Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich nast瘼cy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

ALBUM ROKU 1971 (edycja 2019)
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 15, 16, 17 ... 25, 26, 27  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> P造ty
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Goran
maxi-singel kompaktowy

PostPosted: 25.03.2019, 21:26    Post subject: Quote selected Reply with quote

Mainhorse - Mainhorse. Jest juz na li軼ie. Nie wiem czy to NKR , pewnie tak. Na klawiszach jeszcze ma這 znany Partic Moraz. 安ietnie si s逝cha ca貫j p造ty. U mnie w zestawieniu do嗆 wysoko.
Bia造stok
limitowana edycja z bonusow p造t

PostPosted: 25.03.2019, 21:28    Post subject: Quote selected Reply with quote

Goran wrote:
Mainhorse - Mainhorse. Jest juz na li軼ie. Nie wiem czy to NKR , pewnie tak. Na klawiszach jeszcze ma這 znany Partic Moraz. 安ietnie si s逝cha ca貫j p造ty. U mnie w zestawieniu do嗆 wysoko.

Nawet znam takiego co woli Mainhorse od Refugee.
Goran
maxi-singel kompaktowy

PostPosted: 25.03.2019, 21:38    Post subject: Quote selected Reply with quote

Bia造stok wrote:
Goran wrote:

Nawet znam takiego co woli Mainhorse od Refugee.

Refugee to kanon rocka progresywnego. Szkoda 瞠 nagrali tylko jedn p造t
Czy lepsze od Mainhorse ? Pewnie tak ale bardzo niewiele.
WOJTEKK
box z pe軟 dyskografi i gad瞠tami

PostPosted: 25.03.2019, 22:40    Post subject: Quote selected Reply with quote

MirekK wrote:
WOJTEKK wrote:
Jest bardzo niewiele NKR闚, kt鏎e dor闚nuj ZKRom. Reszcie cosik brakuje...

Tak na serio pytam, ile NKR闚 znasz, kt鏎e wed逝g ciebie dor闚nuj ZKRom?
Zak豉dam, 瞠 przynajmniej kilkana軼ie.

Hmmm.... 2, 3, mo瞠 4? Nie ma tego zbyt du穎, a sta mam w tym zakresie dosy spory - jakie 20 kilka lat i tych p造t troch znam i mam. Przy czym je瞠li chodzi o pewien aspekt NKRu to Gregg m鏬豚y Was wiele nauczy .

http://artrock.pl/
Back to top
View user's profile Send private message
Bia造stok
limitowana edycja z bonusow p造t

PostPosted: 25.03.2019, 22:53    Post subject: Quote selected Reply with quote

Skoro tak ma這 to od razu je dawaj. Mam 1 tom legendarnej encyklopedii nigdy nie uko鎍zonej. Mo瞠 zweryfikuj troch.
MirekK
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 25.03.2019, 23:02    Post subject: Quote selected Reply with quote

WOJTEKK wrote:
Przy czym je瞠li chodzi o pewien aspekt NKRu to Gregg m鏬豚y Was wiele nauczy

Mamy inny gust muzyczny, wi璚 na pewno nic mnie nie nauczy. To co by這 do poznania, a ju pozna貫m. Mnie interesuje g這wnie NKR z lat 1970-73, Gregga lata 60-te, kt鏎e mnie osobi軼ie ma這 obchodz.
Monstrualny Talerz
epka kompaktowa

PostPosted: 25.03.2019, 23:04    Post subject: Quote selected Reply with quote

Je郵i idzie o NKR to proponowa豚ym zwo豉nie specjalnego Synodu Dinozaur闚, 瞠by raz na zawsze ustali Kanoniczne Bezdyskusyjne Zestawienie.

Czasem mam wra瞠nie, 瞠 redaktory z Tr鎩ki nas czytaj i potem puszczaj to o czym si naczytali czerpi帷 inspiracje. Dzi przypadkiem ko這 15:30 w陰czy貫m radio i lecia chyba Hirek Wrona, kt鏎y opowiada o soulu i pierwszy raz w historii s造sza貫m w radiu Isaacka Haysa z pierwszej p造t. Wiele razy ju si natkn掖em na takie "przypadki". Waglewscy puszczaj wiele z p造t jazzowych, o kt鏎ych i my dyskutowali鄉y. A z kolei na dw鎩ce w wieczorze p造towym lecia ostatnio Modern Lovers i Chick Corea z Gary Burtonem p造ta Crystal Silence.
Back to top
RoryGallagher
maxi-singel analogowy

PostPosted: 25.03.2019, 23:09    Post subject: Quote selected Reply with quote

MirekK wrote:
Mamy inny gust muzyczny, wi璚 na pewno nic mnie nie nauczy.

No to w豉郾ie kto taki mo瞠 czego nauczy, a nie kto, kto podsunie tylko troch inn wersj czego, co ju znasz.
Monstrualny Talerz
epka kompaktowa

PostPosted: 25.03.2019, 23:11    Post subject: Quote selected Reply with quote

Mnie szczerze m闚i帷 NKR prawie ju w og鏊e nie jara. Dzi w陰czy貫m sobie Led Zeppelin IV i to jest kosmos w por闚naniu z czymkolwiek. Z innej strony nawet najlepsze NKR s s豉bo nagrane, wiele r騜nych u這mno軼i im doskwiera. Z tego powodu zwykle jaki nawet mocno nieznany jazz z tego czasu jest i tak tysi帷 razy lepszy i nie rani uszu.

Co do soulu: w豉郾ie o wiele bardziej ni NKR przer騜ne ciekawi mnie teraz 鈍iat soulu, o kt鏎ym mam tylko mgliste poj璚ie (w豉軼iwie to tylko najlepsze przeboje). Przyk豉d podany przez Gharvelta (Temptations) pokazuje, 瞠 jest to kopalnia doskona造ch rzeczy, cz瘰to w豉郾ie tysi帷 razy lepiej nagrana i zagrana ni wszelkie wykopaliskowe NKery. Niestety nie by豉 ta muzyka w Polsce rozpowszechniona i st康 braki w podstawowej edukacji. Nie mniej soul to moja przysz這嗆.
Back to top
Monstrualny Talerz
epka kompaktowa

PostPosted: 25.03.2019, 23:14    Post subject: Quote selected Reply with quote

RoryGallagher wrote:

A Gentle Giant mia mn鏀two potencjalnych hit闚, tylko nikt nie wpad na to, by je wyda na singlach.

Nie zgadzam si. Jestem znany z nielubienia GG, ale obiektywnie wydaje mi si, 瞠 w豉郾ie ich g堯wny k這pot to brak cho熲y jednego utworu, kt鏎y m鏬豚y mie miano przeboju i zawojowa r騜ne Topy Wszech Czas闚.
Back to top
WOJTEKK

PostPosted: 25.03.2019, 23:16    Post subject: Quote selected Reply with quote

Wbrew pozorom GG to by ca趾iem popularny zesp馧 szczeg鏊nie w USA

Back to top
WOJTEKK

PostPosted: 25.03.2019, 23:18    Post subject: Quote selected Reply with quote

RoryGallagher wrote:
MirekK wrote:
Mamy inny gust muzyczny, wi璚 na pewno nic mnie nie nauczy.

No to w豉郾ie kto taki mo瞠 czego nauczy, a nie kto, kto podsunie tylko troch inn wersj czego, co ju znasz.

M康rze prawisz. Dzi瘯i Grzeskowi pozna)貫m sporo ciekawych rzeczy i to nie tylko z okolic psychodeli

Back to top
WOJTEKK

PostPosted: 25.03.2019, 23:27    Post subject: Quote selected Reply with quote

Monstrualny Talerz wrote:
Mnie szczerze m闚i帷 NKR prawie ju w og鏊e nie jara. Dzi w陰czy貫m sobie Led Zeppelin IV i to jest kosmos w por闚naniu z czymkolwiek. Z innej strony nawet najlepsze NKR s s豉bo nagrane, wiele r騜nych u這mno軼i im doskwiera.

S逝sznie prawisz. W bardzo wielu przypadkach warsztatowo studyjne powoduj 瞠 dane dzie這 jest... no tr帷i amatork i na d逝窺z met jest nies逝chalne

Back to top
Yer Blue
remaster

PostPosted: 25.03.2019, 23:32    Post subject: Quote selected Reply with quote

WOJTEKK wrote:
Jest bardzo niewiele NKR闚, kt鏎e dor闚nuj ZKRom. Reszcie cosik brakuje...

Ot, taka tam indywidualna opinia. Ja to widz tak, 瞠 wiele klasycznych p造t nie dor闚nuje NKRom, jak i wiele NKR闚 nie zas逝guje na chwalenie a czasem troch niechc帷y staje si pomnikiem na wyrost (np. Indian Summer, kt鏎 bardzo lubi ale znam z 50 lepszych NKR闚). W zasadzie wielko嗆 ka盥ej p造ty mo積a zakwestionowa wi璚 ka盥y kategoryczny os康 typu NKR to strata czasu lub Yes s ciency (by豚ym bliski tego stwierdzenia Wink) albo og豉szanie, 瞠 "More" Floyd闚 to najwi瘯sza pora磬a zespo逝 - tak naprawd nie ma znaczenia.

Fuzzy Duck mo瞠 u mnie liczy na punkty. Ostatnimi czasy cz瘰to s逝cham ich jedynej p造ty. Dla mnie bardzo przypomina Atomic Rooster.

A w豉郾ie s逝cham pierwszej p造ty zespo逝 Pirana. Nie zna貫m tego, z 15 lat si waha貫m i chyba jednak trzeba by這 przy tym pozosta bo mnie zamuli這.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
gharvelt
japo雟ka edycja z bonusami

PostPosted: 26.03.2019, 00:04    Post subject: Quote selected Reply with quote

Je郵i idzie o NKR to proponowa豚ym zwo豉nie specjalnego Synodu Dinozaur闚, 瞠by raz na zawsze ustali Kanoniczne Bezdyskusyjne Zestawienie.

Niew徠pliwie by這by to chwalebne, acz z ca陰 pewno軼i jest niewykonalne. W鈔鏚 mi這郾ik闚 tej kategorii bowiem schizma dokona豉 si na samym pocz徠ku, a p騧niej by這 ju tylko gorzej. I teraz jedni prawo s豉wi, inni przeciwko temu protestantuj, a jeszcze inni kontrreformuj. Do tego ka盥y o innym stopniu ortodoksji. Ju nie wspominaj帷 tych, kt鏎zy w og鏊e nie wierz w to, 瞠 co takiego jak NKR istnieje! I jak tu szuka ekumenicznego pojednania?

Co do soulu: w豉郾ie o wiele bardziej ni NKR przer騜ne ciekawi mnie teraz 鈍iat soulu, o kt鏎ym mam tylko mgliste poj璚ie (w豉軼iwie to tylko najlepsze przeboje). Przyk豉d podany przez Gharvelta (Temptations) pokazuje, 瞠 jest to kopalnia doskona造ch rzeczy, cz瘰to w豉郾ie tysi帷 razy lepiej nagrana i zagrana ni wszelkie wykopaliskowe NKery. Niestety nie by豉 ta muzyka w Polsce rozpowszechniona i st康 braki w podstawowej edukacji. Nie mniej soul to moja przysz這嗆.

Mam zbli穎ne wra瞠nia. R闚nie czuj, 瞠 u mnie to dopiero pocz徠ek drogi w poznawaniu tego gatunku - znam co nieco klasyk闚 i mo瞠 garstk mniej popularnych p造t, ale co jaki czas trafiam na rzeczy, kt鏎e potrafi mnie wci庵n望, niezale積ie czy to klasyczny soul, czy psychodeliczny, czy wzbogacony funkiem. Tak, tego typu muzyka jest niestety u nas traktowana po macoszemu, i pewnie dlatego niewielu ma o niej poj璚ie (czego brak niekt鏎ym nie przeszkadza w wyra瘸niu ostrej krytyki Smile ). W ka盥ym razie poznawanie soulu, kt鏎y b康 co b康 jest "muzyk czarn", przychodzi mi znacznie 豉twiej ni s逝chanie cho熲y bluesa, znacznie bli窺zego naszym tradycjom, kulturowym jak i muzycznym - vide: powstanie rocka.
Back to top
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> P造ty All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 15, 16, 17 ... 25, 26, 27  Next
Page 16 of 27

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum