Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

ALBUM ROKU 1969 (50 Lat Później)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 22, 23, 24 ... 37, 38, 39  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zlatan
epka kompaktowa

PostWysłany: 11.01.2019, 13:02    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kurde, co wy z tą Ummagummą? Przecież tego się nie da słuchać nawet po narkotykach, a próbowałem kiedyś Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
esforty
album CD

PostWysłany: 11.01.2019, 13:22    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a jak Wam się podoba The Who -Tommy
Widziałem film(4/10) i nadal płyta nic mi nie robi. Trochę jak: Mówił dziad do obrazu..., tylko kto tu dziadem, kto obrazem.
Przeczytałem, kilku zwolenników tutaj, płyta ma...
Ciekawe czy zaistnieje na liście, a jesli to jak wysoko?
Freefall
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 11.01.2019, 13:29    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

esforty napisał:
a jak Wam się podoba The Who -Tommy

Podoba się Smile. Punkty dałem i to nie tak mało, więc liczę, że płyta pojawi się w strefie obrazkowej. Jeśli chodzi o Led Zeppelin to wyzej ustawiłem I, ale debiut też swoje dostał.
Myślę, że w czołówce powinny być, KC, Davis, Beatlesi, LZ i Floydzi, a w jakiej kolejności, to się okaże. Chyba, ze będą jakieś niespodzianki Question
Powrót do góry
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 11.01.2019, 13:31    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To nie jest żadne szaleństwo - Quadrophenia lepsza, chociaż Tommy momenty ma. Film też - Elton John i Pinball Wizzard, albo Tina Turner i Acid Queen.

A Ummagumma - spoko! Koncertówka jest przezacna, a i na studyjnej płycie jesdt też z dobry kwadransik sensownej muzyki - właściwie nawet cała strona, a reszta - słuchać się da, nawet na trzeźwo. Ino niezbyt często, tak raz na 4-5 lat.

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Goran
epka analogowa

PostWysłany: 11.01.2019, 13:32    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zlatan napisał:
Kurde, co wy z tą Ummagummą? Przecież tego się nie da słuchać nawet po narkotykach, a próbowałem kiedyś Wink

Spróbuj jeszcze raz , szczególnie część koncertową. Live jest naprawdę
świetne.
Leptir

PostWysłany: 11.01.2019, 13:47    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Koncertowa "Ummagumma" jest świetna, chociaż nieco ustępuje "Live At Pompeii". Na studyjnej płycie faktycznie odrobina niezłej muzyki się znajduje, ale męczy mnie wyławianie jej z całości tego bełkotu dźwiękowego, więc rzadko po nią sięgam (a tak po prawdzie to może ze 3-4 razy przesłuchałem Smile).

Ostatnio zmieniony przez Leptir dnia 11.01.2019, 15:31, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Bednaar

PostWysłany: 11.01.2019, 13:54    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zlatan napisał:

Po narkotykach może się nie da (i bardzo dobrze), ale na trzeźwo - jak najbardziej, jedna z moich ulubionych płyt Flojdów.
The Who "Tommy" miałem nawet na winylu, niestety słaba płyta, zwłaszcza w porównaniu z "Who's Next".
zlatan
epka kompaktowa

PostWysłany: 11.01.2019, 14:38    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak, ja pisałem o studio oczywiście, koncertówka wymiata. Studio - w części Gilmoura coś tam dla siebie znajdę, reszta to dla mnie bełkot. Uśredniając obie części, gdzie tam tej płycie do topu w 1969... Smile
Powrót do góry
Yer Blue
remaster

PostWysłany: 11.01.2019, 14:49    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dla mnie "Ummagumma" to przede wszystkim płyta studyjna - The Narrow Way, Sysyphus i Grantchester Meadows to blisko pół godziny wspaniałej muzyki. Koncertowa też jest ok, ale aż takim jej zwolennikiem nie jestem i traktuję bardziej jako dodatek.
Ale to wszystko i tak blednie przy "More", którą cenię jeszcze wyżej Smile

Wygra Gęba, potem mogą być oba Cepeliny (Jedyna wyżej), Zebra i Szczury. Nie wiem tylko jak silna jest obecnie frakcja jazzowa - pozycja "In a Silent Way" jest dla mnie największą zagadką. Może być 10 pozycja, może być 3 - trudno wyczuć...
Floydzi poza piątką.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kośmin
epka analogowa

PostWysłany: 11.01.2019, 15:08    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zlatan napisał:
koncertówka wymiata. Studio - w części Gilmoura coś tam dla siebie znajdę, reszta to dla mnie bełkot.

coś w tym stylu - studio to świetny Dave, a reszta całkiem, całkiem, ale nic wielkiego
Powrót do góry
Bednaar

PostWysłany: 11.01.2019, 15:29    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A dla mnie koncert i studio to bardzo dobre części Ummagumma.
Prywatnie - miesci się w TOP 5 moich ulubionych płyt PF.
MirekK

PostWysłany: 11.01.2019, 16:12    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Yer Blue napisał:
Wygra Gęba, potem mogą być oba Cepeliny (Jedyna wyżej), Zebra i Szczury. Nie wiem tylko jak silna jest obecnie frakcja jazzowa - pozycja "In a Silent Way" jest dla mnie największą zagadką

No wlaśnie, mam ten sam problem z typowaniej. Nie wiadomo o ile osób ta frakcja jazzowa wzrosła.
Raczej niespodzianek to chyba nie ma, bo Białystok coś by wspomniał na ten temat. Wink

Więc moje typy wygladają tak:
1. ITCOTCK
2. LZ I
3. LZ II
4. In a silent way
5. Abbey Road
6. Ummagumma
7. Hot Rats
esforty
album CD

PostWysłany: 11.01.2019, 16:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

"In a Silent Way" - to w końcu cichy faworyt Laughing
I wygląda, że "Let it bleed" będzie poza pierwszą dziesiątką Rolling Eyes
Sic transit gloria mainstream
MirekK

PostWysłany: 11.01.2019, 17:01    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dla mnie niespodzianką na plus byłoby gdyby "Volume Two" albo "Mercator Projected" znalazły sie w pierwszej dziesiatce. W poprzednim plebiscycie były dosyć wysoko, ale poza pierwszą dziesiatką.
Goran
epka analogowa

PostWysłany: 11.01.2019, 17:02    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

esforty napisał:
"In a Silent Way" - to w końcu cichy faworyt Laughing
I wygląda, że "Let it bleed" będzie poza pierwszą dziesiątką Rolling Eyes
Sic transit gloria mainstream

Let It Bleed musi być w pierwszej piątce.Białystok pamiętaj ze nie ważne jak kto głosuje tylko kto liczy głosy Wink
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 22, 23, 24 ... 37, 38, 39  Następny
Strona 23 z 39

Skocz do: