Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Relacje z koncertów
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 98, 99, 100

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Muzyka
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Monstrualny Talerz
maxi-singel kompaktowy

PostPosted: 25.10.2018, 22:33    Post subject: Quote selected Reply with quote

crescent wrote:
Talerzu, ile ci chłopcy znad brzegu rzeki ci płacą? Podobnych rozmiarów blok reklamowy miało na tutejszym forum chyba tylko Bubu Smile.

Ha, ha, ha Very Happy przynajmniej nieco forumowego ożywienia nastąpiło.

Gdy ostatnio podzieliłem się radością wielką z odkrycia doskonałego NKeRowego afrobetowego Lafayette Afro Rock Band to nikt ani słówkiem nie pisnął, buuu.
Back to top
View user's profile Send private message
Monstrualny Talerz
maxi-singel kompaktowy

PostPosted: 25.10.2018, 22:38    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dzięki Maciek za info, będę na tych Laborkach na sto, bilety już są, tego nie można przepuścić.
Back to top
crescent
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 26.10.2018, 08:44    Post subject: Quote selected Reply with quote

Monstrualny Talerz wrote:
Gdy ostatnio podzieliłem się radością wielką z odkrycia doskonałego NKeRowego afrobetowego Lafayette Afro Rock Band to nikt ani słówkiem nie pisnął, buuu.

Może być, całkiem-całkiem, dość fajne, niezłe... ale łba nie urywa.
Back to top
Białystok
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 26.10.2018, 09:44    Post subject: Quote selected Reply with quote

Monstrualny Talerz wrote:

Jakiś czas temu ktoś postawił tezę, że NKR słucha się z nudów. Rolling Eyes
Freefall

PostPosted: 26.10.2018, 10:20    Post subject: Quote selected Reply with quote

Niektórzy twierdzą, że w ogóle nie warto słuchać NKR-ów. Mad
Back to top
crescent

PostPosted: 26.10.2018, 10:37    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ależ warto, jak się wszystko inne znudzi Wink.
Back to top
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 26.10.2018, 11:34    Post subject: Quote selected Reply with quote

Prędzej się NKR znudzi niż wszystko inne - wiem to z własnego doświadczenia. Prędzej czy później i tak kończę na klasyce

http://artrock.pl/
Back to top
crescent

PostPosted: 26.10.2018, 15:19    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jako przerywniki mogą być, ale w większości przypadków nie ma się czym jarać.
Back to top
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 05.11.2018, 13:10    Post subject: Quote selected Reply with quote

I jeszcze jedna serdeczna polecajka z podziemia, z którego aktualnie nadaję.
Pharoah Sanders - kilka dni temu zaczarował NOSPR i dał koncert, którego nie zapomni się do końca życia. Z racji swojego wieku daleki był od awangardowych odlotów, jednak swoim fantastycznym brzmieniem i niesamowitą kulturą gry dał mi bardzo wyraźne wyobrażenie (całkowicie inne od tego, które płynie z płyt, nawet tych Live), co ze zmysłami słuchaczy robił na koncertach John Coltrane. Dodam, że to bardzo obszerny skrót myślowy, który nie wymaga analizy porównawczej gry obydwu wymienionych.
Jeśli Pharoah będzie przejeżdżał (z tragarzami), w waszej okolicy, to warto wówczas rozszerzyć jej definicję nawet do kilkuset kilometrów od waszego domu. Takimi koncertami sens słuchania jazzu czy w ogóle starej muzyki dopina się na ostatni guzik.

Tymczasem! Smile
esforty
epka kompaktowa

PostPosted: 05.11.2018, 22:36    Post subject: Quote selected Reply with quote

Wyślę po Niego konie na stację, gdyby Mu droga wypadła przez Polskę Centralną Wink
Bednaar

PostPosted: 06.11.2018, 08:06    Post subject: Quote selected Reply with quote

Maciek wrote:

Pharoah Sanders - kilka dni temu zaczarował NOSPR i dał koncert, którego nie zapomni się do końca życia. Z racji swojego wieku daleki był od awangardowych odlotów, jednak swoim fantastycznym brzmieniem i niesamowitą kulturą gry dał mi bardzo wyraźne wyobrażenie (całkowicie inne od tego, które płynie z płyt, nawet tych Live), co ze zmysłami słuchaczy robił na koncertach John Coltrane. Dodam, że to bardzo obszerny skrót myślowy, który nie wymaga analizy porównawczej gry obydwu wymienionych.
Jeśli Pharoah będzie przejeżdżał (z tragarzami), w waszej okolicy, to warto wówczas rozszerzyć jej definicję nawet do kilkuset kilometrów od waszego domu. Takimi koncertami sens słuchania jazzu czy w ogóle starej muzyki dopina się na ostatni guzik.

Ach własnie, pisałem kiedyś, że moim zdaniem najlepszy obecnie żyjący saksofoniarz to Shorter, ale jest jeszcze Faraon - prawdziwy czarodziej saksofonu. Jestem w stanie sobie wyobrazić, że dziś nie imponuje naddźwiękowymi popisami, tylko (albo aż) buduje klimat. Mam nadzieję, że również zobaczę go kiedyś na żywo.
gharvelt
digipack

PostPosted: 18.11.2018, 13:20    Post subject: Quote selected Reply with quote

Trochę spóźniona relacja, ostatnio nie znajdowałem czasu na forum, ale postanowiłem, że coś jednak wspomnę.

Carpenter Brut, Warszawa 13.10.2018, Progresja

Nie jest to wprawdzie wykonawca z kręgu zainteresowań większości (a może nawet i wszystkich) tutaj piszących, tym niemniej mocno wkręciłem się w jego twórczość, dlatego z przyjemnością wziąłem udział w koncercie. W ogóle to mój udział w tym wydarzeniu okazał się całkiem przypadkowy, jeszcze kilka dni przed koncertem nie miałem o nim pojęcia. Przeglądałem sobie jakieś strony internetowe i natknąłem się nagle na informację "Carpenter Brut 13 października w Warszawie". Pierwsza myśl: przecież 13 października to za 4 dni, pewnie chodzi o następny rok? Doczytuję szczegóły, a tu niespodzianka, nie za rok, tylko naprawdę za 4 dni! Natychmiast kupiłem bilet na koncert oraz na przejazd.

Koncert miał miejsce w Progresji. Klub ten trochę się zmienił od czasu, kiedy byłem tam po raz ostatni. Pewnie dlatego, że było to niemal dekadę wcześniej, a wówczas znajdował się jeszcze w zupełnie innej lokalizacji, na dalekim zachodzie (ul. Kaliskiego). W środku nowego obiektu miejsca jest więcej, ale przy sporej frekwencji duszno i bardzo gorąco. Trudno, trzeba się przyzwyczaić, więc nie skupiałem się na tym, tylko nastawiłem się na synthwave'ową ucztę. Pierwszy wystąpił GosT, również znany reprezentant tego samego gatunku, choć tej jego bardziej mrocznej odmiany. To dość agresywna elektronika, nieraz nawet z pogranicza metalu, choćby przez wokalne wstawki bliskie growlingowi. To by wyjaśniało, dlaczego wśród publiczności było wielu słuchaczy w koszulkach różnych metalowych bandów. Ogólnie dominowała żywiołowość, muzyk dawał intensywne show ze skakaniem po scenie, a publiczność dotrzymywała kroku.

Po supporcie przyszedł czas na gwiazdę wieczoru. Okazało się, że zająłem bardzo dobre miejsce, blisko sceny i to akurat po tej stronie, po której ustawił się Carpenter Brut. W setliście znalazły się zarówno utwory z tegorocznego albumu, jak i cenione klasyki z poprzednich lat, m.in. "Turbo Killer", "Roller Mobster" czy "Disco Zombi Italia". Syntezatorowym brzmieniom towarzyszyły wyświetlane w tle fragmenty filmów oraz zdjęcia - trzeba przyznać, że strona wizualna to również bardzo mocna strona tego artysty. Publiczność odleciała, co chwilę ktoś był noszony na rękach do sceny, gdzie unoszonych przejmowała ochrona. Na koniec słuchacze zaczęli się domagać "Maniaca" (tak, ten "Maniac", oryginalnie wykonywany przez Michaela Sembello i umieszczony na soundtracku do filmu "Flashdance"), a muzyk spełnił ich prośbę. Tym miłym akcentem zakończył się niezbyt długi, bo trwający około 75 minut, ale za to bardzo intensywny występ.

Podsumowując: zdecydowanie udany wieczór z muzyką elektroniczną jeszcze bardziej ejtisową niż ta, która powstawała w latach 80-tych.

Back to top
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Muzyka All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 98, 99, 100
Page 100 of 100

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum