Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Kącik audiofilski
Goto page Previous  1, 2, 3 ... , 63, 64, 65  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Pozostałe
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Goran
maxi-singel kompaktowy

PostPosted: 18.05.2019, 11:58    Post subject: Quote selected Reply with quote

Bednaar wrote:
OK, ale najpierw kilka pytań.
1. Czy zależy Tobie na izolacji od hałasów otoczenia? Ewentualnie nie chcesz, żeby dźwięk "wyciekał" ze słuchawek na zewnątrz (np. słuchasz w nocy w pokoju, gdzie ktoś obok śpi)? Jeżeli tak, to konstrukcja zamknięta, jezeli nie - otwarta.
2. Czy wolisz dźwięk bardziej analityczny, szczegółowy czy bardziej miękki, relaksujący?
3. Czy zwracasz uwagę na przestrzeń (dobra stereofonia)? Wolisz, gdy sluchawki grają "dookólnie"i zanurzasz się w przestrzeni, czy raczej "w środku głowy" i od czasu do czasu coś pyknie z prawej lub z lewej?

Mysle że konstrukcja otwarta. Wole dzwięk raczej miękki niż typowo analityczny czy szczegółowy no i granie w środku głowy niż przesadne stereo. Ostatnio u kolegi słuchałem Sennheiser HD556 i byłem zaskoczony jakością dzwieku a słuchawki stosunkowo niedrogie (ok.260zł). Znasz ten model? Mam na to budżet 500zł to moze cos jeszcze lepszego niz te Sennhaisery? No i żeby pasowały pod ten konkretny wzmacniacz.
Bednaar
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 18.05.2019, 23:05    Post subject: Quote selected Reply with quote

Czyli lubisz akurat dźwięk typowy dla Sennheisera, zupełnie inaczej, niż ja Smile
Unikaj zatem AKG, bo to granie analityczne z mocno zaznaczoną stereofonią - tak, jak lubię.
Tych Sennheiserów nie znam, ale słuchałem starsze modele: 555 i 595 - ten drugi wyraźnie lepszy. Myślę, że możesz śmiało zakupić następcę - Sennheiser HD 599 - cena nieznacznie przekracza 500 zł.
Tutaj znajdziesz ich test: https://audio.com.pl/testy/stereo/sluchawki/2761-sennheiser-hd599 - tylko nie sugeruje się podaną tam ceną, w RTV Euro AGD kosztują 568 zł.
Goran
maxi-singel kompaktowy

PostPosted: 19.05.2019, 20:04    Post subject: Quote selected Reply with quote

Bednaar wielkie dzieki za pomoc. Prawde mówiąc nie wiedziałem że aż tyle różnych parametrów trzeba brać pod uwage przy zakupie słuchawek. Wybrałem polecane Sennheisery i mysle że będe zadowolony. Muzyki słucham głównie na głośnikach a słuchawki będą tylko uzupełnieniem mego sprzętu.
Konik Polny
epka analogowa

PostPosted: 26.05.2019, 21:03    Post subject: Quote selected Reply with quote

Co do głośników to od piątku słucham muzyki na
Pylon Pearl 27 jestem zadowolony. Za 2000 jest wyjątkowo dobrze.
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 27.05.2019, 07:50    Post subject: Quote selected Reply with quote

Konik Polny wrote:
Pylon

Ja parę lat temu nabyłem Pylony Opal 23 i jestem z nich bardzo zadowolony. Wprawdzie kupowałem je z myślą o większym pokoju niż ten, w którym grają aktualnie, ale jak się trochę pobawić w ich ustawienie i odpowiednie rozmieszczenie stanowiska odsłuchowego, to jest git.
Bardzo mi pasuje ich brzmienie.
Bednaar
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 27.05.2019, 08:17    Post subject: Quote selected Reply with quote

Co do głośników, to od 20 lat mam miniaturowe Tannoy M1. Przeżyły już ze mną 4 przeprowadzki, bardzo fajnie grające maluchy, dzięki nim już od 20 lat nie myślę o kupnie głośników Smile
esforty
longplay

PostPosted: 27.05.2019, 09:17    Post subject: Quote selected Reply with quote

Gratuluję, choć brzmienia modelu nie znam. Za to gołym okiem widać, że jarocińska manufaktura wdziera się na rynek, bez kompleksu mniejszej rozpoznawalności.
Słuchałem, ongiś, modelu Pylon High Fidelity w systemie:wzmak Electrompaniet "jedynka" i źródło Krella (bodaj 300).
Opinia, iż Pylon to równowaga, spokój została mocno zachwiana, bo to co usłyszeliśmy (podobne wrażenia u trzech) było, raczej, brzmieniem mającym więcej wspólnego z tzw. brytyjską szkołą. Czyli wyborna średnica kosztem przestrzenności( bez iluzji, że scena tuż obok). Ale i bez tego głośnik ujmował pewnym/ zdecydowanym dźwiękiem.
Z czym połączyłeś swoje <perły>?
Konik Polny
epka analogowa

PostPosted: 27.05.2019, 21:26    Post subject: Quote selected Reply with quote

Połączyłem z Marantz PM5005
Jakuz

PostPosted: 28.05.2019, 11:18    Post subject: Quote selected Reply with quote

Pytanie do mieszkańców Górnego Śląska - możecie polecić dobre salony muzyczne ze sprzętem hi-fi? Wiecie, wchodzę, siadam, słucham, wybrzydzam, wstaję, wychodzę, wracam, znowu siadam i słucham innego zestawu i tak w koło Macieju... To informacja dla koleżanki z Rybnika, która może przeznaczyć na zakup do 10000zł.
Back to top
View user's profile Send private message
Maciek

PostPosted: 28.05.2019, 11:37    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jakuz wrote:
Pytanie do mieszkańców Górnego Śląska - możecie polecić dobre salony muzyczne ze sprzętem hi-fi?

Nie znam się, to się wypowiem. Wink
Wprawdzie nie wchodzę do takich salonów, bo boję się, że skończę tak, jak w tym brytyjskim skeczu, ale w Gliwicach jest salon Media-Hit, który znam głównie z giełd płytowych oraz z tego, że raz w miesiącu dostarczają swój sprzęt na fajną imprezę pt. Dobry wieczór z płytą winylową. Podobno w marcu, kiedy kolega przez 3 godziny grał z płyt JMJ, wartość dostarczonego wówczas sprzętu przekroczyła 1 milion nowych złotych. Oczywiście celowo wówczas zostałem w domu, bowiem bałem się, że się o coś potknę lub wyleję na coś piwo i z długów nie wykaraska się 10 następujących po mnie pokoleń. Moje obserwacje i zasłyszane przeze mnie rozmowy prowadzą jednak do nieśmiałej tezy, że pracownicy Media-Hitu nie tylko się znają, ale są w stanie dobrać coś na każdą kieszeń (wielokrotnie powtarzali, żeby się nie bać i że zabawa w ciekawe audio to nie tylko gra dla prezesów spółek skarbu państwa). Jestem im w stanie uwierzyć. Jeśli dla Twojej Koleżanki nie jest to temat na już, to możesz jej polecić wizytę na jednym z Dobrych wieczorów z płytą winylową. Majowa edycja już była (bohaterem był Phil Collins), w czerwcu wieczór specjalny z The Wall.
esforty
longplay

PostPosted: 28.05.2019, 11:46    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ktoś z moich kolegów chwalił Wrocław z ulicy Kluczborskiej, nie pomnę nazwy salonu (ulice zapamiętałem bo się z "Rejsem" kojarzy).
Rzetelna informacja, osłuchana obsługa a nie jacyś kapłani voodoo.
Tyle,że to pewnie ze 200 km. to już i Łódź mogłaby wejść do rozważenia.
Ale blisko Kraków i Katowice a to nie pustynia Wink
10.000 PLN - Jeśli źródłem ma być CD to nowy odtwarzacz w cenie 3.000 (circa) a reszta z drugiej ręki kupione via Giełda HiFi. Tak bym uczynił. Przy takiej kwocie margines błędu maleje, jeśli chodzi zgranie systemu.
B.J.
box

PostPosted: 28.05.2019, 12:16    Post subject: Quote selected Reply with quote

Hi Fi Studio Bielsko-Biała: http://hifistudio.pl

Po drodze: AudioOn Czechowice-Dziedzice: http://audio-on.pl
Jakuz

PostPosted: 29.05.2019, 06:36    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dzięki chłopaki za rekomendacje - postaram się poinformować o ewentualnym rezultacie. Maciek, thx za przypomnienie skeczu z Atkinsonem Smile
Back to top
Monstrualny Talerz
epka kompaktowa

PostPosted: 29.05.2019, 08:26    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jeśli idzie o sam Rybnik to jest tu coś takiego

http://www.uniwexaudio.pl/

dość mili ludzie jak sądzę. Parę razy tam bywałem, ale w sprawach wręcz z całkowicie przeciwnego bieguna finansowego, a więc jak podłączyć jakieś stare kolumny za 20 zł, znaleźć nieistniejący kabel itp - traktowali to hobbystycznie. Przy okazji zawsze się zastanawiałem po chu... komu cd za 7000 zł. Nie mniej zawsze jak byłem to w pokoju odsłuchowym grało coś porządnego Dire Straits czy Pink Floyd. Myślę, że warto przy rozmowach zakomunikować cel zakupu sprzętu, a więc czy rzeczywiście potrzebny jest wydatek spory czy pozostaniemy na słuchaniu rewelacyjnych nowości ad. 2018 i pierwszej połowy 2019 (wtedy trzeba pamiętać o zabraniu do testów płyty Igora Kreatora).
Back to top
esforty
longplay

PostPosted: 29.05.2019, 08:36    Post subject: Quote selected Reply with quote

Monstrualny Talerz wrote:
Jeśli idzie o sam Rybnik to jest tu coś takiego

http://www.uniwexaudio.pl/

... Przy okazji zawsze się zastanawiałem po chu... komu cd za 7000 zł...

Przydaje się Very Happy , zapewniam!
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Pozostałe All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... , 63, 64, 65  Next
Page 64 of 65

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum