Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czego teraz słuchacie?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2744, 2745, 2746 ... 2833, 2834, 2835  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
B.J.
box

PostWysłany: 13.01.2019, 21:54    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Fajna okładka.

U mnie też żywiec, ale z zupełnie innej półki.
The Real Lee Konitz (1957)
Strona B wygrywa. Szczególnie Pennies in Minor.

Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 13.01.2019, 22:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zestaw karnawałowy w Wieczorze płytowym w Dwójce, czyli:

Stevie Wonder - Innervisions
Fleetwood Mac - Rumours
Jean-Michel Jarre - Equinoxe

Jak dla mnie, to elegancki zestaw na wieczór.
Bednaar

PostWysłany: 14.01.2019, 11:11    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Maciek napisał:
Zestaw karnawałowy w Wieczorze płytowym w Dwójce, czyli:

Stevie Wonder - Innervisions

No proszę, winylowy asortyment z Biedronki Wink A przy okazji - moja ulubiona płyta Wondera.
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 14.01.2019, 11:12    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Led Zeppelin - I
Led Zeppelin - III

Słuchałem sobie szacownego półwiecznego jubilata, to i z rozpędu załapała się i Trójeczka Smile
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Maciek

PostWysłany: 14.01.2019, 11:14    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja mam akurat stare wydanie, a w Dwójce grali wczoraj z cedeka. Ale w radiu to i tak wszystko brzmi dużo, dużo lepiej, więc była magia Wink
Wonder dostał od wszystkich redaktorów 4,5/5 i to tylko dlatego, że 5/5 zostawili dla Songs in the Key of Life. Pełna zgoda z taką oceną.
Bednaar

PostWysłany: 14.01.2019, 11:19    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Szczerze mówiąc wolę Innervisions, wiem że na Songs... są bardziej znane kawałki w stylu Past Time Paradise... ale jednak przeważa obecność Higher Ground. No i bardziej homogreniczna jest ta płyta, Songs... to 2LP i momentami - jak słucham - rozłazi się - ale chyba jestem zbyt marudny Wink
Maciek

PostWysłany: 14.01.2019, 11:25    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bednaar napisał:
Past Time Paradise...

To akurat chyba jedyny numer Wondera, którego nie lubię. Songs faktycznie jest długie, ale dzięki temu nie musieli się w żadnym z kawałków spieszyć i nic ciąć. Wręcz przeciwnie - dorzucili przecież małą płytę, żeby wszystko było jak należy. No i ten skład!
WOJTEKK

PostWysłany: 14.01.2019, 11:28    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bednaar napisał:
ale chyba jestem zbyt marudny Wink

Fakt, w tym wypadku jesteś Very Happy

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bednaar

PostWysłany: 14.01.2019, 11:36    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Maciek napisał:
Songs faktycznie jest długie, ale dzięki temu nie musieli się w żadnym z kawałków spieszyć i nic ciąć. Wręcz przeciwnie - dorzucili przecież małą płytę, żeby wszystko było jak należy. No i ten skład!

No dobrze, już nie czepiam się również genialnego Songs... Żeby nie było: najlepsza płyta Wondera... gdyby nie nagrał Innervisions Very Happy
WOJTEKK

PostWysłany: 14.01.2019, 11:42    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Parę lat temu na zlocie w Tułowicach ogladaliśmy film "Cocksucker Blues" o trasie Stonesów po USA - min. fragmenty różnych koncertów w tym Wondera, gdzie Jagger udzielał się gościnnie. I to wszystko podsumówał nasz kolega Akukuuu - Stonesi byli fajnie, ale Wonder był najlepszy.

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bednaar

PostWysłany: 14.01.2019, 11:51    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A ja niedawno natknąłem się na wspólny występ Wondera i Stinga - zagrali Higher Ground/Roxanne - oba kawałki przeplatane wzajemnie.
A jak dla mnie jedynym kawałkiem Wondera, którego nie lubię jest I Just Called To Say I Love You Cool
Bednaar

PostWysłany: 15.01.2019, 09:22    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dopiero teraz. po otrzymaniu EMPIKowej paczki poznałem Spisek Sześciu - Complot Of Six (1975). Bardzo zakręcone fusion z momentami free. Spośród inspiracji wspomnianych przez lidera - W. Wińskiego najbardziej słyszę Hancocka, ale z okresu Mwandishi, Crossings i Sextant. Ponadto mam też prywatne skojarzenia z Soft Machine z okresu Eltona Deana (szczególnie koncertowa płyta Drop). I tak się grało w Polsce ponad 40 lat temu - są powody do dumy Smile
B.J.
box

PostWysłany: 15.01.2019, 19:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Robin Kenyatta - Gypsy Man (1973)
Bardzo solidna porcja jazzfunku w mocnej obsadzie. Zaczyna się nieprzyzwoicie przebojowo. Potem bywa trudniej. Fletofilom też polecam.

greg66
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 16.01.2019, 19:25    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

AESOP'S FABLES - In Due Time /69/

funky, soul, jazzy, psychodelia

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Białystok
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 16.01.2019, 22:01    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Donald Byrd - Fancy Free (1969)

Bednaar napisał:

Pierwsza płyta Byrda, na której pojawiły się instrumenty elektryczne (fortepian, gitara) - sympatyczny, raczej wyciszony jazz.

To moje największe odkrycie plebiscytu na album 1969 r. Na rockowe zresztą raczej nie liczyłem. Zupełnie tego nie znałem i nawet nie chciało mi się sprawdzać, co Byrd nagrał przed Electric Byrd.

Świetnie się tego słucha, bo i wykonane to jest jak na najwyższym poziomie i ma taki specyficzny jazz/rock/funk klimat, który akurat bardzo mi odpowiada. Obok instrumentów wspomnianych przez Bednaara i trąbki lidera ważnym instrumentem jest flet. Chyba ten album należy do pionierskich płyt jazz fusion, ale najlepiej jak się w tej sprawie wypowiedzą fachowcy,

W 2018 r. ukazała się pięknie wydana reedycja tego albumu na LP, którą dzisiaj odebrałem z białostockiej winylowni.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2744, 2745, 2746 ... 2833, 2834, 2835  Następny
Strona 2745 z 2835

Skocz do: