Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

PRZETRWAJĄ NAJSILNIEJSI - MUNDIAL 2018
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 46, 47, 48 ... 53, 54, 55  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Pozostałe
View previous topic :: View next topic  
Author Message
kośmin
epka analogowa

PostPosted: 09.07.2018, 15:30    Post subject: Quote selected Reply with quote

Leptir wrote:
Prawda, tylko oni już tak od paru lat się "dobrze zapowiadali", ale w tych mistrzostwach faktycznie im zażarło. Smile

i mogą zdobyć majstra Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
Leptir
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 09.07.2018, 15:47    Post subject: Quote selected Reply with quote

Mogą. I mam nadzieję, że to zrobią, bo grają moim zdaniem najładniej na tych mistrzostwach. Postawiłem wprawdzie na Francję, ale tylko z pragmatyzmu - jak przegrają, to przynajmniej na osłodę mi typowanie zostanie. Smile
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 09.07.2018, 17:12    Post subject: Quote selected Reply with quote

Optymalny byłby finał Belgia Chorwacja, bo obie drużyny graja do przodu i bylaby szansa na pierwszy od 1986 roku naprawdę powazny finał MŚ. bo jak zagrają Francja i Anglia to będą się macać pól meczu i skonczy się 1:0 po dogrywce.

http://artrock.pl/
Back to top
kośmin
epka analogowa

PostPosted: 09.07.2018, 19:45    Post subject: Quote selected Reply with quote

WOJTEKK wrote:
na pierwszy od 1986 roku naprawdę powazny finał MŚ

nie rozumiem? a 1994, 1998, 2002, 2006, 2010?
Back to top
WOJTEKK

PostPosted: 09.07.2018, 20:24    Post subject: Quote selected Reply with quote

A to były poważne finały? 1990 - gol po naciąganym karnym a Argentyna postawiła autobus na swoim polu karnym, 1994 - Brazylia i Włochy dały popis totalnego antyfutbolu - 0:0 i karne, 1998 - Brazylia gra w 10tkę, bo Ronaldo w dzień meczu dostał wstrząsu anafilaktycznego po podaniu lidokainy w czasie fizykoterapii - naszlifowany nieodpowiednimi lekami nawet dobrze nie wiedział, że gra w pilkę a nie w palanta - efekt - mecz do jednej bramki, 2002 tym razem Brazylia - full in swing - depcze Niemców, którzy coś tam nawet próbowali się odgryzać - ale i tak wyglądało to jak mecz seniorów z trampkarzami. 2006 - Włosi Francuzi - 1:1 i karne - najbardziej pamięta się Zidane'a ładującego z główki Materazziego, bo sam mecz był dramatycznie słaby. 2010 - Hiszpania i Holandia ogólnie kopią siebie po nogach, a nie piłkę. Piłkę kopnął w dogrywce Inesta. 2014 Argentyńczycy z Niemcami znowu parkują autobus w polu karnym, wytrzymuja do dogrywki, gdzie gola pakuje im Goetze - trzeba przyznać, ze ślicznego.

Czy to były mecze godne finału MŚ? Przypuszczam, że wątpię. W dwóch przypadkach były to nawet interesujace spotkania, ale dramaturgii tam nie było, bo faworyci spacyfikowali przeciwników. A jak była dramaturgia, to rodem z westernów - czyli bójka w saloonie.

Back to top
Bednaar
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 09.07.2018, 22:09    Post subject: Quote selected Reply with quote

Francja - Belgia 2:3
Anglia - Chorwacja 1:2

Głosuję, jak mi serce podpowiada Smile
Teraz kibicuję Chorwacji.
gharvelt
digipack

PostPosted: 09.07.2018, 23:33    Post subject: Quote selected Reply with quote

Wklejam poniżej mundialowy offtopic wykasowany z wątku "Sprzedam, kupię, zamienię".

Jakuz wrote:
Też oglądacie te mecze z wyłączoną fonią? Bo ja tak niby robię ale czasem przeskakuję z transmisją telewizor-komputer i wtedy zwykle słyszę co gada Laskowski albo Szpak. Nieprawdopodobne!

Freefall wrote:
Czyżbyś chciał wymienić któregoś na jakąś płytę? Chyba możesz mieć problem ze znalezieniem chętnego na taką transakcją Wink.

Jakuz wrote:
A idź Ty, chłopie Wink Kurczę, całe szczęście, że awansowali Chorwaci. Kacapów w półfinale bym nie zdzierżył!

Białystok wrote:
Ja oglądałem w chorwackiej tv.

Freefall wrote:
Ciekawe, jak przeżywał mecz chorwacki komentator Question

Białystok wrote:
Tak jak nie raz i dwa nasi w eleven. Tam teraz wszystko przeżywają.
Za to w knajpie znacznie spokojniej niż w Białymstoku ale akurat tu piłki takiej poważnej ligowej nie ma.

Bednaar wrote:
A ja wczoraj dla odmiany oglądałem Rosja-Chorwacja z włączonym Szpakiem i było swojsko posłuchać go - to swoisty foklor Smile
Też cieszę się, że Chorwaci wygrali (moja szefowa kibicuje im od samego początku Mundialu), ale muszę przyznać, że Rosja gra fajną, ofensywną piłkę. W przypadku tego meczu nastawiłem się na świetne widowisko i się nie zawiodłem. Za to szwecja-Anglia zgodnie z przewidywaniami - flaki z olejem. Nie ma to, jak słowiańska fantazja:)

zlatan wrote:
Szpakowskiego nie szło wczoraj słuchać, zwłaszcza przy karnych. "Akinfeev chciałby ustawić przed sobą mur z rosyjskich marzeń wszystkich na tym stadionie" - kurde, Mickiewicz się znalazł Smile

Bednaar wrote:
A to fajne było, ja tam lubię Szpakowskiego, jak jest w dobrej formie podchodzi pod Latający Cyrk Monthy Pythona Smile

WOJTEKK wrote:
Ale to chyba nie o to chodzi?

Bednaar wrote:
No przecież się zgrywam Wink
Back to top
gharvelt
digipack

PostPosted: 10.07.2018, 00:02    Post subject: Quote selected Reply with quote

Wszyscy moi faworyci już za burtą, więc bez specjalnych emocji dokończę oglądanie tego turnieju. Jeśli już miałbym życzyć sobie jakiegoś finału z pozostałego w walce grona, to wybrałbym Francja - Anglia, najlepiej z wygraną Anglii. Nawet w przypadku 1:0 po dogrywce, jak to Wojtek napisał. Jakoś nie potrafię w sobie wykrzesać sympatii do Chorwatów - prześlizgnęli się fartem zarówno z Duńczykami, jak i z Rosją, którą powinni ograć wyraźnie, gdyby rzeczywiście byli aż tak znakomitą drużyną (w meczu fazy grupowej Urugwaj udowodnił, że można). Belgowie w sumie mają mocny team, nigdy ich nie doceniałem, a odrobienie w pięknym stylu strat i odprawienie do domu Japonii, a później ogranie canarinhos wygląda przekonująco. Widać też, że ich selekcjoner wykonuje naprawdę dobrą robotę i panuje nad sytuacją na boisku.

Szkoda Brazylii, w tym niesłusznie niepodyktowanego karnego, o którym wspomniał mahavishnuu, aczkolwiek to nie jedyny taki ewidentny błąd sędziowski na tym mundialu. Pozostaje mieć nadzieję, że VAR będzie rozwijany, stosowany coraz częściej i coraz dokładniej. Mamy koniec drugiej dekady XX wieku, nie lata 90-te, czas wreszcie wykorzystać obecne możliwości technologiczne. Swoją drogą, niby nieufność do VAR, bo zabiera czas, tymczasem w wielu meczach różne całkowicie zbędne przerwy zabierały go znacznie więcej, i spowalniały rytm gry. Czekać 3 minuty na wykonanie "jedenastki" czy wolnego, bo zawodnikom zebrało się na dyskusje z sędzią? Niedorzeczność. Nie rozumiem, dlaczego arbitrzy nie kończyli tego rodzaju incydentów szybką decyzją bądź ewentualnymi kartonikami dla niepokornych.

O tych, co odpadli, a mieli zwojować zawody, szkoda pisać. Z Hiszpanów z przyjemnością oglądałem, jak nad piłką panuje Isco (pomimo, że jest z Realu), ale styl gry całej drużyny okazał się nie do zniesienia. Argentyna znacznie poniżej oczekiwań, a Niemcy się skompromitowali. Mimo wszystko, na koniec i tak została sama Europa. Aż szkoda, że te proporcje są na niekorzyść Starego Lądu i nie ma wśród uczestników m.in. Włochów czy Holendrów, którzy z pewnością zaprezentowaliby wyższy poziom niż kelnerzy z niektórych egzotycznych państw.
Back to top
Jakuz
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 10.07.2018, 05:12    Post subject: Quote selected Reply with quote

Francja - Belgia 1:2
Anglia - Chorwacja 1:0
Back to top
K o n i u
szpula

PostPosted: 10.07.2018, 06:41    Post subject: Quote selected Reply with quote

Francja - Belgia 2:1
Tarkus

PostPosted: 10.07.2018, 07:44    Post subject: Quote selected Reply with quote

gharvelt wrote:
Włochów czy Holendrów, którzy z pewnością zaprezentowaliby wyższy poziom niż kelnerzy z niektórych egzotycznych państw.

Swój wysoki poziom Włosi i Holendrowie zaprezentowali w eliminacjach mundialu, dlatego zarówno Pirlo jak i Robben na luziku oglądają sobie w TV.
View user's profile Send private message Visit poster's website
kośmin
epka analogowa

PostPosted: 10.07.2018, 08:44    Post subject: Quote selected Reply with quote

WOJTEKK wrote:
A to były poważne finały? 1990 - gol po naciąganym karnym a Argentyna postawiła autobus na swoim polu karnym, 1994 - Brazylia i Włochy dały popis totalnego antyfutbolu - 0:0 i karne, 1998 - Brazylia gra w 10tkę, bo Ronaldo w dzień meczu dostał wstrząsu anafilaktycznego po podaniu lidokainy w czasie fizykoterapii - naszlifowany nieodpowiednimi lekami nawet dobrze nie wiedział, że gra w pilkę a nie w palanta - efekt - mecz do jednej bramki, 2002 tym razem Brazylia - full in swing - depcze Niemców, którzy coś tam nawet próbowali się odgryzać - ale i tak wyglądało to jak mecz seniorów z trampkarzami. 2006 - Włosi Francuzi - 1:1 i karne - najbardziej pamięta się Zidane'a ładującego z główki Materazziego, bo sam mecz był dramatycznie słaby. 2010 - Hiszpania i Holandia ogólnie kopią siebie po nogach, a nie piłkę. Piłkę kopnął w dogrywce Inesta. 2014 Argentyńczycy z Niemcami znowu parkują autobus w polu karnym, wytrzymuja do dogrywki, gdzie gola pakuje im Goetze - trzeba przyznać, ze ślicznego.

Czy to były mecze godne finału MŚ? Przypuszczam, że wątpię. W dwóch przypadkach były to nawet interesujace spotkania, ale dramaturgii tam nie było, bo faworyci spacyfikowali przeciwników. A jak była dramaturgia, to rodem z westernów - czyli bójka w saloonie.

litości

nawet nie chce mi się tego komentować

podam jedną rzecz - rok 2010 - 2 cudne interwencje Ikera, a mecz niesamowicie intensywny, ale Ty pamiętasz co innego
Back to top
Białystok
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 10.07.2018, 08:53    Post subject: Quote selected Reply with quote

Francja - Belgia 1:1 karne Francja
WOJTEKK

PostPosted: 10.07.2018, 09:35    Post subject: Quote selected Reply with quote

[quote="kośmin"
litości

nawet nie chce mi się tego komentować

podam jedną rzecz - rok 2010 - 2 cudne interwencje Ikera, a mecz niesamowicie intensywny, ale Ty pamiętasz co innego[/quote]

Proszę, skomentuj. Bo wychodzi na to, że "jesteś ponad to" i z plebsem się nie zadajesz.

A propos 2010 - intensywna - tak, kopanina, głównie po nogach.

Back to top
kośmin
epka analogowa

PostPosted: 10.07.2018, 10:14    Post subject: Quote selected Reply with quote

Wojtek, popełniasz prosty błąd o którym piszą w każdym podręczniku do logiki - nie schodź z merytoryki na różne personalne wycieczki i nie wyskakuj z "plebsem", bo nie użyłem takiego sformułowania

odnosiłem się do Twych wypowiedzi, a nie Twojego pochodzenia klasowego

skomentowałem, podając przykład odnośnie finału w 2010 roku, więc przeczytaj to jeszcze raz i nie proś mnie już więcej o więcej
Back to top
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Pozostałe All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 46, 47, 48 ... 53, 54, 55  Next
Page 47 of 55

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum