Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Czego teraz słuchacie?
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 2689, 2690, 2691 ... 2712, 2713, 2714  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Muzyka
View previous topic :: View next topic  
Author Message
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 03.07.2018, 13:13    Post subject: Quote selected Reply with quote

A co to to drugie, bo tytułu ani nazwy nie rozczytałem?

http://artrock.pl/
Back to top
View user's profile Send private message
MichalP
maxi-singel analogowy

PostPosted: 03.07.2018, 13:17    Post subject: Quote selected Reply with quote

Edge of Sanity - The spectral sorrow
Back to top
Leptir
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 03.07.2018, 13:21    Post subject: Quote selected Reply with quote

MichalP – mam prośbę, okładki często znikają w sieci i po kilku dniach/tygodniach okazuje się, że zostaje tam puste okienko. Szkoda by było, gdyby jakieś rekomendacje zostały nieczytelne, warto więc też napisać nazwę zespołu i tytuł płyty. Z góry dziękuję.
Białystok
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 03.07.2018, 19:09    Post subject: Quote selected Reply with quote

Bednaar wrote:
Faktem jest, ze w pewnym stopniu opinie Kolegów z forum wpływają na to, czego słuchamy. Z drugiej strony to oczywista oczywistość, że każdy ma inny gust i może okazać się, że ktoś inny nie znosi jakiejś uwielbianej przez nas płyty, którą uważamy za kanon, arcydzieło itp. Ale dlaczego miałoby to zachwiać wiarę? I wiarę w co: w to, że owa płyta jest kanonem czy wiarę w słuszność opinii Kolegów z FD? Mnie by raczej dziwiło, gdyby wszyscy zgodnym chórem jednakowo oceniali wszystkie płyty. Na szczęście w związku z różnorodnością genetyczną jest to niemożliwe Smile

No właśnie. Mnie Twój avatar na tyle tak długo kuł w oczy że płyta musiała wylądować na półce. Ale czy tak to działało w drugą stronę... Wink
B.J.
box

PostPosted: 03.07.2018, 23:38    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jimmy Raney ‎– Visits Paris Vol. 1 (1996)
Koncertówka w dobrym składzie. Standardy/ballady zagrane na żywo (podobno) w 1954 r. Można sprawdzić.

Jarek Śmietana, Yaron Stavi, Adam Czerwiński Featuring Hamiet Bluiett ‎– The Good Life (Music Of Ornette Coleman) (2009)
Wszystko jest w tytule. Dużo free. Dziwnym nie jest. Chwilami zaskakujące, a kiedy indziej zaskakująco dobre (jak dla kogoś, kto za free nie przepada).

Jan Ptaszyn Wróblewski - Skleroptak (1976)
Argument dla karkołomnej tezy, że nie wszystko co złe pochodzi z Brukseli. Jazz band z górnej półki. Wiele przyjemności. Koniecznie posłuchać Exclamation

Bednaar
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 04.07.2018, 07:03    Post subject: Quote selected Reply with quote

Białystok wrote:

Mnie Twój avatar na tyle tak długo kuł w oczy że płyta musiała wylądować na półce. Ale czy tak to działało w drugą stronę... Wink

To na zasadzie: kuj żelazo, póki gorące Wink
W temacie: Miles Davis - Miles In The Sky (1968) - nie w tym momencie, bo teraz już jestem w pracy, a to mi grało na empetrójce w tramwaju.

Pierwszy krok Milesa w stronę jazz-rocka. Przedtem nagrał jeszcze w 100% akustyczne Nefertiti, a potem było podobne do niniejszej płyty Filles de Kilimanjaro, by później nagrać już w pełni jazz-rockowe In A Silent Way. W ogóle obie płyty - ...In The Sky i Filles... - traktuję niemal jako całość, obie to lekko zelektryfikowany post-bop i muszę przyznać, że jest to taki złoty środek między wcześniejszym graniem akustycznym i późniejszym, typowym jazz-rock/fusion. No i co na tej płycie wyprawia Tony Williams. Jakbym miał wybrać perkusistę o idealnym poczuciu rytmu, to byłby to własnie on... plus Jack DeJohnette.
No i mamy gitarę elektryczną na "Paraphernalia" - gra George Benson.
Bartosz
digipack

PostPosted: 04.07.2018, 08:04    Post subject: Quote selected Reply with quote

Leptir wrote:
A w temacie John Coltrane - "Both Directions at Once - The Lost Album". No i chyba problem płyty tego roku mam załatwiony.

Chyba raczej nie Razz

John Coltrane - Both Directions at Once [2018]

Słucham sobie z rana i jak na muzykę do porannej kawy jest okej, ale jak na album Johna Coltrane'a jest bardzo przeciętnie. To znaczy, tak naprawdę jest spoko, niemniej płyta brzmi jak to, czym jest - taśmy wygrzebane z dna szafy wielkiego muzyka. Między Both Directions at Once a tymi najlepszymi, pośmiertnymi płytami Koltrana, jak Sun Ship, Interstellar Space, czy Stellar Regions jest przepaść.

Back to top
MichalP
maxi-singel analogowy

PostPosted: 04.07.2018, 08:31    Post subject: Quote selected Reply with quote

Leptir wrote:
MichalP – mam prośbę, okładki często znikają w sieci i po kilku dniach/tygodniach okazuje się, że zostaje tam puste okienko. Szkoda by było, gdyby jakieś rekomendacje zostały nieczytelne, warto więc też napisać nazwę zespołu i tytuł płyty. Z góry dziękuję.

Jasne, przyjęte do wiadomości, poprawione. Wink

Satyricon - Rebel Extravaganza
Satyricon nie zawodzi. Po Nemesis Divina poprzeczka została ustawiona bardzo wysoko, więc postanowili uderzyć z innej strony. Po usłyszeniu Rebel miałem tylko jedno wrażenie, że gdyby Krimzo postanowili zagłębić się w black metal to z pewnością nagrywali by podobne rzeczy.
Back to top
WOJTEKK

PostPosted: 04.07.2018, 09:23    Post subject: Quote selected Reply with quote

Aż głupio się przyznać: Herbie Hancock - Thrust - bardzo relaksujaca muzyka...

http://artrock.pl/
Back to top
Leptir
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 04.07.2018, 10:26    Post subject: Quote selected Reply with quote

Bartosz wrote:
Między Both Directions at Once a tymi najlepszymi, pośmiertnymi płytami Koltrana, jak Sun Ship, Interstellar Space, czy Stellar Regions jest przepaść.

Ja jednak nie byłbym tak radykalny. Moim zdaniem to trochę nieporównywalne rzeczy – "Both Directions..." to jest klasyczny kwartet Coltrane'a (który później wsławi się m.in. "A Love Supreme") grający w stylu raczej mainstreamowym. To coś w rodzaju suplementu do "Ballads". Kiedyś pewnie bym się z Tobą zgodził, ale z wiekiem dużo życzliwiej traktuję grany "po bożemu" mainstream, a jak słyszę z jaką radością Trane, Tyner, Jones i Garrison to grają to aż mi się gęba cieszy. Smile
Bednaar
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 04.07.2018, 10:47    Post subject: Quote selected Reply with quote

WOJTEKK wrote:
Aż głupio się przyznać: Herbie Hancock - Thrust - bardzo relaksujaca muzyka...

To w takim razie dziś wieczorem włączę Dream Theatre Wink

A tak na serio to sprawdzę tego "nowego" Coltrane'a. Mnie jest trudno robić porównania free-mainstream, bo w danym czasie mam fazę albo na jedno, albo na drugie.
greg66
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 04.07.2018, 15:04    Post subject: Quote selected Reply with quote

BOB DYLAN - Blonde On Blonde /1966/

„Ukamienują cię kiedy jedziesz samochodem/Będą cię kamieniować gdy próbujesz iść do domu/Będą cię kamieniować kiedy jesteś sam/ Lecz nigdy nie poczuję się tak całkiem sam/Wszyscy będziemy ukamienowani”.(Rainy Day Women #12&35)
Takimi słowami zaczyna się kolejna płyta Bob Dylana zatytułowana „Blonde On Blonde”. To jest reakcja artysty na to co dzieje się w trakcie jego występów. Folkowi puryście nie potrafili odpuścić Dylanowi zdrady i porzucenia akustycznej muzyki na rzecz wyjących szarpidrutów. Jednak jak każdy Wielki Artysta, Dylan konsekwentnie szedł dalej nie oglądając się za siebie.

więcej na blogu

View user's profile Send private message Visit poster's website
Tarkus

PostPosted: 04.07.2018, 16:04    Post subject: Quote selected Reply with quote

Action Time Vision - A Story Of Independent UK Punk 1976-1979. Ileż tu dobra na trzech płytach. Koło setki piosenek rozpiętych między "normalnym" punkiem, rockabilly, proto-nową falą a rockandrollem, w większości zespoły, o których słyszę pierwszy raz w życiu (aczkolwiek mające w składzie przyszłych członków XTC czy nawet Midge'a Ura). Odświeżający kop i fajnie się tej dużej piguły słucha. Wyszła też druga część - obejmuje lata 1980-83 i też się tym muszę zainteresować.
arsen1994
szpula

PostPosted: 04.07.2018, 19:01    Post subject: Quote selected Reply with quote

Serio? A jak się nazywa to wydawnictwo ?
Back to top
Tarkus

PostPosted: 04.07.2018, 22:58    Post subject: Quote selected Reply with quote

Burning Britain: A Story Of Independent UK Punk 1980-1983 , też Cherry Red, świeżutko wyszło. A na dokładkę TO THE OUTSIDE OF EVERYTHING – A STORY OF UK POST-PUNK 1977-1981: DELUXE 5CD BOX SET.
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Muzyka All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 2689, 2690, 2691 ... 2712, 2713, 2714  Next
Page 2690 of 2714

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum