Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Przy muzyce o filmie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 128, 129, 130 ... 141, 142, 143  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 15.02.2019, 13:27    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak, Persja to była nazwa europejska, pochodzenia greckiego. Sami zainteresowani zawsze siebie określali jako Iran. To podobnie jak właśnie z Grecją - sami Grecy nazywają swój kraj jako Ellas - zresztą stąd pochodzi spolszczona nazwa Hellada, też kultura helleńska itp.
Leptir

PostWysłany: 15.02.2019, 13:34    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To dygresja i bezczelny offtop - ale ciekawa jest sytuacja z Włochami, bo to już nasz, polski wkład w dezinformację europejską. Smile Naszym przodkom pomylili się Włosi z Wołochami (przodkowie dzisiejszych Rumunów, wprawdzie posługujący się językiem z grupy romańskiej, ale - poza wspólnym rzymskim dziedzictwem - niemający nic wspólnego z mieszkańcami słonecznej Italii). Smile
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Adi
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 15.02.2019, 16:19    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pogorzelisko - Denis Villeneuve 2010.
Oglądałem Labirynt, Nowy Początek, naprawdę dobre filmy, ale Pogorzelisko zrobiło na mnie największe wrażenie. Pan Denis Villeneuve to być może jeden z najzdolniejszych reżyserów obecnie.
"Nie jesteśmy wrogami lecz przyjaciółmi. Wrogami być nam nie wolno. Choć targają nami namiętności nie mogą zerwać więzów serdecznych. Tajemny akord pamięci zagra trącony ponownie przez anielskie struny naszej natury" - Martin Luther King
Powrót do góry
esforty
longplay

PostWysłany: 15.02.2019, 22:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie znam Nowego początku!
Villeneuve to rzeczywiście facet z porządnym warsztatem i zmysłem kina.

Co do kina, cokolwiek egzotycznego, to z ufnością spoglądam na kino koreańskie, szczególnie to gatunkowe. Chociaż to w stanie czystym, zasadniczo tam nie powstaje Wink .
Adi
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 16.02.2019, 11:46    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

esforty napisał:
Nie znam Nowego początku!

Mi się podobał. Myślę, że warto zobaczyć. Sci-Fi na dobrym poziomie, oszczędne w efekty specjalne, brak ,,szczelania laserami w ufoki'' i tym podobne, niemniej same ufoki w filmie występują Smile
"Nie jesteśmy wrogami lecz przyjaciółmi. Wrogami być nam nie wolno. Choć targają nami namiętności nie mogą zerwać więzów serdecznych. Tajemny akord pamięci zagra trącony ponownie przez anielskie struny naszej natury" - Martin Luther King
Powrót do góry
B.J.
box

PostWysłany: 16.02.2019, 14:19    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Adi napisał:
(...) oszczędne w efekty specjalne

Dobre efekty, to takie, które są wiarygodne. Tutaj efektów jest dużo (statki z zewnątrz i wewnątrz, goście, oddziaływania), ale są "naturalne". Polecam Arrival, choć trochę mnie rozczarował.
Adi
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 16.02.2019, 14:45    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

B.J. napisał:
Tutaj efektów jest dużo (statki z zewnątrz i wewnątrz, goście, oddziaływania)

Dużo? Czy ja wiem? Sporo mniej niż w Transformersach Smile
Powrót do góry
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 18.02.2019, 09:44    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak ktoś nie boi się efektownych animacji, a przy okazji chce zobaczyć, jak można się "twórczo zainspirować" Rogerem Deanem, to polecam "Jak wytresować smoka 3". Kraina smoków to żywcem okładki Yes Smile I generalnie wizualny obłęd, może nawet lepszy niż "Ralph Demolka w Internecie". Swoją drogą trochę się już tego boję - bo współczesna animacja doszła już do takiego poziomu, że coraz ciężej będzie to przeskoczyć, a jednocześnie coraz rzadziej trafia się coś równie epokowego wizualnie, co mądrego treściowo, jak choćby kiedyś "Ratatouille".
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 18.02.2019, 09:47    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Skończyłem ogladać drugi sezon Legionu. Bardzo psychodeliczne, zresztą główna bohaterka nazywa się Sydney Barret - w skrócie Syd Very Happy Jeżeli ktoś jest pewien rzeczywistości otaczającego go świata, to ten serial może to nieco zaburzyć Very Happy Mniamuśne Very Happy

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Adi
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 18.02.2019, 19:37    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tarkus napisał:
Swoją drogą trochę się już tego boję - bo współczesna animacja doszła już do takiego poziomu, że coraz ciężej będzie to przeskoczyć, a jednocześnie coraz rzadziej trafia się coś równie epokowego wizualnie, co mądrego treściowo, jak choćby kiedyś "Ratatouille".

Kiedyś duże wrażenie zrobił na mnie Dinozaur z 2000 roku. Z drugiej strony nic dziwnego, było to za ,,dzieciaka'', miałem wtedy może z 10 lat. Świetny film, chyba mój ulubiony film animowany do dzisiaj.
Powrót do góry
Maciek

PostWysłany: 18.02.2019, 20:11    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

The Get Down (2016-2017)

Ponoć jedna najdroższych, jeśli nie najdroższa z produkcji Netflixa. Dziwne to o tyle, że serial z nieznanych powodów został przez producenta mocno schowany i kompletnie nie jest promowany. Po dwóch sezonach i bardzo dobrych recenzjach, serial nagle zdjęto i zrezygnowano z ciągu dalszego - czyżby stosunek jakości do oglądalności? Pewnie sam bym się o nim nigdy nie dowiedział, gdyby któregoś dnia w radiu nie poleciał jakiś niesamowity soul z kwaśną gitarą - gdy już miałem przygotowany długopis, żeby zapisać co to za perełka, Hirek Wrona zaczął opowiadać o tej muzyce w kontekście The Get Down. W dużym skrócie - druga połowa lat 70., funk, soul, początki hiphopowej kultury, disco, b-boye, gramofony, sample, Grandmaster Flash, DJ Kool Herc, Afrika Bambaataa i cały ten New York, a w szczególności Bronx. Całość wchodzi jak gorący nóż w masło. Fantastyczna muzyka, dobra fabuła i przede wszystkim kawał historii. Być może i momentami nieco naiwnie bajkowe, ale kompletnie mi to nie przeszkadza. Gorąco polecam nie tylko tym, którzy zaglądają to tematu "W rytmach soul, funk, jazzfunk, afrobeat".

Mixtape muzyki z filmu, który nie pozostawia obojętnym: https://www.youtube.com/watch?v=hNUDiYOv8bE
Leptir

PostWysłany: 19.02.2019, 09:37    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Rzeczywiście muzyka z The Get Down to petarda! Dzięki wielkie Maćku, bo nie miałem pojęcia o tym serialu.
Maciek

PostWysłany: 19.02.2019, 09:43    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przemycono tam naprawdę sporo historii. Jest słynny nowojorski blackout z końcówki lat 70., są afery polityczne, gangsterskie interesy, wojna policji z graficiarzami no i przede wszystkim te wszystkie muzyczne historie, a wszystko to uwiarygodnione sporymi fragmentami autentycznych zdjęć i filmów z epoki, bardzo zgrabnie wmontowanymi w całość.
Leptir

PostWysłany: 19.02.2019, 10:31    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Super, dzięki za polecenie. Jak będę miał trochę luźniejszy okres to chętnie obejrzę, na razie niestety jestem zawalony pracą.
Gacek
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 26.02.2019, 01:31    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No i zacząłem wczoraj pisać ale aż się musiałem napić i chyba nie skończyłem.
Naprawdę obrazy Vegi mogą wpędzić człowieka w alkoholizm Confused

Obejrzałem ostatnio po raz kolejny Kler i po raz pierwszy Botoks oraz Plagi Breslau.
Naszła mnie pewna refleksja dotycząca całej tej wrzawy jaki to Smarzowski jest zły (chociaż przy Wołyniu był prawie narodowym bohaterem) a jaki to Vega jest świetny. Nawet słyszałem opinię pewnego człowieka (trochę niespełna rozumu ale zawsze) że Smarzowski przy Vedze to jest amator. Opinie te są najczęściej podszyte tylko sprawami światopoglądowymi a nie samymi filmami.

Kolejny seans Kleru utwierdził mnie w przekonaniu że to taki sam film Smarzowskiego jak każdy inny. Jak zawsze jest tutaj pokazana jednostka desperacko walcząca o prawdę. Nie ma oczywiście ludzi krystalicznych ale są bohaterowie pozytywni i są negatywni a wartością jest prawda. A że jest to przerysowane to już chyba nas reżyser przyzwyczaił. Chociaż bilans krzywd jest dość rozsądny bo jest wielu pokrzywdzonych przez księży ale i jeden niesłusznie zaszczuty duchowny. Czy kościół jest pokazy dobrze - jako instytucja nie ale już sami księża nie są pokazani źle (poza jednym czarnym charakterem).
Technicznie i aktorsko jak to u Smarzowskiego jest ten sam bardzo wysoki poziom od Wesela. Nie bardzo jest się do czego przyczepić.

A po 2 stronie katolickiej barykady jest Vega, nawrócony katolik. Tylko gdzie to widać w jego filmach? Otóż stał się bohaterem bo pokazał płód i nagłą zmianę u bohaterki, która się tak uwrażliwiła że nie chciała wykonywać aborcji. Ale czy to wystarczy?
Botoks to już tradycyjnie u Vegi te same postacie ubranie tym razem w kitle (Chabior gra cały czas to samo). Może u Smarzowskiego jest podobnie bo Kler podobny jest nieco do Drogówki ale naprawdę nie aż tak. Tutaj jest ten sam schemat czyli bluzgi , bluzgi i jeszcze więcej bluzgów okraszone idiotycznym humorem i żartami z brodą. Do tego lekarze są przedstawieni jako totalnie zamroczone zyskiem postacie bez krzty ludzkich uczuć a ratownicy medyczni... nawet nie chcę mówić. Osobiście znam kilku a z wieloma miałem w życiu do czynienia i darzę tych ludzi ogromnym szacunkiem, nierzadko większym niż samych lekarzy. A w Botoksie to banda cymbałów i alkoholików bez żadnych ludzkich odruchów. Ciężko mnie zdenerwować ale to jest zwykłe skur... ze strony Vegi.
No i dobra może dla niektórych się to klei, źli lekarze walący absurdalnymi tekstami, pijani w trupa ratownicy medyczni, dziewczyna zakleszczona z psem i tony "wyszukanego" humoru. Tylko jak z tego niektórzy skroili taki pro katolicki obraz Vegi???
Do tego nie wiem jak oni to robią ale tak zwalone dialogi że po 5 razy czasem trzeba przewijać. Bez absolutnie żadnej przesady zastanawiam się jak oni to robią? Bardziej się skopać nie da.

A co zostanie jak z filmu Vegi odcedzimy głupie dowcipy i odczepimy się od tej czy innej grupy społecznej? Tutaj pojawiają się Plagi Breslau i dopiero wczoraj otwarłem oczy. Nie wiem co się stało z Vegą (czy to kwestia tego nawrócenia) ale z Pitbulla gdzie wręcz iskrzyło od życiowych sytuacji, ludzkich dramatów ale też dynamicznej akcji, strzelanin i świetnych tekstów no i przede wszystkim fantastycznych postaci dziś przebranżowił się na kino nie dość że głupie to jeszcze puste i bezrefleksyjne a do tego zagrane tak pokracznie że aż żenująco. Naprawdę ten film jest tak zły że aż nie mogłem uwierzyć i to boleśnie pokazuje że Vega się bardzo pogubił. O ile sam pomysł zrobienia kopii filmu Siedem mógłby być nawet jakimś atutem to wykonanie jest katastrofalne. Tak źle zagranych postaci jeszcze nie widziałem, Kożuchowska i Widawska grają tak źle i pretensjonalnie że chyba gorzej się nie da. A udźwiękowienie to już szczyt szczytów, większości nie zrozumiałem ale to i tak nie jest ważne w tak durnym filmie.
Nie śmiałem się raczej z Vegi wcześniej ale teraz rozumiem hejt na jego filmy.

Na pierwszy rzut oka może wydawać się że Smarzowski i Vega pod wieloma względami są podobni. Ale to tylko złudzenie. Vega pod tą otoczką wszechobecnej patologii i podśmiechujek nie daje zupełnie nic. No może jedynie ta bohaterka co się jej nagle odwidziało. A Smarzowski jednak zawsze pokazuje jakąś prawdę. Ciekawe że policjanci nie byli oburzeni po filmie Drogówka a większość nawet ten film chwaliła i przyjęła z dystansem a Botoks został dość jednoznacznie potępiony nie tyle przez samych lekarzy co nawet postronnych widzów.
Trochę podobnie został potraktowany Kler ale tylko przez jedną stronę. Tutaj jednak mam pewną refleksję że ten film wypromowała ale i zaszkodziła mu ta szeroko zakrojona kampania promocyjna, która spolaryzowała widownię i nie dała się jej skupić na samym obrazie. Kler nie pokazuje duchownych jako złych ludzi, w największym stopniu dostaje się tutaj samej instytucji i władzy kościelnej. Oczywiście jest to zlepek różnych sytuacji pokazanych często zbyt jaskrawo ale koniec końców jest w tym filmie głębia i uważam że podobnie jak w Wołyniu udało się Smarzowskiego zachować zdrową proporcję (chociaż momentami była jazda po przysłowiowej bandzie).

A wracając do meritum poziom filmów pana Vegi w ostatnim czasie jest bardzo niepokojący i naprawdę chyba odpuszczę jego kolejne dzieła bo naprawdę popadnę w alkoholizm. Jest tu jeszcze jakiś masochista, który obejrzał Plagi Breslau?
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 128, 129, 130 ... 141, 142, 143  Następny
Strona 129 z 143

Skocz do: