Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

King Crimson
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 88, 89, 90 ... 92, 93, 94  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Backside
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 23.05.2019, 17:51    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przesłuchałem pobieżnie. Zamówione, ale szkoda, że tam już tak wszystko poukładane. Ja mam dożywotni szacunek za te wszystkie cuda, które robili z Muirem na pokładzie (chyba kiedyś pisałem tu peany o boxie Larks).
Bednaar

PostWysłany: 24.05.2019, 07:24    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Fakt, Muir to była perła w składzie KC, obecnie uważam Larks za najlepszą płytę z podstawowej dyskografii.
Inkwizytor
remaster

PostWysłany: 24.05.2019, 16:36    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Osobiście przychylam się do opinii , że Larks powinno być krążkiem zarejestrowanym na żywo podczas wspomnianej jesienno/zimowej trasy po UK - te utwory ożywały na scenie ale w studio to wszystko brzmiało jakoś "klinicznie" i zbyt "zachowawczo".
THRaKeD
cylinder Edisona

PostWysłany: 10.06.2019, 07:11    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ciekawy wywiad z Jakko:
https://www.rollingstone.com/music/music-features/jakko-jakszyk-interview-king-crimson-robert-fripp-837583/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Inkwizytor
remaster

PostWysłany: 11.06.2019, 05:33    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pierwsze show za nami - tu set lista z występu z Lipska - jest parę niespodzianek - m.in Cat Food i wyczekiwany i przeczuwany przeze mnie Sheltering Sky .... fantastycznie, ciekawe czy pojawi Poseidon - w wywiadach Jakko potwierdza, iż to jedna z jego ukochanych kompozycji :

https://s3-eu-west-1.amazonaws.com/www.dgmlive.com/uploads/articles/6775/acf9b4b439104862e1afdcdf7ba1c5d3.png
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 11.06.2019, 08:05    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A ja zachęcam do nabycia nowego "Mojo" - poza dużym i fajnym wywiadem z Frippem jest dołączona płyta z 75 minutami materiału, który w mocno nieszablonowy sposób przechodzi przez 50 lat historii Krimzo, no i zawiera parę rarytasów (radio edit "Schizofrenika" np.).
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
esforty
longplay

PostWysłany: 12.06.2019, 08:43    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy możliwe by o tym wywiadzie i wydawnictwie wspominał w swej sobotniej (08.06) audycji Piotr Metz?
Podsłuchiwałem nieco w radiu, ale refleksja kulawa, bo tylko jednym uchem.
Muzycznie wyłowiłem kompilację Cadence and cascade z czterema wokalistami i Starless bez części, która tak silnie zdecydowała o mojej atencji (eufemizm, gruby!) dla zespołu.
Pomyślałem, że działania p. Roberta zmierzają w kierunku praktyk stosowanych przez koncerny farmaceutyczne.
z części informacyjnej wyłowiłem fragment o nieobecności, szczęśliwej, Bryana Ferry'ego w składzie KC.
Deformator
kaseta "żelazówka"

PostWysłany: 17.06.2019, 20:19    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dla obeznanych w Warszawie. Czy jest w najbliższych okolicach teatru Roma jakieś sprawdzone, łatwo dostępne miejsce parkingowe?

https://www.discogs.com/user/mk.karolak/collection?page=1&limit=250&header=1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Leptir
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 18.06.2019, 08:47    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Deformatorze, najbliżej jest to: https://www.google.com/maps/place/Nowogrodzka+51/@52.2271701,21.0063902,15z/data=!4m5!3m4!1s0x0:0x82d89eb7456f123c!8m2!3d52.2271701!4d21.0063902
Tarkus

PostWysłany: 18.06.2019, 10:20    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

esforty napisał:
Czy możliwe by o tym wywiadzie i wydawnictwie wspominał w swej sobotniej (08.06) audycji Piotr Metz?
Podsłuchiwałem nieco w radiu, ale refleksja kulawa, bo tylko jednym uchem.
Muzycznie wyłowiłem kompilację Cadence and cascade z czterema wokalistami i Starless bez części, która tak silnie zdecydowała o mojej atencji (eufemizm, gruby!) dla zespołu.
z części informacyjnej wyłowiłem fragment o nieobecności, szczęśliwej, Bryana Ferry'ego w składzie KC.

Tak, dokładnie to. Płyta zaczyna się od radio edit Schizofrenika, rzeczywiście jest Cadence na czterech wokalistów i Starless w wersji singlowej oraz sporo materiału koncertowego. Bardzo fajna rzecz, jeśli nie ma się chęci wydawać corocznie pieniędzy na KC Tour Box Smile
O Ferrym też jest kilka zdań, w tym przytoczony przez ciebie cytat, że odrzucenie go przez Frippa było per saldo błogosławieństwem dla samego Byrona, bo gdyby trafił do KC, w zasadzie zakończyłoby to jego karierę. A tak trafił na Eno i potem było już z górki. W sumie zaskoczyło mnie jedynie, że nie poruszono wątku rzekomych przesłuchań Eltona Johna, który ponoć też zgłaszał akces jako potencjalny wokalista Krimzo.
Tarkus

PostWysłany: 18.06.2019, 10:22    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Deformator napisał:
Dla obeznanych w Warszawie. Czy jest w najbliższych okolicach teatru Roma jakieś sprawdzone, łatwo dostępne miejsce parkingowe?

Zależy, w jakich godzinach i jakie gabaryty ma pojazd. Bo wieczorem można spokojnie nawet na Marszałkowskiej zaparkować.
Inkwizytor
remaster

PostWysłany: 18.06.2019, 19:01    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

https://tonylevin.com/road-diaries/king-crimson-2019-europe-tour/stuttgart-shows#images-13

W setliście w Stuttgarcie pojawił klasyk z ery kolorowej trylogii - Frame By Frame - ciekawe co na to Adrian ? Very Happy , intrygujące, że po to sięgnęli, tym bardziej, że to kompozycja niezwykle silnie związana z wkładem i podejściem do muzyki mr Belewa ale skoro z Indiscipline zrobili coś zupełnie nieoczekiwanego.....
Clive Codringher
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 21.06.2019, 06:28    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

The ReconstruKction of Light (2019)

Zremasterowana wersja albumu z 2000 roku. Ponieważ zaginęły oryginalne ścieżki perkusji, Pat Mastelotto nagrał wszystkie partie od nowa. Słucha się tego... dziwnie.

Niestety, Pat nie ograniczył się do odtworzenia swoich partii, lecz postanowił pokombinować i praktycznie wszystko pozmieniał. Nie dość, że perkusja pojawia się w miejscach, w których oryginalnie jej nie było (szczególnie słychać to we 'FraKctured'), to w dodatku prawie wszystkie partie zostały nagrane na analogowych bębnach (w oryginale były to bębny elektroniczne). Przez to album brzmi kompletnie inaczej. W dodatku wydaje mi się, że został też inaczej zmiksowany - niektóre partie gitary są chyba w innym miejscu niż oryginalnie. Utwór 'Into the Frying Pan' w ogóle zyskał długaśne intro (stracił zniekształconą partię perkusji z początku) oraz długaśne outro. Część utworów jest połączona ze sobą... Dziwny zabieg.

Dobrze chociaż, że nie usunęli partii wokalnej z 'I Have a Dream' (co uczynili na koncertach po zamachach na WTC z 2001 roku). Jak na KC - to dziwny remaster. Dobrze, że ma zmieniony tytuł i okładkę, przynajmniej jest to jednoznacznie oznaczone jako osobne wydawnictwo.
Bednaar

PostWysłany: 21.06.2019, 08:24    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Clive Codringher napisał:
Utwór 'Into the Frying Pan' w ogóle zyskał długaśne intro (stracił zniekształconą partię perkusji z początku) oraz długaśne outro.

Czytając te słowa obawiam się, że popsuli najlepszy moim zdaniem kawałek na płycie. W ogóle wszelakie tego rodzaju kombinacje są niedobre.
Monstrualny Talerz
longplay

PostWysłany: 21.06.2019, 11:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Clive Codringher napisał:

The ReconstruKction of Light (2019)

Wow, bardzo ciekawe. Trzeba będzie sprawdzić. Po ukazaniu się TCOL byłem całkowicie zdegustowany i uznałem ją za najgorszą płytę KC. Jednak ostatnio, być może po latach słuchania projektów i ostatnich koncertach (Construction Of Light z Melem Colinsem w wersji "useventisywionej") zaczęło mi się coraz bardzie podobać. Włączyłem sobie gdzieś ze dwa tygodnie temu i uznałem, że niektóre kawałki są naprawdę bombowe.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 88, 89, 90 ... 92, 93, 94  Następny
Strona 89 z 94

Skocz do: