Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Kącik audiofilski
Goto page Previous  1, 2, 3 ... , 60, 61, 62  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Pozostałe
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Leptir
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 23.11.2018, 14:31    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jeśli chodzi o odtwarzacze - zawsze preferowałem integry, obecnie jest to Marantz CD 6006 (zastąpił zepsutego Cambridge Audio). Natomiast jeśli chodzi o wzmacniacze to przeszedłem drogę od całkowicie lampowej Jolidy 801, w której denerwował mnie rozlany, dudniący bas (wreszcie niedawno udało mi się ją opchnąć), przez lampowo-tranzystorową hybrydę Audio Analogue, po całkowicie tranzystorowy sprzęt (również Audio Analogue). Przyznaję że motywem oprócz brzmienia była głównie wygoda. Lampy muszą się długo rozgrzewać, żeby dobrze zagrały, nie mówię już o ich wymianie, regulowaniu napięcia itp. Na dłuższą metę to trochę męczące. A co do "audiofilskiego powietrza" - na brzmienie wpływa też maksymalne skrócenie toru sygnałowego - co też może sugerować właśnie ilość "audiofilskiego powietrza" (ale nie musi Smile).
View user's profile Send private message
esforty
epka kompaktowa

PostPosted: 23.11.2018, 14:58    Post subject: Quote selected Reply with quote

Leptir wrote:
...Lampy muszą się długo rozgrzewać, żeby dobrze zagrały...

No!!! Rozgrzewają się i rozgrzewają otoczenie, nawet circa 30m.kw. Latem to był problem. B.A.T. VK60 ma cztery lampy mocy(słynne "Diabełki") i osiem sterujących, a do tego olejowe kondensatory(3), więc oprócz szlachetnego dźwięku miałem też cieplarnię.
Zimą mogłem zakręcać kaloryfery. Żeby zagrał referencyjnym dźwiękiem to z pół godz. rozgrzewki.
Ale gdyby nie finansowy klincz to nie sprzedałbym go. W tym roku zmieniłem głośniki, to kolejna zmienna uniemożliwiająca porównanie z dzisiejszym torem, ale dopóki w domu stały Bachy od Vienna Acoustic, to lepszego dźwięku nie miałem.
Leptir
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 23.11.2018, 22:07    Post subject: Quote selected Reply with quote

Znam sytuację. Wracałem z pracy i pierwsze co robiłem to odpalałem Jolidę. Robiłem sobie obiad, a w tym czasie lampy się grzały (i wszystko inne). 😊 Basy były wprawdzie rozlane, ale damskie wokale czy muzyka akustyczna brzmiały magicznie z Trianglami. Niestety, gdy potrzeba było szybkiego, zwartego basu, jak w rocku czy fusion to już nie było tak słodko.
Bednaar
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 23.11.2018, 23:50    Post subject: Quote selected Reply with quote

esforty wrote:
Z jednej strony, sam przebyłem drogę odwrotną tzn. ze zestawu: końcówka mocy(lampowa) + przedwzmacniacz(tranzystor) przesiadłem się na integrę, to jednak bardziej z powodów funkcjonalnych (trochę też finansowych) niż sonicznych.
Ale źródło od dekady pozostaje <dzielone> i na dzisiaj uważam, ze w tym obszarze toru to rozwiązanie optymalne. Jeśli natykałem się na dźwięk, który jest lepszy, mowa o odtwarzaczu CD, jednoczącym funkcje napędu i przetwornika, to były to "klocki" spoza finansowego zasięgu.
Tobie, akurat Bednaar@, tłumaczenie do czego jest potrzebne to audiofilskie powietrze jest zbędne, więc niech tak pozostanie.
Żyjemy w wolnym kraju, ciągle jeszcze, więc możemy dokonywać wyboru w oparciu o własne preferencje estetyczne, zasoby finansowe... też, niestety albo stety, w oparciu o zdolność empatii partnerki bo te urządzenia potrafią wyglądać jak... aparatura do bimbru.
Reasumując, jeśli mnie ktoś pyta czy bym kupił taki wielozadaniowy mebel to odpowiedź jest powyżej.
U mnie jeszcze znaczącą rolę odgrywa uwikłanie się w fetyszyzm nieleczony Rolling Eyes
.

Wynika z tego, ze po prostu celuję w cenowo nieco niższy segment produktów do odtwarzania muzyki. Mnie wystarcza poziom popularnej Yamahy Piano Craft - zresztą tego Marantza właśnie porównywałem z tym produktem - który zresztą jako pierwszy był na moim zakupowym celowniku. Marantz jednak grał milej dla moich uszu, Yamaha trochę za ostro górą grała - na dłuższą metę takie granie męczy moje uszy. Przedtem miałem takie purystyczne podejście, jak Koledzy, ale lampy nigdy mnie nie kusiły - zbyt kłopotliwe w użytkowaniu. Z tamtych czasów został mi ten Rotel, który służy teraz jako wzmacniacz słuchawkowy, bo sekcja słuchawkowa to jednak soniczna pięta achillesowa miniaturowego Marantza.
K o n i u
szpula

PostPosted: 24.11.2018, 09:48    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dzięki koledzy za opinie. O "segmencie cenowym" nie ma co dyskutować. Właśnie w segmencie opisanego marantza muszę się zmieścić. Ale jest to świadomy wybór. Przy zakupie wzmacniacza przesiedziałem wiele godzin w zaprzyjaźnionym salonie hi endowym wybierając sprzęt do mojego ucha. Mam świetnie brzmiący dla moich uszu wzmacniacz i zainwestowałem w wypasione kolumny B&W. Teraz pora na wymianę odtwarzacza CD i dokupienie sieciowego. CD 6006 słuchałem długo i jestem prawie przekonany. No ale pojawił się nd 8006 no i mam kłopot. Niestety zaprzyjaźniony salon już nie działa, ale w Krakowie jest ich trochę, więc pewnie poświęcę kilka godzin na odsłuch tego urządzenia. Jeszcze raz dzięki.
Adi
maxi-singel analogowy

PostPosted: 04.12.2018, 23:18    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja zamówiłem sobie, jako prezent, kolumny Monitor Audio Gold 300 w wersji białej, 22 grudnia przyjadą do mnie. Zastąpią praktycznie nieużywane Gold 50, które w przyszłości posłużą jako głośniki tylne efektowe w większym pomieszczeniu. Na razie będą podłączone pod amplituner Denona X4400H, ale w niedalekiej przyszłości na pewno zakupię jakiś fajny wzmacniacz do nich, co by się nie marnowały.

"Nie jesteśmy wrogami lecz przyjaciółmi. Wrogami być nam nie wolno. Choć targają nami namiętności nie mogą zerwać więzów serdecznych. Tajemny akord pamięci zagra trącony ponownie przez anielskie struny naszej natury" - Martin Luther King
Back to top
Bednaar

PostPosted: 04.12.2018, 23:38    Post subject: Quote selected Reply with quote

Skrobnij conieco o nich, jak się osłuchasz. Wstęgowe wysokotonowce - dobrze widzę?
A u mnie niedługo będzie wzmacniacz słuchawkowy SMSL sAp-II PRO, bo Rotel za bardzo buczy, staruszek. Też napiszę coś o nim, jak posłucham.

Adi
maxi-singel analogowy

PostPosted: 04.12.2018, 23:45    Post subject: Quote selected Reply with quote

K o n i u wrote:
pojawił się nd 8006

Ciekawe urządzenie, obficie wyposażone.
"Nie jesteśmy wrogami lecz przyjaciółmi. Wrogami być nam nie wolno. Choć targają nami namiętności nie mogą zerwać więzów serdecznych. Tajemny akord pamięci zagra trącony ponownie przez anielskie struny naszej natury" - Martin Luther King

Last edited by Adi on 05.12.2018, 00:07; edited 2 times in total
Back to top
Adi
maxi-singel analogowy

PostPosted: 05.12.2018, 00:03    Post subject: Quote selected Reply with quote

Bednaar wrote:
Skrobnij conieco o nich, jak się osłuchasz. Wstęgowe wysokotonowce - dobrze widzę?

Tak, wstęga. Od serii Gold właśnie, i wyżej, jeśli się nie mylę.
Skrobnę co nieco na pewno. W zasadzie kolumny kupiłem bardziej z myślą o kinie domowym, pod filmy i gry, ale oczywiście muzyka także.
No, to teraz jeszcze telewizor, odtwarzacz UHD, odtwarzacz CD, jakiś wzmacniacz stereo pod muzykę, uff...
Back to top
Bednaar

PostPosted: 05.12.2018, 08:46    Post subject: Quote selected Reply with quote

A ja się z kolei minimalizuję, do mojego osobistego słuchania w domu będzie tylko system składający się z: Marantz M-CR503, SMSL sAp-II PRO i AKG K530LTD - bo praktycznie słucham tylko na słuchawkach. Mobilnie: Sandisk Clip Sport + Remax RM-800MD. System: Denon DCD-485, Rotel RA-840BX2 i Tannoy M1 przekażę żonie i synowi do dyspozycji Smile Zastanawiam się jeszcze, co ze słuchawkami Koss Porta Pro Rolling Eyes (EDIT: KPP w zasadzie będą tylko do słuchania przy kompie).
K o n i u
szpula

PostPosted: 06.12.2018, 10:48    Post subject: Quote selected Reply with quote

Adi wrote:
K o n i u wrote:
pojawił się nd 8006

Ciekawe urządzenie, obficie wyposażone.

No i stało się. Kupiłem i powiem szczerze jestem pod wrażeniem. Nie jestem specjalistą i może mój opis będzie mało obiektywny (wszak to moja nowa zabawka). Dźwięk odtwarzacza cd bardzo wyrazisty, wręcz skupiony na szczegółach, zwłaszcza w górnych rejestrach. Za to średnie i niskie tony dość naturalne. Przy dobrze ustawionych kolumnach ma się wrażenie przestrzeni koncertowej. Jeżeli chodzi o odtwarzacz strumieniowy, to ciągle się go uczę (nigdy nie miałem z takim urządzeniem do czynienia). Rzuca się w ucho świetna dynamika, odtwarzane radia (sygnał) wydają się doskonałej jakości, jak na razie ograniczyłem się do jazzu i odsłuchu na słuchawkach. No właśnie, bardzo dobry wzmacniacz słuchawkowy! Jak na razie to na moje ucho urządzenie wydaje obiektywnie bardzo dobry dźwięk dość ciepły z głębokim basem. To tyle po kilku dniach obcowania. Dajcie mi kilka tygodni a podzielę się dalszymi wrażeniami.
Bednaar

PostPosted: 06.12.2018, 11:35    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ano własnie pełnowymiarowe urządzenia firmy Marantz są znane z bardzo dobrej sekcji słuchawkowej, w mini takim jak mój już niestety gorzej i muszę nabyć wzmak słuchawkowy, na który nawiasem mówiąc wciąż czekam.
esforty
epka kompaktowa

PostPosted: 06.12.2018, 16:01    Post subject: Quote selected Reply with quote

Adi wrote:
Ja zamówiłem sobie, jako prezent, kolumny Monitor Audio Gold 300 w wersji białej, 22 grudnia przyjadą do mnie. Zastąpią praktycznie nieużywane Gold 50, które w przyszłości posłużą jako głośniki tylne efektowe w większym pomieszczeniu. Na razie będą podłączone pod amplituner Denona X4400H, ale w niedalekiej przyszłości na pewno zakupię jakiś fajny wzmacniacz do nich, co by się nie marnowały.

Nie znam tych głośników, pamiętam jednak, że potrzebują ok. 60 godz. wygrzania by dotarły do referencyjnego soundu. Gratulacje!
Adi
maxi-singel analogowy

PostPosted: 06.12.2018, 20:35    Post subject: Quote selected Reply with quote

K o n i u wrote:
No i stało się. Kupiłem i powiem szczerze jestem pod wrażeniem. Nie jestem specjalistą i może mój opis będzie mało obiektywny (wszak to moja nowa zabawka). Dźwięk odtwarzacza cd bardzo wyrazisty, wręcz skupiony na szczegółach, zwłaszcza w górnych rejestrach. Za to średnie i niskie tony dość naturalne. Przy dobrze ustawionych kolumnach ma się wrażenie przestrzeni koncertowej. Jeżeli chodzi o odtwarzacz strumieniowy, to ciągle się go uczę (nigdy nie miałem z takim urządzeniem do czynienia). Rzuca się w ucho świetna dynamika, odtwarzane radia (sygnał) wydają się doskonałej jakości, jak na razie ograniczyłem się do jazzu i odsłuchu na słuchawkach. No właśnie, bardzo dobry wzmacniacz słuchawkowy! Jak na razie to na moje ucho urządzenie wydaje obiektywnie bardzo dobry dźwięk dość ciepły z głębokim basem. To tyle po kilku dniach obcowania. Dajcie mi kilka tygodni a podzielę się dalszymi wrażeniami.

Jak z głośnością napędu, jest cichy?
Mogę wiedzieć, ile zapłaciłeś? Sprawdzałem cenę na Ceneo, ale może jakiś rabacik dostałeś? Smile

esforty napisał:

Quote:
Nie znam tych głośników, pamiętam jednak, że potrzebują ok. 60 godz. wygrzania by dotarły do referencyjnego soundu. Gratulacje!

Trochę się biłem z myślami, brać, czy nie brać, ale bardziej powinny pasować do kina, do centrala C350, ogólnie wrażenia powinny być lepsze, a co tam, raz się żyje Smile
W muzyce, mam nadzieję, też się sprawdzą.
Back to top
K o n i u
szpula

PostPosted: 07.12.2018, 10:51    Post subject: Quote selected Reply with quote

Adi wrote:
Jak z głośnością napędu, jest cichy?
Mogę wiedzieć, ile zapłaciłeś? Sprawdzałem cenę na Ceneo, ale może jakiś rabacik dostałeś? Smile

Napęd nie zwrócił mojej uwagi, więc myślę że jest cichy. Sprawdzę jeszcze przy wyciszonym dźwięku jak zajadę do domu. Mnie kosztował 4600,- kupiony a raczej zamówiony w cyber monday, oczywiście trzeba się trochę potargować. Zaczęło się od 10% upustu (cena 5500,-) a skończyło na 15% plus zaokrąglenie w dół i kabel chinch w bardzo dobrej cenie.
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Pozostałe All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... , 60, 61, 62  Next
Page 61 of 62

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum