Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

PRZETRWAJĄ NAJSILNIEJSI - propozycje
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 176, 177, 178, 179, 180  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Płyty, utwory, plebiscyty
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Monstrualny Talerz
epka kompaktowa

PostPosted: 19.11.2018, 23:33    Post subject: Quote selected Reply with quote

To robimy, na razie niestety dopadły mnie jakieś paści w robocie, ale wnet się wygrzebię i założę temat (chyba, że kto inny ma chęć, niech zakłada). Myślę, że jeszcze parę osób zgarniemy po drodze, może uda się przekupić Bednaara albo kogoś zaszantażować, żeby zagłosował itp.

Co do różnych rzeczy, które były mówione o szansach jazzów rożnych: mi akurat Don Wisienka średnio podchodzi, a do tego kojarzy mi się z Don Vasylem, a z kolei Faraonową Karmę lubię, ale powiedzmy bez szaleństw. Natomiast odpaliłem w sobotę w nocy na fula In A Silent Way i to jest takie mocne, że wymiękam. Rozwaliło mnie na całego. W ogóle szok, że oni pozwolili Davisowi takie coś wydać po tych wszystkich w miarę ułagodzonych bopach.
Słuchałem sobie w szabat takich płyt i takie były odczucia:
Więzień Hancocka - bardzo dobre, ale dość zachowawcze, a właściwie brylantowe, ale zachowawcze
Córy Kilimanjaro - no to mię trochę wynudziło
Na Ścieżce Ciszy - MIAZGA
Back to top
View user's profile Send private message
Monstrualny Talerz
epka kompaktowa

PostPosted: 19.11.2018, 23:38    Post subject: Quote selected Reply with quote

Podpuścimy Bartosza, że wszyscy zagłosujemy na Replikę Pstrąga, że niby na pewno wygra i żeby głosował to będzie miało 1000 punktów więcej niż Crimsoni z Zepami razem wzięci Wink
Back to top
zlatan
epka kompaktowa

PostPosted: 19.11.2018, 23:53    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ooo tak, nawet ja, człowiek do szpiku stolca przesiąknięty rockiem, rozważyłbym umieszczenie In A Silent Way na szczycie listy tego wybornego rocznika. Nawet przed genialnym przecież pierwszym Zeppelinem Smile
Back to top
Bednaar
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 20.11.2018, 07:57    Post subject: Quote selected Reply with quote

Monstrualny Talerz wrote:
może uda się przekupić Bednaara

Oczywiście, że się nie uda - życzę miłej zabawy Cool
Tylko proszę - nie głosujcie na Replikę Pstrąga. Sorry, ale bez Zappy Kapitan Beefheart jest niestrawny.

Córy Kilimanjaro - no to mię trochę wynudziło

Czy Filles de Kilimanjaro Ciebie wynudziło? No to wreszcie znalazłem coś, co nas różni - ja ten album cenię mniej więcej na poziomie Drogi Ciszy - czyli jedno i drugie MIAZGA Cool
esforty
longplay

PostPosted: 20.11.2018, 13:11    Post subject: Quote selected Reply with quote

"In a silent way"

Jak to ktoś przytomnie, nad wyraz, zreplikował(sic!):
...Cisza to nie jest nigdy prosta nieobecność dźwięku...
Ten Ktoś to prof. Iwona Sowińska z UJ.

1969- w tej gonitwie pobiegną same pewniaki, szczególnie te z pstrągami w tytule Wink .
gharvelt
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 20.11.2018, 15:36    Post subject: Quote selected Reply with quote

To robimy, na razie niestety dopadły mnie jakieś paści w robocie, ale wnet się wygrzebię i założę temat (chyba, że kto inny ma chęć, niech zakłada).

Jak tylko znajdziesz czas, to czyń honory, zainteresowani czekają.

mi akurat Don Wisienka średnio podchodzi, a do tego kojarzy mi się z Don Vasylem

Uuuu! A czemu nie z Donem Ellisem? Albo Donem Sebesky'm? Takie ładne, jazzowe skojarzenia. Albo - niech już będzie ten pan od pstrąga - Donem Van Vlietem? He, he.
Back to top
MirekK
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 14.03.2019, 19:32    Post subject: Quote selected Reply with quote

mahavishnuu wrote:
Dla mnie ciekawsza byłaby szersza formuła: NKR i NKJ. Dlaczego mamy zamykać się tylko w rockowym getcie? Oczywiście można je również zrobić oddzielnie, tyle że wątpię, aby do NKJ-u udało się zebrać ekipę.

NKR i NKJ nie przejdzie razem, bo to tak jak porównywanie najsmaczniejszych lodów do kotleta schabowego. Co jest lepsze?

Pośród NKR-ów jest bardzo dużo albumów jazz-rockowych czy prog-rockowych z dęciakami, które na 100% powinny zainteresować frakcje jazzową.

Last edited by MirekK on 14.03.2019, 21:26; edited 1 time in total
Back to top
mahavishnuu
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 14.03.2019, 19:57    Post subject: Quote selected Reply with quote

MirekK wrote:

NKR i NKJ nie przejdzie razem, bo to tak jak porównywanie najsmaczniejszych lodów do kotleta schabowego. Co jest lepsze?

Mirku, popatrz jak ogromne zróżnicowanie stylistyczne było w roczniku, który ostatnio przeoraliśmy. Heavy rock, hard rock, soul, blues, funk, rock progresywny, psychodelia, jazz-rock, free jazz, country… W każdym roczniku mamy do czynienia z tego typu dylematami - wykonawcy z przeróżnych parafii na jednej liście.
MirekK

PostPosted: 14.03.2019, 20:13    Post subject: Quote selected Reply with quote

Przynajmniej mają jeden wspólny mianownik - rok wydania. Dzięki temu jest łatwiej to wszystko ogarnąć.
Przy luźnym potraktowaniu tematu, bez konkretnej definicji i jakichkolwiek ograniczeń stylowych lub rocznikowych, efektem połączenia NKR i NKJ będzie "groch z kapustą".

Białystok wrote:
Wśród swoich NKRów widziałbym sporo płyt z Canterbury Scene od Picccio Dal Pozzo przez Supersister po National Health. Pytanie czy to NKR.

Tylko że National Health to była supergrupa złożona z byłych członków takich zespołów jak Egg, Gilgamesh, Gong, Caravan, Matching Mole. Osobiście nie zaliczyłbym ich do NKR.
Duch 1532
remaster

PostPosted: 14.03.2019, 20:19    Post subject: Quote selected Reply with quote

Robienie rankingu NKR-ów, NKJ-ów czy NKB-ów, celem odróżnienia ich od ZKR-ów, ZKJ-ów, ZKB-ów, zupełnie mnie nie przekonuje. Rocznik — tu łatwiej by mi było wziąć udział w 1971, chociaż tak w nim, jak w 1968, nie bez pewnego rodzaju przykrości, uwzględniłbym jeden przynajmniej album zgoła jazzowy. I to bodajże na podium Confused
O! rękę karaj, nie ślepy miecz!
Back to top
gharvelt

PostPosted: 14.03.2019, 20:24    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jak do tego doszło, że tak dobrze zapowiadająca się dyskusja odnośnie pociągnięcia tematów rocznikowych, niezależnie czy miałby to być 1968, czy 1971, czy jeszcze jakiś inny, nagle skręciła w złym kierunku i teraz kontynuujemy odwieczny, jałowy spór co jest NKR-em, a co nim nie jest?

Yer Blue wrote:
MirekK wrote:
Yer Blue wrote:
Zamiast strzelanki lepiej tradycyjny plebiscyt z indywidualnymi listami i podsumowaniem.

Zgoda, tylko czy zbierze sie minimum 15 uczestników?

Biorąc pod uwagę, że chyba każdy ma tutaj swoich faworytów NKRowych i to nawet niespecjalnie fani tego zjawiska - to do 30 uczestników można dobić.

Moim zdaniem 30 to daleko poza sferą marzeń w tym przypadku. Szacuję ilość uczestników na 12-14, jak dobrze pójdzie to może uda się nieco przekroczyć poziom 15. Co innego w rocznikach, w '71 myślę że byłaby szansa na powtórzenie sukcesu z ostatniego plebiscytu albo wynik bardzo zbliżony, a dla '68 szacuję, że też przy odpowiedniej mobilizacji te 25-30 uczestników jest jak najbardziej realne - a może nawet i więcej, wszak to dobry czas dla miłośników klasycznej psychodelii oraz jazzu sprzed epoki elektrycznej.
Back to top
MirekK

PostPosted: 14.03.2019, 20:46    Post subject: Quote selected Reply with quote

Tak jak napisałem wcześniej, czekam jeszcze 1 dzień. W piatek późnym wieczorem, po pracy otworzę temat "Album Roku 1971". Chyba, że ktos mnie ubiegnie i założy ten albo inny temat. Wink Very Happy
gharvelt

PostPosted: 14.03.2019, 20:51    Post subject: Quote selected Reply with quote

I to jest dobra decyzja. Zatem mam tylko nadzieję, że nie ubiegnie Ciebie nikt chętny do prowadzenia NKR-owej strzelanki.
Back to top
Duch 1532
remaster

PostPosted: 14.03.2019, 21:33    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jesteś moderatorem. Jeśli się taki nikczemnik znajdzie, usuń temat.
O! rękę karaj, nie ślepy miecz!
Back to top
Goran
maxi-singel kompaktowy

PostPosted: 15.03.2019, 04:13    Post subject: Quote selected Reply with quote

MirekK wrote:
W piatek późnym wieczorem, po pracy otworzę temat "Album Roku 1971". Wink Very Happy

No i super,juz sobie wstepnie przejrzałem listę płyt wydanych w tym roku, szok jak wiele doskonalych i ważnych nagrań wtedy wyszło, ułożyć 40 będzie niezmiernie ciężko. W tym roczniku to i 100 było by mało.
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Płyty, utwory, plebiscyty All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 176, 177, 178, 179, 180  Next
Page 177 of 180

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum