Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Audycje Radiowe
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Audycje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 03.12.2018, 10:55    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tutu nie jest może jedną z lepszych płytą Davisa nawet na tle lat 80-ych, ale od czasu do czasu słucham z przyjemnością, bo mam fazy nawet na plastikowe fusion - świadomość, że gra tam Urbaniak na pewno mile łechce moje poczucie patriotyzmu. Natomiast Black Celebration to już dla mnie wartość sentymentalna i nieco pokryta kurzem, aczkolwiek mógłbym przesłuchać obu płyt pod rząd i w obu przypadkach czerpać radość. Zatem: świat nie jest taki prosty, Panie Szachowski Smile
Leptir

PostWysłany: 03.12.2018, 11:40    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam sentyment do "Tutu" - bo była pierwsza płyta jazzowa, jaką sobie kupiłem, a kupiłem ją dlatego, że spodobała mi się już wtedy gdy się ukazała. Fakt - brzmi plastikowo, podobnie jak "Black Celebration". O ile jednak Depesze podnieśli swoją plastikowość do rangi sztuki, a "BC" była płytą przełomową, po której stopniowo zaczęli odchodzić od prostych synth-popowych melodyjek, o tyle "Tutu" raczej było świadectwem kryzysu fusion lat 80. Tym niemniej obu płyt również jestem w stanie słuchać do dziś bez żadnego dyskomfortu.

Ostatnio zmieniony przez Leptir dnia 03.12.2018, 12:49, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
crescent
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 03.12.2018, 12:47    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Monstrualny Talerz napisał:
Porównanie Black Celebration do Tutu nokautem wygrywa Depech oczywiście.

To trochę jak porównywać smak kiełbasy parówkowej i mortadeli. Ja wybieram mortadelę, czyli Tutu Surprised.
Powrót do góry
Monstrualny Talerz
album CD

PostWysłany: 04.12.2018, 09:03    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tu jeszcze coś ciekawego z Wieczoru Płytowego: pojedynek dwóch rycerzy, czyli Avalon Roxy Music i Romantic Warrior. Romantyczny Wojownik budzi czasem skrajne emocje, tu warto posłuchać co ma na ten temat do powiedzenia Szachowski (może nieco inaczej spojrzałem na wojownika tym razem). No i ciekawe porównanie, że do tej rycerskiej dwójki pasowałby jeszcze Argus rzecz jasna.

https://www.polskieradio.pl/8/5745/Artykul/2195332,Muzyczny-pojedynek-rycerzy
Powrót do góry
Bednaar

PostWysłany: 04.12.2018, 09:07    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A tutaj to nie miałem wątpliwości, co wolę. Roxy Music (a także Wishbone Ash) to nie moje klimaty. Romantyczny Wojownik to moja ulubiona płyta RTF, czołówka światowego fusion i w moim odczuciu wygrywa z Avalon przez rsc. Nieprzypadkowo mam taki awatar.
Monstrualny Talerz
album CD

PostWysłany: 04.03.2019, 09:52    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wczoraj w Wieczorze Płytowym hołd dla dwóch zmarłych: Marka Hollisa i Andy Andersona. Było Talk Talk oraz ciekawa płyta, której nie znałem, a która mi się spodobała: The Glove Blues Sunshine, bedem się musiał zaznajomić. Bardzo fajnie się tego słuchało, klimat lat 80 powrócił jak żyw.
Powrót do góry
bananamoon
kaseta FeCr

PostWysłany: 28.09.2019, 14:28    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeśli macie wolną godzinę, koniecznie posłuchajcie ciekawego wywiadu z Pawłem Romańczukiem (audycja Ewy Szczecińskiej "Bita Godzina") traktującego o nagraniach śpiewu ptaków, o hipotetycznej możliwości "przeniesienia" znaczeń języka skrzydlatych stworzeń na grunt kompozycji, o muzyce :

https://www.polskieradio.pl/8/2565/Artykul/2130639

...a na koniec muzyki Oliviera Messiaena.
Powrót do góry
Maciek

PostWysłany: 15.10.2019, 21:29    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Polecam wszystkim cykliczną audycję Białe kruki z czarnych winyli w Radiu Opole, którą prowadzi znany niektórym z Was (szczególnie tym, którzy przyjeżdżają na Unisono) Witold Sułek. Mam przyjemność dostarczać do niej trochę płyt i chyba bardzo łatwo będzie się można domyślić, o które tytuły chodzi. Wink
http://radio.opole.pl/475,3,posluchaj-audycji
Maciek

PostWysłany: 16.10.2019, 10:55    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To jeszcze tytułem uzupełnienia i zareklamowania podaję kilka ciekawszych i rzadszych tytułów z ostatnich tygodni:

Crash "Kakadu. Lost Tapes 1977- 1978" - ktoś na FD pytał o ten album.
Drugi Nacin "Drugi Nacin"
Fermata "Huscaran"
Iva Bittova + Dunaj
Leb i Sol "Leb i Sol"
Flamengo "Kure V Hodinkach"

I kilka innych fajnych rzeczy. Smile
I&I
album CD

PostWysłany: 16.10.2019, 16:46    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za rekomendację.
Na razie pośpiesznie przeleciałem dwie strony i widzę, że audycje są b. interesujące. Treść programowa od sasa do lasa i w to mi graj. Świetnie, że oprócz tradycyjnie pojmowanej muzyki rockowej są i też didaskalia (Stan Borys, Dada, Crash np.).
Proszę pozdrowić pana prowadzącego i powiedzieć, że to jest RADIO Very Happy , które niestety umarło w ogólnopolskiej perspektywie.

PS Ale może kto wie, może Radio Białystok, Lublin, Rzeszów też są na dobrej fali Exclamation
Powrót do góry
Maciek

PostWysłany: 16.10.2019, 16:56    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki za dobre słowo, Witek się ucieszy. Oprócz tej audycji prowadzi też regularnie fajną debatę o kulturze, też od sasa do lasa, w tym chyba przynajmniej jedną z udziałem naszego Rada Wink
A tego Borysa polecam szczególnie, bo to mało znana płyta z czeskim bandem i innymi aranżami (oraz dobrymi coverami..Zresztą w tej samej audycji po Borysie leci później płyta samego Zahradnika, fajny kontrast z tego wyszedł.
I&I
album CD

PostWysłany: 16.10.2019, 18:46    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Popróbuję tych straw z większą uwagą.

Ja Stana kocham za ten numer.

Zespół towarzyszący to m.in. Andrzej Ibek • k,
Janusz Muniak • sax,
Włodzimierz Nahorny • fl / sax,
Czesław Bartkowski • perc.
Aleksander Bem • perc,
Krzysztof Sadowski • k / org.

Płyta z 1970 roku. Pełna kultura Very Happy

Powrót do góry
Crazy
kaseta FeCr

PostWysłany: 17.10.2019, 08:46    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Coś ciekawego, widzę!
Bylem tylko znalazł jakiś czas na to, bo z tym bywa u mnie ostatni niewybitnie...
Paweł
kaseta "żelazówka"

PostWysłany: 17.10.2019, 08:56    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Również zainteresowała mnie ta audycja - duża różnorodność, rzeczy mniej znane, bardziej znane. Sprawdzę to!
Pytanie do "sąsiada" Maćka: czy na Śląsku (Górnym) da się złapać to radio, na którejś z częstotliwości, czy pozostaje Internet?
Powrót do góry
Maciek

PostWysłany: 17.10.2019, 09:05    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nigdy nie próbowałem łapać Radia Opole, bo te audycje płytowe są w porach wieczorno-nocnych, więc pozostaje mi jedynie odsłuch online, po fakcie.
Na stronie radia zapowiadają, że w 2020 roku planują „pełne pokrycie całego kraju w systemie DAB+”, tylko nie wiem co to znaczy. Wink
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Audycje Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 7 z 8

Skocz do: