Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Czego teraz słuchacie?
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 2685, 2686, 2687 ... 2712, 2713, 2714  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Muzyka
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Bartosz
digipack

PostPosted: 24.06.2018, 07:38    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jest już nowy album Kamasi Washingtona!

Kamasi Washington - Heaven and Earth (2018)

Nie powiem Wam jeszcze czy fajny bo dopiero zacząłem pierwszy odsłuch, niemniej sądzę, że jaki by nie był przesłuchać go wypada.

Btw. Zaczyna się fajnie i przyjemnie się rozkręca, więc czuję się pozytywnie do niego nastrojony Smile

Back to top
View user's profile Send private message
gharvelt
digipack

PostPosted: 24.06.2018, 12:09    Post subject: Quote selected Reply with quote

Fishmans - Long Season (1996)

Jak przed chwilą sprawdziłem, grupa jeszcze nigdy nie została wspomniana na FD. Tymczasem to jeden z najbardziej znanych współczesnych japońskich zespołów, obok takich formacji jak Boredoms czy Boris. Zaczynali od grania w stylu dub/reggae na początku lat 90-tych, ale najciekawsze i najwyżej cenione materiały wydali w drugiej połowie tamtej dekady, tworząc już zupełnie inną muzykę. Jednym z takich wydawnictw jest właśnie "Long Season" - płyta w całości składająca się z jednej, podzielonej na 5 części, dream popowo-neopsychodelicznej suity. Na motyw przewodni nie trzeba długo czekać, pojawia się już w połowie trzeciej minuty pierwszej części, a następnie przewija wielokrotnie, co stanowi jeden z czynników, dzięki któremu tak ciężko oderwać się od słuchania. Nawet androgyniczny wokal z tekstami po japońsku, choć ciężko się do tego przyzwyczaić, doskonale tutaj pasuje. Melancholia, jedność z naturą, senność, spokój - nie sposób słuchać tej płyty pozostając obojętnym. I jeszcze ten finał!
Back to top
Bednaar
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 25.06.2018, 07:31    Post subject: Quote selected Reply with quote

Bartosz wrote:

Nie powiem Wam jeszcze czy fajny bo dopiero zacząłem pierwszy odsłuch, niemniej sądzę, że jaki by nie był przesłuchać go wypada.

Btw. Zaczyna się fajnie i przyjemnie się rozkręca, więc czuję się pozytywnie do niego nastrojony Smile

No i jak? Muszę przyznać, że po nomen-omen epickim debiucie mam spore oczekiwania.
Bartosz
digipack

PostPosted: 25.06.2018, 07:46    Post subject: Quote selected Reply with quote

Bednaar wrote:
Quote:

No i jak? Muszę przyznać, że po nomen-omen epickim debiucie mam spore oczekiwania.

Dobrze, chociaż wyraźnie gorzej niż na Epic. W każdym razie dla mnie. Chodzi mi o to, że The Epic to był spiritual jazz przepuszczony przez współczesną scenę muzyczną, było tam słychać inspiracje zarówno Faraonem Sandersem, jak i, powiedzmy, Flying Lotusem i Kendrickiem Lamarem. Dzięki temu retro elementy, których w dodatku raczej nie cenię (smooth jazz, spiritual przełomu 70/80 - bleh!) brzmiały bardzo fajnie i - o dziwo - świeżo.

Na Heaven and Earth jest tych współczesnych odwołań wyraźnie mniej. Album kojarzy mi się bardzo często z soft spiritualem z połowy lat 70', czyli z dziesiątkami nagrywanych taśmowo po 74 roku płyt MacCoya i Faraona, a przy okazji i z graniem Santany w analogicznym okresie. I niby jest nadal fajnie, ale nie ma już tego flow, które miał Epic. Jest za to sporo momentów, które mnie zwyczajnie męczą.

Back to top
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 25.06.2018, 09:37    Post subject: Quote selected Reply with quote

WOJTEKK wrote:
Znam to, bardzo ciekawe.

Dokładnie - intrygująca płyta i całkiem oryginalna. Może bez jakiegoś konkretnego "haczyka" i dlatego grupa okazała się w sumie efemerydą.
View user's profile Send private message Visit poster's website
Bednaar
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 25.06.2018, 14:26    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dzięki Bartosz - na pewno obadam nowego Kamasi'ego. Spiritual jest fajny - nawet ten soft. A teraz u mnie wciąż muzyka w sam raz na lato:

A propos crescenta i letniej muzyki - w jego przypadku Led Zeppelin - mnie się Cepów zawsze najchętniej słuchało na przełomie lata i jesieni, tzw. babie lato, kniec września, poczatek października. Jakoś tak kojarzy mi się klimat tej muzyki, zwłaszcza "czwóreczki".
B.J.
box

PostPosted: 25.06.2018, 23:21    Post subject: Quote selected Reply with quote

Gabor Szabo - High Contrast (1971)
Większość kawałków to kompozycje Bobby`ego Womacka, który zresztą gra tu na gitarze. Miodny soul jazz z elementami bluesa i rocka. Chwilami trąci windą. Szkodzi nic.
Ciekawostka: Jest tu Breezin`, które pięć lat później George Benson zamienił w megahit - z tym samym zresztą producentem Tommym LiPumą, który tu nawet trochę podgrywa na przeszkadzajkach.

Monstrualny Talerz
maxi-singel kompaktowy

PostPosted: 26.06.2018, 08:25    Post subject: Quote selected Reply with quote

Bartosz wrote:

Posłuchać trzeba będzie, ale na razie kawałki, które zapuścili w trójce okropnie mnie znudziły. Tzn. znowu są tam te puszczane bez opamiętania, włączane guzikiem chóry w tle, które wszystko niszczą. Może jest dostępna jakaś wersja bez chórów? Jak i na Epic, nawet w jednym momencie obok fragmentów wybitnych całkowicie jałowe. Ale ten teledysk dość zabawny:

https://www.youtube.com/watch?v=LdyabrdFMC8

Musze dodać, że Kamaz przypomina mi mojego dalekiego kuzyna, który jednak jest discopolowcem Wink
Back to top
Monstrualny Talerz
maxi-singel kompaktowy

PostPosted: 26.06.2018, 08:36    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ale niewątpliwie wielką zasługą Kamaza będzie pobudzenie apetytu na stary dobry jazz pośród tych którzy "nie znajo".
Back to top
K o n i u
szpula

PostPosted: 26.06.2018, 08:48    Post subject: Quote selected Reply with quote

Monstrualny Talerz wrote:
(...)
Posłuchać trzeba będzie, ale na razie kawałki, które zapuścili w trójce okropnie mnie znudziły. (...)

Miałem okazję przesłuchać całą płytę i mam dokładnie takie samo odczucie. Utwory są zbyt długie, powielają te same pomysły, są do siebie zbyt podobne. Żeby nie było nieporozumień: jest to świetna płyta ale z poprzedniczką nie wytrzymuje porównania. "The Epic" mnie powaliła, ta jedynie zaciekawiła. Te chórki, które powoli stają się znakiem rozpoznawczym artysty powodują to, że w moim odczuciu płyta byłaby świetnym soundtrackiem choć jest w niej zdecydowanie za mało dramatyzmu. Ale gdyby to ubrać w jakiś ciekawy obraz?
Tarkus

PostPosted: 26.06.2018, 09:30    Post subject: Quote selected Reply with quote

A to już nie jest tak, że Kamasi i te jego kloce to efektowna, ale nad wyraz pusta i nic nie wnosząca do muzyki wydmuszka, która przelatuje przez słuchacza, jak agrest przez niemowlaka?
View user's profile Send private message Visit poster's website
K o n i u
szpula

PostPosted: 26.06.2018, 09:54    Post subject: Quote selected Reply with quote

Przyznam Tarkus, że z tym agrestem to mnie zaskoczyłeś. Teraz trudno o dzieło, które wnosi coś istotnego do muzyki. Przecież "wszystko już było" Wink
WOJTEKK

PostPosted: 26.06.2018, 10:26    Post subject: Quote selected Reply with quote

Zgadza się, wszystko, tylko czasami zdarzają sie zdolni kopiści.

http://artrock.pl/
Back to top
B.J.
box

PostPosted: 26.06.2018, 14:50    Post subject: Quote selected Reply with quote

Guitar Moods by Mundell Lowe (1956)
12 ballad na elektryczną gitarę w tempach od wolnego do nieokreślonego. Czasem zaszemrze flet, obój czy rożek angielski zakuka, lecz z rzadka tylko sen sekcji rytmicznej przerywając. Dla sentymentalnych melancholików jak znalazł.

B.J.
box

PostPosted: 26.06.2018, 19:08    Post subject: Quote selected Reply with quote

Earth, Wind & Fire - Dance Trax (1988)
Kompilacja hitów z lat 1977-1987. 5 fajnych kawałków, 2 średnie i 2 kijowe. Tych 5 chciałem mieć i teraz mogę już tańczyć.

Bintangs - Traveling In The U.S.A. (1970)
Holenderski blues rock. Bardzo dobra płyta, jeno talerze za głęboko w kredensie, jak na moje ucho. Za to gitary, harmonijka, flet - głośno i wyraźnie. Warto zapoznać, ale wcześniej debiut.

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Muzyka All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 2685, 2686, 2687 ... 2712, 2713, 2714  Next
Page 2686 of 2714

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum