Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

New Wave of British Heavy Metal
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy
View previous topic :: View next topic  
Author Message
abraxas
epka kompaktowa

PostPosted: 26.04.2014, 20:49    Post subject: Quote selected Reply with quote

moje preferencje są następujące:

Judas Priest - "Sad Wings of Destiny", "Sin After Sin" i "Stained Class" są super. Później mocno uprościli styl, najsłabiej oceniam "British Steel", już bardziej wolę późniejsze "Point of Entry" i "Screaming for Vengeance", choć też nudnawe.

Saxon - debiut i "Wheels of Steel"jest bardzo OK, jeszcze jakoś się trzymają na "Strong Arm of the Law", później jest nuda i komercha, a "Innocence Is No Excuse" jest niesłuchalna.

Motorhead - najbardziej podobają mi się "Overkill" i "Bomber", świetne brzmieniowo płyty, dobra jest "Ace of Spades".

Iron maiden - w całości tylko debiut, reszta to pojedyncze kawałki w oceanie nudy.

No i koncertówki są świetne. "Unleashed In The East", "No Sleep ‘Till Hammersmith", "The Eagle Has Landed".
Back to top
View user's profile Send private message
Peter Hammill
album CD

PostPosted: 28.04.2014, 12:08    Post subject: Quote selected Reply with quote

Skoro o NWOBHM mowa - niedawno posłuchałem pierwszy raz debiut Diamond Head - nie wiem, czy to już lata nie te, ale znużyła mnie ta muzyka. Utwór w utwór taki sam, zagrane podobnie, wokalista wszystko odśpiewuje na jedną nutę. Natomiast do pierwszych płyt Iron Maiden wracam z przyjemnością. Słychać też na przykładzie tych dwóch zespołów, dlaczego Iron Maiden zrobili karierę, a Diamond Head nie - przepaść bardzo duża. To samo się tyczy np. Samon, który wypada jakoś tak rachitycznie.
Dlatego bez względu na to, że Maiden przez te lata wpadł w stagnację, to jednak poziom ich muzyki przewyższał znacznie większość tej Nowej Fali.
Majkel
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 28.04.2014, 12:33    Post subject: Quote selected Reply with quote

Iron Maiden to zdecydowanie najlepsza ekipa NWOBHM, ale nie zgadzam się z Tobą co do Samson. Gdyby Dickinson nie uciekł, albo gdyby mieli więcej samozaparcia i dobrego menagera, zrobiliby większą karierę od np Saxon.
O Tank jeszcze nikt nie wspominał, też fajnie grali. Trochę ostrzej od Ironów i Def Leppard, ale dobrze się słucha wznowień pewnej prężnej polskiej wytwórni Wink
album CD

PostPosted: 28.04.2014, 20:21    Post subject: Quote selected Reply with quote

No może. Trudno mi odpowiedzieć. Znam tylko 'Head On' i niestety nie zrobił na mnie jakiegoś większego wrażenia (pomimo, że byłem dobrze nastawiony po obejrzeniu ich ostatniego występu z Dickinsonem w Reading). Produkcja wydaje mi się słaba, ale też sami muzycy sprawiali wrażenie niezbyt lotnych. Może gdyby przydzielono im kogoś pokroju Bircha, kto wie, co wtedy by z tego wynikło.

Muszę też dodać, że na tym tle Steve Harris jawi się jako zdolny kompozytor. Tamte zespoły z tego kręgu przeważnie odnosiły się do klasycznego hard-rockowego grania, niezbyt wyszukanego, a Iron Maiden potrafili to na początku kariery jakoś odświeżyć, wzbogacić. Z pewnością zaletą było to, że Harris miał ciągoty w stronę progresywnego rocka i to też powodowało, że ta muzyka była różnorodna, a nie taka 'raz-dwa-trzy, raz-dwa-trzy'.

Def Leppard świetnie zaczął, a po drugiej-trzeciej płycie stwierdzili, że więcej zarobią, jak będą grali muzykę dobrą dla każdego, a zwłaszcza dla ucha nastolatków przeżywających pierwsze frustracje miłosne.
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 29.04.2014, 22:18    Post subject: Quote selected Reply with quote

Lef Depart musieli zacząć grać prościej też z innej przyczyny - jednoręki perkusista, nawet mimo całej baterii elektronicznych i mechanicznych wspomagaczy, nie zrobi szybkiego przelotu po półkociołkach, choćby się skichał. A do bum-bum-umc "Pour some sugar on me" już dwie łapy nie są niezbędne.
View user's profile Send private message Visit poster's website
stranger
maxi-singel kompaktowy

PostPosted: 03.05.2014, 14:49    Post subject: Quote selected Reply with quote

Lepps'y pod względem grania NWOBH to jedynie 3 pierwsze płyty. Później już poszli w pudel- aor metala Very Happy
Tarkus

PostPosted: 04.05.2014, 21:25    Post subject: Quote selected Reply with quote

Raczej w radiowy hard rock. I to od trzeciej płyty.
WOJTEKK

PostPosted: 04.05.2014, 21:48    Post subject: Quote selected Reply with quote

cały czas twierdzę, że Hysteria to podrasowany glam. Ale zajebiaszczo fajny.

http://artrock.pl/
Back to top
Peter Hammill
album CD

PostPosted: 10.05.2014, 00:04    Post subject: Quote selected Reply with quote

WOJTEKK wrote:
cały czas twierdzę, że Hysteria to podrasowany glam. Ale zajebiaszczo fajny.

Tak, też tak myślę. Po prostu trzeba spojrzeć na tę płytę z nieco innej perspektywy - już nie metal, tylko, jak napisałeś, unowocześnione coś w stylu glamu czy ogólnie rocka z lat 70. Jest tam kilka bardzo fajnych piosenek.

Mam też do 'Hysterii' sentyment. Moja siostra miała to na kasecie, przegrała ją od znajomych, którzy posiadali to w wersji oryginalnej (z książeczkę rozkładającą się jak harmonijka, czyli standardowo, ale w Polsce to było niemal jak kosmos) - wtedy, bodajże pod koniec lat 80 to było coś niezwykłego. I to nowoczesne brzmienie robiło nieziemskie wrażenie.
Poza tym do sporej części piosenek nakręcony wideoklipy, a siostra jako miłośniczka Leppard nabyła jakiś czas potem kasetę video z tymi teledyskami.

Teraz patrzę już na to trochę inaczej, ale wspomnienia są i kilka znakomitych melodii pozostaje w pamięci.
stranger
maxi-singel kompaktowy

PostPosted: 02.07.2014, 15:52    Post subject: Quote selected Reply with quote

Niedawno światło dzienne ujrzała nowa płyta grupy Weapon UK. Album zwie się Rising from the ashes
dwa utwory na zachętę Smile
Ready 4 U
Alamein
Back to top
stranger
maxi-singel kompaktowy

PostPosted: 08.07.2018, 21:33    Post subject: Quote selected Reply with quote

18 Października 2018 roku... to ta data, kiedy zobaczę live (o ile nic nie stanie na przeszkodzie) jedną z legend NWOBH - Saxon Cool
Crusader

Sławek
kaseta "chromówka"

PostPosted: 08.07.2018, 22:03    Post subject: Quote selected Reply with quote

stranger
Słyszałem historię, że ktoś na podstawie foto z netu zrobił bilet jak na zdjęciu, czytnik sczytał unikalny kod (jak na zdjęciu!!!), i wejść na koncert uprawniony nie mógł.
Więc upraszam Cię o co najmniej zakrycie kodu kreskowego.
Back to top
stranger
maxi-singel kompaktowy

PostPosted: 08.07.2018, 23:20    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dzięki za info - na przyszłość będę bardziej uważny Smile niemniej: nie przejmuję się tym - do października daleko, a moja piękniejsza połówka wówczas będzie w 8 miesiącu ciąży więc i tak nie wiadomo czy pójdę na ten koncert Smile
(właśnie tę "przeszkodę" wyżej miałem na myśli Wink ) bo żaden koncert nie jest ważniejszy od narodzin pierworodnego/ej Smile
Tarkus

PostPosted: 08.07.2018, 23:27    Post subject: Quote selected Reply with quote

W listopadzie w Warszawie zagra Diamond Head i bardzo poważnie rozważam uczestnictwo.
FanMaiden
szpula

PostPosted: 03.08.2018, 13:36    Post subject: Quote selected Reply with quote

Debiut Diamond Head to jest sztosik płyta, coś niesamowitego. Ile tam jest energii i kapitalnych pomysłów! Riffów z tego krążka starczyłoby spokojnie na 2 inne płyty. Najciekawsze jest to, że muzycy w obrębie muzyki heavy potrafili stworzyć prawdziwie rozbudowane rzeczy, które nie tylko nie nudzą, ale wręcz chce się tego więcej. Jedna z najlepszych metalowych płyt w historii.

Ciekawi mnie czy gdyby nie debiut Diamond Head to czy powstałyby Metallica i Megadeth (?)...

https://rateyourmusic.com/~Rosa2207
Back to top
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Page 3 of 4

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum