Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

ALBUM ROKU 1969 (50 Lat Później)
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 21, 22, 23 ... 37, 38, 39  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Płyty
View previous topic :: View next topic  
Author Message
MirekK
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 10.01.2019, 15:09    Post subject: Quote selected Reply with quote

Bednaar wrote:

W sumie też wolę debiut, niż II, głównie ze wzgledu na Dazed And Confused na I i owo nieszczęsne solo Bonhama na II.

Z tego samego powodu, debiut jest o oczko wyżej od II na mojej indywidualnej liscie. Smile
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 10.01.2019, 17:48    Post subject: Quote selected Reply with quote

Myślałem, ze tylko ja tak mam...?

http://artrock.pl/
Back to top
View user's profile Send private message
gharvelt
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 10.01.2019, 18:28    Post subject: Quote selected Reply with quote

Wygląda na to, że będę w mniejszości - u mnie II w czołówce, natomiast I daleko poza punktowaną "40".
Back to top
RoryGallagher
maxi-singel analogowy

PostPosted: 10.01.2019, 20:15    Post subject: Quote selected Reply with quote

U mnie debiut jest o jedno miejsce wyżej od "II", ale mogłoby być na odwrót gdybym wysłał listę innego dnia.

Za to w pojedynku Beatles vs Rolling Stones bardziej przechyliłem szalę na korzyść jednego albumu, drugiemu nie przyznając żadnych punktów.
Goran
maxi-singel kompaktowy

PostPosted: 10.01.2019, 20:34    Post subject: Quote selected Reply with quote

Natomiast u mnie od lat bez zmian, na pierwszym miejscu I ,na drugim II, na trzecim III a na czwartym IV. Pozostałe to już mniej więcej jednakowo, może tylko In Through The Out Door trochę odstaje na minus.
Goran
maxi-singel kompaktowy

PostPosted: 10.01.2019, 20:51    Post subject: Quote selected Reply with quote

Idę o zakład ze w naszym rankingu oba Zeppeliny znajdą się w pierwszej dziesiątce.
Monstrualny Talerz
epka kompaktowa

PostPosted: 11.01.2019, 01:48    Post subject: Quote selected Reply with quote

Goran, chyba nie ma się o co zakładać, to pewniaki, choć...

Ja tuzom, czyli The Beatles i Rolling Stones dałem równe szanse: oba poza 40 Wink

Właśnie się przeraziłem, że zapomniałem i nie zagłosowałem na Freddie Hubbard „Czorny Anioł”, ale ok, nie ma na liście głównej i to jest jednak 1970, ufff-o.

U mnie LZII na miejscu 3, a LZI na miejscu 8. To co napisał Esforty: jednak II to jest cios między oczy, nokaut. LZI jednak ma swoje mielizny moim zdaniem (końcówka, dwa ostatnie utwory) trochę przynudza. Ale z drugiej strony I ma tak niesamowity klimat, jakby archetypiczny dla rocka… Jeśli myślę „stary dobry rock”, to właśnie I przychodzi mi do głowy (Baby, i`m Gonna Leave You). U mnie budzi bardzo pierwotne skojarzenia z dzieciństwa, gdyż brat miał to nagrane na super starej kasecie, i chyba to nie była sama I, tylko jakieś pomieszane kawałki. Do tego inne takie mega klasyczne rzeczy: The Doors, Deep Purple (czyli w skrócie top wszechczasów Smile. Przychodzili jego znajomi, palili świeczki, pili jakieś wińsko i słuchali, bo wtedy się słuchało muzyki, rozmawiało o niej, wymieniało się kasetami. Co ciekawe dziś chyba żaden z tych ludzi nie interesuje się muzyką, może co najwyżej jakiegoś badziewnego radia słuchają.

Super, że ogłoszenie wyników odbędzie się dokładnie w 50 rocznicę wydania LZI, ciekawe które miejsce zajmie solenizant?

To co typujemy wyniki? Trójka mogłaby być za łatwo, ale może spróbujemy Lucky Seven? Przyznaję, że przy tej liczbie uczestników o tak różnorodnych gustach i tak szerokim zestawie płyt do wyboru absolutnie niczego nie jestem pewien. Ale spróbujmy:

1) King Crimson - In the Court of the Crimson King
2) Davis Miles - In a Silent Way
3) Led Zeppelin - Led Zeppelin II
4) Pink Floyd – Ummagumma
5) The Beatles – Abbey Road
6) Zappa Frank- Hot Rats
7) Led Zeppelin - Led Zeppelin

Choć za tych Beatelsów głowy nie dam, jednak część osób mogła nie przyglosować. A, i Białystok nie może typować Smile
Back to top
Goran
maxi-singel kompaktowy

PostPosted: 11.01.2019, 05:01    Post subject: Quote selected Reply with quote

Monstrualny Talerz wrote:
Goran, chyba nie ma się o co zakładać, to pewniaki, choć...

Ja tuzom, czyli The Beatles i Rolling Stones dałem równe szanse: oba poza 40 Wink

Właśnie się przeraziłem, że zapomniałem i nie zagłosowałem na Freddie Hubbard „Czorny Anioł”, ale ok, nie ma na liście głównej i to jest jednak 1970, ufff-o.

U mnie LZII na miejscu 3, a LZI na miejscu 8. To co napisał Esforty: jednak II to jest cios między oczy, nokaut. LZI jednak ma swoje mielizny moim zdaniem (końcówka, dwa ostatnie utwory) trochę przynudza. Ale z drugiej strony I ma tak niesamowity klimat, jakby archetypiczny dla rocka… Jeśli myślę „stary dobry rock”, to właśnie I przychodzi mi do głowy (Baby, i`m Gonna Leave You). U mnie budzi bardzo pierwotne skojarzenia z dzieciństwa, gdyż brat miał to nagrane na super starej kasecie, i chyba to nie była sama I, tylko jakieś pomieszane kawałki. Do tego inne takie mega klasyczne rzeczy: The Doors, Deep Purple (czyli w skrócie top wszechczasów Smile. Przychodzili jego znajomi, palili świeczki, pili jakieś wińsko i słuchali, bo wtedy się słuchało muzyki, rozmawiało o niej, wymieniało się kasetami. Co ciekawe dziś chyba żaden z tych ludzi nie interesuje się muzyką, może co najwyżej jakiegoś badziewnego radia słuchają.

Super, że ogłoszenie wyników odbędzie się dokładnie w 50 rocznicę wydania LZI, ciekawe które miejsce zajmie solenizant?

To co typujemy wyniki? Trójka mogłaby być za łatwo, ale może spróbujemy Lucky Seven? Przyznaję, że przy tej liczbie uczestników o tak różnorodnych gustach i tak szerokim zestawie płyt do wyboru absolutnie niczego nie jestem pewien. Ale spróbujmy:

2) Davis Miles - In a Silent Way
4) Pink Floyd – Ummagumma
5) The Beatles – Abbey Road
6) Zappa Frank- Hot Rats
7) Led Zeppelin - Led Zeppelin

Choć za tych Beatelsów głowy nie dam, jednak część osób mogła nie przyglosować. A, i Białystok nie może typować Smile

Ta
Lucky Seven bardzo prawdopodobna, ja bym tylko Led Zepplin miejscami pozamieniał no i dodał Let It Bleed Laughing
Goran
maxi-singel kompaktowy

PostPosted: 11.01.2019, 06:14    Post subject: Quote selected Reply with quote

Z jedynką Zeppelinów tez mam miłe wspomnienia. Mój troche starszy odemnie wujek zbierał płyty, kiedyś przyniósł do domu właśnie jedynkę, zamienił się z kimś za kilkutomową encyklopedie co jak sie wydało było przyczyną wielkiej awantury w domu Do dziś czuje ten zapach okładki i to całe misterium jakie towarzyszyło słuchaniu tej muzyki

Spotykaliśmy się wieczorami i tak jak pisze Talerz wtedy naprawde słuchało się muzyki.Pamiętam jak jeden z kolegów miał koszulkę z Hendrixem. Boże jak ja mu tego zazdrościłem. Z perspektywy czasu myślę że już wtedy zaczął krzałtować się mój gust muzyczny a kończyłem dopiero podstawówkę.
Crowley
digipack

PostPosted: 11.01.2019, 10:41    Post subject: Quote selected Reply with quote

Myślę, że Davis będzie poza siódemką, a zamiast niego Colosseum. W poprzednim zestawieniu była wysoko i nie sądzę, żeby się to miało zmienić.

Obstawiałbym tak:

2) Led Zeppelin - Led Zeppelin
4) Zappa Frank- Hot Rats
5) Pink Floyd – Ummagumma
6) The Beatles – Abbey Road
7) Colosseum - Valentyne Suite
Back to top
esforty
longplay

PostPosted: 11.01.2019, 10:59    Post subject: Quote selected Reply with quote

Przeczuwam, że debiut KC to medal zdobędzie, ale czy złoty???
A w siódemce będzie Colosseum, tyle że niekoniecznie <Walenty>.
Reszta to sprawa otwarta, nie chcę zmyślać.
K o n i u
kaseta "chromówka"

PostPosted: 11.01.2019, 11:28    Post subject: Quote selected Reply with quote

Goran wrote:
(...)już wtedy zaczął krzałtować się mój gust muzyczny a kończyłem dopiero podstawówkę.

Rozumiem, że kształtuje się do dziś, ale że zaczął dopiero ok. 15 roku życia to się dziwię Laughing . Ja swój pierwszy świadomie wybrany winyl za własne zaoszczędzone pieniądze nabyłem w wieku niespełna 10 lat (Christie).
esforty
longplay

PostPosted: 11.01.2019, 11:39    Post subject: Quote selected Reply with quote

K o n i u wrote:
Goran wrote:
(...)już wtedy zaczął krzałtować się mój gust muzyczny a kończyłem dopiero podstawówkę.

Rozumiem, że kształtuje się do dziś, ale że zaczął dopiero ok. 15 roku życia to się dziwię Laughing . Ja swój pierwszy świadomie wybrany winyl za własne zaoszczędzone pieniądze nabyłem w wieku niespełna 10 lat (Christie).

Tego(początku obsesji) chyba, się nie da precyzyjnie określić.
Usiądź d..ą na pile tarczowej i powiedz, który ząb cię zaciął -
cytat
"Okręt" Lothar-Gunther Buchheim
Freefall
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 11.01.2019, 11:47    Post subject: Quote selected Reply with quote

K o n i u wrote:
Ja swój pierwszy świadomie wybrany winyl za własne zaoszczędzone pieniądze nabyłem w wieku niespełna 10 lat (Christie).

Tak późno? Laughing Ja jak tylko zacząłem chodzić, to od razu biegiem po płyty - Zeppelini, Sabbaci itd. Wink
Back to top
K o n i u
kaseta "chromówka"

PostPosted: 11.01.2019, 11:51    Post subject: Quote selected Reply with quote

Mówimy o początkach kształtowania się gustów czy psychozy? Sorry za OT. Co do plebiscytu obstawiam Krimsonów, Zeppelinów i Floydów na podium. Czyli bez niespodzianek.
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Płyty All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 21, 22, 23 ... 37, 38, 39  Next
Page 22 of 39

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum