Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Przy muzyce o filmie
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 127, 128, 129 ... 139, 140, 141  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Pozostałe
View previous topic :: View next topic  
Author Message
esforty
longplay

PostPosted: 31.12.2018, 11:43    Post subject: Quote selected Reply with quote

Leptir wrote:
Ja dziecinnieję na stare lata. Smile Obejrzałem właśnie "Ciemny kryształ" Jima Hensona (tak, tego od Muppetów) z 1982 r... Szkoda, że dziś już nie robi się takich filmów...

Chętnie powtórzyłbym ten seans gdyby ... lista tych do zobaczenia, bezwarunkowo, nie wydłużałaby się tak szybko.
Białystok
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 31.12.2018, 12:24    Post subject: Quote selected Reply with quote

Do widzenia do jutra z Cybulskim i Tuszyńską Morgensterna.
Zezowate szczęście z Kobielą Munka.
Jak być kochaną z Cybulskim i Kraftówną Hasa.
Baza ludzi umarłych z Niemczykiem Karewiczem Kłosowskim i Kęstowiczem Petelskiego.
Pętla z Holoubkiem Fijewskim i Śląską Hasa.
Ogniomistrz Kaleń z Gołasem Petelskich
Prawo i pięść z Holoubkiem Maklakiewiczem i Pietruskim Hoffmana
i
Mega killer
Wojedzirej ze Stuhrem Falka.
greg66
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 31.12.2018, 12:34    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dzięki
Parę rzeczy znam a parę sobie pooglądam.
A jeszcze mam pytanie, czytałem, że robiliśmy bardzo dobre krótkometrażówki-no tu jestem nowicjuszem, jak znacie coś to dajcie znać.
Dzięki Smile

Freefall wrote:
"5 i 1/2 bladego Józka"?

no dla samej sceny z Dymną warto obejrzeć. Smile
View user's profile Send private message Visit poster's website
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 31.12.2018, 14:00    Post subject: Quote selected Reply with quote

greg66 wrote:
A jeszcze mam pytanie, czytałem, że robiliśmy bardzo dobre krótkometrażówki-no tu jestem nowicjuszem, jak znacie coś to dajcie znać.

Grześku - całkiem dobry zbiór znajdziesz na legalnej stronie: https://ninateka.pl/filmy/film,fabuly
Krótki metraż, krótkim metrażem, ale w dokumentach i animacjach to dopiero byliśmy dobrzy. Jakby co, mam tego kilka metrów (a z animacji to nawet antologie czeskie i słowackie - trochę im brakuje do polskich, ale wiadomo, że mam słabość), więc daj tylko znać czy słać Wink
A jeśli masz ochotę na doskonały i bardzo dziwny zarazem polski film, wychodzący nieco poza kanon przytoczony przez szanownych przedmówców, to polecam Fetysz: https://www.youtube.com/watch?v=teD5aI2Mb8w

Rodzina Rudego, skromnego inspektora sanitarnego, sprzedaje cenną odzież i sprzęty, by zdobyć pieniądze na wymarzonego "malucha". Kolega, Gieniek, załatwia Rudemu ulgowy egzamin na prawo jazdy. Kiedy Rudy zjawia się po odbiór samochodu, okazuje się, że wszystkie mają usterki, ponadto zabrakło mu pieniędzy na dodatkowe wyposażenie.Wreszcie maluch stoi przed domem,ale następnego dnia zostaje skradziony. Nie widząc innego wyjścia Rudy też kradnie samochód. Najpierw jeden, potem następne.Zostaje aresztowany. Podczas przesłuchania dowiaduje się, że ukradł własny samochód,który przez złodziei został przemalowany
kośmin
epka analogowa

PostPosted: 31.12.2018, 15:22    Post subject: Quote selected Reply with quote

z lat 80-tych bym dawał z zamkniętymi oczami "Wielkiego Szu" (za filozofię życia), "Prywatne śledztwo" (za zaskoczkę i klimat, ale również filozofię życia) i "Zabij mnie glino" ("amerykański" film sensacyjny)
Back to top
View user's profile Send private message
Białystok

PostPosted: 31.12.2018, 18:59    Post subject: Quote selected Reply with quote

kośmin wrote:
z lat 80-tych bym dawał z zamkniętymi oczami "Wielkiego Szu" (za filozofię życia)

Nowickiego to i może nawet rola życia a dla mnie na pewno.
kośmin
epka analogowa

PostPosted: 01.01.2019, 11:53    Post subject: Quote selected Reply with quote

^ zdecydowanie rola życia, bo przecież nie "Sztos" - próba powtórzenia fenomenu Szu
Back to top
esforty
longplay

PostPosted: 09.01.2019, 10:00    Post subject: Quote selected Reply with quote

"Roma"-Alfonso Cuarón 2018
Potencjalny widz, któremu uda się, w pierwszej godzinie projekcji, pokonać niechęć wobec bohaterów filmu, nie potrafiących zapanować nad psimi zwieraczami, może uznać całość za wartościową.
Mnie, nadto, drażniły nieco <pieszczoty formalne> ( o zdjęciach i inscenizacyjnej prostolinijności tu myślę). Kino rodzinne obywa się bez takowych("Zwyczajni ludzie" Redforda), tym bardziej, że opis rodziny wypada, paradoksalnie, zupełnie dobrze. 5/10.
B.J.
box

PostPosted: 20.01.2019, 09:43    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dobre zabijanie (Good Kill, 2014)
Cóż można uczynić za pomocą MQ-1 Predator i pocisków Hellfire? Film zdrowy, jak czysta wódka bez zakąszania.
Ciekawostką jest udział córki Lenny'ego Kravitza i Lisy Bonet.
Kino, które nie da Ci rozrywki i raczej zdołuje. I spoglądać w niebo będziesz z niepokojem.

esforty
longplay

PostPosted: 15.02.2019, 08:40    Post subject: Quote selected Reply with quote

Przedstawiciel, tak lubianego u nas Wink , kina egipskiego:
"Zderzenie" reż. Mohamed Diab 2016
Spokojnie! Żaden tam etnograficzny snuj czy też nieudolna próba emocjonalnego szantażu w anturażu Slow Cinema. To bardziej z szuflady<jak za niewielkie pieniądze złapać widza za mordę!>.
Jest kontekst, a owym to nasza rzeczywistość. Nie mamy monopolu, jako społeczność, na wachlarz pewnych zachowań Rolling Eyes .
Bednaar

PostPosted: 15.02.2019, 10:16    Post subject: Quote selected Reply with quote

Właśnie lubię filmy pokazujące inne kultury, można się z nich wiele nauczyć - no i spory odpoczynek od wszechobecnego kina rodem z USA. Kiedyś oglądałem jakiś stary film egipski z ich najsłynniejszym aktorem - Omarem Sharifem w roli głównej, ale co to było i o czym - nie pamiętam, minęło chyba 30 lat od tamtej chwili...
esforty
longplay

PostPosted: 15.02.2019, 10:45    Post subject: Quote selected Reply with quote

Kino egipskie, kiedyś (lata 40-te i 50-te),było poważnym udziałowcem w egipskiej gospodarce.
Leptir

PostPosted: 15.02.2019, 11:21    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jakiś czas temu oglądałem egipski film o brudnych interesach w skorumpowanej administracji, z udziałem równie skorumpowanej Policji. Wszystko działo się w przededniu Arabskiej Wiosny, która jak wiadomo w Egipcie przebiegała wyjątkowo dramatycznie. Niestety nie pamiętam tytułu, ale rzecz była bardzo dobra i dość przejmująca.

A co do kinematografii innych kultur, nie będę tu specjalnie oryginalny, ale bardzo cenię od lat kino irańskie. Filmy takich reżyserów jak Abbas Kiarostami, Asghar Farhadi, Hossein Shahabi i innych potrafią pokazać rzeczywistość Iranu oraz Irańczyków bez epatowania etniczną odrębnością, bez zgniłych komercyjnych kompromisów, z szacunkiem dla własnej kultury, ale jednocześnie zachowując wymiar uniwersalny..
Bednaar

PostPosted: 15.02.2019, 11:44    Post subject: Quote selected Reply with quote

No tak - kino irańskie jest chyba najbardziej znane z całej kultury muzułmańskiej. Pamiętam świetny "Czas pijanych koni" o osieroconych kurdyjskich dzieciach, które zarabiając na życie zajmują się przemytem przez granicę irańsko-iracką i upijają swoje konie, by przeszły przez zaminowane tereny.
Mnie zawsze kusi, żeby ten kraj nazywać jednak po staremu - Persja Wink
Leptir

PostPosted: 15.02.2019, 11:55    Post subject: Quote selected Reply with quote

Tak, oczywiście to spadkobiercy Persji, aczkolwiek nazwa Iran jest równie stara i wg Wikipedii jednak szersza i bardziej adekwatna: "Trzeba tu podkreślić, że przez całą swoją historię Irańczycy używali określenia Persja i Persowie jedynie w (...) wąskim znaczeniu regionalnym, w stosunku do swojego kraju jako całości używając wskazanych powyżej form Airjana, Arjan-, Eran, Iran. Tymczasem grecka nazwa Persis przeszła do innych języków europejskich i w niej ma źródło polska forma Persja, którą możemy uznać za synonim Iranu."

Sprawdziłem to i sam jestem nieco zaskoczony, bo też uważałem, że Persja jest starszym, historycznym określeniem tego kraju. Okazuje się jednak, że ta nazwa pierwotnie dotyczyła tylko jednego regionu Iranu i tak była tam tradycyjnie używana.
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Pozostałe All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 127, 128, 129 ... 139, 140, 141  Next
Page 128 of 141

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum