Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Przy muzyce o filmie
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 125, 126, 127 ... 138, 139, 140  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Pozostałe
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Leptir
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 04.11.2018, 15:44    Post subject: Quote selected Reply with quote

4 miesiące, 3 tygodnie i 2 dni" (2007) - reż Cristian Mungiu. Mocna rzecz, świetnie zrobione kameralne kino. Obserwujemy dwie studentki, jedna z nich chce usunąć niechcianą ciążę, druga próbuje jej w tym pomóc. W tle Rumunia ery schyłkowego Ceausescu, gdzie aborcja była całkowicie nielegalna i szło się za nią siedzieć (zarówno lekarz, jak i kobieta). Do tego w tej mikroskali pokazane problemy zastraszonego i podzielonego społeczeństwa (świetna scena imienin u rodziny chłopaka jednej z dziewczyn). Jednocześnie historia mająca wymiar uniwersalny, dotykająca kwestii odpowiedzialności za swoje wybory. A to wszystko pokazane bez dosłowności, naturalizmu, psychologicznej łopatologii. Nic dziwnego, że film dostał Złotą Palmę w Cannes.
View user's profile Send private message
mahavishnuu
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 04.11.2018, 19:45    Post subject: Quote selected Reply with quote

Bardzo dobry film. Swoją drogą, w Rumunii w XXI wieku powstało trochę świetnych filmów o tematyce społecznej. Warto wymienić choćby "Śmierć pana Lazarescu" - naprawdę przejmujący obraz. W III RP mogłoby być pod tym względem znacznie lepiej, ale to już szersza kwestia związana z kondycją współczesnego kina polskiego.
Leptir

PostPosted: 05.11.2018, 10:00    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dziękuję Mahavishnuu. Nie oglądałem tego filmu, ale na pewno nadrobię ten brak w wolnej chwili. Swoją drogą, tego lata spędziłem dwa tygodnie w Rumunii i spotkałem wielu ludzi z otwartymi głowami, kreatywnych i mający świetne pomysły. Wiele się tam teraz dzieje w szeroko pojmowanej kulturze. Mam nawet wrażenie, że więcej i ciekawiej niż u nas. Dlatego staram się sięgać po filmy, książki, muzykę itp. z tamtych rejonów, kiedy tylko mogę.
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 05.11.2018, 13:32    Post subject: Quote selected Reply with quote

WOJTEKK wrote:
Jakubek jako ksiądz Kukuła JEST GENIALNY.

Owszem, ale to, co zagrał Braciak to jest absolutne mistrzostwo świata. Witamy go jako takiego poczciwego misia, który kręci lody na budowie sanktuarium, nawet jest moment, że mu współczujemy (retrospekcja w sierocińcu), ale żegnamy jako makiawelicznego potwora tym straszniejszego, że po pierwsze całkiem zwyczajnego i niespecjalnie się wyróżniającego z tłumu, a po drugie - świadomego swojej nietykalności. To rola na miarę Chyry w "Długu".
View user's profile Send private message Visit poster's website
WOJTEKK

PostPosted: 05.11.2018, 13:50    Post subject: Quote selected Reply with quote

To też. Obaj dali popis. Bo Więckiewicz nie ma zbyt skomplikowanego zadania - ma zagrać zagubionego faceta, ktorego przed totalną degrengoladą ratuje miłość. Zacnie zrobione, ale na tle innych specjalnie się nie wyróżnia. A Gajos ma rolę samograj. I też jest świetny

http://artrock.pl/
Back to top
esforty
longplay

PostPosted: 05.11.2018, 17:11    Post subject: Quote selected Reply with quote

mahavishnuu wrote:
Bardzo dobry film. Swoją drogą, w Rumunii w XXI wieku powstało trochę świetnych filmów o tematyce społecznej. Warto wymienić choćby "Śmierć pana Lazarescu" - naprawdę przejmujący obraz. W III RP mogłoby być pod tym względem znacznie lepiej, ale to już szersza kwestia związana z kondycją współczesnego kina polskiego.

To prawda, ostatnie dekady przyniosły intrygującą reprezentację kina rumuńskiego. Dwie strony temu stręczyłem "Psy" Bogdana Mircy, dodać mogę "Pozycję dziecka" Petera Netzetera czy "Sieranevada"Cristi Puju tego od "Śmierci Pana Lazarescu".
W Rumuni powstaje mnej filmów niż w Polsce, zatem koncentracja tych wartościowych wypada korzystniej dla Rumunów z takiej perspektywy. Ale widać, że i polski przemysł filmowy potrafi zaskoczyć in plus.
Leptir

PostPosted: 05.11.2018, 17:23    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dzięki Esforty! Chętnie skorzystam z Twojego stręczycielstwa. Smile
esforty
longplay

PostPosted: 07.11.2018, 13:57    Post subject: Quote selected Reply with quote

House of cards sezon 6, kto go sobie podaruje zachowa lepszą opinię o całości.
Tu poziom makiawelicznego absurdu w scenariuszu(obserwowany już przy sezonie 3) osiąga poziom... wysoki poziom osiąga!!
To już nawet trudno zagrać Rolling Eyes .
Gacek
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 22.11.2018, 10:34    Post subject: Quote selected Reply with quote

Udało mi się wreszcie obejrzeć :
Kler
Nie tak dobry ani nie tak zły jakby niektórzy chcieli. Smarzowszczyzna na dobrym poziomie, jakby miejscami był nieco mniej przerysowany byłoby to bardziej wiarygodne.
No i teraz widzę którzy recenzenci go nie obejrzeli. Naprawdę nie wiem co ludzie mają w głowach że recenzują film bez oglądania go a w dodatku twierdzą że Kler to jest film pokazujący księży w jednoznacznie zły sposób. Dokładnie jak w drogówce mamy tutaj bohatera, który za wszelką cenę dąży do prawdy a to przecież postawa godna naśladowania.
Ogólnie film mocny, przerysowany i jak widać po tym co się dzieje po premierze potrzebny. Najgorsze jest jednak to że w tym przerysowanym filmie dużo rzeczy jest prawdziwe i to po wyjściu z kina jest najbardziej niepokojące.

Mandy
Twórca tego filmu powiedział gdzieś że chciał stworzyć ruchomą okładkę heavy metalowego albumu i to bardzo fajnie określa to co widzimy na ekranie. Cały film to orgia barw, świateł i przede wszystkim muzyczna uczta. Audiowizualny majstersztyk nawiązujący do estetyki lat 80.
To co się dzieje na ekranie nazwałbym długim tripem po zażyciu LSD, na początku onirycznym i sennym a później krwawym i brutalnym. No i Cage gra tutaj prawdziwego nakoksowanego mściciela, moim zdaniem to jego najlepsza rola.
Polecam wszystkim, którzy lubią estetykę Lyncha, Mad Max, cyberpunk, nawiązania do filmów akcji z lat 80 i przede wszystkim muzykę rockową. Myślę że każdemu forumowiczowi się zrobi ciepło na sercu już od pierwszych sekund filmu Wink
Back to top
Tarkus

PostPosted: 22.11.2018, 12:22    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jako ciekawostkę dodajmy, że reżyserem Mandy jest syn maestro filmów klasy B Georga Pan Cosmatosa. I to bardzo widać, co jest jednym z wielu pozytywów tego obrazu.
Leptir

PostPosted: 10.12.2018, 10:33    Post subject: Quote selected Reply with quote

"Ślepnąc od świateł" - od czasów "Pitbulla" nie oglądałem równie dobrego polskiego serialu. Ale... mogło być lepiej. Owszem są tu znakomite kreacje - zwłaszcza Frycza, który wzorowo zagrał psychopatę-recydywistę, świetny jest Więckiewicz w roli cholerycznego narkotykowego bossa, niezły Pazura jako telewizyjny celebryta. Na swój sposób doskonały jest Skonieczny grający nieustannie nakręconego rapera - wreszcie w miarę prawdziwa rola ze środowiska współczesnej polskiej pop-kultury. Niestety główna rola inteligentnego i nieuchwytnego dilera została obsadzona przez jakiegoś anonimowego naturszczyka, który nawet nie potrafi się normalnie wysławiać, o jego byłej rudej dziewczynie (serialowa femme fatale) nawet nie chce mi się pisać. Razem stanowią duet godny "M jak miłość". Do tego dochodzą wprawdzie efektowne, ale niepotrzebnie wciąż powtarzane i przedłużane ponad miarę sceny psychodelicznych wizji głównego bohatera. Rozumiem, że książkowego oryginału nie wystarczyło na wszystkie odcinki serii. Tym niemniej, oglądało się to dobrze, mroczna atmosfera gangsterskiej Warszawy wciągała, narzekam, bo mogło być z tego arcydzieło - a jest tylko (albo aż) świetna rozrywka.
Gacek

PostPosted: 15.12.2018, 18:30    Post subject: Quote selected Reply with quote

Też jestem świeżo po serialu i zgadzam się z tym co napisał Leptir. Świetny serial, najlepszy od czasów Pitbulla. Główny bohater u mnie budził mieszane uczucia, czasem jego rola była zbyt drewniana ale czasem ten minimalizm miał sens. Na koniec dopiero się chłopak rozkręcił. Za to Frycz nie zagrał wzorowo. On zagrał jedną z najlepszych ról jakie w życiu widziałem, cały czas mi się wydawało że ja nie oglądam aktora tylko prawdziwego psychopatę.
https://www.youtube.com/watch?v=QFk5u8_NMqg

Obejrzałem też Bohemian Rhapsody tak bardzo przez wszystkich zachwalane. Nie jest to wybitne arcydzieło ale trzeba przyznać że to bardzo dobrze zrealizowany i przede wszystkim wyważony film muzyczny a nie tylko laurka dla zmarłego wokalisty. Tak pod publiczkę ale też fan zespołu nie będzie zażenowany. Fajnie wyszło i może ten sukces spowoduje że będzie takich filmów więcej. A no i cały czas się zastanawiałem czy aktor grający Maya to aktor czy sam gitarzysta Laughing

A z klasyków obejrzałem przed chwilą Hotel siedmiu bram. Niby nazwisko reżysera znane, konwencja wiadomo - włoszczyzna, no i ten obłędny czarno biały początek. Klimat nie z tej ziemi!
Ale to co się dzieje dalej... momentami z zażenowania zatrzymywałem na chwilę i zastanawiałem się czy dalej oglądać. Festiwal głupoty. Świetny początek i sam pomysł na film zarżnięty w idiotyczny sposób. I nie ani rok produkcji ani budżet tego nie tłumaczy. Szkoda bo był potencjał, było nawet sporo ciekawych momentów, dobra muzyka ale co z tego jak bzdura goni bzdurę.
Back to top
greg66

PostPosted: 16.12.2018, 12:10    Post subject: Quote selected Reply with quote

Filmy czeskie od dawna są dla mnie klasą i z ochotą oglądam te wytwory.
Ostatnio "Wsi moja sielska, anielska" oraz serial "Latający Czestmir" i jak to u Czechów trudno mi opisywać te filmy, no bo jest czeski film, ale polecam. Takie beztroskie. pełne sielskości i życiowych problemów kino.
Białystok
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 25.12.2018, 22:55    Post subject: Quote selected Reply with quote

esforty wrote:
greg66 wrote:
Kazimierz Kutz

['] [']
Duża strata dla polskiego kina. W powszechnie znanym dorobku nie brakuje pereł(nomen omen). Spróbujcie też dotrzeć do Jego drugiego filmu "Nikt nie woła". Alternatywna historia Maćka Chełmickiego.

Dotarłem do tego filmu. Na pewno obraz nietypowy jak na polskie kino, gorzej z aktorstwem co szczególnie nie podobało się mojej żonie i dźwiękiem. Same dialogi też dosyć niekonwencjonalne ale chyba nie do końca udane. Z polskich filmów w podobnym klimacie jest Na wylot, nakręcony dekadę później.

Z braku piłki obejrzeliśmy też zapomniane arcydzieło francuskiego kina, również jak "Nikt nie woła" z 1960 r. , t.j. "Dziura" po francusku "Le Trou" o autentycznej ucieczce z więzienia. Różnica na korzyść Francuzów jest IMO kosmiczna.
Arnold Layne
remaster

PostPosted: 26.12.2018, 11:42    Post subject: Quote selected Reply with quote

greg66 wrote:
"Wsi moja sielska, anielska"

Reżyserował Jiri Menzel. Znakomity film. Polecam także "Szkołę podstawową" Jana Sveraka Very Happy
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Pozostałe All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 125, 126, 127 ... 138, 139, 140  Next
Page 126 of 140

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum