Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Urok kaset magnetofonowych
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Leptir
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 12.11.2018, 11:23    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dobre decki robił też Tascam, np taki 122 MK II

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
stranger
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 12.11.2018, 14:38    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Myślałem o takiej "kopiarce"

by kompatybilna była z z moimi klockami, ale nowa kosztuje, tyle co moja...tygodniówka Laughing więc raczej na pewno skupię sie na używkach.
esforty
longplay

PostWysłany: 12.11.2018, 19:23    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Technicks też ma ręcznie sterowany prąd podkładu.
Rs-BX 701, taki jeszcze w domu pełni służbę. To był w 1994 r drugi od góry model w katalogu. Trzy głowice, kalibracja taśm, dolby B i C.
Aiwa zacne urządzenia. Chorowalem na taki ze szklaną głowicą główną, 15 tyś godzin pracy gwarancji wedlug firmy, też był trojglowicowy w pierwszej połowie lat 80-tych.Nie wiem jak producent ustalił ilość przepracowanych godzin, bo na zewnątrz nie było takiego licznika???
W Niemczech większym respektem cieszył się Technicks, prawdopodobnie był bardziej niezawodny ale Pionner grał ładniej.
Z Aiwą nie porownywalem.
Bednaar

PostWysłany: 12.11.2018, 19:48    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Faktycznie wyższe Technicsy miały manualny bias, Aiwa po prostu tani, podstawowy model 2-głowicowy - a tutaj taka niespodzianka Smile
W dwukasetowcach się nie orientuję - nigdy się nimi nie interesowałem, kolega ze studiów miał jakiegoś Kenwooda i nawet fajnie kopiował. Teac też zawsze robił dobre decki.
PS. A propos Technicsa - mam w sumie trochę mieszane uczucia wobec tej firmy. Z jednej strony bardzo nie podoba mi się brzmienie większości ich urządzeń. Miałem wzmacniacz SU-VZ320 i było to najgorsze brzmieniowo urządzenie hi-fi, jakie posiadałem. Dźwięk do dyskoteki. z drugiej strony - w ogóle się nie psuł. I takie Technics własnie często ma opinie na forach typu audiostereo.pl, jest porównywany do Toyoty: bez wyrazu, bez charakteru, a jednocześnie niezawodny. Teraz - jeśli chodzi o wzmak - mam 30-letniego Rotela, który i ładnie gra (ciepłe, dynamiczne granie starych Roteli, może niezbyt neutralne, ale z charakterem), i się nie psuje - tyle tylko, że transformator mu buczy. On własnie zastąpił tamtego Technicsa i mogłem je bezpośrednio porównać, Rotel w nagraniach wychwytywał detale, których Technics w ogóle nie zauważał. No i Technol poszedł szybko do komisu.
W sumie fajnym wyjściem jest np. kupić CD player Technicsa - czytają ponoć nawet płyty chodnikowe, plus jakiś wzmak z fajnym dźwiękiem, np. Rotel.
esforty
longplay

PostWysłany: 19.11.2018, 10:41    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bednaar napisał:

...W sumie fajnym wyjściem jest np. kupić CD player Technicsa - czytają ponoć nawet płyty chodnikowe, plus jakiś wzmak z fajnym dźwiękiem, np. Rotel.

No, cóż pewnie można.
Ale, pielęgnując w sobie pogląd, iż źródło/odtwarzacz jako pierwszy element toru odsłuchowego ma znaczenie pierwszorzędne zasygnalizuję, żę:
tak jak w samochodach to nie <stajnia> ma znaczenie a moment obrotowy, tak w odtwarzaczach nie napędy a przetworniki przenoszą słuchacza w te lepsze światy.
Bednaar

PostWysłany: 19.11.2018, 13:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ależ jest wręcz przeciwnie, decydujący, a zarazem pierwszorzędny pływ na jakość odtwarzanej muzyki ma element ostatni, tzn. głośniki/słuchawki - przecież to bezpośrednio z nich dociera dźwięk do naszych uszu. Potem jest wzmacniacz, a źródło na samym końcu.
Oczywiście, że przetwornik w dużo większym stopniu niż transport decyduje o brzmieniu, ale jak transport jest kiepski i siądzie, to nic nie usłyszymy. Technicsy słynęły z niezawodnych transportów, stad moja propozycja. Jeżeli taki odtwarzacz ma wyjście cyfrowe - to można go podłączyć do lepszego, zewnętrznego przetwornika.
esforty
longplay

PostWysłany: 19.11.2018, 15:16    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jasne, że najbardziej pożądanym wariantem takiej kalkulacji jest ten sugerujący tor/system zrównoważony jakościowo.
Choć czasami można natknąć się na połączenia, pozornie, pozbawione synergii i logiki, a jednak oferujące ciekawe brzmienie.
Ale, tak myślę, źródło o poślednich możliwościach reprodukujących dźwięk/sygnał zniweczy możliwości każdych głośników (nawet jeśli to byłby poziom, powiedzmy, Grande Utopia Focal Electra.
Bednaar

PostWysłany: 19.11.2018, 21:26    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zgadza się, dochodzi zasada najsłabszego ogniwa, nieco wulgarnie (dlatego dla złagodzenia efektu - po angielsku) określana: shit in - shit out. Niemniej jednak średni procentowy wpływ elementów zestawu stereo na końcowy efekt dźwiękowy przedstawia się następująco: głośniki/słuchawki - 50%, wzmacniacz - 30%, źródło - 18%, okablowanie i inne akcesoria - 2%. W przypadku głośników efekt ten jest jeszcze modulowany przez akustykę pomieszczenia.
esforty
longplay

PostWysłany: 19.11.2018, 22:25    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bednaar napisał:
... W przypadku głośników efekt ten jest jeszcze modulowany przez akustykę pomieszczenia.

Właśnie! Te Utopie w blokowej pralni też by nie zabrzmiały expensive Wink .
Bednaar

PostWysłany: 20.11.2018, 08:01    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Do pralni pasują stylistycznie np. takie pralkopodobne B&W Nautilus 801:

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Strona 4 z 4

Skocz do: