Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Muzyczna literatura
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 35, 36, 37  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Białystok
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 26.03.2019, 21:11    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

arsen1994 napisał:
Wczoraj byłem w Megadiscu. Niestety nie spotkałem wiadomo kogo, ale dowiedziałem się od młodzieńca, którego zatrudnił ,że z tego co zrozumiałem zamierza swoje ''dzieło życia " zakończyć na II tomie. Tylko z tego co mi powiedział ten koleżka ma jakieś problemiki z wydawcą i negocjuję nową umowę czy coś takiego.

drugi tom Brytyjskiego Rocka (G-L) jest niemal na ukończeniu (stąd też moja częsta absencja w sklepie na ul. Nowogrodzkiej 44) i ukaże się w listopadzie 2019!
Yer Blue
remaster

PostWysłany: 26.03.2019, 21:26    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Białystok napisał:

drugi tom Brytyjskiego Rocka (G-L) jest niemal na ukończeniu (stąd też moja częsta absencja w sklepie na ul. Nowogrodzkiej 44) i ukaże się w listopadzie 2019!

To już chyba 148 deklaracja w tym temacie, nieustannie od 2006 roku Wink Zdziwię się mocno jeśli drugi tom serio wyjdzie. Jeśli to nastąpi, to obok zdziwienia, będzie również i podziw.
Szkoda jednak by to "dzieło życia" zakończyło się w połowie, bowiem do literki Z dopiero połowa drogi. Niemniej między G-L jest tona fascynującej muzyki, z UK. Chętnie bym poczytał.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
arsen1994
kaseta "żelazówka"

PostWysłany: 27.03.2019, 21:48    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Książkę zamierzam przeczytać. właśnie jutro idę do jedynej biblioteki trómiejskiej (PAN) kończyć czytać I tom. Książkę tego izraelity zamierzam w tym tygodniu zamówić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maciek

PostWysłany: 12.01.2020, 11:50    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wrzucam fragment swojego wpisu z innego miejsca również tu, bo wiem, że na forum nie brakuje pasjonatów literatury traktującej o muzyce, polskiej w szczególności. Na pewno jest to rzecz warta przeczytania, a jak ktoś lubi mieć na półkach ładne pudełka, to będzie miał też drugi argument za.

Maciek napisał:
(...) poszerzone wydanie Slavic Spirit zawierające książkę o całej tej słowiańskości w ich muzyce czy w ogóle życiu czy krwi muzyków i całej ekipy, która im towarzyszy. I choć książkę tę zaledwie zdążyłem przewertować, to jestem pod ogromnym wrażeniem pracy, którą wykonał jej autor. W wersji winylowej jest to wręcz album, kobyła mająca 100 stron tekstu drobnym maczkiem (w wersji polskiej i angielskiej) i gdyby to chcieć wydać w książkowym standardzie, to byłoby to spokojnie 300 stron (w zależności od czcionki i rozmieszczenia zdjęć). Już sama liczba blisko 100 przypisów i odwołań do fachowych tekstów takich jak mitologia słowian, eseje naukowe Marii Janion, fragmenty z książek Franciszka Walickiego, cytaty z zagranicznej prasy i wypowiedzi ekspertów jak Joachim-Ernst Berendt (a to tylko kropla w morzu) dają jakiś pogląd o poważnym podejściu do całej sprawy. Tak w ogóle, to niezależnie od samej muzyki z tego albumu, jest to opracowanie warte czasu i oczu osób spoza jazzowego świata. Dobrych kilkadziesiąt stron jest tu np. o Czesławie Niemenie, a słowiańskość w polskiej muzyce, o której mówią tu zagraniczni eksperci pada w kontekście nie tylko Komedy czy Namysłowskiego ale także grup, których większość z nas nigdy by o to nie podejrzewała. Pamiętajmy zatem, że my, którzy mamy tej słowiańskości po uszy na co dzień, nie zawsze musimy być w tej kwestii obiektywni i dostrzegać jej delikatność i niuanse tak, jak robią to ludzie z zewnątrz, którzy po prostu po kilku nutach słyszą tę naszą tradycję i korzenie (których zazdroszczą nam choćby w USA). Ta płyta to nie jest żaden marketingowy strzał i akcja w stylu "zagramy wam same czyste rasowo nuty słowiańskie, a w tle zarechoczą płazy, których ciała dokładnie zmierzyliśmy suwmiarkami i dajemy słowo, że wszystkie kwalifikują się do najwyższej rasowej grupy słowiańskich płazów" (żart, ironia, satyra). Ciekawa jest też teza przywoływana w tekście za sprawą cytatu z Adama Struga, że podobno nasza podprogowa pamięć wynosi około 200 lat, więc wszyscy w jakimś stopniu możemy pamiętać dźwięki naszych przodków.(...)

Zdjęcia książki z albumu winylowego nie mam, ale ta z wersji CD prezentuje się tak. Wydanie warte rozpatrzenia, nie tylko z uwagi na zawartość muzyczną.

esforty
album CD

PostWysłany: 13.01.2020, 09:55    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak się składa, że w okolicy <Gwiazdki>, stałem się posiadaczem wydania Slavic Spirits w wersji z esejem. Mam, podobnie jak Ty, Maćku, teraz dwa!
Propozycja jest taka: Skupmy resztę egz. z rynku. Będziemy kontrolować cenę Wink Wink .
A poważniej, to zachęciłeś mnie! W tym tygodniu, zagłębię się!
Maciek

PostWysłany: 13.01.2020, 10:33    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Spekulacja sztuką? Wchodzę w to! Smile

Zapomniałem o ostrzeżeniu, że książka zawiera też wątek hiphopowy, który na dodatek prowokuje jazz do mezaliansu. Wolę o tym napisać, żeby uchronić naszą planetę od kilku niepotrzebnych ognisk. Wink
esforty
album CD

PostWysłany: 13.01.2020, 12:55    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A ja się nie boję!
Właśnie zwiozłem do domu............
Kendricka Lamara -"To pimp a butterfly"
Dotąd nie miałem Embarassed Wink .
SafeMan
kaseta "żelazówka"

PostWysłany: 13.01.2020, 14:43    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

esforty napisał:
A ja się nie boję!

Ja też niedawno kupiłem - co ciekawe, w Biedronce Wink
Maciek

PostWysłany: 13.01.2020, 14:47    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To nawet ja nie jestem taki nowoczesny i młodzieżowy jak koledzy. Wink
gharvelt
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 13.01.2020, 15:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

esforty napisał:

Leptir

PostWysłany: 13.01.2020, 15:55    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

SafeMan napisał:
esforty napisał:
A ja się nie boję!

Ja też niedawno kupiłem - co ciekawe, w Biedronce Wink

Po owada do owada! Smile
Paweł
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 13.01.2020, 17:48    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

esforty napisał:
Właśnie zwiozłem

SafeMan napisał:
niedawno kupiłem

A już wkrótce "To pimp a butterfly" będzie można nabyć z naklejką ze stosowną adnotacją:

Najlepsza płyta dekady według Forum Dinozaurów. Very Happy
Powrót do góry
Leptir

PostWysłany: 13.01.2020, 17:51    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Prędzej się ukaże "Encyklopedia Brytyjskiego Rocka" wiadomego autorstwa. 🙂
arsen1994
kaseta "żelazówka"

PostWysłany: 19.01.2020, 19:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Napisałem do Kagry w sprawie książki Leśniewskiego. Odpisali mi tylko ,że mają nadzieję wydać książkę w tym roku.
Powrót do góry
Białystok

PostWysłany: 19.01.2020, 21:43    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Po co Ci Encyklopedia nie od A do Z ? Wink
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 35, 36, 37  Następny
Strona 36 z 37

Skocz do: