Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Przy muzyce o futbolu
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 433, 434, 435, 436, 437, 438  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Pozostałe
View previous topic :: View next topic  
Author Message
B.J.
box

PostPosted: 24.05.2019, 08:19    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja akurat jestem za tym, żeby ci młodzi się ogrywali w ekstraklasie. Bo nie grają, a potem tak to wygląda, jak wczoraj.
20latek w najmocniejszych ligach to jest już ukształtowany zawodnik, a u nas stażysta-zapchajdziura. Są wyjątki, ale mało.
View user's profile Send private message
Leptir
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 24.05.2019, 08:30    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jakby byli dobrzy, to by grali - nie jest żadną tajemnicą, że szkolenie u nas jest pod psem. W dodatku wystarczy, że parę razy kopną prosto piłkę i już chcą wyjeżdżać do lepszej (czytaj: bogatszej) ligi. Zresztą przecież jednym z najgorszych zawodników był regularnie grający Walukiewicz - uważany za wielki talent naszej piłki. Po wakacjach wyjeżdża do Włoch, a Probierz mówił o nim, że powinien kosztować 40 miliony Euro tylko, że nie nazywa się Valukiević. Smile
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 24.05.2019, 08:45    Post subject: Quote selected Reply with quote

W Bundeslidze nie boją się ogrywać 17-18 latków z pożytkiem dla wszystkich, wielu nawet później nie gra w tych reprezentacjach U, tylko od razu do seniorów ich biorą - Teraz FC Hollywood poluje na Havertza - gościu ma chyba 19 lat, a zagrał już dwa sezony w Bundeslidze. W tamtym to jeszcze się trochę uczył - w tym już rządził. Najwyższa średnia not w Kickerze.

http://artrock.pl/
Back to top
B.J.
box

PostPosted: 24.05.2019, 10:46    Post subject: Quote selected Reply with quote

Leptir wrote:
regularnie grający Walukiewicz
- dopiero w ubiegłym miesiącu wrócił do gry po kontuzji. Nie usprawiedliwiam go, ale trzymajmy się faktów. Poza tym nie chodzi tylko o poziom wyszkolenia zawodnika. Równie istotne, a nawet wg niektórych ważniejsze, jest tzw. ogranie. Przykład Havertza b. trafiony.
Leptir

PostPosted: 24.05.2019, 12:23    Post subject: Quote selected Reply with quote

Fakt, opuścił 8 meczów, co nie zmienia faktu, że w ciągu roku zagrał w 21 meczach Pogoni i był jej podstawowym zawodnikiem. Nie widzę powodu, dla którego kluby miałyby nie wystawiać dobrych młodych polskich zawodników, a w szczególności wychowanków - w których przecież same inwestują. Natomiast trudno od nich oczekiwać, żeby wystawiały zawodników gorszych kosztem lepszych. Walukiewicz w Pogoni się sprawdził i grał (dopóki był zdrowy) - w reprezentacji zagrał źle. Być może z powodu niedawnej kontuzji, być może z innych powodów. Być może też - co bardziej prawdopodobne - zawodnik grający nieźle w naszej lidze, to jednak często zbyt słaby zawodnik w starciu z graczami z innych krajów.
Białystok
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 29.05.2019, 22:18    Post subject: Quote selected Reply with quote

Oglądałem raz orlęta raz Angoli i te 0:0 uważam za niespodziankę po występie z Kolumbią, ale inna sprawa że ten wynik zadowalał obie komandy i się chyba nikt nie chciał odkryć. Niemniej już lepiej wypadli niż Orły Nawałki. Na Chelsea stawiałem ale nie w takich rozmiarach.

A Taras podpisał z Jagą na 4 lata i jak nie zmieni zdania to ukraiński anonim z Legionowa stanie się klubową legendą.
Leptir

PostPosted: 30.05.2019, 07:15    Post subject: Quote selected Reply with quote

Oglądałem naszych i mam kilka refleksji.

1. Oba zespoły jakoś strasznie krzywdy sobie nie chciały zrobić, dzięki czemu sporymi fragmentami trzeba było się zgodzić z komentatorem, że "na trybunach było ciekawiej niż na boisku".
2. W ataku jest u nas słabiutko i bardzo przewidywalnie.
3. Obrona tym razem zagrała całkiem nieźle (być może dlatego, że pkt. 1) i muszę posypać głowę popiołem i oddać sprawiedliwość Walukiewiczowi, bo był jej pewnym elementem, a w dodatku starał się też wspierać atak (ale, niestety, pkt. 2)
I&I
album CD

PostPosted: 30.05.2019, 20:55    Post subject: Quote selected Reply with quote

Bednaar wrote:
Jedyny mecz klubowej piłki nożnej, na jakim byłem, to ŁKS - Lech Poznań. Trzecia kolejka ekstraklasy, jakieś późne lata 80-te.
ŁKS po dwóch kolejkach był zdecydowanym liderem, dwa pierwsze mecze wygrał po 4:1. Niestety z Lechem zremisował 2:2 i potem zaczęło się psuć.
Potem jeszcze byłem na meczu klasy okręgowej juniorów, bo kolega była tam sędzią liniowym: Stal Głowno - Boruta Zgierz. Stal wygrała 1:0. Głowno to miasto, w którym przyszedłem na świat Smile

To i ja się pochwalę, że zaliczyłem dwa mecze. Międzypaństwe Wink

Polska - Włochy 0:0 (1975, W-wa, Stadion Dziesięciolecia)
i
Polska - ZSRR 1:1 ( 1983, Chorzów)

Ten pierwszy z dwoma braćmi, którzy przed meczem zaliczali browary w jakimś barze przy stacji Warszawa- Stadion. Ja stałem i czekałem Wink Proporczyk z tego meczu leży gdzieś w piwnicy.
Back to top
Białystok

PostPosted: 30.05.2019, 21:20    Post subject: Quote selected Reply with quote

I&I wrote:
Bednaar wrote:
Jedyny mecz klubowej piłki nożnej, na jakim byłem, to ŁKS - Lech Poznań. Trzecia kolejka ekstraklasy, jakieś późne lata 80-te.
ŁKS po dwóch kolejkach był zdecydowanym liderem, dwa pierwsze mecze wygrał po 4:1. Niestety z Lechem zremisował 2:2 i potem zaczęło się psuć.
Potem jeszcze byłem na meczu klasy okręgowej juniorów, bo kolega była tam sędzią liniowym: Stal Głowno - Boruta Zgierz. Stal wygrała 1:0. Głowno to miasto, w którym przyszedłem na świat Smile

To i ja się pochwalę, że zaliczyłem dwa mecze. Międzypaństwe Wink

Polska - Włochy 0:0 (1975, W-wa, Stadion Dziesięciolecia)
i
Polska - ZSRR 1:1 ( 1983, Chorzów)

Ten pierwszy z dwoma braćmi, którzy przed meczem zaliczali browary w jakimś barze przy stacji Warszawa- Stadion. Ja stałem i czekałem Wink Proporczyk z tego meczu leży gdzieś w piwnicy.

To teraz kolejny niech się pochwali, pamiętając że muszą być co najmniej trzy. Smile
B.J.
box

PostPosted: 05.06.2019, 21:04    Post subject: Quote selected Reply with quote

Oglądam tego Ronaldego, jak przywalił z wolnego i coś mie się nie zgadza. Przecież wszystkie polskojęzyczne portale sportowe obiegł niedawno tekst o nowych przepisach gry w piłkę nożną. Poniżej przykład z murem przy wolnym. Z ręką w polu karnym "tłumaczenie" jest równie celne.

Wytęż wzrok i znajdź róznicę:

Quote:
Mur. W przypadku rzutu wolnego, ustawiający się do niego piłkarze, muszą zachować między sobą odległość jednego metra. Przepis ten obowiązuje, gdy bramki zamierza "bronić" trzech lubi więcej zawodników.
Źródło: https://www.przegladsportowy.pl/pilka-nozna/od-1-czerwca-wchodza-w-zycie-nowe-przepisy-gry-w-pilke-nozna/psb9scx

Quote:
The IFAB has approved a rule change which prohibits attacking players - ie those from the team on attacking from the free kick - from being in the wall. Specifically, when there is a wall of three or more players attackers are not allowed within one metre of it.
Any attacking player found to be less than one metre from the wall when a free kick is taken will be penalised and the other team will be rewarded with an indirect free kick.
Źródło: https://www.goal.com/en/news/football-rule-changes-what-are-the-new-additions-to-2019-20/1nt8llqwfqkje1qe1qbwdct06a
Białystok

PostPosted: 05.06.2019, 21:28    Post subject: Quote selected Reply with quote

Też to analizowałem z kolegą fanatykiem ale chodzi chyba o strzelających.

Na 2:1 za to walnął bez wątpliwości. I na 3:1 też.
WOJTEKK

PostPosted: 07.06.2019, 19:42    Post subject: Quote selected Reply with quote

Nasi grają jednym napadziorem. To nie jest dobry pomysł. Powiem więcej - to jest penisowy pomysł

Back to top
Freefall

PostPosted: 07.06.2019, 21:45    Post subject: Quote selected Reply with quote

Powiem, ze masz rację Smile. Pierwsza połowa koszmar. Druga nieco lepsza i szczęśliwie strzelona bramka dała nam zwycięstwo.
Ale z taką grą to prędzej czy później zaliczymy przykrą wpadkę. Oby nie w poniedziałek...
Back to top
gharvelt
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 07.06.2019, 21:48    Post subject: Quote selected Reply with quote

W pierwszej połowie niby dzięki takiej taktyce powinniśmy mieć przewagę w polu, a było na odwrót, lepiej prezentowali się Macedończycy. Do tego kontry wyglądały jakby nikomu nie chciało się trochę szybciej ruszyć do przodu. jedyny plus to wymęczone 3 punkty.
Back to top
WOJTEKK

PostPosted: 07.06.2019, 21:48    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ciekawe co wymyślą nasi "patrioci"

Back to top
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Pozostałe All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 433, 434, 435, 436, 437, 438  Next
Page 434 of 438

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum