Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

ALBUM ROKU 1971 (edycja 2019)
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 23, 24, 25, 26  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Płyty
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Goran
maxi-singel kompaktowy

PostPosted: 13.04.2019, 05:37    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quote:

Jurajka forever.

Kiedyś Uriah Heep to była jedna z moich ulubionych grup, ale ta muzyka jednak jak by się troche postarzała. Dalej dobrze się słucha Live czy Look At Yourself ale nie ma już takich emocji jak kiedyś, w przeciwieństwie do np.UFO. Kiedyś to ta sama półka ale obecnie wole starsze płyty UFO niż Uriah Heep. Podobnie mam z Electric Light Orchestra , ładne , miłe ale czy wybitne?
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 13.04.2019, 05:58    Post subject: Quote selected Reply with quote

Akurat to moim zdaniem właśnie UFO nie ma na swoim koncie żadnej płyty, którą z czystym sumieniem można nazwać wybitną. Oczywiście oprócz "Strangers in the Night". Nawet Flying do wybitności trochę brakuje. To bardzo fajny, ale niespecjalnie wybitny band. Juraje to jednak trochę wyższa półka. I mają na sumieniu więcej lepszych kawałków

http://artrock.pl/
Back to top
View user's profile Send private message
RoryGallagher
maxi-singel analogowy

PostPosted: 13.04.2019, 10:22    Post subject: Quote selected Reply with quote

Najlepszy album UFO jest w tym roczniku - "Flying". Fajne jamowe granie na pograniczu hard rocka, bluesa i kosmicznej psychodelii. Załapał się na moją listę, choć raczej na symboliczną ilość punktów.
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 13.04.2019, 11:07    Post subject: Quote selected Reply with quote

Studyjny - chyba tak. Ale wególe to koncertówka - Strangers in The Night

http://artrock.pl/
Back to top
Białystok
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 13.04.2019, 11:59    Post subject: Quote selected Reply with quote

Mam 2 albumy Uriah Heep na LP i więcej nie potrzebuję. W terminologii piłkarskiej to dla mnie grupa walcząca o utrzymanie w Ekstraklasie ciężkiego rocka, w której grają kluby z ładnymi dużymi stadionami i solidną frekwencją (10-12 zespołów).

UFO nie mam nic i mieć nie planuję. 1 liga, aby nie spaść. Surowy debiut, Flying zbyt długi i monotonny a te późniejsze płyty to taki sympatyczny melodyjny i nieskomplikowany hard rock z kilkoma hitami i balladami.
RoryGallagher
maxi-singel analogowy

PostPosted: 13.04.2019, 12:10    Post subject: Quote selected Reply with quote

To ja zupełnie odwrotnie. Uriah Heep nie mam nic i już raczej się to nie zmieni, a z UFO mam dwa LP - własnie "Flying" i "Strangers in the Night". Kiedyś miałem jeszcze "Phenomenon".

Wyżej stawiam "Flying", bo to dość kreatywne granie (przynajmniej w porównaniu z innymi albumami tej grupy), a "Strangers..." to taki typowy hard rock i nic ponadto.
esforty
epka kompaktowa

PostPosted: 13.04.2019, 20:43    Post subject: Quote selected Reply with quote

RoryGallagher wrote:

Nie miałbym nic przeciwko Wink

Ale stawiam raczej na ten album:

Bardziej skłaniam się ku Deuce niż debiutowi Gallaghera. Ale to nic pewnego, bo kuszą mnie oba Yes-y Rolling Eyes by zaistniały w zestawieniu, które podpiszę.
MirekK
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 15.04.2019, 19:50    Post subject: Quote selected Reply with quote

Widzę, że wszyscy myślami są już bliscy Swiąt. Nie otrzymałem kolejnych indywidualnych list, rekomendacji nowych nie ma i temat przygasł. O przebiegu zestawienia napisze jak uzbieram przynajmniej 10 list.
Monstrualny Talerz
epka kompaktowa

PostPosted: 16.04.2019, 08:55    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jeśli nudno w temacie, to czas na kontrowersje. Słucham sobie różnych rzeczy z rocznika, jednych bardziej znanych, innych mniej. W końcu przyszedł też czas na Black Sabbath Master Of Reality. Fanem BS nie jestem, jak już pisałem kiedyś raczej lubię tylko kilka przebojów. MoR wynudził mnie straszliwie. Używając określenia z artrocka oceniłbym na dwie gwiazdki: Istnieją gorsze, ale i przez ten ciężko przebrnąć do końca. Pomimo, że to tylko niecałe 35 minut to męki są okropne. Przesłuchałem dwa razy, żeby się upewnić czy czegoś nie pominąłem. Najgorszy jest monotonny wokal Osbourna, ciągle taki sam. Album, który wskoczyłby pewnie dopiero gdzieś tam do 3 czy 4 setki rocznika. A jednocześnie wiem, że MoR jest bardzo lubiany i ceniony, zapewne zajdzie bardzo wysoko.
Back to top
RoryGallagher
maxi-singel analogowy

PostPosted: 16.04.2019, 09:19    Post subject: Quote selected Reply with quote

No, zwłaszcza w "Solitude" masz wokal jak w każdym innym kawałku Black Sabbath Rolling Eyes
Monstrualny Talerz
epka kompaktowa

PostPosted: 16.04.2019, 10:45    Post subject: Quote selected Reply with quote

RoryGallagher wrote:
No, zwłaszcza w "Solitude" masz wokal jak w każdym innym kawałku Black Sabbath Rolling Eyes

Ja wiem, że za takie stwierdzenia jest się palonym na stosie, ale jestem na to gotów. Kiedyś zrobimy spotkanie forumowiczów i zrobimy pokazowy proces by pokazać jak kończą bluźniercy Wink
Back to top
Monstrualny Talerz
epka kompaktowa

PostPosted: 16.04.2019, 10:54    Post subject: Quote selected Reply with quote

Z rocznikowych jazzów warto jeszcze wspomnieć o dwóch koncertowych płytach Larry Coryella (bo o studio Barefoot Boy chyba już pisałem). W 1971 r. mamy do wyboru jeszcze takie smakowite rarytasy:

Larry Coryell at the Village Gate
i
Fairyland

Obie płyty cechują się ta samą drobną wadą: niepotrzebny wokal. Na szczęście jest tego niedużo, i stosunkowo łatwo przez nie przebrnąć. A potem mamy już do czynienia z najwyższych lotów gitarowym szaleństwem. To co Coryell wyczynia po prostu nie mieści się w głowie i dalece wykracza poza standardy czegokolwiek, nawet najbardziej wyuzdanych jazzów i progów. Po prostu gitarowa uczta. Polecam, zważywszy na to, że jakoś Coryell nie cieszy się uznaniem na które zasłużył.
Tu Stone z Fairyland

https://www.youtube.com/watch?v=qMZBydsO7_c

P.S. Mirku, prośba o dopisanie płyty Larry Coryell at the Village Gate
Back to top
MirekK
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 16.04.2019, 12:09    Post subject: Quote selected Reply with quote

Monstrualny Talerz wrote:
Jeśli nudno w temacie, to czas na kontrowersje. Słucham sobie różnych rzeczy z rocznika, jednych bardziej znanych, innych mniej. W końcu przyszedł też czas na Black Sabbath Master Of Reality. Fanem BS nie jestem, jak już pisałem kiedyś raczej lubię tylko kilka przebojów.

Slowo w słowo, to co ja mógłbym napisać o każdej płycie Uriah Heep. Pare bardzo fajnych przebojów na tych najlepszych płytach, ale poza tym to nudy. Nawet nie brałem pod uwagę obu płyt. "Master of Reality" niewiele ustępuje dwóm pierwszym albumom, ale IV to już zupełnie inna historia o czym przekonamy sie w nastepnym zestawieniu.
Przesłuchałem jeszcze raz "Fireball" i stwierdzę, że gdyby "Strange Kind of Woman" zastapił nie dajacego sie słuchać "Anyone's Daughter", to byłby bardzo dobry album i na 100% album znalazłyby sie na mojej liscie.
RoryGallagher
maxi-singel analogowy

PostPosted: 16.04.2019, 12:25    Post subject: Quote selected Reply with quote

RoryGallagher wrote:

Ja wiem, że za takie stwierdzenia jest się palonym na stosie, ale jestem na to gotów. Kiedyś zrobimy spotkanie forumowiczów i zrobimy pokazowy proces by pokazać jak kończą bluźniercy Wink

Nie problem w tym, że głosisz niepopularne na tym forum opinie (sam robię to chyba częściej Very Happy), ale w tym, że naginasz lub ignorujesz fakty, by dokopać wykonawcom, których nie lubisz i do których jesteś uprzedzony, ale też by gloryfikować swoich ulubieńców. W ten sposób często przeczysz sam sobie, wytykając jednym wykonawcom coś, co u innych ignorujesz lub przekształcasz w zaletę.

Ode mnie "Master of Reality" dostał parę punktów. Ogólnie wczesny Black Sabbath to jeden z niewielu zespołów grających prosty rock, który nie stracił u mnie po tym, gdy zwróciłem się w stronę ambitniejszej muzyki.
mahavishnuu
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 16.04.2019, 14:57    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jeśli nudno w temacie, to czas na kontrowersje. Słucham sobie różnych rzeczy z rocznika, jednych bardziej znanych, innych mniej. W końcu przyszedł też czas na Black Sabbath Master Of Reality. Fanem BS nie jestem, jak już pisałem kiedyś raczej lubię tylko kilka przebojów. MoR wynudził mnie straszliwie. Używając określenia z artrocka oceniłbym na dwie gwiazdki: Istnieją gorsze, ale i przez ten ciężko przebrnąć do końca. Pomimo, że to tylko niecałe 35 minut to męki są okropne. Przesłuchałem dwa razy, żeby się upewnić czy czegoś nie pominąłem. Najgorszy jest monotonny wokal Osbourna, ciągle taki sam. Album, który wskoczyłby pewnie dopiero gdzieś tam do 3 czy 4 setki rocznika. A jednocześnie wiem, że MoR jest bardzo lubiany i ceniony, zapewne zajdzie bardzo wysoko.

Nie każdy musi lubić i cenić Black Sabbath. Krytyczna refleksja powinna obejmować wszystkie podmioty wykonawcze. Rzecz w tym, aby była sensowna. Niestety czasami problemem jest to, że jest pewne grono artystów, którzy przez niektóre osoby są traktowani jak „święte krowy” rock'n'rolla. Krytyczne uwagi na ich temat generują nerwowe reakcje, pojawiają się różne niesympatyczne supozycje (przejaw ignorancji, popisy pseudooryginalności...). Co do Black Sabbath to, podobnie jak kolega Monstrualny Talerz, zupełnie nie czuję takiego grania. Odrzuca mnie również wokal Osbourne'a.
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Płyty All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 23, 24, 25, 26  Next
Page 24 of 26

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum