Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Kącik audiofilski
Goto page Previous  1, 2, 3 ... , 62, 63, 64  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Pozostałe
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Bednaar
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 12.02.2019, 16:42    Post subject: Quote selected Reply with quote

Tak samo wieszczono koniec winyla, na szczęście teraz jest renesans.
CD jest obecnie wciąż mocno popularne i mam nadzieje nieprędko zniknie, o ile w ogóle to nastąpi. Nie mam nic do plików, ale jestem za tym, żeby klient mógł sam zdecydować, co wybiera - plik, CD czy winyl.
esforty
longplay

PostPosted: 12.02.2019, 16:57    Post subject: Quote selected Reply with quote

Myślę podobnie jak Bednaar, może odrobinę życzeniowo.
Mój ruch to jednak głównie ekonomiczny aspekt Embarassed .
K o n i u
kaseta "żelazówka"

PostPosted: 13.02.2019, 10:21    Post subject: Quote selected Reply with quote

Pliki to taka bezpłciowa muzyka. Mimo coraz lepszego formatu i sprzętu do ich odsłuchu nigdy nie będę do nich do końca przekonany. Dla mnie pełnowymiarowe słuchanie muzyki to pewnego rodzaju misterium: znaleźć płytę w regale, odpakować, przeglądnąć książeczkę (jak jest), załadować do odtwarzacza itd., itp. A przy winylach to muzyka nawet ma zapach. A pliki? Zimne, bezosobowe - oczywiście przejaskrawiam, ale coś w tym jednak jest Laughing
K o n i u
kaseta "żelazówka"

PostPosted: 13.02.2019, 10:26    Post subject: Quote selected Reply with quote

Adi wrote:
(...)Ja miałem kończyć budowę systemu audio-video, a z dnia na dzień, mówiąc po poznańsku, zmieniły mi się ,,pyryjorytety'', i ubzdurałem sobie budowę domu Surprised

Ja ten etap mam już za sobą i wierz mi, budowa systemu audio po budowie domu smakuje równie dobrze, a może i lepiej! A jeszcze jak sobie dobrze rozplanujesz pokój audio, ukryjesz kable, dobierzesz mebelki itp. to dopiero satysfakcja.
Bednaar

PostPosted: 13.02.2019, 14:01    Post subject: Quote selected Reply with quote

K o n i u wrote:
Pliki to taka bezpłciowa muzyka. Mimo coraz lepszego formatu i sprzętu do ich odsłuchu nigdy nie będę do nich do końca przekonany. Dla mnie pełnowymiarowe słuchanie muzyki to pewnego rodzaju misterium: znaleźć płytę w regale, odpakować, przeglądnąć książeczkę (jak jest), załadować do odtwarzacza itd., itp. A przy winylach to muzyka nawet ma zapach. A pliki? Zimne, bezosobowe - oczywiście przejaskrawiam, ale coś w tym jednak jest Laughing

Pliki traktuję tymczasowo - jeśli uda mi się daną płytę zdobyć na CD, to jednak wolę słuchać na fizycznym nośniku, zwykle wtedy też przeglądam książeczkę, co jest niemożliwe w przypadku plików. Oczywiście winyl to jeszcze lepsze doznania organoleptyczne, ale obecnie nie posiadam gramofonu - może kiedyś powrócę? W ogóle zanosi się na to, że winyl powoli wypiera CD - być może za jakiś czas do wyboru będzie tylko albo plik, albo winyl. Wtedy nie pozostanie mi nic innego, jak zakupić gramofon i przerzucić się na czarne płyty.
Monstrualny Talerz
epka kompaktowa

PostPosted: 19.02.2019, 09:43    Post subject: Quote selected Reply with quote

Bednaar wrote:
Tak samo wieszczono koniec winyla, na szczęście teraz jest renesans.
CD jest obecnie wciąż mocno popularne i mam nadzieje nieprędko zniknie, o ile w ogóle to nastąpi. Nie mam nic do plików, ale jestem za tym, żeby klient mógł sam zdecydować, co wybiera - plik, CD czy winyl.

Ja się jednak obawiam, że będzie coraz gorzej. W moim rodzinnym sklepie dla idiotów zrobili po nowym roku całkowite czystki, półki poskracali, wiele rzeczy zniknęło. Myślę, że te wyprzedaże po 19,90 czy 9,90 z którymi mieliśmy do czynienia w ostatnich latach, a dzięki którym znacznie wzbogaciłem zasoby to jakieś była szeroko zaplanowane wyprzedaże rzeczy, które im magazyny od lat zalegały. Poza dinozaurami płyt już nikt nie słucha. Do niedawna jeszcze znajomi mieli w autach CD, to można było na prezent zawsze jakieś CD podrzucić, a teraz wszyscy już pozamieniali na nowe fury, gdzie wszystko w całości zinternetowane i podsmartfonowane. Co więcej: nawet ciężko komuś, zwłaszcza młodszym mp3 podrzucić, bo młodzież tylko przy smartfonach siedzi. Zupełnie nie wiem, jak miałbym komuś polecić tę czy inna płytę na jakimś głupim spotifaju. Dawniej się pożyczało kasetę czy płytę i wszystko było jasne, a teraz nawet prezentu nie można zrobić. Nazbierało mi się żali, bo w ostatnim czasie miałem kilka urodzin i nie miałem już co dać, bo ludzie całkiem przerzucili się na smartfony i ebooki, no co mam komuś kurde książkę ebooka dać w prezencie? A zwykłą też bez sensu, bo gościu skądś całą biblioteke ebooków se ściągnął i ma wszystko. Panie Premierze, jak żyć?
Back to top
View user's profile Send private message
Goran
maxi-singel kompaktowy

PostPosted: 19.02.2019, 10:14    Post subject: Quote selected Reply with quote

Mam kilku znajomych którzy przeszli już całkowicie na pliki. Za 40 zł. miesięcznie mówią masz muzyke całego świata. Może i prawda ale jeszcze jest coś takiego jak kolekcjonerstwo, fizyczne posiadanie płyty, studiowanie dołączonej książeczki no i okładka która często jest ściśle związana z muzyką no i może być dziełem sztuki sama w sobie. Pliki są jednak tego pozbawione. Ja słuchając jedynki King Crimson czy Dark Side Of The Moon mam przed oczyma okladke i trudno mi sobie wyobrazić tą muzykę pozbawioną tych elementów. CD tracą popularność ale właśnie może w tym jest szansa dla zbieraczy że tanim kosztem będzie można uzupełnić swoją kolekcje, ja sam niedawno kupiłem tak kilkanaście płyt, których ktoś chciał się pozbyć za grosze bo przeszedł na pliki.
Leptir
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 19.02.2019, 10:43    Post subject: Quote selected Reply with quote

Cóż, sam mam spotifaja i uważam, że to świetny sposób na zapoznanie się z płytą, odsianie ziarna od plew. Jak się nie ma czasu i żyje w biegu (a tak mam ostatnimi czasy) to też dobra metoda na słuchanie muzyki. Kiedy jednak mam trochę luzu i czasu na delektowanie się muzyką - to bezwzględnie słucham CD i winyli. Przede wszystkim muzyka ze Spotify brzmi kiepsko, to jest jakaś straszna kompresja, nie mówiąc już o tym, że większość smartfonów nie jest przystosowana specjalnie do odtwarzania muzyki. Jako ersatz, czy informacyjnie - tak, to świetne narzędzie, ale do czerpania przyjemności ze słuchania zdecydowanie służy co innego. O kwestiach związanych z okładką, książeczką, już nie mówię, bo być może wielu ludziom dziś już nie jest to potrzebne. Uważam jednak, że zawsze będą ludzie, którym zależy na dobrym dźwięku.
Bednaar

PostPosted: 27.02.2019, 13:42    Post subject: Quote selected Reply with quote

Większość z Was zna płytę Return To Forever "hymn Of The Seventh Galaxy" i wie, że poziom realizacji tej płyty pozostawia wiele do życzenia. Mnie zawsze denerwowały ostre wysokie tony, słabe basy i nieczytelna srednica - słowem całość do piachu, co jest przykre w związku z wysokim poziomem artystycznym tej płyty. Otóż wczoraj wieczorem pierwszy raz posłuchałem tej płyty przez wzmacniacz słuchawkowy SMSL sAp-II i pierwszy raz słuchałem jej z przyjemnością ze względu na jakość dźwięku - nie było nieznośnej ostrości wysokich tonów, średnie o wiele czytelniejsze, tylko bas wciąż za szczupły - ale z pustego i Salomon nie naleje. Reasumując - już wiele razy wspominany przeze mnie SMSL sAp-II to rewelacyjny wzmacniacz słuchawkowy za niewielkie pieniądze. Co prawda audiofile z forum mp3store twierdzą, że brakuje mu subtelności i finezji, ale nie zapominajmy, że mówimy o sprzecie za "czysta" zł Wink
Bednaar

PostPosted: 23.04.2019, 10:32    Post subject: Quote selected Reply with quote

Moje ukochane słuchawki AKG K530LTD po prawie 11 latach użytkowania chyba zaczynają się kończyć - kilka dni temu zauważyłem delikatne pęknięcia przy prawym nauszniku. Profilaktycznie owinąłem taśmą samowulkanizującą, ale nie wiem, na jak długo to starczy. Trzeba będzie się rozejrzeć za nowym kompanem dla SMSL sAp-II. Beyerdynamic DT-150, AKG K271, Shure SRH-240 - macie jeszcze jakieś inne propozycje dobrych wokółusznych słuchawek zamkniętych? Chciałbym się jednak odizolować akustycznie od otoczenia. Cena im niżej , tym lepiej: Beyery DT-150 to najdroższy model, na jaki moge sobie pozwolić.
Adi
maxi-singel analogowy

PostPosted: 23.04.2019, 15:48    Post subject: Quote selected Reply with quote

Może Beyerdynamic DT770 PRO 250 Ohm, AKG K550 MKIII są bardzo często polecane, na Alledrogo cena zbliżona do Beyerdynamic DT-150.
"Nie jesteśmy wrogami lecz przyjaciółmi. Wrogami być nam nie wolno. Choć targają nami namiętności nie mogą zerwać więzów serdecznych. Tajemny akord pamięci zagra trącony ponownie przez anielskie struny naszej natury" - Martin Luther King
Back to top
bananamoon
krucha płyta jednostronna

PostPosted: 17.05.2019, 14:48    Post subject: Quote selected Reply with quote

- Bednaar

Jeśli jeszcze nie kupiłeś nowych słuchawek, to posłuchaj koniecznie Sennheiser HD 569 - dla mojego ucha, to ciekawe słuchawki zamknięte (oczywiście w cenie, którą określiłeś), wygodne, wyważone brzmieniowo, stawiające na przekaz, przy tym przesadnie nie "upiększają" brzmienia i nie narzucają się basem, czy wysokimi tonami.
Niestety, trudno mi powiedzieć jak zagrają z docelowym wzmacniaczem słuchawkowym SMSL sAp-II (ponieważ nic o nim nie wiem / nie słuchałem na nim muzyki) oraz Twoim odtwarzaczem?

A swoją drogą, nie kusi Cię dołożyć dosłownie kilka złotych do słuchawek otwartych z wyższej półki? - dajmy na to, zadbany Sennheiser HD 650 z drugiej ręki, z lepszym kablem, z wyjętymi gąbkami "chroniącymi" przetworniki, będzie dużo lepszym partnerem w słuchaniu muzyki aniżeli słuchawki, które wymieniłeś / których chcesz posłuchać - z HD 650 po prostu świetnie się żyje na co dzień.
Back to top
Bednaar

PostPosted: 17.05.2019, 18:04    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dzięki za propozycje, ale z brzmieniem większości sluchawek Sennheisera jakoś mi nie po drodze, przez 7 lat miałem HD500, znam też HD650 - ale jak na mój gust, Sennheiser ma po prostu zbyt ugrzecznione, moim zdaniem nudne brzmienie. O wiele więcej radości czerpię słuchając muzyki ze słuchawek AKG z przetwornikami Varimotion XXL, mam najtańszy model w nie wyposażony: K530. Myślę, że poszedłbym raczej w K271 (zamknięte). Poza tym od czasu do czasu lubię posłuchać dla odmiany na Koss Porta Pro - zwłaszcza słabiej zrealizowanych płyt fusion z lat 70-ych. Jedyny "problem" jest taki, że Porta Pro to bardzo skuteczne słuchawki, a wzmacniacz SMSL SAP-II jest bardzo mocny i ciężko ustawić głośność - podkręcenie gałki o milimetr skutkuje zbyt głośnym graniem, ale mam na to lekarstwo - przy najbliższej okazji zakupię iFi Audio Ear Buddy - to po prostu 2 rezystory w małej obudowie, które wpina się pomiędzy wzmacniacz a słuchawki - zwiększa to opór na wyjsciu i tłumi zbyt mocny dźwięk.

Edit: Sennheiser HD569 nie zgrałyby się dobrze z moim wzmacniaczem: impedancja tylko 23 ohm i aż 115 dB skuteczności - to skutkowałoby jeszcze głośniejszym graniem, niż Koss Porta Pro. Dlatego myślałem też o wysokoomowych Beyerdynamic Dt 150 o niższej skuteczności (250 ohm, 97 dB).
Goran
maxi-singel kompaktowy

PostPosted: 18.05.2019, 08:07    Post subject: Quote selected Reply with quote

Bednaar mam prosbe, znasz sie jak nikt inny na Forum na słuchawkach i może coś mi doradzisz? Będę słuchał w domu, wzmacniacz Yamaha A-S701, w cenie max 500zł. Słucham praktycznie każdej muzyki, głównie rock, soul, jazz.
Bednaar

PostPosted: 18.05.2019, 10:36    Post subject: Quote selected Reply with quote

OK, ale najpierw kilka pytań.
1. Czy zależy Tobie na izolacji od hałasów otoczenia? Ewentualnie nie chcesz, żeby dźwięk "wyciekał" ze słuchawek na zewnątrz (np. słuchasz w nocy w pokoju, gdzie ktoś obok śpi)? Jeżeli tak, to konstrukcja zamknięta, jezeli nie - otwarta.
2. Czy wolisz dźwięk bardziej analityczny, szczegółowy czy bardziej miękki, relaksujący?
3. Czy zwracasz uwagę na przestrzeń (dobra stereofonia)? Wolisz, gdy sluchawki grają "dookólnie"i zanurzasz się w przestrzeni, czy raczej "w środku głowy" i od czasu do czasu coś pyknie z prawej lub z lewej?
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Pozostałe All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... , 62, 63, 64  Next
Page 63 of 64

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum