Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Przy muzyce o futbolu
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 433, 434, 435 ... 457, 458, 459  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
B.J.
box

PostWysłany: 24.05.2019, 08:19    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja akurat jestem za tym, żeby ci młodzi się ogrywali w ekstraklasie. Bo nie grają, a potem tak to wygląda, jak wczoraj.
20latek w najmocniejszych ligach to jest już ukształtowany zawodnik, a u nas stażysta-zapchajdziura. Są wyjątki, ale mało.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Leptir
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 24.05.2019, 08:30    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jakby byli dobrzy, to by grali - nie jest żadną tajemnicą, że szkolenie u nas jest pod psem. W dodatku wystarczy, że parę razy kopną prosto piłkę i już chcą wyjeżdżać do lepszej (czytaj: bogatszej) ligi. Zresztą przecież jednym z najgorszych zawodników był regularnie grający Walukiewicz - uważany za wielki talent naszej piłki. Po wakacjach wyjeżdża do Włoch, a Probierz mówił o nim, że powinien kosztować 40 miliony Euro tylko, że nie nazywa się Valukiević. Smile
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 24.05.2019, 08:45    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W Bundeslidze nie boją się ogrywać 17-18 latków z pożytkiem dla wszystkich, wielu nawet później nie gra w tych reprezentacjach U, tylko od razu do seniorów ich biorą - Teraz FC Hollywood poluje na Havertza - gościu ma chyba 19 lat, a zagrał już dwa sezony w Bundeslidze. W tamtym to jeszcze się trochę uczył - w tym już rządził. Najwyższa średnia not w Kickerze.

http://artrock.pl/
Powrót do góry
B.J.
box

PostWysłany: 24.05.2019, 10:46    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Leptir napisał:
regularnie grający Walukiewicz
- dopiero w ubiegłym miesiącu wrócił do gry po kontuzji. Nie usprawiedliwiam go, ale trzymajmy się faktów. Poza tym nie chodzi tylko o poziom wyszkolenia zawodnika. Równie istotne, a nawet wg niektórych ważniejsze, jest tzw. ogranie. Przykład Havertza b. trafiony.
Leptir

PostWysłany: 24.05.2019, 12:23    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Fakt, opuścił 8 meczów, co nie zmienia faktu, że w ciągu roku zagrał w 21 meczach Pogoni i był jej podstawowym zawodnikiem. Nie widzę powodu, dla którego kluby miałyby nie wystawiać dobrych młodych polskich zawodników, a w szczególności wychowanków - w których przecież same inwestują. Natomiast trudno od nich oczekiwać, żeby wystawiały zawodników gorszych kosztem lepszych. Walukiewicz w Pogoni się sprawdził i grał (dopóki był zdrowy) - w reprezentacji zagrał źle. Być może z powodu niedawnej kontuzji, być może z innych powodów. Być może też - co bardziej prawdopodobne - zawodnik grający nieźle w naszej lidze, to jednak często zbyt słaby zawodnik w starciu z graczami z innych krajów.
Białystok
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 29.05.2019, 22:18    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oglądałem raz orlęta raz Angoli i te 0:0 uważam za niespodziankę po występie z Kolumbią, ale inna sprawa że ten wynik zadowalał obie komandy i się chyba nikt nie chciał odkryć. Niemniej już lepiej wypadli niż Orły Nawałki. Na Chelsea stawiałem ale nie w takich rozmiarach.

A Taras podpisał z Jagą na 4 lata i jak nie zmieni zdania to ukraiński anonim z Legionowa stanie się klubową legendą.
Leptir

PostWysłany: 30.05.2019, 07:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oglądałem naszych i mam kilka refleksji.

1. Oba zespoły jakoś strasznie krzywdy sobie nie chciały zrobić, dzięki czemu sporymi fragmentami trzeba było się zgodzić z komentatorem, że "na trybunach było ciekawiej niż na boisku".
2. W ataku jest u nas słabiutko i bardzo przewidywalnie.
3. Obrona tym razem zagrała całkiem nieźle (być może dlatego, że pkt. 1) i muszę posypać głowę popiołem i oddać sprawiedliwość Walukiewiczowi, bo był jej pewnym elementem, a w dodatku starał się też wspierać atak (ale, niestety, pkt. 2)
I&I
album CD

PostWysłany: 30.05.2019, 20:55    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bednaar napisał:
Jedyny mecz klubowej piłki nożnej, na jakim byłem, to ŁKS - Lech Poznań. Trzecia kolejka ekstraklasy, jakieś późne lata 80-te.
ŁKS po dwóch kolejkach był zdecydowanym liderem, dwa pierwsze mecze wygrał po 4:1. Niestety z Lechem zremisował 2:2 i potem zaczęło się psuć.
Potem jeszcze byłem na meczu klasy okręgowej juniorów, bo kolega była tam sędzią liniowym: Stal Głowno - Boruta Zgierz. Stal wygrała 1:0. Głowno to miasto, w którym przyszedłem na świat Smile

To i ja się pochwalę, że zaliczyłem dwa mecze. Międzypaństwe Wink

Polska - Włochy 0:0 (1975, W-wa, Stadion Dziesięciolecia)
i
Polska - ZSRR 1:1 ( 1983, Chorzów)

Ten pierwszy z dwoma braćmi, którzy przed meczem zaliczali browary w jakimś barze przy stacji Warszawa- Stadion. Ja stałem i czekałem Wink Proporczyk z tego meczu leży gdzieś w piwnicy.
Powrót do góry
Białystok

PostWysłany: 30.05.2019, 21:20    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

I&I napisał:
Bednaar napisał:
Jedyny mecz klubowej piłki nożnej, na jakim byłem, to ŁKS - Lech Poznań. Trzecia kolejka ekstraklasy, jakieś późne lata 80-te.
ŁKS po dwóch kolejkach był zdecydowanym liderem, dwa pierwsze mecze wygrał po 4:1. Niestety z Lechem zremisował 2:2 i potem zaczęło się psuć.
Potem jeszcze byłem na meczu klasy okręgowej juniorów, bo kolega była tam sędzią liniowym: Stal Głowno - Boruta Zgierz. Stal wygrała 1:0. Głowno to miasto, w którym przyszedłem na świat Smile

To i ja się pochwalę, że zaliczyłem dwa mecze. Międzypaństwe Wink

Polska - Włochy 0:0 (1975, W-wa, Stadion Dziesięciolecia)
i
Polska - ZSRR 1:1 ( 1983, Chorzów)

Ten pierwszy z dwoma braćmi, którzy przed meczem zaliczali browary w jakimś barze przy stacji Warszawa- Stadion. Ja stałem i czekałem Wink Proporczyk z tego meczu leży gdzieś w piwnicy.

To teraz kolejny niech się pochwali, pamiętając że muszą być co najmniej trzy. Smile
B.J.
box

PostWysłany: 05.06.2019, 21:04    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oglądam tego Ronaldego, jak przywalił z wolnego i coś mie się nie zgadza. Przecież wszystkie polskojęzyczne portale sportowe obiegł niedawno tekst o nowych przepisach gry w piłkę nożną. Poniżej przykład z murem przy wolnym. Z ręką w polu karnym "tłumaczenie" jest równie celne.

Wytęż wzrok i znajdź róznicę:

Cytat:
Mur. W przypadku rzutu wolnego, ustawiający się do niego piłkarze, muszą zachować między sobą odległość jednego metra. Przepis ten obowiązuje, gdy bramki zamierza "bronić" trzech lubi więcej zawodników.
Źródło: https://www.przegladsportowy.pl/pilka-nozna/od-1-czerwca-wchodza-w-zycie-nowe-przepisy-gry-w-pilke-nozna/psb9scx

Cytat:
The IFAB has approved a rule change which prohibits attacking players - ie those from the team on attacking from the free kick - from being in the wall. Specifically, when there is a wall of three or more players attackers are not allowed within one metre of it.
Any attacking player found to be less than one metre from the wall when a free kick is taken will be penalised and the other team will be rewarded with an indirect free kick.
Źródło: https://www.goal.com/en/news/football-rule-changes-what-are-the-new-additions-to-2019-20/1nt8llqwfqkje1qe1qbwdct06a
Białystok

PostWysłany: 05.06.2019, 21:28    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Też to analizowałem z kolegą fanatykiem ale chodzi chyba o strzelających.

Na 2:1 za to walnął bez wątpliwości. I na 3:1 też.
WOJTEKK

PostWysłany: 07.06.2019, 19:42    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nasi grają jednym napadziorem. To nie jest dobry pomysł. Powiem więcej - to jest penisowy pomysł

Powrót do góry
Freefall

PostWysłany: 07.06.2019, 21:45    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Powiem, ze masz rację Smile. Pierwsza połowa koszmar. Druga nieco lepsza i szczęśliwie strzelona bramka dała nam zwycięstwo.
Ale z taką grą to prędzej czy później zaliczymy przykrą wpadkę. Oby nie w poniedziałek...
Powrót do góry
gharvelt
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 07.06.2019, 21:48    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W pierwszej połowie niby dzięki takiej taktyce powinniśmy mieć przewagę w polu, a było na odwrót, lepiej prezentowali się Macedończycy. Do tego kontry wyglądały jakby nikomu nie chciało się trochę szybciej ruszyć do przodu. jedyny plus to wymęczone 3 punkty.
Powrót do góry
WOJTEKK

PostWysłany: 07.06.2019, 21:48    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ciekawe co wymyślą nasi "patrioci"

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Pozostałe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 433, 434, 435 ... 457, 458, 459  Następny
Strona 434 z 459

Skocz do: