Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Depeche Mode
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 19, 20, 21  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Leptir
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 09.06.2018, 15:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Prowokacyjnie można postawić pytanie: "czy komuś potrzebne jest jeszcze Depeche Mode?". Smile Do takich rozważań skłoniła mnie nowa piosenka Goldfrapp z Dave'em Gahanem na wokalu. https://www.youtube.com/watch?v=pSozvePvdek
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MichalP
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 09.06.2018, 21:13    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Leptir napisał:
Prowokacyjnie można postawić pytanie: "czy komuś potrzebne jest jeszcze Depeche Mode?"

Wcale nie prowokacyjne tylko sensowne i przy takich kawałkach jak najbardziej na miejscu. Gahan ostatnimi laty rozwinął się jako artysta w tych projektach z pewnością bardziej niż w DM, które moim zdaniem nagrywa juz tylko dla koncertów i pierdyliarda wykonań Enjoy The Silence. No bo kto przy zdrowych zmysłach idzie tam by słuchać rzeczy z Delty czy Sounds.
Ale z drugiej strony to trochę smutne, że taka marka stała się gardłem do wynajęcia. Crying or Very sad
Powrót do góry
Leptir

PostWysłany: 10.06.2018, 10:05    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No cóż, DM to dojna krowa i panowie raczej z tego nie zrezygnują. A że pomysłów i energii już brakuje, to zostaje odgrzewanie kotletów - co zresztą i tak zazwyczaj przynosi największe dochody. Moim zdaniem fajnie, że Gahanowi chce się coś tam jeszcze robić i szukać inspiracji poza zespołem. Tym bardziej, że jak słusznie zauważyłeś, efekty bywają często interesujące.
zlatan
epka kompaktowa

PostWysłany: 10.06.2018, 10:26    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A ja całkiem niedawno słuchałem sobie Delty i nie wiem, czy tak ją wszyscy jadą dla zasady, bo to jest super płyta Smile Właśnie jak żadna inna Depeszy pożeniona z tym, co robi Gahan poza zespołem. Bo Gahan poza DM to faktycznie interesujący kawałek muzyki - te elektro-rock-bluesowe płyty solowe czy z Soulsavers generalnie trzymają poziom, a mają takie momenty, że niemal dorównują najlepszym momentom DM. Pisałem chyba przy okazji strzelanki, że zaskakująco to właśnie Gahan najlepiej sobie według mnie radzi poza macierzystym zespołem, a nie Gore czy Wilder, którzy mają największy wkład w muzykę DM. No ale pierwszego dyskwalifikuje wokal, a Recoil nigdy nie polubiłem.
Powrót do góry
Yer Blue
remaster

PostWysłany: 10.06.2018, 12:56    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

MichalP napisał:
No bo kto przy zdrowych zmysłach idzie tam by słuchać rzeczy z Delty czy Sounds.

A to dopiero prowokacja Smile Równie dobrze można zripostować: kto przy zdrowych zmysłach mógłby tak lekceważąco odnosić się do tak świetnej płyty jaką jest Delta Machine Smile
Jak dla mnie mogliby zagrać całą Deltę, najlepiej z 4 bonusami z niej i nic innego. Byłbym w siódmym niebie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 10.06.2018, 13:03    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie wiem, czy jestem przy zdrrowych zmysłach, pewnie niespecjalnie, ale ostatnia płyta DM jaką mam na półce to Ultra. I to nie dlatego, że reszty nie znam - wręcz przeciwnie.

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Yer Blue
remaster

PostWysłany: 10.06.2018, 13:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Spoko Wojtku, Twoje opinie o ostatnich płytach DM są dosyć już znane Smile
A moja riposta to żarcik, gorzej jak MichalP nie żartował Wink
Powrót do góry
Freefall
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 10.06.2018, 14:14    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zlatan napisał:
A ja całkiem niedawno słuchałem sobie Delty i nie wiem, czy tak ją wszyscy jadą dla zasady, bo to jest super płyta Smile Właśnie jak żadna inna Depeszy pożeniona z tym, co robi Gahan poza zespołem.

Brawo, zlatan:!:
"Delta Machine" to całkiem ciekawa płyta. Dobrze, że ktoś to napisał Smile.
Powrót do góry
WOJTEKK

PostWysłany: 10.06.2018, 17:16    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Michał ma sporo racji, bo jednak zdecydowana, drastycznie zdecydowana większość fanów idzie na koncert posłuchać klasyków, a nie nowszysch rzeczy - mam sąsiada depesza i on zdecydowanie preferuje starszy repertuar na koncertach

Powrót do góry
Yer Blue
remaster

PostWysłany: 10.06.2018, 19:13    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Freefall napisał:
zlatan napisał:
A ja całkiem niedawno słuchałem sobie Delty i nie wiem, czy tak ją wszyscy jadą dla zasady, bo to jest super płyta Smile Właśnie jak żadna inna Depeszy pożeniona z tym, co robi Gahan poza zespołem.

Brawo, zlatan:!:
"Delta Machine" to całkiem ciekawa płyta. Dobrze, że ktoś to napisał Smile.

Wydaje mi się, że od 5 lat piszę coś podobnego Wink "Delta" to jedna z moich ulubionych płyt Depeszy, a wszelkie argumenty przeciwko tej płycie są dla mnie dość zadziwiające, bo jest ona typowo depeszowa, z bardzo dobrymi melodiami, świetnym brzmieniem, do tego fajnie różnorodna. A i jeszcze ma świetne bonusy, które o dziwo zawyżają nawet poziom.
Zawiodłem się nieco, że na obecnej trasie nic z niej już nie grali, aczkolwiek rozumiem zasady rynku bo to była promocja "Spirit".
Powrót do góry
WOJTEKK

PostWysłany: 10.06.2018, 19:51    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Delta faktycznie świetnie brzmi, ale IMO z melodiami to tak słodko nie jest. Zresztą aż sobie jeszcze raz posłucham.

Powrót do góry
Yer Blue
remaster

PostWysłany: 11.06.2018, 19:12    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Posłuchaj, może coś zatrybi. Nie wierzę by takie utwory jak "Heaven", "Should Be Higher" czy "Broken" mogłyby zawieść swoją melodyką. Jak dla mnie szlachetne piękno. Z drugiej strony utwory bardziej klimatyczne jak "Slow", "Alone" czy "Child Inside", które chwytają bardziej po 2-3 przesłuchaniu.
Jak przesłuchasz na nowo "Deltę" to ja deklaruję się na ponowny odsłuch "Everybody Loves a Happy Ending" Tears For Fears Smile Po wielu latach.
Powrót do góry
WOJTEKK

PostWysłany: 11.06.2018, 19:43    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

E tam, nie męcz się, to płyta prosta i bezstresowa - ot zestaw piosenek. Tyle, że mi się te piosenki bardzo podobają. Wolę tą od Seeds of Love - wiem, opowiadam herezje, ale tak jest Very Happy

Powrót do góry
Leptir

PostWysłany: 11.06.2018, 21:00    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No jakoś kurka nie mogę się zaprzyjaźnić z tą "Deltą", sprawia na mnie wrażenie tworzonej w mękach, w pocie czoła i straszliwych zmaganiach z brakiem weny. A mam pełne wydanie, dwupłytowe, z bonusami. To już bardziej na "Spirycie" coś dla siebie odnajduję. No nic, pójdę w ślady Wojtka i też sobie posłucham - bo już dawno po nią nie sięgałem. Może już dojrzałem do tego by usłyszeć to coś... Smile
zlatan
epka kompaktowa

PostWysłany: 11.06.2018, 21:09    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja straszliwy ból i walkę o każdą nutkę słyszę na Sounds Of The Universe, a na Delcie raczej przeciwnie, nieco innowacji i próby odświeżenia formuły. Główny zarzut jaki mam do Delty to brzmienie wokalu - stłumiony pod innymi dźwiękami, jakoś tak całkiem bez pogłosu i prawie wszystko nagrane na jednej ścieżce. Może chcieli zachować bardziej naturalne brzmienie Gahana czy coś, ale wyszło bez siły przebicia i bez należytego wyeksponowania jego walorów.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 19, 20, 21  Następny
Strona 20 z 21

Skocz do: