Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Czego teraz słuchacie?
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 2719, 2720, 2721 ... 2733, 2734, 2735  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Muzyka
View previous topic :: View next topic  
Author Message
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 09.10.2018, 16:16    Post subject: Quote selected Reply with quote

Już mi się przestała zgadzać. Kilka fajnych numerów - np. tytułowy, ale jako całość - nie moja muzyka.

http://artrock.pl/
Back to top
View user's profile Send private message
kośmin
epka analogowa

PostPosted: 09.10.2018, 19:17    Post subject: Quote selected Reply with quote

Białystok wrote:
WEIDORJE (1978)

Wprawdzie nie tak dobre jak te Magmy,

absolutnie genialne - może prosta perkusja, ale ten klimat jest zniewalający
często wracam do nich

okładkę rysował oczywiście Klaus
Back to top
Białystok
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 09.10.2018, 20:14    Post subject: Quote selected Reply with quote

kośmin wrote:
Białystok wrote:
WEIDORJE (1978)

Wprawdzie nie tak dobre jak te Magmy,

absolutnie genialne - może prosta perkusja, ale ten klimat jest zniewalający
często wracam do nich

okładkę rysował oczywiście Klaus

Ciszy mnie taka opinia, bo jak zauważyłem, przesadnym uznaniem ten album się nie cieszy. A może zresztą słusznie.

Co ciekawe winylową reedycję można kupić od ręki bez żadnych problemów, w przeciwieństwie do albumu z 1981 r. tuzów polskiego prog rocka. No ale to osobny temat.
Bednaar
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 10.10.2018, 08:11    Post subject: Quote selected Reply with quote

esforty wrote:

Trudno wchodzić w spór z takim poglądem, bo i ten wschodzący Shorter z lat 60-tych i ten dojrzały z obecnego stulecia, tego nawet wolę, wiele razy swą istotność dla świata jazzu udowodnił. Ale, jak mówią, konkurencja nie śpi!
Wczoraj <sąsiad z pierwszego>, na korytarzu wsunął mi do ręki CD i wysyczał do ucha ( w kamienicy, w której mieszkam, na korytarzu o jazzie tylko się "syczy". Obaj gramy głośno a to utrudnia... zatem spotyka się z towarzysko/sąsiedzkim ostracyzmem): -Coltrane, Coltrane z martwych powstał. Zagraj to sobie!
Zagrałem i rzeczywiście sugestia otrzaskanego w temacie sąsiada, właściwa nadzwyczaj.
Na ile, ja jestem w stanie zestawić, sound Legendy z brzmieniem tenoru autora płyty to owo podobieństwo intryguje... dopowiem, to nie płaskie naśladownictwo, wywiedzione z tanich przedstawień cyrkowych, a szlachetne inspirowanie się techniką wspomnianej Legendy.

JD Allen Trio -"Victory" 2011

Czy JD Allen
wzniesie się do poziomu Shortera, nie wiem. Zapewne, technika to zbyt mało, ale...
Za to w świecie saksofonistów, moim faworytem, z tego stulecia, pozostaje Shabaka Hutchings. Przewrotny link podaję:
https://www.youtube.com/watch?v=XySZkUxMdBs

O, to ciekawe cynki Kolega podaje - godne uwagi, zanotowałem sobie. Drogocenny taki sąsiad, ale pragnę zauważyć, że nasze miasto jest mocno jazzowe, w końcu to rodzinne strony Urbaniaka. Ciekawym, w jakiej części Łodzi owa kamienica? Niedawno wyprowadziłem się z nieszczęsnych Bałut (Limanka, Bałucki Rynek itp) na Złotno, gdzie jest jak w małym miasteczku - o wiele przyjemniej i okolica bezpieczniejsza, a dziś w sklepie podczas rozmowy z przemiłą Panią Sklepową okazało się, że jeden z sasiadów prowadzi orkiestrę jazzową Smile
W temacie: ostatnio jak zwykle różne jazzy, m. in.:
Milt Jackson & John Coltrane - Bags & Trane (1961) - tego właściwie mogę słuchać na okrągło, taki żelazny faworyt, co zawsze wchodzi. No i ta realizacja - wzorcowa przestrzeń stereo uzyskana we wczesnych latach 60-ych zawstydza dzisiejsze nagrania z epoki Loudness War. Zresztą - z nieco innej bajki - moim zdaniem do testowania sprzętu stereo w salonach hi-fi najbardziej nadają się m.in. płyty Enoch Light z późnych 50's.
esforty
epka kompaktowa

PostPosted: 10.10.2018, 10:40    Post subject: Quote selected Reply with quote

Kamienica stoi przy pl.Reymonta i Dworku Geyera, więc miejscu dość rozpoznawalnym dla Łodzi, która to, przyjmując perspektywę opartą na obecności w "krajobrazie" substancji jazzowych, rzeczywiście końcem świata nie jest Smile .
Właśnie, a propos, kilka stron temu, polecałeś płytę Branford Marsalis Quartet - Four Mf's Playin' Tunes (2012).
Tymczasem pozostaje nie osłuchaną, za to z sentymentem, dużym, wspomniałem koncert Branforda w Teatrze Wielkim, przy okazji celebracji 50-lecia Zespołu Melomani w 2006. To czas premiery Braggtown i sporo materiału wtedy z niej zagrano. W kilka dni zaopatrzyłem się płytę, która szczęśliwie, pozbawiona jest skostnienia poprzedniczki "Eternal" a mnie podoba się nadal.
Osobliwe, tamten koncert skleja się w pamięci z innym, mianowicie z występem kwintetu Ravi'ego Coltrene'a. Piszę <osobliwie> bo też oba koncerty dzielą cztery lata( sprawdziłem, Ravi to 2002) a i satysfakcja z obecności na tymże dużo mniejsza. Wiało nudą Rolling Eyes . Wydawało się ,iż kwintet w ogóle nie jest ograny z sobą, przeciwnie do wyżej wspomnianego.
Co ja dzisiaj zabieram na odsłuchy <nowych klocków>?
Paradoksalnie, zwykle jakąś jedną, dwie nieudane realizacje( choćby The The - Infected). Jeśli zabrzmi lepiej, lub porównywalnie jak w domu to wtedy...
jakaś Patricia Barber, najczęściej Cafe Blue stereofonia, scena;
Recoil -Liquid tu się sprawdza na gęstość basu;
King Crimson-"Thrak" gitary w Dinosaur, mnie załatwiają przydatność do muzyki rockowej;
McCoy Tyner- Quartet, dźwięk fortepianu;
Miles Davis -Kind of blue- 50 anniversary, tu już subiektywnie ma koić nerwy i wywoływać namiętność (system);
Jak widać, obywam się bez klasyki, chociaż z tyłu głowy kołacze się, że to dopiero testy z orkiestrami, kwartetami smyczkowymi odkrywają prawdę Rolling Eyes .
Żeby nie było, że zaśmiecam to w temacie, świeżo nabyty:
David Thomas and Two Pale Boys- " Surf's up" 2001

To bezradność dla referującego, świetna płyta!
kośmin
epka analogowa

PostPosted: 10.10.2018, 15:12    Post subject: Quote selected Reply with quote

Białystok wrote:
Ciszy mnie taka opinia, bo jak zauważyłem, przesadnym uznaniem ten album się nie cieszy. A może zresztą słusznie.

bo zeuhl jest generalnie bardzo z boku, mało kto kojarzy o co tam chodzi
a jak ludzie posłuchają, to myślą, że oni byli wszyscy tam chorzy psychicznie

choć ten słynny perkusista z wersji live "De futura" to było coś Wink
Back to top
stranger
maxi-singel kompaktowy

PostPosted: 11.10.2018, 12:41    Post subject: Quote selected Reply with quote

Nazareth - Tattooed On My Brain
Wysłuchane niejako z "obowiązku" no i...mimo lekko rap-owego wokalu - sama muzyka ratuje sytuację to na 3 zasłużyła ta płyta - bo 3 są całkiem całkiem - mowa o: Rubik's Romance, Never Dance with the Devil oraz Crazy Molly. Reszta utworów póki co - niestrawna. Może po kilku dalszych przesłuchaniach coś jeszcze zaskoczy. Ale raczej muzycznych fajerwerków tu nie ma.

WOJTEKK

PostPosted: 11.10.2018, 18:41    Post subject: Quote selected Reply with quote

Nie męcz się. Szkoda czasu. Lepiej jeszcze raz posłuchać np. poprzedniej, albo Hair of The Dog.

Hmm... trochę głupio, ale się przyznam: Janet Jackson - Rhythm Nation 1814 - kolejny dowód na koniec historii w muzyce - no bo potem popu tak dobrze nikt nie nagrywał. A wielu próbowało - płyta wzorcowa

Back to top
Białystok

PostPosted: 11.10.2018, 18:43    Post subject: Quote selected Reply with quote

WOJTEKK wrote:
Nie męcz się. Szkoda czasu. Lepiej jeszcze raz posłuchać np. poprzedniej, albo Hair of The Dog.

Hmm... trochę głupio, ale się przyznam: Janet Jackson - Rhythm Nation 1814 - kolejny dowód na koniec historii w muzyce - no bo potem popu tak dobrze nikt nie nagrywał. A wielu próbowało - płyta wzorcowa

muzyczny ... coming out Wink
WOJTEKK

PostPosted: 11.10.2018, 18:52    Post subject: Quote selected Reply with quote

Właściwie nie koming ołt, tylko ostatnio w Trójce usłyszałem jeden numer z tej płyty i produkcja mnie po prostu zabiła - kuźwa, to 30 lat temu potrafili tak nagrywać sekcję, że dynamika urywa dupę? A do tego tak nowocześnie? Słucham sobie całości i przyznam, że robi całkiem dobre wrażenie. Słychać oczywiście, że sa to lata 80-te, ale miejscami że jeszcze takie lata w muzyce nie nastały.

Back to top
Białystok

PostPosted: 11.10.2018, 19:00    Post subject: Quote selected Reply with quote

U Manna leciał w ub. piątek z rana tak przed 7 chyba, fajny kawałek, na 99% nowy ale z produkcją i pomysłami 70s. Innych ostatnio raczej nie wyznaję, to bym nawet sprawdził co to za jedni, tylko tytułów w piątki nie podaje, a na playlistę nie chciało mu się wpisać.
esforty
epka kompaktowa

PostPosted: 11.10.2018, 22:37    Post subject: Quote selected Reply with quote

WOJTEKK wrote:

Jesteś niesprawiedliwy:
Morcheeba- "Big calm" 1998;
Macy Gray- "On how life is"1999;
Roisin Murphy-"Ruby blue" 2005;
Bebel Gilberto-"Momento" 2007;

by już przy głosach kobiecych pozostać.
Gacek

PostPosted: 11.10.2018, 22:44    Post subject: Quote selected Reply with quote

Właśnie próbuję się pozbierać po "wspaniałym" koncercie, na którym byłem służbowo. Przed chwilą wygooglowałem sobie panią Lucrecie Dalt:
https://www.youtube.com/watch?v=k8BRliMq8vI
Brzmi nie najgorzej ale na żywo nawet za pieniądze się tego słuchać nie dało. A coś mi nie grało jak na salę wchodzili sami hipsterzy w ciuchach z pomocy dla powodzian. Chyba tylko ja na sali nie byłem na kwasie bo na trzeźwo się nie dało Evil or Very Mad

W ramach odtrutki:
Alcatrazz - Disturbing The Peace

Metalowe disco polo jak to mój brat mawia na takie zespoły. Niby trochę wioska ale czasem człowiek potrzebuje się trochę odmóżdżyć i to jest świetne!
Od lat nie słuchałem Alcatrazz i chyba wiele nie straciłem ale w chwilach takiej traumy to jest balsam na moje uszy. Nie wierzę że jest ktoś komu przy God Blessed Video nóżka nie chodzi Twisted Evil

https://www.youtube.com/watch?v=N19Pu1KM3b4
Back to top
Leptir
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 12.10.2018, 08:38    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dobre! Smile Trochę mi przypomina histeryczny Def Leppard.
WOJTEKK

PostPosted: 12.10.2018, 09:39    Post subject: Quote selected Reply with quote

esforty wrote:
WOJTEKK wrote:

Jesteś niesprawiedliwy:
Morcheeba- "Big calm" 1998;
Macy Gray- "On how life is"1999;
Roisin Murphy-"Ruby blue" 2005;
Bebel Gilberto-"Momento" 2007;

by już przy głosach kobiecych pozostać.

Właściwie masz trochę racji, ale popatrz - to płyty 10, 20 lat młodsze, a jakoś nie słychać po nich jakiegoś strasznego postepu w stosunku do RN 1814 - postęp techniczny jest, ale postepu w pomyślunku nie ma.

Back to top
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Muzyka All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 2719, 2720, 2721 ... 2733, 2734, 2735  Next
Page 2720 of 2735

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum