Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

The Alan Parsons Project
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 26.09.2017, 10:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tyle, że te są albo na aukcjach, albo w second-handach, bo ze sklepów je wycofano, niestety...
Poza tym jakbym zapłacił -set złotych za deluksa, z którego słuchalna jest płyta jedna z czterech (i winyl), to byłbym, delikatnie rzecz ujmując, poirytowany.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Leptir
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 26.09.2017, 10:16    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Trzeba zachować daleko idącą ostrożność, zwłaszcza w przypadku "deluksów". Smile Dziwaczne te czasy - z jednej strony płyta właściwie traci sens - zarówno jako fizyczny nośnik, jak i jako koncepcyjna całość muzyczna, bo większość ludzi słucha randomowych streamingów z komórek. Z drugiej - nachalnie próbuje się wyłudzać pieniądze za jakieś super-hiper "deluksy" zawierające wszystko co tam się ze śmietnika udało wyjąć, a jak się nie udało to jakieś remiksy i inne badziewie. Do tej kategorii też zaliczam nowe wydania z dołączonymi "bonusami".
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tarkus

PostWysłany: 26.09.2017, 11:09    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Remiksy czasem to wartość sama w sobie i warto się szarpnąć na wersję deluxe. Ale wkurza mnie np. to co było u Fleetwood Mac - na "Rumours" i "Tusk" fajne koncerty tylko w wersji superdeluxe. Zwykła edycja 2/3CD jako bonus ma dema i odrzuty studyjne, czyli w większości śmieci.
WOJTEKK

PostWysłany: 26.09.2017, 11:21    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tak, tak - "deluks ediszon" wydłużony o 3-4 numery. Cała płyta normalna ma 40 minut - deluks - 50. A zakupy tych podwójnych paersonsów mają sens - właśnie z tego powodu, o którym Leptir mówił. Całe barachło mamy na drugim dysku.

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tarkus

PostWysłany: 26.09.2017, 12:57    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie ma czegoś takiego, jak "podwójne parsonsy". Niestety.
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 17.04.2019, 17:50    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Słuchałem dziś dwóch płyt, o istnieniu których jeszcze wczoraj nie miałem pojęcia.

Najpierw Pilot - A Pilot Project (2014)

Tytuł i okładka nieprzypadkowe, od razu wiadomo czego można się spodziewać. Przed odsłuchem bardzo się ucieszyłem, bo choć koncertowa działalność Parsonsa z ostatnich ~10 lat bardzo mi odpowiada, to cały czas brakowało mi w niej reszty muzyków, a zwłaszcza tego charakterystycznego brzmienia gitary Bairnsona. No i dostałem to swoje brzmienie, ale jednocześnie zabrakło mi starych wokali, które tu brzmią dużo bardziej płytko, niż w konkurencyjnym składzie Alana. No i sam nie wiem. Słucha się fajnie, takie Children of the Moon wyszło świetnie, ale uczucie pustki i niedosytu póki co dosyć spore.

Lista utworów:
1. Sirius
2. Eye In The Sky
3. Children Of The Moon
4. What Goes Up
5. Can't Take It With You
6. Breakdown
7. Dancing On A Highwire
8. Let's Talk About Me
9. Prime Time
10. Games People Play
11. Turn Of A Friendly Card Part 1
12. Snake Eyes
13. Nothing Left To Lose
14. Old And Wise
15. Dancing On A Highwire -unplugged-

Ale to nie koniec, bo kilka tygodni temu wyszło kolejne wydawnictwo, czyli:

David Paton - The Traveller: Another Pilot Project (2019)

Tu już zabrakło nawet Iana i na wszystkim zagrał sam David (plus tu i ówdzie ktoś mu zaśpiewał czy zabębnił), co niestety słychać, kiedy wchodzą substytutki. Nie brzmi to źle, choć jednak produkcja jest zbyt cyfrowa i nowoczesna - brakuje w niej tego ciepłego kocyka. Tragedii nie ma, ale niedosyt jeszcze większy.

Obydwa albumy do odsłuchania na Spotify.

A pod koniec kwietnia wychodzi nowy album samego Parsonsa. Posłuchamy - ocenimy, choć wielka szkoda, że wszyscy ci panowie od tylu lat nie mogą/nie chcą się zebrać razem.
Tarkus

PostWysłany: 18.04.2019, 14:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Singiel promujący nowego Parsonsa jest tak miałki i nijaki, że zdecydowanie odechciało mi się słuchać całej płyty.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

Skocz do: