Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Przy muzyce o filmie
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 135, 136, 137

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Pozostałe
View previous topic :: View next topic  
Author Message
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 16.05.2019, 08:14    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ale go nie ma. Laikat w Polsce jest sprowadzany do robienia frekwencji i dawania kasy - od jakiegokolwiek decydowania o czymkolwiek - wara!

http://artrock.pl/
Back to top
View user's profile Send private message
Bednaar
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 16.05.2019, 08:41    Post subject: Quote selected Reply with quote

Tak jest w większości parafii, ale nie we wszystkich.
Siedzę w temacie, więc wiem dobrze, jak to wygląda.
Monstrualny Talerz
epka kompaktowa

PostPosted: 16.05.2019, 10:42    Post subject: Quote selected Reply with quote

Odpowiadając po krótce:

Białystok wrote:

Z ciekawości zapytam a cóż to są te piękne konserwatywne czasy?

Za Cysorza Franciszka Józefa. Pociągi jeździły wtedy punktualnie.
No wiem, wiem, nie ma takich czasów, tak sobie tylko marzyłem.

Białystok wrote:

Chcesz zamknąć You Tube? Albo cały internet? A co z Forum Dinozaurów wtedy?

Dzihad Buterliańska nastąpiła i znacząco zmieniła układ sił w całym imperium galaktycznym. Co prawda miało to miejsce dopiero 10000 lat po Chrystusie, ale jednak. Ja bym nie miał nic przeciwko gdyby jutro wyłączono neta i komórki, wiele spraw wróciłoby do normy, w tym międzyludzkich zachowań społecznych (jak np. sms: wysłałem ci o 1 w nocy skończony raport, przejrzyj, rano na 7 to musi być poprawione, o 8 wysyłamy to na gotowo), ale forum oczywiście szkoda.

Crescent wrote:

To wszystko niewiele znacząca otoczka. Rozejrzyj się za Bogiem, w czym życzę powodzenia. Jeszcze a propos legalności, Jezus, gdy chodził po Ziemii był totalnie nielegalny, a "w dzisiejszych czasach umarłby z głodu" (za M. Hłasko).

Rozglądanie się za Bogiem jest ważne i dziękuję za takie życzenia. Podoba mi się tytuł dawnej składanki DGM „Sometimes God Smiles” i „Sometimes God Hides”, co generalnie oddaje nieustający charakter tego przedsięwzięcia.

Wojtekk wrote:

A Myślisz, ze Duch Święty osobiście wywali ten stolik? A nie Wy sami, ci co widzą, że to wszystko się wali jak bułgarska tirówka? Przecież kryzys jest potężny - przede wszystkim zaufania, wiarygodności

Ja cały czas żyję nadzieją, że kibice piłkarscy rozwalą tę mafię fifowsko-pzpnowską i jakoś nie mogę się doczekać. Co więcej – mam wrażenie, że jest coraz gorzej oraz, że jakoś nikomu to nie przeszkadza. Forsa na mecze idzie, kluby są sponsorowane, w tym z pieniędzy publicznych (gigantyczne pieniądze), bilety się sprzedają na pniu, telewizje nie narzekają na abonentów, którzy naciągani są tylko po to by obejrzeć kolejny nieistotny mecz ligi albańskiej. Piwo i chipsy sprzedają się bardzo dobrze, warunkując w głowie dzieci i młodzieży znak równości piłka = żremy i pijemy.

Bednaar wrote:

Dodam jeszcze, że pewnie określano by Go lewakiem

Lewakiem i komunistą, a lewacy powiedzieli by, że prawicowcem i faszystą. W momencie gdy okazałoby się, że nie da się treści przez niego głoszonych sprzedać i żadna partia nie może go kupić z pewnością zaczęto by go marginalizować. I jeszcze Jezus zacząłby wyciągać jakieś niewygodne treści z Ewngelii, ups, wtedy już ban na całego. Ja czekałbym na krótki briefing Jezusa na temat zgodności płacenia co miesięcznego lichwiarskiego haraczu do ZUS w wysokości ponad 1300 zł z zaleceniami Pisma Świętego w tej kwestii oraz konieczności wyłączenia wszelkich treści erotycznych w necie jako niezgodnych z 6 przykazaniem.

Generalnie wydaje mi się, że z całej afery KK znowu wyjdzie zwycięsko, to jednak 2000 lat tradycji w trudnej sztuce zarządzania kryzysowego. Mam sporo znajomych takich mocno antykościelnych antyklerykalnych zacietrzewionych lewaków. Dzwonią teraz po filmie Sekielskiego i mówią „Ha, to już koniec twojego kościoła” oczekując, że się pokajam za to, że jestem członkiem tej zbrodniczej organizacji. A ja się tych ludzi, często bardzo racjonalnych w innych kwestiach pytam, czy to jest na serio największy problem z jakim zmaga się obecnie Polska, czy w ogóle świat jako taki? Serio musimy ten temat wałkować od rana do wieczora? Ładne pranie mózgów nam fundują.
Back to top
Bednaar

PostPosted: 16.05.2019, 12:15    Post subject: Quote selected Reply with quote

Monstrualny Talerz wrote:
Mam sporo znajomych takich mocno antykościelnych antyklerykalnych zacietrzewionych lewaków. Dzwonią teraz po filmie Sekielskiego i mówią „Ha, to już koniec twojego kościoła” oczekując, że się pokajam za to, że jestem członkiem tej zbrodniczej organizacji. A ja się tych ludzi, często bardzo racjonalnych w innych kwestiach pytam, czy to jest na serio największy problem z jakim zmaga się obecnie Polska, czy w ogóle świat jako taki? Serio musimy ten temat wałkować od rana do wieczora? Ładne pranie mózgów nam fundują.

Problemu tego nie można jednak marginalizować, bo to jest dopiero prawdziwy problem zagrażający Kościołowi, a nie np. Maryja z tęczową aureolą. Końca Kościoła jednak nie spodziewam się, bo to jest kościół Chrystusa, nie kleru. Pokajać się nie mam zamiaru, bo po pierwsze to nie moje grzechy, a po drugie do kościoła chodzę dla Jezusa, nie dla księży. Teraz właśnie przyszedł czas na nas, wiernych świeckich, żebyśmy z tych posłusznych baranków przeobrazili się w narzędzie w rękach Ducha Św., żeby ten stolik wywrócić i zacząć wszystko od nowa. Tylko że jedna osoba, czy nawet mała grupa tego nie jest w stanie zrobić. To musi być masowe przebudzenie.
Białystok

PostPosted: 16.05.2019, 12:15    Post subject: Quote selected Reply with quote

Monstrualny Talerz wrote:
Odpowiadając po krótce:

Ja cały czas żyję nadzieją, że kibice piłkarscy rozwalą tę mafię fifowsko-pzpnowską i jakoś nie mogę się doczekać. Co więcej – mam wrażenie, że jest coraz gorzej oraz, że jakoś nikomu to nie przeszkadza. Forsa na mecze idzie, kluby są sponsorowane, w tym z pieniędzy publicznych (gigantyczne pieniądze), bilety się sprzedają na pniu, telewizje nie narzekają na abonentów, którzy naciągani są tylko po to by obejrzeć kolejny nieistotny mecz ligi albańskiej. Piwo i chipsy sprzedają się bardzo dobrze, warunkując w głowie dzieci i młodzieży znak równości piłka = żremy i pijemy.

Bilety nie sprzedają się na pniu przynajmniej w Polsce a i tak w Europie Środkowowschodniej mamy sporą frekwencję na stadionach. Zresztą gdyby nawet to wolna wola klienta ....tak jak zakup płyty czy 5 zł na tacę co tydzień..

Liga albańska czy nawet holenderska nie mają gigantycznych pieniędzy z praw telewizyjnych. Te zaś idą za widzem jak reklamy przed serialem czy talk showem.

Dobrze by było również te milionowe publiczne dotacje poprzeć faktami. Czytaj samorząd daje na piłkę tyle na kulturę tyle na religię w szkole tyle.
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 16.05.2019, 12:33    Post subject: Quote selected Reply with quote

Samorząd na religię nie daje - jest to umocowane w subwencji oświatowej, którą dostaje od państwa. Czyli de facto idzie to z budżetu. A intytucje kulturalne potrafią być sporo droższe od kosztów utrzymania klubu piłkarskiego , nawet z ekstraklapy. Zbyszek Jakubek kiedyś opowiadał, że utrzymanie teatru muzycznego, bodajże gdzieś na Śląsku (Katowice?) kosztuje ponad 20 mln złotych.

http://artrock.pl/
Back to top
Białystok

PostPosted: 16.05.2019, 12:48    Post subject: Quote selected Reply with quote

WOJTEKK wrote:
Samorząd na religię nie daje - jest to umocowane w subwencji oświatowej, którą dostaje od państwa. Czyli de facto idzie to z budżetu. A intytucje kulturalne potrafią być sporo droższe od kosztów utrzymania klubu piłkarskiego , nawet z ekstraklapy. Zbyszek Jakubek kiedyś opowiadał, że utrzymanie teatru muzycznego, bodajże gdzieś na Śląsku (Katowice?) kosztuje ponad 20 mln złotych.

Tzn. nie daje ale przy okazji strajku nauczycieli samorządy odezwały się że subwencje na szkolnictwo nie są wystarczające i dokładają z własnych środków.

Opera podlaska była dotowana kwotą 13 mln rocznie ale to zawsze było za mało i im ta kwota wzrosła czyli kilka razy więcej niż Duma Podlasia.
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Pozostałe All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 135, 136, 137
Page 137 of 137

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum