Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Czego teraz słuchacie?
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 2678, 2679, 2680 ... 2720, 2721, 2722  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Muzyka
View previous topic :: View next topic  
Author Message
greg66
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 06.06.2018, 12:48    Post subject: Quote selected Reply with quote

SALVATION - Salvation /1968/

Grupa Salvation powstała w 1967 roku w San Francisco. Z początku używali nazwy New Salvation Army Banned ale organizacja Armia Zbawienia wniosła protest przeciw tej nazwie, co zakończyło się procesem sądowym. Muzycy zostali zmuszeni do skrócenia nazwy. Przez wiele tygodni zespół występował na darmowych koncertach w parku Golden Gate oraz w sali The Straight Theatre w Haigh Ashbury.

więcej na blogu

View user's profile Send private message Visit poster's website
B.J.
box

PostPosted: 06.06.2018, 19:34    Post subject: Quote selected Reply with quote

The Bintangs - Blues On The Ceiling (1969)
Jestem w szoku. Nie sądziłem, że może mi się spodobać płyta, gdzie banda białasów gra same bluesowe kowery. Ale jak te Holendry to robią! Jest haj i dużo prądu. Polecam Exclamation
Próbka akurat instrumentalna: St. Louis Blues

View user's profile Send private message
esforty
epka analogowa

PostPosted: 07.06.2018, 12:23    Post subject: Quote selected Reply with quote

Fink -"Resurgam" 2017

Nie <zdziesiątkowała> mnie to płyta tak jak poprzednia Fink’s Sunday Night Blues Club, Vol. 1.
Jeżeli tam stosem pacierzowym był blues to na Resurgam buduje się posępną konstrukcję z materiałów używanych przy produkcji elektroniki, tej przystępniejszej i popu, tego nieco elitarnego.
Dobra produkcja i słucha się z zainteresowaniem ale... po ciarki to odsyłam do poprzedniczki.
Adi
maxi-singel analogowy

PostPosted: 07.06.2018, 20:12    Post subject: Quote selected Reply with quote

U mnie kończy się soundtrack do filmu Somewhere In Time, autorstwa Johna Barry'ego. Piękny motyw główny, choć chyba aż nazbyt powtarzany, niemniej bardzo ładna, romantyczna muzyka.
"Nie jesteśmy wrogami lecz przyjaciółmi. Wrogami być nam nie wolno. Choć targają nami namiętności nie mogą zerwać więzów serdecznych. Tajemny akord pamięci zagra trącony ponownie przez anielskie struny naszej natury" - Martin Luther King
Back to top
zlatan
epka kompaktowa

PostPosted: 08.06.2018, 16:07    Post subject: Quote selected Reply with quote

Na fali ostatniej rozmowy o Tears For Fears zachciałem sobie posłuchać Songs From The Big Chair. Ręka już sięgała po płytę, ale w końcu wylądowała tuż obok. Alfabetycznie i stylistycznie Smile

Talk Talk - It's My Life

Ale ja, kurde, lubię tę płytę! Obok m.in. właśnie Tears For Fears, piękny przykład jak robić lekkie i niebanalne popowe piosenki. Są niemal pinkfloydowe klawisze, są kapitalne kontrasty dynamiczne (Renee), są intrygujące aranżacje (perkusjonalia, okazjonalnie trąbka, jazzowe solo w Call In The Night Boy, a bezprogowy bas tak szaleje na całej płycie, że już tylko dla tego warto jej posłuchać). Bardzo podoba mi się gra gitary elektrycznej na tym albumie - odzywa się raczej rzadko, ale jak już zagra, to momentalnie nadaje klimat całemu kawałkowi.
Kopmozycje - wiadomo. Dum Dum Girl na otwarcie wydaje mi się nieco banalny (jakby jeszcze Hollis mocno patrzył na swoją poprzednią płytę), ale później już jest strzał za strzałem. Co ciekawe, kiedyś nie lubiłem słynnej piosenki tytułowej, wydawała mi się nieco namolna, ale jakiś czas temu się z tego wyleczyłem - toż to kapitalny pop-rockowy kawałek, jakich próżno już dzisiaj szukać w radio.
Wada? Chyba tylko taka, że Tomorrow Started nie jest na końcu płyty. To jest taki numer, że wszystkie po nim na płycie (wszak bardzo dobre) wypadają już dla mnie troszkę blado.
Wielką formę utrzymali jeszcze na kolejnej płycie, a później... Wiem, że ostatnie dwa krążki Talk Talk mają swoich die-hard fanów, ale ja już nie mam do nich serca. Bez takich piosenek jak na It's My Life ten zespół nie ma dla mnie sensu Smile
Back to top
Adi
maxi-singel analogowy

PostPosted: 08.06.2018, 20:14    Post subject: Quote selected Reply with quote

Nacisnęło mnie na coś mocniejszego - Mortification - Post Momentary Affliction 1993 - death metal.
"Nie jesteśmy wrogami lecz przyjaciółmi. Wrogami być nam nie wolno. Choć targają nami namiętności nie mogą zerwać więzów serdecznych. Tajemny akord pamięci zagra trącony ponownie przez anielskie struny naszej natury" - Martin Luther King
Back to top
Leptir
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 09.06.2018, 12:53    Post subject: Quote selected Reply with quote

Toto - "Isolation" - moim zdaniem bardzo dobra, równa i pozbawiona słabych momentów płyta. Świetnie sprawdza się w upalny letni dzień. Muzyka cały czasy leci z kopyta (oczywiście w sensie AOR-owym), z rzadkimi chwilami wytchnienia przy okazji ballad.

School of Seven Bells - "Ghostory" - przykład, że i w obecnych czasach można nagrać bardzo dobrą i niebanalną płytę w nurcie mocno elektronicznego pop-rocka. Jest w tym obecny - nomen omen - duch firmy 4AD z lat 80. Mogę sobie nawet wyobrazić, że tak mogłaby wyewoluować muzyka Cocteau Twins.
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 09.06.2018, 17:25    Post subject: Quote selected Reply with quote

Leptir wrote:
Toto - "Isolation" - moim zdaniem bardzo dobra, równa i pozbawiona słabych momentów płyta. Świetnie sprawdza się w upalny letni dzień. Muzyka cały czasy leci z kopyta (oczywiście w sensie AOR-owym), z rzadkimi chwilami wytchnienia przy okazji ballad.

Trochę niedoceniona i krytykowana, bo zabrakło Afryki i Kimball wyleciał. Też bardzo lubię.

http://artrock.pl/
Back to top
Leptir
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 09.06.2018, 20:27    Post subject: Quote selected Reply with quote

Fakt, Afryki tam nie ma, ale jako całość to nawet bardziej mi się podoba od Czwórki.
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 09.06.2018, 22:24    Post subject: Quote selected Reply with quote

Mnie też. Za Czwórką aż tak nie przepadam.

http://artrock.pl/
Back to top
Crowley
digipack

PostPosted: 09.06.2018, 23:26    Post subject: Quote selected Reply with quote

Isolation to chyba moja ulubiona płyta Toto. Właśnie przez ten luzacki klimat i "równość". Ale ja Toto lubię prawie wszystko w zasadzie.

zlatan wrote:
Wielką formę utrzymali jeszcze na kolejnej płycie, a później... Wiem, że ostatnie dwa krążki Talk Talk mają swoich die-hard fanów, ale ja już nie mam do nich serca. Bez takich piosenek jak na It's My Life ten zespół nie ma dla mnie sensu

Pełna zgoda. Nawet debiut jest w porządku ale dwie kolejne to mistrzostwo, nie tylko w kategorii "art-pop". Na dwóch ostatnich po prostu brakuje melodii. Są genialne momenty ale pomiędzy nimi dziury.

A u mnie (chociaż patrząc po opiniach w internecie chyba nie powinienem się przyznawać):
Elton John - Victim of Love
Lubię disco. Very Happy A jak tu pięknie bas chodzi!
Back to top
Bartosz
digipack

PostPosted: 10.06.2018, 08:34    Post subject: Quote selected Reply with quote

Radiohead - A Moon Shaped Pool (2016)

Radioheadzi bywają nazywani współczesnymi Beatlesami i przyznam, że na co najmniej jednym polu jest to trafne porównanie - żaden zespół poza tymi dwoma nie nagrywał tak strasznie nierównych płyt! Powiedzmy, że zespół Thoma Yorke'a jest tutaj trochę lepszy, bo jednak Kid A jest płytą równą i w całości genialną, czego o żadnym albumie Bitli nie da się powiedzieć, ale poza tym zasada ta działa.

Na nowej płycie jest 11 kawałków, z których jeden jest arcydziełem (Ful Stop to najlepszy kawał psychodelii od czasów Ummagummowego
Careful With That Axe, Eugene!), ze cztery są fajne (Burn the Witch, Daydreaming, Identikit, The Numbers), a cała reszta jest na ogół nijaka i bezbarwna. Nie że jakaś zła, ale nic tam nie ma szczególnego. Jak u Bitli!

Back to top
zlatan
epka kompaktowa

PostPosted: 10.06.2018, 11:14    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dołączam się do grona umiarkowanych entuzjastów Toto IV. Nigdy jakoś nie pojąłem fenomenu tej płyty. Owszem, jest ładna, przebojowa, ale długimi momentami nieco bezpłciowa. Oprócz Afriki najbardziej lubię dwa najostrzejsze numery - Afraid Of Love i Lovers In The Night. Również stawiam wyżej Isolation, ale też Fahrenheit i jeszcze kilka późniejszych.

Crowley wrote:
Nawet debiut jest w porządku ale dwie kolejne to mistrzostwo, nie tylko w kategorii "art-pop".

Tak, na debiucie jest kulejące brzmienie, nieco jeszcze naiwny warsztat kompozytorski i trochę newromantikowego słodzenia, a mimo to płyta wyszła zaskakująco udana i fajna do słuchania.
Back to top
B.J.
box

PostPosted: 10.06.2018, 20:04    Post subject: Quote selected Reply with quote

Przez ostatnie dni łyknąłem 3 pierwsze płyty 2 Plus 1:
Nowy, wspaniały świat (1972) - pop z dużą ilością folkloru ludowego, często naiwny, ale urokliwy;
Wyspa dzieci (1975) - pop barokowy, z pretensjami koncepcyjnego albumu z syntezatorem i melotronem;
Aktor (1977) - koncept progowy poświęcony Zbigniewa Cybulskiego pamięci.
Każda z płyt po kolei coraz ciekawsza.
A wszystkie słuchane z takiej książki, gdzie jest tego jeszcze więcej:

esforty
epka analogowa

PostPosted: 10.06.2018, 21:12    Post subject: Quote selected Reply with quote

Charles Mingus -"Pithecanthropus Erectus" 1957

To konkret w sprawie nadchodzących zmian w jazzie u schyłku lat 50-tych.
Konkret eksplodujący natychmiast, a nie jakaś bomba z opóźnionym zapłonem.
Do odtwarzacza trafił bez związku z pogodą i odbywającego się w tych dniach festiwalu opolskiego, no, może trochę Wink .
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Muzyka All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 2678, 2679, 2680 ... 2720, 2721, 2722  Next
Page 2679 of 2722

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum