Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

ALBUM ROKU 1969 (50 Lat Później)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 21, 22, 23 ... 37, 38, 39  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MirekK
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 10.01.2019, 15:09    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bednaar napisał:

W sumie też wolę debiut, niż II, głównie ze wzgledu na Dazed And Confused na I i owo nieszczęsne solo Bonhama na II.

Z tego samego powodu, debiut jest o oczko wyżej od II na mojej indywidualnej liscie. Smile
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 10.01.2019, 17:48    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Myślałem, ze tylko ja tak mam...?

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gharvelt
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 10.01.2019, 18:28    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wygląda na to, że będę w mniejszości - u mnie II w czołówce, natomiast I daleko poza punktowaną "40".
RoryGallagher
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 10.01.2019, 20:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

U mnie debiut jest o jedno miejsce wyżej od "II", ale mogłoby być na odwrót gdybym wysłał listę innego dnia.

Za to w pojedynku Beatles vs Rolling Stones bardziej przechyliłem szalę na korzyść jednego albumu, drugiemu nie przyznając żadnych punktów.
Goran
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 10.01.2019, 20:34    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Natomiast u mnie od lat bez zmian, na pierwszym miejscu I ,na drugim II, na trzecim III a na czwartym IV. Pozostałe to już mniej więcej jednakowo, może tylko In Through The Out Door trochę odstaje na minus.
Goran
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 10.01.2019, 20:51    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Idę o zakład ze w naszym rankingu oba Zeppeliny znajdą się w pierwszej dziesiątce.
Monstrualny Talerz
album CD

PostWysłany: 11.01.2019, 01:48    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Goran, chyba nie ma się o co zakładać, to pewniaki, choć...

Ja tuzom, czyli The Beatles i Rolling Stones dałem równe szanse: oba poza 40 Wink

Właśnie się przeraziłem, że zapomniałem i nie zagłosowałem na Freddie Hubbard „Czorny Anioł”, ale ok, nie ma na liście głównej i to jest jednak 1970, ufff-o.

U mnie LZII na miejscu 3, a LZI na miejscu 8. To co napisał Esforty: jednak II to jest cios między oczy, nokaut. LZI jednak ma swoje mielizny moim zdaniem (końcówka, dwa ostatnie utwory) trochę przynudza. Ale z drugiej strony I ma tak niesamowity klimat, jakby archetypiczny dla rocka… Jeśli myślę „stary dobry rock”, to właśnie I przychodzi mi do głowy (Baby, i`m Gonna Leave You). U mnie budzi bardzo pierwotne skojarzenia z dzieciństwa, gdyż brat miał to nagrane na super starej kasecie, i chyba to nie była sama I, tylko jakieś pomieszane kawałki. Do tego inne takie mega klasyczne rzeczy: The Doors, Deep Purple (czyli w skrócie top wszechczasów Smile. Przychodzili jego znajomi, palili świeczki, pili jakieś wińsko i słuchali, bo wtedy się słuchało muzyki, rozmawiało o niej, wymieniało się kasetami. Co ciekawe dziś chyba żaden z tych ludzi nie interesuje się muzyką, może co najwyżej jakiegoś badziewnego radia słuchają.

Super, że ogłoszenie wyników odbędzie się dokładnie w 50 rocznicę wydania LZI, ciekawe które miejsce zajmie solenizant?

To co typujemy wyniki? Trójka mogłaby być za łatwo, ale może spróbujemy Lucky Seven? Przyznaję, że przy tej liczbie uczestników o tak różnorodnych gustach i tak szerokim zestawie płyt do wyboru absolutnie niczego nie jestem pewien. Ale spróbujmy:

1) King Crimson - In the Court of the Crimson King
2) Davis Miles - In a Silent Way
3) Led Zeppelin - Led Zeppelin II
4) Pink Floyd – Ummagumma
5) The Beatles – Abbey Road
6) Zappa Frank- Hot Rats
7) Led Zeppelin - Led Zeppelin

Choć za tych Beatelsów głowy nie dam, jednak część osób mogła nie przyglosować. A, i Białystok nie może typować Smile
Powrót do góry
Goran
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 11.01.2019, 05:01    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Monstrualny Talerz napisał:
Goran, chyba nie ma się o co zakładać, to pewniaki, choć...

Ja tuzom, czyli The Beatles i Rolling Stones dałem równe szanse: oba poza 40 Wink

Właśnie się przeraziłem, że zapomniałem i nie zagłosowałem na Freddie Hubbard „Czorny Anioł”, ale ok, nie ma na liście głównej i to jest jednak 1970, ufff-o.

U mnie LZII na miejscu 3, a LZI na miejscu 8. To co napisał Esforty: jednak II to jest cios między oczy, nokaut. LZI jednak ma swoje mielizny moim zdaniem (końcówka, dwa ostatnie utwory) trochę przynudza. Ale z drugiej strony I ma tak niesamowity klimat, jakby archetypiczny dla rocka… Jeśli myślę „stary dobry rock”, to właśnie I przychodzi mi do głowy (Baby, i`m Gonna Leave You). U mnie budzi bardzo pierwotne skojarzenia z dzieciństwa, gdyż brat miał to nagrane na super starej kasecie, i chyba to nie była sama I, tylko jakieś pomieszane kawałki. Do tego inne takie mega klasyczne rzeczy: The Doors, Deep Purple (czyli w skrócie top wszechczasów Smile. Przychodzili jego znajomi, palili świeczki, pili jakieś wińsko i słuchali, bo wtedy się słuchało muzyki, rozmawiało o niej, wymieniało się kasetami. Co ciekawe dziś chyba żaden z tych ludzi nie interesuje się muzyką, może co najwyżej jakiegoś badziewnego radia słuchają.

Super, że ogłoszenie wyników odbędzie się dokładnie w 50 rocznicę wydania LZI, ciekawe które miejsce zajmie solenizant?

To co typujemy wyniki? Trójka mogłaby być za łatwo, ale może spróbujemy Lucky Seven? Przyznaję, że przy tej liczbie uczestników o tak różnorodnych gustach i tak szerokim zestawie płyt do wyboru absolutnie niczego nie jestem pewien. Ale spróbujmy:

2) Davis Miles - In a Silent Way
4) Pink Floyd – Ummagumma
5) The Beatles – Abbey Road
6) Zappa Frank- Hot Rats
7) Led Zeppelin - Led Zeppelin

Choć za tych Beatelsów głowy nie dam, jednak część osób mogła nie przyglosować. A, i Białystok nie może typować Smile

Ta
Lucky Seven bardzo prawdopodobna, ja bym tylko Led Zepplin miejscami pozamieniał no i dodał Let It Bleed Laughing
Goran
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 11.01.2019, 06:14    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z jedynką Zeppelinów tez mam miłe wspomnienia. Mój troche starszy odemnie wujek zbierał płyty, kiedyś przyniósł do domu właśnie jedynkę, zamienił się z kimś za kilkutomową encyklopedie co jak sie wydało było przyczyną wielkiej awantury w domu Do dziś czuje ten zapach okładki i to całe misterium jakie towarzyszyło słuchaniu tej muzyki

Spotykaliśmy się wieczorami i tak jak pisze Talerz wtedy naprawde słuchało się muzyki.Pamiętam jak jeden z kolegów miał koszulkę z Hendrixem. Boże jak ja mu tego zazdrościłem. Z perspektywy czasu myślę że już wtedy zaczął krzałtować się mój gust muzyczny a kończyłem dopiero podstawówkę.
Crowley
digipack

PostWysłany: 11.01.2019, 10:41    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Myślę, że Davis będzie poza siódemką, a zamiast niego Colosseum. W poprzednim zestawieniu była wysoko i nie sądzę, żeby się to miało zmienić.

Obstawiałbym tak:

2) Led Zeppelin - Led Zeppelin
4) Zappa Frank- Hot Rats
5) Pink Floyd – Ummagumma
6) The Beatles – Abbey Road
7) Colosseum - Valentyne Suite
Powrót do góry
esforty
longplay

PostWysłany: 11.01.2019, 10:59    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przeczuwam, że debiut KC to medal zdobędzie, ale czy złoty???
A w siódemce będzie Colosseum, tyle że niekoniecznie <Walenty>.
Reszta to sprawa otwarta, nie chcę zmyślać.
K o n i u
kaseta "chromówka"

PostWysłany: 11.01.2019, 11:28    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Goran napisał:
(...)już wtedy zaczął krzałtować się mój gust muzyczny a kończyłem dopiero podstawówkę.

Rozumiem, że kształtuje się do dziś, ale że zaczął dopiero ok. 15 roku życia to się dziwię Laughing . Ja swój pierwszy świadomie wybrany winyl za własne zaoszczędzone pieniądze nabyłem w wieku niespełna 10 lat (Christie).
esforty
longplay

PostWysłany: 11.01.2019, 11:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

K o n i u napisał:
Goran napisał:
(...)już wtedy zaczął krzałtować się mój gust muzyczny a kończyłem dopiero podstawówkę.

Rozumiem, że kształtuje się do dziś, ale że zaczął dopiero ok. 15 roku życia to się dziwię Laughing . Ja swój pierwszy świadomie wybrany winyl za własne zaoszczędzone pieniądze nabyłem w wieku niespełna 10 lat (Christie).

Tego(początku obsesji) chyba, się nie da precyzyjnie określić.
Usiądź d..ą na pile tarczowej i powiedz, który ząb cię zaciął -
cytat
"Okręt" Lothar-Gunther Buchheim
Freefall
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 11.01.2019, 11:47    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

K o n i u napisał:
Ja swój pierwszy świadomie wybrany winyl za własne zaoszczędzone pieniądze nabyłem w wieku niespełna 10 lat (Christie).

Tak późno? Laughing Ja jak tylko zacząłem chodzić, to od razu biegiem po płyty - Zeppelini, Sabbaci itd. Wink
Powrót do góry
K o n i u
kaseta "chromówka"

PostWysłany: 11.01.2019, 11:51    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mówimy o początkach kształtowania się gustów czy psychozy? Sorry za OT. Co do plebiscytu obstawiam Krimsonów, Zeppelinów i Floydów na podium. Czyli bez niespodzianek.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 21, 22, 23 ... 37, 38, 39  Następny
Strona 22 z 39

Skocz do: