Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

SBB
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 94, 95, 96, 97, 98, 99  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami


Dołączył: 11 Kwi 2007
Posty: 11310
Skąd: Wa-wa

PostWysłany: 18.12.2018, 16:58    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dostrzegam wszakże subtelną różnicę między krytyką, a wylaniem cysterny gówna, a to właśnie miało miejsce w przypadku hejtu na Skrzeka.
_________________
If you don’t love RoboCop, then you are a Nazi and support terrorism.
THIS IS NOT A LOVE SONG
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
K o n i u
kaseta FeCr


Dołączył: 24 Cze 2018
Posty: 228
Skąd: Kraków

PostWysłany: 19.12.2018, 12:08    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Niestety to prawda. Polityka robi nawet z porządnych ludzi bestie.
_________________
na FD od 23 września 2013 (938 postów pod starym nickiem: Koniu -> K o n i u) Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Leptir
zremasterowany digipack z bonusami


Dołączył: 04 Wrz 2010
Posty: 6677

PostWysłany: 19.12.2018, 12:50    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

I ja się temu nieodmiennie dziwię - co i rusz natykam się na skądinąd kulturalnych, inteligentnych i wykształconych ludzi, którzy nie są w stanie dyskutować o polityce bez wulgaryzmów, werbalnej agresji, coraz większego zacietrzewienia. A przecież - i zgadzam się tu z Mahavishnuu - politycy rozmaitych opcji niewiele się między sobą różnią jeśli chodzi o wartości etyczne, moralne, a także sposób uprawiania swojego "zawodu". To tak naprawdę jeden czort, tylko jedni naciskają te guziki społecznych sympatii i antypatii, a inni - tamte. Wszystko by osiągać kolejne poziomy władzy i się przy niej utrzymać. I w drodze do tego celu nie cofną się przed niczym. Zastanawiające, jak wiele osób tego nie rozumie i daje się wodzić za nos.
I nie winiłbym tu - z kolei w odróżnieniu od kolegi Mahavishnuu języka nienawiści używanego przez elity polityczne - bo przecież nie jest on niczym nowym, ani u nas, ani gdzie indziej. Jeśli przypomnimy sobie język używany przez polityków PRL-u to był on jeszcze gorszy, nie wspomnę już o tym co się działo w burzliwych latach 90., kiedy nasza "demokracja" dopiero się rodziła. Jak posłuchamy i poczytamy co się mówi i pisze w kampaniach wyborczych Europy czy USA, to jakiekolwiek kompleksy u nas znikną. Różnica jest tylko taka, że tam więcej ludzi traktuje wypowiedzi polityków i osób z nimi związanych z dystansem, jako rodzaj teatru politycznego, a u nas przyjmuje się to śmiertelnie poważnie.
_________________
„Gdy słońce kultury chyli się ku zachodowi, to nawet karły rzucają długie cienie”.
Karl Kraus
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kośmin
epka analogowa


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 945

PostWysłany: 19.12.2018, 13:33    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Leptir napisał:
politycy rozmaitych opcji niewiele się między sobą różnią jeśli chodzi o wartości etyczne, moralne, a także sposób uprawiania swojego "zawodu". To tak naprawdę jeden czort, tylko jedni naciskają te guziki społecznych sympatii i antypatii, a inni - tamte. Wszystko by osiągać kolejne poziomy władzy i się przy niej utrzymać.


bo z punktu widzenia 2 głównych partii opłaca się granie na podział, na bycie "anty-", polaryzację - w jakimś sensie wyborcy ponoszą za to odpowiedzialność
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mahavishnuu
limitowana edycja z bonusową płytą


Dołączył: 09 Wrz 2011
Posty: 4072
Skąd: Opole

PostWysłany: 19.12.2018, 14:53    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Myślę jednak, że w dobie PRL-u ten agresywny język komunistów był nieco inaczej odbierany przez ludzi i, co istotne, miał nieco inne przełożenie na życie społeczne. Gdy Urban w czasie swoich słynnych wtorkowych seansów nienawiści w ostrych słowach postponował ludzi demokratycznej opozycji odbieraliśmy to inaczej. Wtedy był wyraźny podział na „My” i „Oni”. W ich rękach była władza i wszelkie dostępne środki przymusu. Oczywiście, byli również ludzie, którzy popierali tamten system, jednak w latach 70. i 80. zazwyczaj w grę wchodziły osoby, które miały z tego określone profity (członkowie PZPR, pracownicy resortów siłowych…). Dzisiaj to wszystko jest znacznie bardziej skomplikowane. Ludzie do 1989 roku byli przyzwyczajeni do pewnych rytuałów i zachowań. Gdy w 1989 roku rozpoczęły się przemiany demokratyczne okazało się, że społeczeństwo ma problemy z odnalezieniem się w nowej rzeczywistości. Bardzo negatywnie reagowano na spory wewnątrz obozu solidarnościowego. Inna sprawa, że te podziały od początku były bardzo dynamiczne i drastyczne. „Wojna na górze”, która wybuchła z całą mocą wiosną 1990 roku, była dla niektórych wręcz szokująca. Wcześniej ludzie nie wiedzieli nic o podziałach w szeregach rządzacych, było to skrzętnie ukrywane. Partia miała jawić się jako monolit. Któż w latach 80. potrafiłby precyzyjnie zdefiniować specyfikę tych podziałów – z jednej strony narodowi komuniści spod znaku Zjednoczenia Patriotycznego „Grunwald”, z drugiej konserwatywni ortodoksi (vide Albin Siwak), z trzeciej inteligenccy liberałowie otwarci na przemiany (Janusz Reykowski). Jeśli dodamy do tego różne odcienie w obrębie partyjnego mainstreamu (Jaruzelski, Rakowski, Miller) powstanie dość złożony i niejednoznaczny obraz ówczesnego obozu władzy.

Dzisiaj ludzie mają przeróżne sympatie i antypatie. Rynek medialny nijak ma się do czasów ancien régime'u – skończyły się czasy omnipotencji, choć nadal bardzo daleko nam do normalności (vide bardzo niepokojąca struktura własności, to zresztą szerszy problem, bo generalnie chodzi o własność środków produkcji itd.). Wierzyliśmy, że po upadku komunizmu z mediów przestanie wylewać się propagandowa magma. Miało być wreszcie uczciwie i obiektywnie. Tymczasem poszczególne gazety, stacje radiowe, gazety są najczęściej podczepione pod konkretne partie, grupy interesu. Świat znowu staje się manichejski – wystarczy pooglądać telewizję publiczną i TVN, z drugiej strony, poczytać GW i Do Rzeczy. Tylko jak ma się to do obiektywnej rzeczywistości? Ludzie często mają potrzebę jakiegoś prostego ładu – te media im to dają, tam wszystko jest jasne i klarowne. Wiadomo, kto jest dobry, kto zły. Duch dziennikarstwa rodem z „Trybuny Ludu” wcale nie odszedł zupełnie do przeszłości. Ludzie są systematycznie szczuci, z łamów prasy sączy się język pogardy i nienawiści dla inaczej myślących. Później dochodzi do tego, że nawet w rodzinach pojawiają się konflikty na tle politycznym. No, ale cóż, jeśli X lub Y naczyta się przez dłuższy czas jedynie słusznych prawd, to rezultaty takiej indoktrynacji są zazwyczaj opłakane. Z jednej strony politycy, z drugiej media, z trzeciej nieciekawa rzeczywistość gospodarcza, wysokie bezrobocie (wbrew pokrętnej propagandzie kolejnych ekip). Żyjemy w kraju śmieciówek, stale pogłębiających się nierówności społecznych, państwie, w którym kapitalizm nie ma „ludzkiej twarzy”. To wszystko tylko pogłębia frustrację i agresję.
_________________
RateYourMusic/mahavishnuu
AstralnaOdysejaMuzyczna
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kośmin
epka analogowa


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 945

PostWysłany: 19.12.2018, 15:37    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mahavishnuu napisał:
z trzeciej nieciekawa rzeczywistość gospodarcza, wysokie bezrobocie (wbrew pokrętnej propagandzie kolejnych ekip). Żyjemy w kraju śmieciówek, stale pogłębiających się nierówności społecznych, państwie, w którym kapitalizm nie ma „ludzkiej twarzy”


to prawda, ale zarazem mieszkańcy wielkich miast głosowali za tymi samymi, co może pokazywać, że są zadowoleni z przemian i żyje się im zasadniczo dobrze
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Leptir
zremasterowany digipack z bonusami


Dołączył: 04 Wrz 2010
Posty: 6677

PostWysłany: 19.12.2018, 15:44    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z większością tego, co piszesz Mahavishnuu. Mam tylko wrażenie, że ten podział "My" i "Oni" nadal obowiązuje, tylko dotyczy innych formacji społeczno-politycznych. Być może zresztą potrzeba takiego podziału jest najgłębiej zakorzenionym w nas dziedzictwem PRL-u. Pomaga on sobie zorganizować świat, utożsamić z jednymi, odciąć od innych.

Nie zdawałem sobie z tego sprawy, dopóki nie doszła (ponownie) do władzy obecna ekipa i dodała odwagi do głoszenia swoich opinii swoim zwolennikom. Bo nie mam wątpliwości, że te podziały społeczne i światopoglądowe istniały wcześniej tylko nie wypadało się do dominującej obecnie opcji przyznawać. Teraz już nie ma żadnej platformy porozumienia, jakiegokolwiek narzędzia komunikacji. Nie będąc jednoznacznie "z wami" staję automatycznie "przeciw wam". Argumenty przeciwne stają się wynikiem "wrogiej indoktrynacji, wiadomo-jakich-kręgów".

Jeśli chodzi o media, jako tuby różnych grup interesu - tak jest wszędzie, to normalne. Każdy kto ma pieniądze, chce władzy, a każdy kto chce władzy - musi mieć własną propagandę. U nas problemem jest to, że rządzi duopol, a w związku z tym możliwość wyboru jest bardzo ograniczona. Natomiast jednym z bardziej denerwujących zjawisk jest zawłaszczanie mediów publicznych przez kolejne rządzące ekipy. Bo prywatne gazety czy stacje telewizyjne należą do grup kapitałowych i oczywiste, że reprezentują ich interesy. Ale media publiczne należą do wszystkich podatników i jako takie powinny być apolityczne - ale tak nie jest i niestety nawet społeczeństwo się z tym pogodziło.

Własność środków produkcji, system płac i cen oraz traktowanie pracowników i konsumentów to tematy do długiej dyskusji, na którą nie ma tu miejsca. W każdym razie żyjemy w kraju dezinformacji, zajmowania ludzi problemami zastępczymi, w którym głosując nie zwraca się uwagi na programy, a wybranych nie rozlicza z obietnic wyborczych, dlatego jest jak jest. I nie wierzę, żeby w najbliższym czasie mogło być lepiej.
_________________
„Gdy słońce kultury chyli się ku zachodowi, to nawet karły rzucają długie cienie”.
Karl Kraus
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
crescent
limitowana edycja z bonusową płytą


Dołączył: 21 Cze 2009
Posty: 4646

PostWysłany: 19.12.2018, 21:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

K o n i u napisał:
dziwny stosunek do kumpla donosiciela

Czy masz na myśli poetę-pułkownika? Jeśli tak, to nieśmiało przypominam, że ów pukownik SB nie był donosicielem, on ich werbował, łamał im charaktery, zastraszał. Statystyczny SB-ecki donosiciel przy nim to "małe miki".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Deformator
kaseta "żelazówka"


Dołączył: 06 Paź 2017
Posty: 150
Skąd: Ostrów Wielkopolski

PostWysłany: 21.12.2018, 21:49    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Człowiek który nie interesuje się polityką jest szczęśliwszy.
Człowiek który nie udziela się na portalach społecznościowych jest szczęśliwszy.
Człowiek który nie specjalnie czyta / ogląda media jest szczęśliwszy.

Gdyby nie ten wątek i wasza dyskusja, nigdy nie dowiedział bym się że był jakikolwiek problem (był z tym jakiś problem?) z przyjętym orderem.

Gdyby nie było tych 3 ostatnich strony dyskusji w tym wątku, ten wątek był by... szczęśliwszy.

Najgorzej jak wątki polityczne wchodzą w jakąkolwiek inną sferę ludzkiego życia, już tym bardziej w sferę muzyki.
Może chciałby się ktoś podzielić wrażeniami po otrzymaniu pierwszego z 4 vinyli nagrań radiowych SBB? Very Happy
_________________
Denon PMA-520AE + Denon DCD-720AE + Rega Planar 2 + Koda AV-707

https://www.discogs.com/user/mk.karolak/collection?page=1&limit=250&header=1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Leptir
zremasterowany digipack z bonusami


Dołączył: 04 Wrz 2010
Posty: 6677

PostWysłany: 22.12.2018, 12:18    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Co do trzech pierwszych zdań mógłbym się zgodzić, gdyby nie oznaczało to wypisania się z rzeczywistości. To szczęśliwość owcy prowadzonej na rzeź. Jak dla mnie to zbyt wysoka cena, za bycie szczęśliwym, ale mogę zrozumieć tych, którym to odpowiada.

Co do reszty - pełna zgoda, im mniej tutaj polityki, tym lepiej. Jest jej wszędzie wystarczająco dużo.
_________________
„Gdy słońce kultury chyli się ku zachodowi, to nawet karły rzucają długie cienie”.
Karl Kraus
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
crescent
limitowana edycja z bonusową płytą


Dołączył: 21 Cze 2009
Posty: 4646

PostWysłany: 22.12.2018, 19:00    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Deformator napisał:
Gdyby nie ten wątek i wasza dyskusja, nigdy nie dowiedział bym się że był jakikolwiek problem (był z tym jakiś problem?) z przyjętym orderem.

Nie ma to jak dobre samopoczucie, beztroskie wyglądanie kolejnych reedycji kolorowej serii i... sielanka.
Kto by sie tam przejmował, że w wyniku tej wirtualnej afery córki i żona J. Skrzeka aż się popłakały, a samemu liderowi SBB chodzą po głowie myśli o opuszczeniu kraju.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Deformator
kaseta "żelazówka"


Dołączył: 06 Paź 2017
Posty: 150
Skąd: Ostrów Wielkopolski

PostWysłany: 25.12.2018, 01:12    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ale to kogo jest wina?
Dla mnie to czy odebrał odznaczenie czy nie nie miało by większego wpływu na odbiór jego osoby. Co to za różnica po której stronie rządzącej jest prezydent.
To wina właśnie tych którzy ślepo zapatrują się na jedną ze stron, jako tą jedyną słuszną. Kto nie z nami ten przeciw nam. Przyjął źle, oddał źle. Świąt oszalał, ludzie są przepełnieni nienawiścią do innych i tylko szukają na siłę kolejnej okazji by móc ta nienawiść wylać. Nie ważne jaka okazja czy kto jest jej celem.
I sorry, ale nijak nie jestem w stanie tego zmienić, jak bardzo bym chciał. Idziemy niestety w zła stronę, a ja wolę w tym nie uczestniczyć.
_________________
Denon PMA-520AE + Denon DCD-720AE + Rega Planar 2 + Koda AV-707

https://www.discogs.com/user/mk.karolak/collection?page=1&limit=250&header=1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
crescent
limitowana edycja z bonusową płytą


Dołączył: 21 Cze 2009
Posty: 4646

PostWysłany: 27.12.2018, 09:43    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Deformator napisał:
Ale to kogo jest wina?

Nie chodzi o winę i ustalanie winowajców, a o odrobinę refleksji nad tym, co spotkało lidera lubianego i szanowanego na forum zespołu. Wcześniej napisałeś parę truizmów na temat ludzkiej szczęśliwości i dziwisz się, że innych ta afera interesuje, czy wręcz bulwersuje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mahavishnuu
limitowana edycja z bonusową płytą


Dołączył: 09 Wrz 2011
Posty: 4072
Skąd: Opole

PostWysłany: 27.12.2018, 13:09    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Deformator napisał:

I sorry, ale nijak nie jestem w stanie tego zmienić, jak bardzo bym chciał. Idziemy niestety w zła stronę, a ja wolę w tym nie uczestniczyć.

Tylko czy taka totalna bierność to na pewno jest dobre rozwiązanie? Chyba jednak nie. Nikt z nas nie ma istotnego wpływu na rzeczywistość, ale może warto pokopać się z tym koniem. Media są wyraźnie zdominowane przez polityczny mainstream, do tego dochodzi jeszcze kontrowersyjna kwestia zwiazana z tym, że w dużym stopniu należą do kapitału zagranicznego (głównie niemieckiego). Na tym obszarze (telewizja, prasa, radio) niemal wszystko kręci się wokół PIS i PO. Taki układ jest zresztą jak najbardziej zgodny z interesami tych, którzy są ich właścicielami lub je zawłaszczyli (w przypadku tzw. mediów publicznych tak zrobił właśnie PIS, a wcześniej PO, SLD…) Na szczęście jest jeszcze internet. Tutaj można pisać swobodnie (oczywiście nie wszędzie). To jedyne miejsce, w którym można drążyć tematy, które od dawna świadomie są omijane w mediach mainstreamowych, bo nie pasują do propagandowego wizerunku. Trzeba stale poszerzać przestrzenie wolności i pluralizmu. Warto pochylić się nad tematem, jak powinien wyglądać AUTENTYCZNY ład demokratyczny, bo dla mnie na pewno nie tak, jak chcieliby ludzie z KOD- u, PO, PSL-u czy też Nowoczesnej.

Między innymi dlatego nie jestem zwolennikiem tego, aby odgórnie dekretować: Na naszym forum nie ma miejsca dla polityki - w jakiejkolwiek formie (Regulamin Forum Dinozaurów). Rozumiem, jakie były argumenty za takim rozwiązaniem, jednak, jak dla mnie, nie są one przekonujące. Niestety, ale w pewnym stopniu wpisują się w tok myślenia kolegi Deformatora - najlepiej od tego abstrahować, nie rozmawiać o tym, wtedy nie będzie konfliktów. Dla mnie solą forum jest właśnie wielobarwność, ścieranie się różnych poglądów, wizji, przeróżne argumenty. Chodzi tylko o to, aby potrafić pięknie się różnić. A że nie wszyscy tak potrafią? Tak było i będzie. Jeżeli ktoś nie chce pisać na tematy polityczne i tak nie będzie tego robił, ale dlaczego kneblować usta innym? Bynajmniej nie chodzi mi o to, że sam mam na to ochotę. Nigdy nie kręciło mnie politykowanie w internecie. Chodzi tylko o zasady, aby nie tworzyć autorytarnych rozwiązań, które ograniczają przestrzeń swobodnej wypowiedzi.
_________________
RateYourMusic/mahavishnuu
AstralnaOdysejaMuzyczna
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
esforty
album CD


Dołączył: 26 Sty 2010
Posty: 1804
Skąd: Łódź

PostWysłany: 27.12.2018, 13:43    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Szukaj Burz i Buduj - tak to było?
_________________
Nie ma takiego naleśnika, który nie wyszedłby na dobre. H. Murakami
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 94, 95, 96, 97, 98, 99  Następny
Strona 95 z 99

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group