Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Administracja i moderowanie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 74, 75, 76 ... 82, 83, 84  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Administracja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gharvelt
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 20.12.2018, 11:42    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Leptir napisał:
Cóż, przyjęło się określać Żydów, jako zalatujących czosnkiem (choć znam osobiście wielu przedstawicieli tej nacji i żaden z nich tak nie pachniał).

Tak, jest taki stereotyp, choć również nigdy nie spotkał Żyda od którego czuć czosnkiem.

Bednaar napisał:
Chodziło o wyrażenie głębokiej niechęci Szeregowego względem nacji śmierdzącej, czy zalatującej czosnkiem. Nie było wspomniane, o jaką konkretnie nację chodzi - dlatego potraktowałem ten wpis jako nacjonalistyczny. Mnie animozje względem jakiejkolwiek nacji są obce (nieważne: Polak, Rosjanin, Żyd, Niemiec, Grek, Turek, Albańczyk, Arab, Cygan... lista tak długa, ile nacji na świecie - każda z tych nacji to bogata kultura, odmienne obyczaje i tak właśnie jest OK).

Oczywiście przejawy nienawiści narodowej, rasowej itp. na forum będą tępione i nie ma tu na nie miejsca. Z drugiej strony, zgadzam się z tym, co napisał crescent. Nie wszyscy muszą wszystkich kochać czy lubić, a na złą sławę niektórych nacji ciężko zapracowali swoimi zachowaniami ich liczni przedstawiciele. Stąd stereotypy, które nie zawsze są wyssane z palca. Np. znajdując się w pobliżu reprezentantów jednej z wymienionych powyżej narodowości zawsze odruchowo chwytam się za portfel i telefon, aby przypadkiem nie doświadczyć popularnego w tej kulturze obyczaju - i nie uważam tego za żaden nacjonalizm, zwykła ostrożność.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bednaar
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 20.12.2018, 11:54    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Rozumiem, ja musiałem uważać na portfel przebywając w Rzymie, bo kręciło się tam sporo podejrzanych typków, potencjalnych kieszonkowców - ale jest to zjawisko powszechne w dużych miastach i nie skłania mnie do głoszenia stereotypów, że Włosi to kieszonkowcy. Podobną ostrożność trzeba zachować w obliczu terroryzmu rodem z krajów muzułmańskich, ale z drugiej strony więszkość studentów zagranicznych, z którymi prowadzę zajęcia to Arabowie (dostają granty od króla Arabii Saudyjskiej) i nie mogę ich traktować inaczej, niż studentów z innych krajów (Niemcy, Hiszpania, Brazylia, Indie, Norwegia, Ukraina...).
Leptir
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 20.12.2018, 12:21    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja właśnie od dawna jestem na wojnie ze stereotypami. To pójście na intelektualną łatwiznę i zaproszenie do nieporozumień na tle narodowościowym i rasowym. Stereotypowy przedstawiciel danej nacji charakteryzuje się tym, że nie istnieje. Wystarczy zresztą się zastanowić nad stereotypami dotyczącymi Polaków. Naprawdę jesteśmy wszyscy złodziejami, krętaczami, pijakami i śmierdzimy wódką i kiełbasą?
Goran
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 20.12.2018, 13:24    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Co do zachowania się Polaków za granicą jest mase stereotypów, znam różne przypadki za takie które trzeba się wstydzić ale i takie z których można być dumny. W Rzymie widziałem jak para Polaków ratowała na ulicy kobiete z zawałem i dzięki nim ta kobieta przezyła. Na koniec tak dla rozluźnienia - w Stambule w takiej odległej od centrum dzielnicy na bocznej ścianie meczetu, tak na wysokości drugiego piętra! był napis "Legia k...a" Very Happy
Freefall

PostWysłany: 20.12.2018, 13:54    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Goran napisał:
tak na wysokości drugiego piętra! był napis [...] Very Happy

Co za chamstwo Evil or Very Mad. Jednak Polacy nie umieją się zachować zagranicą Laughing
Powrót do góry
Białystok

PostWysłany: 20.12.2018, 15:00    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Freefall napisał:
Goran napisał:
tak na wysokości drugiego piętra! był napis [...] Very Happy

Co za chamstwo Evil or Very Mad. Jednak Polacy nie umieją się zachować zagranicą Laughing

Podejrzana prawie cała Polska poza Sosnowcem i Elblągiem. Wink
kośmin
epka analogowa

PostWysłany: 20.12.2018, 19:10    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

gharvelt napisał:
Np. znajdując się w pobliżu reprezentantów jednej z wymienionych powyżej narodowości zawsze odruchowo chwytam się za portfel i telefon

chodzi Ci o Brazylijczyków? słusznie, to niebezpieczny kraj i trzeba uważać
Powrót do góry
Bednaar

PostWysłany: 20.12.2018, 23:25    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Goran napisał:
w Stambule w takiej odległej od centrum dzielnicy na bocznej ścianie meczetu, tak na wysokości drugiego piętra! był napis "Legia k...a" Very Happy

To chyba kibice Galatasaray Wink
Freefall

PostWysłany: 20.12.2018, 23:27    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bednaar napisał:
To chyba kibice Galatasaray

Myślisz, że po 50 latach nadal chowają urazę, za to, że Legia wyeliminowała ich z pucharów Question
Powrót do góry
Bednaar

PostWysłany: 20.12.2018, 23:30    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Niewątpliwie, gdyż zaiste, pamiętliwa nacja ci Turcy Wink
SZEREGOWY
pocztówka dźwiękowa

PostWysłany: 20.12.2018, 23:52    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Do Szanownego Admina i wszelkiej maści moderatorów!
Wasza Lewicowość!
Zwracam się z prośbą o wymierzenie mi słusznej kary usunięcia mojego konta z tego forum lub zbanowania mnie w najgorszej formie przewidzianej przez regulamin Waszej Lewicowości.
Oto moje samoosądzenie:
Nie lubię ludzi zajeżdżających czosnkiem, bo są perfidnie chytrzy i wrednie skąpi. Zamiast leczyć się lekarstwami kupionymi w aptece, żrą czosnek wyhodowany metodą balkonikową,
Jestem katolikiem i chodzę do kościoła, a Króla Żydowskiego Jezusa Chrystusa uważam za Boga.
Często słucham Radia Maryja, coś okropnego!
Kiedyś w restauracji dla hecy zamówiłem ośmiorniczki, a na pewnym przyjęciu zażerałem się policzkami wołowymi, co wywołało zakłopotanie członków Platformy Obywatelskiej,
Uwaga, tu moja jedna z gorszych cech – nie cierpię pedałów, bo jadąc rowerem trzeba na nie mocno naciskać, a czasem zdarza mi się na nich brutalnie stawać, brrrrr,
Mój organizm wydala spore ilości dwutlenku węgla przez co przyczyniam się do zmiany klimatu na kuli ziemskiej,
Zużywam duże ilości słomek do picia napojów,
Wierzę w informacje podane przez IPN, że Julian Matej to Romuald Skopowski – pułkownik SB,
Uwaga, tu też moje jedno z gorszych przewinień: kupowałem po wygórowanej cenie od autorytetu tego forum bootlegi SBB,
Czytam Gazetę Polską, a kiedyś przez roztargnienie wyrzuciłem Gazetę Wyborczą do …,
Uczestniczyłem w Marszu Niepodległości i miałem z sobą biało-czerwoną flagę,
Kupiłem na Święta Bożego Narodzenia żywego karpia i zaniosłem go bez ogłuszenia i bez wody do domu,
W szkole podstawowej zbiłem portret Józefa Cyrankiewicza, a Władysławowi Gomułce dorysowałem wąsy,
Jako kilkunastoletni gówniarz nosiłem w klapie marynarki orzełka w koronie.
Popieram rząd Zjednoczonej Prawicy.

Wobec powyższego proszę, o wymierzenie mi srogiej kary - zbanowania mnie. Proszę Waszą Lewicowość, o przychylne ustosunkowanie się do mej prośby.
szeregowy
Powrót do góry
Bednaar

PostWysłany: 21.12.2018, 00:25    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Po cóż ten upstrzony stereotypami ekshibicjonizm?
Nie utożsamiam się ani z lewicą, ani z prawicą.
Riposta poszła na priw.
crescent

PostWysłany: 21.12.2018, 07:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie banujcie, proszę. To tylko sprytna próba wymuszenia męczennictwa. Pewnie marzy o miesięcznicach ku swojej czci.
Powrót do góry
Freefall

PostWysłany: 21.12.2018, 08:59    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

crescent napisał:
To tylko sprytna próba wymuszenia męczennictwa.

Dinozaur wyklęty Wink.
Powrót do góry
SZEREGOWY
pocztówka dźwiękowa

PostWysłany: 21.12.2018, 11:56    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bednaar napisał:
Po cóż ten upstrzony stereotypami ekshibicjonizm?
Nie utożsamiam się ani z lewicą, ani z prawicą.
Riposta poszła na priw.

Do wielu moich antylewackich cech się przyznałem, ale do ekshibicjonizmu upstrzonego stereotypami się nie przyznam, nawet gdybyś mnie przypalał gorącym żelastwem, albo kazał siedzieć na odwróconym stołku. Zgłaszam złamanie regulaminu forum przez Bednaara. Proszę Admina, o zajęcie się tą jawną dyskryminacją na tle seksualnym. Jako okoliczność łagodzącą uznam fakt, że Bednaar nie rozumie dostatecznie użytego terminu i się do tego na tym forum przyzna i przeprosi mnie.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Administracja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 74, 75, 76 ... 82, 83, 84  Następny
Strona 75 z 84

Skocz do: