Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Śmietnik
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 117, 118, 119, 120, 121, 122  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Monstrualny Talerz
album CD

PostWysłany: 16.11.2018, 23:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Już zapomniałem od czego się ta dyskusja zaczęła Confused

Nie no, moim zdaniem, parafrazując pewne słynne zdanie, na gwiazdkach i ocenach opiera się "cały zakon i prorocy".

I to nie jest przecież po to, żeby sobie czy komuś coś udowadniać, albo sprawiać przykrość, tylko celem jest wyszukiwanie jak najlepszej muzyki, jak sądzę. Łatwiej wchodzić w jakąś dyskografię czy gatunek od tych rzeczy najlepszych, a nie najgorszych, a zawsze trzeba oprzeć się na czyjejś opinii/gwiazdce/odczuciu. I to może niestety działać w dwie strony, bo z jednej można się do czegoś niepotrzebnie zrazić (np. u mnie właśnie ta wkładka w tylko rocku o Pink Floyd, gdzie More zostało mocno zjechane, czy jakieś zdanie, chyba Wiesława W o Soft Machine, że te dalsze ich płyty to już całkowicie tracą elementy rocka i w domyśle to nie ma co ich słuchać) albo uważać, że coś jest wyjątkowo wybitne, bo inni tak uważają (np. niech będzie ten OK. Computer, czy Wilson Stefan).

Słucham Dead Can Dance "Into the Labyrinth", piękne to jest...
https://www.youtube.com/watch?v=mPDLJ1UU2Uk
To co, robimy plebiscyt na 1969? Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 17.11.2018, 00:10    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Monstrualny Talerz napisał:
I to może niestety działać w dwie strony, bo z jednej można się do czegoś niepotrzebnie zrazić (np. u mnie właśnie ta wkładka w tylko rocku o Pink Floyd, gdzie More zostało mocno zjechane, czy jakieś zdanie, chyba Wiesława W o Soft Machine, że te dalsze ich płyty to już całkowicie tracą elementy rocka i w domyśle to nie ma co ich słuchać)

W czasach, kiedy byłem na last.fm zetknąłem się z wieloma osobami, które słuchały tylko dwóch pierwszych płyt Soft Machine, bo na Third się popsuli i zaczęli grać jazz Wink Mocno byli zdumieni gdy oświadczyłem, że ja mam wręcz odwrotne zdanie.
Weiss podobnie też pisał o późniejszych płytach Gong, dlatego przez długie lata omijałem płyty poczynając od Shamal, dopiero niedawno je odkryłem i obecnie wolę ten fusionowy Gong Moerlena niż ten psychodeliczny, Allenowski. Dlatego lepiej samemu posłuchać, niż opierać się jedynie na opiniach tzw. ekspertów.
Białystok
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 17.11.2018, 11:50    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A jeżeli expert X nie znosi jazzu a słuchacz Y też?
mahavishnuu

PostWysłany: 17.11.2018, 14:49    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To co, robimy plebiscyt na 1969? Wink

Na mnie możesz liczyć. Na tego typu zabawę na pewno znajdą się chętni. Poprzedni plebiscyt z tego rocznika był jakieś dziesięć lat temu. Wiele osób, które teraz wzięłyby udział w zabawie, wtedy nie były nawet obecne na forum. Zerknąłem na listę uczestników. Teraz grupa głosujących w co najmniej 80% byłaby inna. Mnie te wszystkie najciekawsze plebiscyty ominęły. Sądząc po wynikach tamtej edycji wyraźnie dominowała opcja rockowa z przechyłem w stronę mainstreamu. Teraz rozrzut byłby większy. No i dobrze. W ciągu ostatnich dziesięciu lat każdy z nas odkrył jeszcze różne mało znane dziwadełka, które ewentualnie mogłyby pojawić się na liście.
Białystok

PostWysłany: 17.11.2018, 16:32    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Faktycznie brak In A Silent Way w 10-tce dziś (raczej) byłby sensacją, ale aby tak nie było, opcja jazzowa musi jeszcze wziąć udział a kojarzę nicki, które się wypisały z zabawy. Smile
Monstrualny Talerz
album CD

PostWysłany: 17.11.2018, 18:50    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Białystok napisał:
Faktycznie brak In A Silent Way w 10-tce dziś (raczej) byłby sensacją, ale aby tak nie było, opcja jazzowa musi jeszcze wziąć udział a kojarzę nicki, które się wypisały z zabawy. Smile

Ale w sumie jazzy z tego rocznika nie były na tyle mocne, żeby przyćmić rockersów, którzy akurat wtedy świecili najjaśniej, może tylko właśnie In A Silent mogłoby napsuć krwi (ale dla purystów jazzowych to przecie rockowe było i nie do zniesienia, a fe).
Powrót do góry
Monstrualny Talerz
album CD

PostWysłany: 17.11.2018, 18:53    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bednaar napisał:
I to może niestety działać w dwie strony, bo z jednej można się do czegoś niepotrzebnie zrazić (np. u mnie właśnie ta wkładka w tylko rocku o Pink Floyd, gdzie More zostało mocno zjechane, czy jakieś zdanie, chyba Wiesława W o Soft Machine, że te dalsze ich płyty to już całkowicie tracą elementy rocka i w domyśle to nie ma co ich słuchać)

W czasach, kiedy byłem na last.fm zetknąłem się z wieloma osobami, które słuchały tylko dwóch pierwszych płyt Soft Machine, bo na Third się popsuli i zaczęli grać jazz Wink Mocno byli zdumieni gdy oświadczyłem, że ja mam wręcz odwrotne zdanie.
Weiss podobnie też pisał o późniejszych płytach Gong, dlatego przez długie lata omijałem płyty poczynając od Shamal, dopiero niedawno je odkryłem i obecnie wolę ten fusionowy Gong Moerlena niż ten psychodeliczny, Allenowski. Dlatego lepiej samemu posłuchać, niż opierać się jedynie na opiniach tzw. ekspertów.

Oczywiście, zgodnie z wieloletnią tradycją naszych przecinających się upodobań potwierdzam, że również wolę ten fusionowy Gong (Holdsworth!), no może z małym wyjątkiem dla You.
Powrót do góry
Monstrualny Talerz
album CD

PostWysłany: 17.11.2018, 18:55    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Białystok napisał:

To mają problem, bo nie poznają wiele fantastycznej muzyki. Ale przecie nic na siłę.
Powrót do góry
Białystok

PostWysłany: 17.11.2018, 20:56    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Białystok napisał:

Ale w sumie jazzy z tego rocznika nie były na tyle mocne, żeby przyćmić rockersów, którzy akurat wtedy świecili najjaśniej, może tylko właśnie In A Silent mogłoby napsuć krwi (ale dla purystów jazzowych to przecie rockowe było i nie do zniesienia, a fe).

I tak i nie. Nie był to może mocny rocznik jeżeli chodzi o ilość ale te 3 tytuły z listy Bartosza i jego "wyznawców" Wink są również moim zdaniem mega mega mocne i powinny "walczyć" o podium.
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 17.11.2018, 23:14    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Białystok napisał:

Cóż, nikt nie jest idealny Wink

Monstrualny, znów przybiję z Tobą piątkę - też bardzo lubię You, zresztą od tej płyty zacząłem poznawać Gong. Ale w sumie You to w znacznym stopniu zapowiedź tego, co później było na Shamal.

PS. Jazzy z tego rocznika właśnie były mocne, np. w tym roku Art Ensemble Of Chicago wydało... 7 płyt, w tym genialne A Jackson In Your House.
gharvelt
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 18.11.2018, 12:14    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

crescent napisał:
Ktoś tam trafia na ów RYM i widzi: o Riverside! ale oni mają fajne klipy na YT, a jak groźnie grają, dajmy im maksa!

Pewnie i tak jest, albo na odwrót: "o, nowe Riverside, 2/10 nie słuchałem". Dlatego te masowe oceny, nawet uśrednione, to nie jest żadna wyrocznia. Można poprzeglądać, wziąć jakoś pod uwagę, ale sensownie napisane recenzje czy oceny osób o zbliżonym guście (IMO największa zaleta RYMa) są więcej warte.

PS: Żartuję, słuchałem, choć z bólem i bez nadziei.

Czy oby na pewno? Oprócz wspomnianego Davisa, jeszcze choćby Sanders i Cherry powinni być w ścisłej czołówce, tak jak byli w plebiscycie JAZZ 60s. Natomiast w rocku z roku '69 było paru mocarzy, lecz uśredniając to następne roczniki stoją zdecydowanie mocniej. Przynajmniej jak dla mnie, czyli kogoś, kto w roku zdecydowanie preferuje opcję progresywną oraz awangardową, niż psychodelię czy tzw. rock bezprzymiotnikowy.
Powrót do góry
esforty
longplay

PostWysłany: 19.11.2018, 15:47    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zlatan napisał:

Nie popadajmy w przesadę, jakieś cyferki na RYMie, plebiscyty na forum czy ocena 8/10 to tylko punkt odniesienia, próba ustandaryzowania własnej opinii, a nie sprawa życia i śmierci. Nie widzę powodu, żeby tego unikać jak ognia. Ktoś napisze, że ocenia płytę na 8/10 i doda krótkie uzasadnienie to spoko, a ktoś napisze pełen wzniosłości elaborat bez wyrażenia własnej opinii i też spoko.

Najbliżej mi do takiego spojrzenia.
Choć bardziej miarodajnym, dzisiaj dla mnie, są tutejsze opinie i polecenia niż RYM czy Progressive.
Nawet jeśli niektóre wskazania (choćby Bartosz@-a), wywołują u mnie, niekomfortowe, poczucie by ustawić się w kolejce po <intelektualny zasiłek> Embarassed .
Nadto,zanim muzyczny rok 2018, poślemy do niepamięci to trzeba czasu(circa 3lata!) by dotrzeć samemu i innym do tego wartościowego zasobu kulturowego( ironia nie zamierzona!).
Bo przyszło nam żyć w czasach kiedy się tego w rok nie ogarnie.
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 20.11.2018, 10:13    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

https://www.thedailymash.co.uk/news/business/man-believes-cd-collection-worth-actual-money-20181119179553?fbclid=IwAR3M_SENUebGKuSMDa5PY_qByOoQUV4KXOWb8oAAlHfhTUby2-KDax0ApB0 Wink

(Daily Mash to oczywiście jajcarze - niemniej... Smile )
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
I&I
album CD

PostWysłany: 27.12.2018, 19:35    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Parę ciekawych zdjęć znalazłem. Mam nadzieję, że komuś coś przypomną, napomkną Very Happy

Kto pozna wszystkich dostaje ode mnie buziaka Wink

Pozdrowienia i wszystkiego najlpszego w 2019!
Powrót do góry
crescent

PostWysłany: 28.12.2018, 19:56    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Najbardziej podoba mi się Rod Steward z Davidem Bowie Smile.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 117, 118, 119, 120, 121, 122  Następny
Strona 118 z 122

Skocz do: