Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Audycje Radiowe
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Audycje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bednaar
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 03.12.2018, 10:55    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tutu nie jest może jedną z lepszych płytą Davisa nawet na tle lat 80-ych, ale od czasu do czasu słucham z przyjemnością, bo mam fazy nawet na plastikowe fusion - świadomość, że gra tam Urbaniak na pewno mile łechce moje poczucie patriotyzmu. Natomiast Black Celebration to już dla mnie wartość sentymentalna i nieco pokryta kurzem, aczkolwiek mógłbym przesłuchać obu płyt pod rząd i w obu przypadkach czerpać radość. Zatem: świat nie jest taki prosty, Panie Szachowski Smile
Leptir
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 03.12.2018, 11:40    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam sentyment do "Tutu" - bo była pierwsza płyta jazzowa, jaką sobie kupiłem, a kupiłem ją dlatego, że spodobała mi się już wtedy gdy się ukazała. Fakt - brzmi plastikowo, podobnie jak "Black Celebration". O ile jednak Depesze podnieśli swoją plastikowość do rangi sztuki, a "BC" była płytą przełomową, po której stopniowo zaczęli odchodzić od prostych synth-popowych melodyjek, o tyle "Tutu" raczej było świadectwem kryzysu fusion lat 80. Tym niemniej obu płyt również jestem w stanie słuchać do dziś bez żadnego dyskomfortu.

Ostatnio zmieniony przez Leptir dnia 03.12.2018, 12:49, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
crescent

PostWysłany: 03.12.2018, 12:47    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Monstrualny Talerz napisał:
Porównanie Black Celebration do Tutu nokautem wygrywa Depech oczywiście.

To trochę jak porównywać smak kiełbasy parówkowej i mortadeli. Ja wybieram mortadelę, czyli Tutu Surprised.
Powrót do góry
Monstrualny Talerz
longplay

PostWysłany: 04.12.2018, 09:03    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tu jeszcze coś ciekawego z Wieczoru Płytowego: pojedynek dwóch rycerzy, czyli Avalon Roxy Music i Romantic Warrior. Romantyczny Wojownik budzi czasem skrajne emocje, tu warto posłuchać co ma na ten temat do powiedzenia Szachowski (może nieco inaczej spojrzałem na wojownika tym razem). No i ciekawe porównanie, że do tej rycerskiej dwójki pasowałby jeszcze Argus rzecz jasna.

https://www.polskieradio.pl/8/5745/Artykul/2195332,Muzyczny-pojedynek-rycerzy
Powrót do góry
Bednaar

PostWysłany: 04.12.2018, 09:07    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A tutaj to nie miałem wątpliwości, co wolę. Roxy Music (a także Wishbone Ash) to nie moje klimaty. Romantyczny Wojownik to moja ulubiona płyta RTF, czołówka światowego fusion i w moim odczuciu wygrywa z Avalon przez rsc. Nieprzypadkowo mam taki awatar.
Monstrualny Talerz
longplay

PostWysłany: 04.03.2019, 09:52    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wczoraj w Wieczorze Płytowym hołd dla dwóch zmarłych: Marka Hollisa i Andy Andersona. Było Talk Talk oraz ciekawa płyta, której nie znałem, a która mi się spodobała: The Glove Blues Sunshine, bedem się musiał zaznajomić. Bardzo fajnie się tego słuchało, klimat lat 80 powrócił jak żyw.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Audycje Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Strona 7 z 7

Skocz do: