dla mnie ciężko słuchalne (np. "Performance").

A w temacie - poranek kobiecy - najpierw Sinead O'Connor "The Lion and the Cobra", a teraz Patti Smith "Easter". Niby dwie bardzo różne płyty, innych wokalistek, wychowanych w zupełnie innych warunkach - ale jakoś obie kojarzą mi się mocno ze sobą. Ta emocjonalność, bunt, bezkompromisowość, ekspresja!
B.J.
box

PostPosted: 31.05.2018, 11:55    Post subject: Quote selected Reply with quote

Serge Chaloff ‎– Blue Serge (1956)
Saksofon barytonowy w bopowej akcji. Zacne.

gharvelt
digipack

PostPosted: 31.05.2018, 12:12    Post subject: Quote selected Reply with quote

Beach House - 7 (2018)

Zdaje się, że jeszcze nikt nie wspominał na FD o najnowszej, tegorocznej płycie grupy Beach House, która ukazała się już ponad 2 tygodnie temu. A decydowanie warto zwrócić na nią uwagę. Podchodziłem do niej z pewną rezerwą, nie spodziewając się żadnych fajerwerków, bo taką sobie wyrobiłem opinię na temat twórczości zespołu na podstawie odsłuchów wcześniejszych wydawnictw - czyli przyzwoity poziom, bez specjalnych odchyłów w górę czy w dół. Tymczasem najnowszy krążek bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Wreszcie jakiś nowy dream pop nie ustępujący w ogóle klasykom gatunku, który nawet brzmi jak stylizowany na muzykę sprzed 25-30 lat, tylko bez tego odrzucającego wrażenia, że to odgrzewany kotlet. Spokojne tempo, bardziej jak u Slowdive, eteryczny wokal niczym z Cocteau Twins, trochę gitar i senności rodem od My Bloody Valentine. Czyli moda na retro nie przemija, w ubiegłym roku przy okazji nowego "Twin Peaks" niektórzy (w tym ja) zasłuchiwali się w singlu "Shadows" grupy Chromatics, teraz natomiast cała płyta łącząca dream pop z nową psychodelią i shoegaze, przyciągającym wokalem i chwytliwymi melodiami. Ze względu na bardzo równy poziom albumu ciężko wskazać najmocniejszy punkt, dlatego wymienię 4 ulubione kawałki: "Pay No Mind", "Lemon Glow", "L'inconnue" (świetnie pasujący śpiew po francusku!) oraz "Girl of the Year".
Back to top
B.J.
box

PostPosted: 31.05.2018, 15:50    Post subject: Quote selected Reply with quote

Hank Crawford - Indigo Blue (1983)
Bluesy i ballady jazzowe zagrane przez starych wyjadaczy niedzielnych obiadów. Z klasą, ale bez szału. Przyjemnie.

Bartosz
digipack

PostPosted: 31.05.2018, 19:41    Post subject: Quote selected Reply with quote

gharvelt wrote:
Beach House - 7 (2018)

Nadal nie mogę załapać fenomenu tej płyty. W sensie, spoko muzyka, jak to Beach House, ale nie potrafię dostrzec w niej niczego fajniejszego niż na poprzednich albumach. Możliwe, że to jest dla mnie zbyt przystępne jak na shoegaze Wink Chociaż to w sumie tylko trochę shoegaze no ale jednak!

Back to top
Adi
maxi-singel analogowy

PostPosted: 31.05.2018, 22:05    Post subject: Quote selected Reply with quote

Camel - The Snow Goose. Nie przepadam za tym zespołem, poszczególne utwory z różnych płyt lubię, ale całościowo nie mogę się przekonać do żadnej z tych, które słyszałem.
"Nie jesteśmy wrogami lecz przyjaciółmi. Wrogami być nam nie wolno. Choć targają nami namiętności nie mogą zerwać więzów serdecznych. Tajemny akord pamięci zagra trącony ponownie przez anielskie struny naszej natury" - Martin Luther King
Back to top
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 01.06.2018, 10:53    Post subject: Quote selected Reply with quote

Chris Squire - Fish Out Of Water. Z niewiadomych przyczyn ten album i ja do tej pory sie rozmijaliśmy, ale na szczęście wreszcie udało się spotkać. Fantastyczna płyta!
View user's profile Send private message Visit poster's website
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 01.06.2018, 15:28    Post subject: Quote selected Reply with quote

Heliod - Heliod. The Doors odkrywają stoner i przyprawiają to pustynnym klimatem Smile Trochę tak to brzmi, oczywiście, jeśli wyobrazimy sobie Doorsów bez organów. Bardzo fajna pustynna psychodelia.
View user's profile Send private message Visit poster's website
B.J.
box

PostPosted: 02.06.2018, 12:55    Post subject: Quote selected Reply with quote

Charisma - Charisma (1969)
Pierwsza i przedostatnia płyta zespołu z USA. Eklektyczna psychedelia, która gładko wchodzi i niewiele po niej zostaje w organizmie. Dla luminarzy.

Majkel
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 02.06.2018, 13:58    Post subject: Quote selected Reply with quote

Poza tym, że fajna była ta Charyzma, nic nie pamiętam. Gdzieś tam leży, trzeba odgrzebać.
A tymczasem leci sobie u mnie druga płyta z zestawu Boston - Fleetwood Mac - może nie aż tak ograna, ale zapamiętana, doskonała muzyka Cool

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Muzyka All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 2675, 2676, 2677 ... 2706, 2707, 2708  Next
Page 2676 of 2708

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum