Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Przy muzyce o filmie
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 121, 122, 123

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Pozostałe
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 13.06.2018, 08:42    Post subject: Quote selected Reply with quote

Zona na tym była parę dni temu. Według niej przy tym filmie "Ida" to arcydzieło tempa, akcji i narracji i większość seansu walczyła, by Morfeusz nie wygrał. A przecież "Ida" była już piłą na granicy percepcji.
View user's profile Send private message Visit poster's website
esforty
epka analogowa

PostPosted: 13.06.2018, 10:25    Post subject: Quote selected Reply with quote

No, cóż?!
Moim zdaniem, to "Ida" wydaje się być bardziej <obarczona> aurą kontemplacji, pozostając jednak filmem równie dobrym jak "Zimna wojna".
Pan Pawlikowski, choć popełnił warsztatową wtopę pt. "Kobieta z piątej dzielnicy", to nie ma szans (tymczasem!) na dołączenie do elity usypiaczy:
Theo Angelopulos, Bela Tarr czy najsławniejszy Andriej Tarkowski (Jemu akurat dwa czy trzy razy się nie udało).
Za to jeśli: oglądanie schnącej ściany traktować jako synonim nudy to Tarkowski filmował to, sumując ten akt twórczy, circa 180 minut Crying or Very sad .

Last edited by esforty on 13.06.2018, 11:33; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
Tarkus

PostPosted: 13.06.2018, 11:02    Post subject: Quote selected Reply with quote

Szczerze mówiąc, wolę Tarkowskiego Smile Może niekoniecznie "Ofiarowanie", ale "Stalkera" czy "Solaris", czemu nie. Przynajmniej o coś mu chodziło, natomiast Pawlikowski tak upoił się formą, że zapomniał o treści. Ale jak widać, nauczył się tworzyć typowe kino festiwalowe, które zbiera nagrody, ale niekoniecznie nadaje się do ogladania.

Z innej beczki, mam kolegę, który - mieszkając w Paryżewie - miał już okazję zachwycać się gilliamowym "Don Kiszotem" i ja mu zazdroszczę. Polski dystrybutor wymyślił bowiem, że perfekcyjnym terminem premiery u nas będzie połowa sierpnia, w związku z czym będzie sukces frekwencyjny, że ajjezusmaria.
esforty
epka analogowa

PostPosted: 13.06.2018, 11:49    Post subject: Quote selected Reply with quote

"Stalker" jest dla nas wspólny. Moim drugim, a właściwie pierwszym, satysfakcjonującym spotkaniem z (Sic!) św. Andriejem, czasami miewał się w samoocenie, znacznie lepiej niż reszta ludzkości, był debiut "Dziecko wojny".
W grę wchodziłby jeszcze"Andriej Rublow" ale ja ten film, ostatnio, widziałem w 80-81 roku. Nie ufam swojej pamięci na takich dystansach Embarassed .
Czekanie na "Nowego Gilliama" można sobie umilić retrospektywami Jemu podobnych... Sobie zasugerowałem Hasa.
Koledze, który już zapoznał się z Don Quichote by Gilliam, zazdroszczę, o ile zapoznanie miało miejsce na sali kinowej Wink .
Leptir
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 13.06.2018, 11:55    Post subject: Quote selected Reply with quote

"Stalkera" widziałem bardzo dawno i być może dzisiaj inaczej bym go odebrał. Wtedy - po lekturze powieści Strugackich - wydał mi się straszliwie przeintelektualizowany i nużący, brakowało mi nerwu książkowej historii. Natomiast "Andriej Rublow" mi się podobał - być może dlatego, że żadnych oczekiwań nie miałem.
Tarkus

PostPosted: 13.06.2018, 14:19    Post subject: Quote selected Reply with quote

esforty wrote:
Koledze, który już zapoznał się z Don Quichote by Gilliam, zazdroszczę, o ile zapoznanie miało miejsce na sali kinowej Wink .

Tak. Francja, Hiszpania i kilka innych krajów jest już po premierze. Zresztą prapremiera była w Cannes i Terry złapał owację na stojąco trwającą kwadrans. Za samo to, że wreszcie udało mu się ten film skończyć, mu się należało, w końcu historia powstania filmu jest równie epicka, co sam film.
Monstrualny Talerz
maxi-singel analogowy

PostPosted: 29.06.2018, 12:30    Post subject: Quote selected Reply with quote

Polecam taki film, ale pewnie już widzieliście, bo było to chyba dość popularne. Film "Frank" z 2014 r. o awangardowym zespole Soronprfbs, który próbuje nagrać płytę. Bardzo zabawne+wciągające+dobra muza, szkoda, że w sumie nic nie nagrali Smile

https://www.youtube.com/watch?v=5-GPOr4DUaw

używają Thereminu!
Back to top
Leptir
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 29.06.2018, 13:23    Post subject: Quote selected Reply with quote

A żeby nie było tylko i piłce nożnej, w wolnych chwilach oglądam teraz serial "Westworld". Pewnie większość z Was już go zna doskonale, ale dla mnie to wciąż nowość. Smile Rzecz jest oparta na filmie pod tym samym tytułem (znanym u nas jako "Świat Dzikiego Zachodu") z 1973 r. z niezapomnianym Yulem Brynnerem w roli zbuntowanego androida-rewolwerowca. Smile Serial ogólnie daje się oglądać, choć twórcy nie ustrzegli się dłużyzn i - póki co - moim zdaniem koncept nie jest (przynajmniej na razie) w stanie udźwignąć wieloodcinkowego serialu. Plusem jest dobra gra aktorska (Ed Harris, Anthony Hopkins) i ciekawie przedstawiona wizja futurystycznego parku rozrywki. Nieco mnie natomiast denerwują - moim zdaniem - zbyt nachalne nawiązania do Philipa K. Dicka i jego dylematów dotyczących tożsamości sztucznej inteligencji.
esforty
epka analogowa

PostPosted: 09.07.2018, 22:53    Post subject: Quote selected Reply with quote

"Dziedzictwo. Hereditary" reż. Ari Aster 2018
To filmowy wehikuł, który zabierze zainteresowanych w duszne szaleństwo zapamiętane z "Lśnienia" Kubricka. Wprawdzie na ostatnie 10 min. temu wehikułowi braknie paliwa (zapłaci daninę za gatunkową przynależność), ale i tak warto, zapewniam.
To horror, któremu pośledni rodowód gatunkowy, w zasadzie, trudno udowodnić. Toni Colette grająca w filmie główną postać dociera, bezwzględnie, do aktorskiego kunsztu Jacka Nicholsona...
Dodam, bo to nie jest tu bez znaczenia, że za muzykę odpowiedzialny jest, znany na tym forum Colin Stetson, zaś zdjęcia wyszły spod ręki naszego rodaka Pawła Pogorzelskiego. Dobry rok dla gatunku!
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Pozostałe All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 121, 122, 123
Page 123 of 123

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum