Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Audycje Radiowe
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Audycje
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Bednaar
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 03.12.2018, 10:55    Post subject: Quote selected Reply with quote

Tutu nie jest może jedną z lepszych płytą Davisa nawet na tle lat 80-ych, ale od czasu do czasu słucham z przyjemnością, bo mam fazy nawet na plastikowe fusion - świadomość, że gra tam Urbaniak na pewno mile łechce moje poczucie patriotyzmu. Natomiast Black Celebration to już dla mnie wartość sentymentalna i nieco pokryta kurzem, aczkolwiek mógłbym przesłuchać obu płyt pod rząd i w obu przypadkach czerpać radość. Zatem: świat nie jest taki prosty, Panie Szachowski Smile
Leptir
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 03.12.2018, 11:40    Post subject: Quote selected Reply with quote

Mam sentyment do "Tutu" - bo była pierwsza płyta jazzowa, jaką sobie kupiłem, a kupiłem ją dlatego, że spodobała mi się już wtedy gdy się ukazała. Fakt - brzmi plastikowo, podobnie jak "Black Celebration". O ile jednak Depesze podnieśli swoją plastikowość do rangi sztuki, a "BC" była płytą przełomową, po której stopniowo zaczęli odchodzić od prostych synth-popowych melodyjek, o tyle "Tutu" raczej było świadectwem kryzysu fusion lat 80. Tym niemniej obu płyt również jestem w stanie słuchać do dziś bez żadnego dyskomfortu.

Last edited by Leptir on 03.12.2018, 12:49; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
crescent

PostPosted: 03.12.2018, 12:47    Post subject: Quote selected Reply with quote

Monstrualny Talerz wrote:
Porównanie Black Celebration do Tutu nokautem wygrywa Depech oczywiście.

To trochę jak porównywać smak kiełbasy parówkowej i mortadeli. Ja wybieram mortadelę, czyli Tutu Surprised.
Back to top
Monstrualny Talerz
epka analogowa

PostPosted: 04.12.2018, 09:03    Post subject: Quote selected Reply with quote

Tu jeszcze coś ciekawego z Wieczoru Płytowego: pojedynek dwóch rycerzy, czyli Avalon Roxy Music i Romantic Warrior. Romantyczny Wojownik budzi czasem skrajne emocje, tu warto posłuchać co ma na ten temat do powiedzenia Szachowski (może nieco inaczej spojrzałem na wojownika tym razem). No i ciekawe porównanie, że do tej rycerskiej dwójki pasowałby jeszcze Argus rzecz jasna.

https://www.polskieradio.pl/8/5745/Artykul/2195332,Muzyczny-pojedynek-rycerzy
Back to top
Bednaar

PostPosted: 04.12.2018, 09:07    Post subject: Quote selected Reply with quote

A tutaj to nie miałem wątpliwości, co wolę. Roxy Music (a także Wishbone Ash) to nie moje klimaty. Romantyczny Wojownik to moja ulubiona płyta RTF, czołówka światowego fusion i w moim odczuciu wygrywa z Avalon przez rsc. Nieprzypadkowo mam taki awatar.
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Audycje All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Page 7 of 7

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum