Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Depeche Mode
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 19, 20, 21

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Monstrualny Talerz
maxi-singel analogowy

PostPosted: 12.06.2018, 00:11    Post subject: Quote selected Reply with quote

Na skutek Waszej dyskusji nabrałem niewielkiej ochoty odpalić "Spirit", którego to nie słuchałem od czasu zeszłorocznej strzelanki. Koszmar!!! Co za niestrawne nudy. Postanowiłem być twardy i przesłuchać całość w oczekiwaniu na to "coś". Jedyne jednak na co trafiłem to jednostajne zawodzenia Gahana podlane absolutnie nieciekawymi bez-melodiami. Nigdy więcej. Muszę sobie to mocno zapamiętać, żeby znów mnie kiedyś licho nie skusiło.
Back to top
View user's profile Send private message
Yer Blue
remaster

PostPosted: 12.06.2018, 10:58    Post subject: Quote selected Reply with quote

zlatan wrote:
Ja straszliwy ból i walkę o każdą nutkę słyszę na Sounds Of The Universe, a na Delcie raczej przeciwnie, nieco innowacji i próby odświeżenia formuły.

Mogę się pod tym podpisać. Na "Sounds Of The Universe" wszystko jest wymęczone i nijakie, nawet popularne "Wrong" jest okropne (co bezpłciowy refren!). Zadziwia mnie, że po tak okropnej płycie nagrali coś tak udanego jak "Delta Machine". Jedyne co mi się na niej nie podoba to "Soothe My Soul" - takie wymuszone byle co - o dziwo też przebój. "My Little Universe" też od biedy można nazwać wypełniaczem, chociaż ja go jakoś polubiłem.
Do wokalu nie mam najmniejszych zastrzeżeń.

Monstrualny Talerz wrote:
Na skutek Waszej dyskusji nabrałem niewielkiej ochoty odpalić "Spirit", którego to nie słuchałem od czasu zeszłorocznej strzelanki. Koszmar!!! Co za niestrawne nudy. Postanowiłem być twardy i przesłuchać całość w oczekiwaniu na to "coś". Jedyne jednak na co trafiłem to jednostajne zawodzenia Gahana podlane absolutnie nieciekawymi bez-melodiami. Nigdy więcej. Muszę sobie to mocno zapamiętać, żeby znów mnie kiedyś licho nie skusiło.

Haha, dobre Smile
Swoją drogą pomimo tego, iż "Deltę" wolę dużo bardziej od "Spirit", to jak dla mnie na tej pierwszej nie ma perły na miarę "Cover Me". Od pierwszego przesłuchania jestem zawładnięty jego pięknem.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
MichalP
singel kompaktowy

PostPosted: 12.06.2018, 18:41    Post subject: Quote selected Reply with quote

Yer Blue wrote:
A moja riposta to żarcik, gorzej jak MichalP nie żartował Wink

Dejta spokój, a może wypadało by powiedzieć "delta spokój" Wink

Bajdełej, jak ktoś chce raczyć się tym cudownym brzmieniem 3 ostatnich płyt DM to z całego serca polecam ostatniego solowego Gore'a. Nie dałem rady dosłuchać do końca, więc pewnie jaka "perła" mnie ominęła, umrę w błogiej nieświadomości. Very Happy
Back to top
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 12.06.2018, 22:27    Post subject: Quote selected Reply with quote

obiecałem Yer Blue, że jeszcze raz przysiądę do Delta Machine - przysiadłem, mam zaliczone. Ufff. Dalej nie zamierzam się wychylać poza Ultrę.

http://artrock.pl/
Back to top
Yer Blue
remaster

PostPosted: 13.06.2018, 09:50    Post subject: Quote selected Reply with quote

I po co mi to było, teraz muszę pomęczyć "Everybody Loves a Happy Ending" Wink
Back to top
WOJTEKK

PostPosted: 13.06.2018, 09:51    Post subject: Quote selected Reply with quote

Nie, nie musisz. Po co się meczyć. Ja to zrobiłem z pełnym przekonaniem. I teraz z pełnym przekonaniem wiem, że już więcej nie muszę

Back to top
Yer Blue
remaster

PostPosted: 13.06.2018, 10:00    Post subject: Quote selected Reply with quote

Pewnie, że nic nie muszę, ale i tak szukałem pretekstu i okazji by jeszcze raz to przesłuchać, no się nadarzyła.
Back to top
MichalP
singel kompaktowy

PostPosted: 14.06.2018, 17:59    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dla oczyszczenia uszu po tych wszystkich deltach i soundach, leci właśnie Some Great Reward i leje te wszystkie popierdołki biczem z Master and Servant. Jaki polot, jaka finezja, co za melodie. Płyta która zamiata słuchaczem jak robiła to drzewiej tak i robi to teraz. Tu nie ma słabego utworu a to ciśnienie i ten industrialny sos w którym to wszystko pływa tworzy razem niesamowity klimat. Tak lubie tą płytę, że aż nie wiem. Very Happy
Back to top
kośmin
epka analogowa

PostPosted: 14.06.2018, 21:04    Post subject: Quote selected Reply with quote

MichalP wrote:
Dla oczyszczenia uszu po tych wszystkich deltach i soundach, leci właśnie Some Great Reward i leje te wszystkie popierdołki biczem z Master and Servant. Jaki polot, jaka finezja, co za melodie. Płyta która zamiata słuchaczem jak robiła to drzewiej tak i robi to teraz. Tu nie ma słabego utworu a to ciśnienie i ten industrialny sos w którym to wszystko pływa tworzy razem niesamowity klimat. Tak lubie tą płytę, że aż nie wiem. Very Happy

dla mnie najlepsza, choć przecież potem nagrali jeszcze tyle wielkich płyt...
Back to top
WOJTEKK

PostPosted: 14.06.2018, 21:18    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dla mnie nie, ale to był album który ostatecznie przekonał mnie do DM - u mnie numer 3 po Songs of Faith And Devotion i Czarnej Mszy. Ale Bluźniercze Plotki to mój ulubiony numer DM.

Back to top
MichalP
singel kompaktowy

PostPosted: 14.06.2018, 22:00    Post subject: Quote selected Reply with quote

kośmin wrote:
dla mnie najlepsza, choć przecież potem nagrali jeszcze tyle wielkich płyt...

Ja zaczynałem od Construction Time Again a ta była druga, ale kluczowa, tam mi wszystko zażarło, Construction to taka surowizna z kapitalnymi momentami ale jednak czuć, że się rozkręcają. Na Some Great Reward była chyba eksplozja pomysłów, aż dziw że zamknęli to wszytko w 40 minutach. Czy najlepsza? Hmm F..k Yeah! Very Happy Tak samo najlepsza jak Music i SOFAD. Posłuchałem też dzisiaj na "fali" Violatora. Chyba zaczynam mięknąć na starość bo ten album podoba mi się co raz bardziej. W dzisiejszym zalewie nijakości ta subtelność z jaką to wszystko zagrali, smutek i ten "przyduszony" klimat jest nie do przecenienia. Poza tym video do Enjoy The Silence to jeden z najlepszych teledysków jakie powstały kiedykolwiek. Niby nic, a jaka siła bije z tego obrazka, czapki z głów.
SOFAD/Ultra. Tak różne a jak znakomicie się uzupełniają, albumy wielkie, jak dla mnie wręcz zahaczające o geniusz, zwłaszcza SOFAD. I w sumie to co otworzył w ich muzyce Violator to podsumowała i zamknęła Ultra. Skończyła się dekada wyżyn twórczości DM, artystycznie osiągnęli wszystko i chyba za wysoko powiesili sobie poprzeczkę jeśli chodzi o kompozycje, klimat i produkcję.
W 1998 wyszło jeszcze przepiękne Only When I Lose Myself, było dla mnie osobiście nadzieją na nową wielka płytę i pierwszy singiel z Excitera czyli Dream On... Ale Exciter był dla mnie "policzkiem w twarz" Wink a co było potem to już każdy wie...
Back to top
zlatan
epka analogowa

PostPosted: 15.06.2018, 06:56    Post subject: Quote selected Reply with quote

MichalP wrote:
Dla oczyszczenia uszu po tych wszystkich deltach i soundach, leci właśnie Some Great Reward i leje te wszystkie popierdołki biczem z Master and Servant. Jaki polot, jaka finezja, co za melodie. Płyta która zamiata słuchaczem jak robiła to drzewiej tak i robi to teraz. Tu nie ma słabego utworu a to ciśnienie i ten industrialny sos w którym to wszystko pływa tworzy razem niesamowity klimat. Tak lubie tą płytę, że aż nie wiem.

No i wszystko byłoby super z tą płytą, gdyby nie jeden problem - właśnie to, że jednak według mnie kompozycyjnie tu i ówdzie nie domaga. If You Want po kapitalnym pełnym napięcia wstępie niepotrzebnie przyspiesza i trochę się rozłazi. Somebody słucha się nieźle, ale raczej wyróżnia się nową dla Depeszów formą niż jakimś wysokim poziomem. W It Doesn't Matter zanudzają aż przez 5 minut, a przecież tu w kółko leci to samo. Reszta to już perełki, ale jednak trochę za dużo tych wpadek, żebym się w pełni zachwycił tym krążkiem.
Back to top
kośmin
epka analogowa

PostPosted: 15.06.2018, 11:45    Post subject: Quote selected Reply with quote

MichalP wrote:
Posłuchałem też dzisiaj na "fali" Violatora. Chyba zaczynam mięknąć na starość bo ten album podoba mi się co raz bardziej.

oczywiście wielki album - jakie brzmienie, pomysły - "Policy of Truth" było kawałkiem, który uwielbiałem, mimo że wtedy nie lubiłem depeszy

MichalP wrote:
Poza tym video do Enjoy The Silence to jeden z najlepszych teledysków jakie powstały kiedykolwiek. Niby nic, a jaka siła bije z tego obrazka, czapki z głów.

jak stoją czterej w ciemności to przegenialny motyw - czerń i biel, różne konfiguracje, różne wzrosty muzyków...
Back to top
Leptir
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 15.06.2018, 12:02    Post subject: Quote selected Reply with quote

Cóż, "Some Great Reward" to oczywiście znakomity album, kopalnia hitów i potencjalnych hitów, doskonały balans pomiędzy industrialnymi brzmieniami i przebojowością. Ja jednak odrobinę bardziej lubię wcześniejszy "Construction Time Again" - za brzmienie, niekonwencjonalne pomysły, odwagę w eksperymentowaniu (to był przecież wtedy synthpopowy "boys band", wciąż na dorobku, ryzyko klapy było spore).

O "Violatorze" już tu wielokrotnie pisałem - dla mnie płyta pozbawiona jakiegokolwiek niepotrzebnego dźwięku, dopracowana i przemyślana od początku do końca. Kiedy trzeba - zniewalająco przebojowa, kiedy trzeba klimatyczna i nastrojowa. Nie jest, co prawda, moim ulubionym albumem DM, ale to kwestia prywatnych preferencji - jako wzorzec idealnego albumu synthpopowego mogłaby trafić do Sevres.
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 19, 20, 21
Page 21 of 21

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum