Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Przy muzyce o filmie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 126, 127, 128 ... 142, 143, 144  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
greg66
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 26.12.2018, 11:57    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Arnold Layne napisał:
Polecam także "Szkołę podstawową" Jana Sveraka

Już oglądałem jak i pare innych w takich klimatach: "Słońce, siano, truskawki", "Kelner płacić", "Kapryśne lato" no i "Obsługiwałem angielskiego króla". Same rewelki.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
esforty
longplay

PostWysłany: 27.12.2018, 12:24    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Love & Mercy (2014), nieźle pomyślana, filmowa biografia filmowa. Briana Wilsona (tego od Bicz Bojsów) grają, dobrze: Paul Dano i John Cusack i to jest solidny pomysł na wygranie dwoistości tej postaci. Oren Moverman był współscenarzystą i jak pamięta się I'm Not There. Gdzie indziej jestem, przy którym także pracował, to taki zamysł budzi oczekiwanie na nie sztampową opowieść. Tak też jest, jak sądzę. Ogląda się z zainteresowaniem, tym bardziej, że drugi plan tego filmu także sprawia satysfakcję (Paul Giamatti).
greg66

PostWysłany: 27.12.2018, 19:33    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

"Hydrozagadka" Andrzeja Kondratiuka z 1970

NAsz polski superman, jako As (Józef Nowak) rozwiązuje tajemnicze zniknięcie wody w W-wie w czasie najwiekszych upałów.
Znakomita obsada m.in. Maklakiewicz, Michnikowski, Pokora, Szykulska, Pluciński, Kłosowski.

bomba
Majkel
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 29.12.2018, 17:42    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

greg66 napisał:

Niesamowita przygoda! Nie wiem ile razy to oglądałem. As to mój wzór, taki chciałbym być w życiu, ale w odróżnieniu od niego kocham Igę Cembrzyńską z tego filmu Cool
Filmy Marvela się nie umywają do Hydry, nie oglądam, szkoda czasu...

Za to męczę od tygodnia Preachera, taki serial. Odlot Idea Ponoć 2 i 3 sezon wyprodukowali. Muszę poszukać i ściągnąć dalszy ciąg Cool
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 29.12.2018, 18:32    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mrzonka - polski film telewizyjny z 1985 roku, na podstawie opowiadania Słonimskiego - poezja Very Happy

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
greg66

PostWysłany: 29.12.2018, 19:58    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziś "Zbrodniarz, który ukradł zbrodnię" z 1969 roku. Pewnie znany a w kolejce czekają "Szyfry" z 1966, dramat psychologiczny.
esforty
longplay

PostWysłany: 29.12.2018, 20:44    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

greg66 napisał:
... w kolejce czekają "Szyfry" z 1966, dramat psychologiczny.

Najlepszy okres Hasa, chociaż właściwie Jego osunięcie to dopiero lata 80-te.
Mnie dziwi, że ta <misyjna>telewizja nie korzysta zupełnie z tych pereł.
Z drugiej strony jak zobaczyłem komu się opłaca (myślę o wykonawcach co za udział wezmą) by radosny wieczór sylwestrowy transmitować to moje zdziwienie zamienia się w lęk. Jakoś tak.
greg66

PostWysłany: 29.12.2018, 21:11    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wiesz, te filmy nie mają racji bytu u dzisiejszej publiczności. Czarno-białe, powolna akcja, bardzo dobre aktorstwo, wyraźnie dialogi, niesepleniący aktorzy-po co to komu?
Wiesz co dziś króluje na ekranie.

Te stare dzieła są dla takich ramoli jak my.
esforty
longplay

PostWysłany: 29.12.2018, 21:29    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

greg66 napisał:

Te stare dzieła są dla takich ramoli jak my.

Ale ja ten film widziałem pierwszy raz gdzieś ok. 79, to miałem circa 17 lat i zapamiętałem go już wtedy jako bardzo dobre kino. W łódzkiej filmówce, robili pokazy dla studentów, a matka kolegi pracowała w szkolnej administracji, to się nieco naoglądałem: polska klasyka, niemal cały włoski neorealizm, Fellini z komentarzami prof. Kornatowskiej, Ken Russell... ech, to był fajny czas a ja jak ta gąbka.
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 29.12.2018, 22:58    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W tym wieku to ja obrabialem Saure i Allena w dużych ilościach. Niby wiek głupi ale coś tam człowiek kuma i chce coś nowego poznawać

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Leptir
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 30.12.2018, 14:01    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja dziecinnieję na stare lata. Smile Obejrzałem właśnie "Ciemny kryształ" Jima Hensona (tak, tego od Muppetów) z 1982 r. To produkcja Disneya, ale bardzo daleko jej do dzisiejszych cukierkowych, sformatowanych pod dziecięce gusta historii z tej firmy. Niby to baśń, ale bardziej pasuje do pojemnej kategorii fantasy. Owszem, archaiczność animacji może dziś czasem budzić politowanie, ale bogactwo wyobraźni i piękne przesłanie nadal robią wielkie wrażenie. Szkoda, że dziś już nie robi się takich filmów...
greg66

PostWysłany: 30.12.2018, 21:08    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Co polecacie z polskich filmów z lat 50 i 60 ...i 70?
Im więcej tym lepiej. Smile
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 30.12.2018, 22:28    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

greg66 napisał:

Jak "Hydrozagadka", to i "Lemoniadowy Joe" (rok 1964) - filmu z pozoru różne, ale w wielu kwestiach bardzo do siebie podobne.
Freefall
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 31.12.2018, 00:10    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak coś zakręconego to może "5 i 1/2 bladego Józka"?
Powrót do góry
esforty
longplay

PostWysłany: 31.12.2018, 11:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

greg66 napisał:
Co polecacie z polskich filmów z lat 50 i 60 ...i 70?
Im więcej tym lepiej. Smile

Tego, wbrew pozorom jest naprawdę sporo. Wskażę kilka, oczywiście moim zdaniem, tytułów nieoczywistych a wartych poznania. Kolejność dość przypadkowa i trzymam się granicy lat 70-tych:
Tadeusz Konwicki: "Ostatni dzień lata","Salto", "Jak daleko stąd, jak blisko";
Witold Leszczyński:"Żywot Mateusza";
Andrzej Kondratiuk: "Pełnia";
Grzegorz Królikiewicz:"Na wylot";
Agnieszka Holland- "Aktorzy prowincjonalni";
Stanisław Różewicz-"Świadectwo urodzenia";
Andrzej Munk:"Pasażerka";
Roman Polański "Nóż w wodzie" - ten tytuł jednak oczywisty;
Janusz Morgenstern -"Trzeba zabić tę miłość";
Jerzy Kawalerowicz- "Pociąg", "Matka Joanna od Aniołów", "Faraon", "Śmierć prezydenta";
Andrzej Trzos Rastawiecki "Trąd";
Krzysztof Zanussi:"Życie rodzinne", "Za ścianą", "Barwy ochronne" oraz Jego film dyplomowy "Śmierć prowincjała" bo to rodzaj manifestu artystycznego podanego nienachalnie;
Z rzeczy oczywistych to: Has do 1973, Wajda bez "Lotnej" i "Piłat i inni", Kutz bez debiutu...
Brak Skolimowskiego na tej liście uzasadniam potrzebą formy , nawet jeśli to forma bez treści... Wink
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 126, 127, 128 ... 142, 143, 144  Następny
Strona 127 z 144

Skocz do: