Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

King Crimson
Goto page Previous  1, 2, 3 ... , 88, 89, 90  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Backside
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 23.05.2019, 17:51    Post subject: Quote selected Reply with quote

Przesłuchałem pobieżnie. Zamówione, ale szkoda, że tam już tak wszystko poukładane. Ja mam dożywotni szacunek za te wszystkie cuda, które robili z Muirem na pokładzie (chyba kiedyś pisałem tu peany o boxie Larks).
Bednaar

PostPosted: 24.05.2019, 07:24    Post subject: Quote selected Reply with quote

Fakt, Muir to była perła w składzie KC, obecnie uważam Larks za najlepszą płytę z podstawowej dyskografii.
Inkwizytor
remaster

PostPosted: 24.05.2019, 16:36    Post subject: Quote selected Reply with quote

Osobiście przychylam się do opinii , że Larks powinno być krążkiem zarejestrowanym na żywo podczas wspomnianej jesienno/zimowej trasy po UK - te utwory ożywały na scenie ale w studio to wszystko brzmiało jakoś "klinicznie" i zbyt "zachowawczo".
THRaKeD
pirat stereo

PostPosted: 10.06.2019, 07:11    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ciekawy wywiad z Jakko:
https://www.rollingstone.com/music/music-features/jakko-jakszyk-interview-king-crimson-robert-fripp-837583/
Back to top
View user's profile Send private message
Inkwizytor
remaster

PostPosted: 11.06.2019, 05:33    Post subject: Quote selected Reply with quote

Pierwsze show za nami - tu set lista z występu z Lipska - jest parę niespodzianek - m.in Cat Food i wyczekiwany i przeczuwany przeze mnie Sheltering Sky .... fantastycznie, ciekawe czy pojawi Poseidon - w wywiadach Jakko potwierdza, iż to jedna z jego ukochanych kompozycji :

https://s3-eu-west-1.amazonaws.com/www.dgmlive.com/uploads/articles/6775/acf9b4b439104862e1afdcdf7ba1c5d3.png
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 11.06.2019, 08:05    Post subject: Quote selected Reply with quote

A ja zachęcam do nabycia nowego "Mojo" - poza dużym i fajnym wywiadem z Frippem jest dołączona płyta z 75 minutami materiału, który w mocno nieszablonowy sposób przechodzi przez 50 lat historii Krimzo, no i zawiera parę rarytasów (radio edit "Schizofrenika" np.).
View user's profile Send private message Visit poster's website
esforty
longplay

PostPosted: 12.06.2019, 08:43    Post subject: Quote selected Reply with quote

Czy możliwe by o tym wywiadzie i wydawnictwie wspominał w swej sobotniej (08.06) audycji Piotr Metz?
Podsłuchiwałem nieco w radiu, ale refleksja kulawa, bo tylko jednym uchem.
Muzycznie wyłowiłem kompilację Cadence and cascade z czterema wokalistami i Starless bez części, która tak silnie zdecydowała o mojej atencji (eufemizm, gruby!) dla zespołu.
Pomyślałem, że działania p. Roberta zmierzają w kierunku praktyk stosowanych przez koncerny farmaceutyczne.
z części informacyjnej wyłowiłem fragment o nieobecności, szczęśliwej, Bryana Ferry'ego w składzie KC.
Deformator
kaseta "żelazówka"

PostPosted: 17.06.2019, 20:19    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dla obeznanych w Warszawie. Czy jest w najbliższych okolicach teatru Roma jakieś sprawdzone, łatwo dostępne miejsce parkingowe?

https://www.discogs.com/user/mk.karolak/collection?page=1&limit=250&header=1
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Leptir
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 18.06.2019, 08:47    Post subject: Quote selected Reply with quote

Deformatorze, najbliżej jest to: https://www.google.com/maps/place/Nowogrodzka+51/@52.2271701,21.0063902,15z/data=!4m5!3m4!1s0x0:0x82d89eb7456f123c!8m2!3d52.2271701!4d21.0063902
Tarkus

PostPosted: 18.06.2019, 10:20    Post subject: Quote selected Reply with quote

esforty wrote:
Czy możliwe by o tym wywiadzie i wydawnictwie wspominał w swej sobotniej (08.06) audycji Piotr Metz?
Podsłuchiwałem nieco w radiu, ale refleksja kulawa, bo tylko jednym uchem.
Muzycznie wyłowiłem kompilację Cadence and cascade z czterema wokalistami i Starless bez części, która tak silnie zdecydowała o mojej atencji (eufemizm, gruby!) dla zespołu.
z części informacyjnej wyłowiłem fragment o nieobecności, szczęśliwej, Bryana Ferry'ego w składzie KC.

Tak, dokładnie to. Płyta zaczyna się od radio edit Schizofrenika, rzeczywiście jest Cadence na czterech wokalistów i Starless w wersji singlowej oraz sporo materiału koncertowego. Bardzo fajna rzecz, jeśli nie ma się chęci wydawać corocznie pieniędzy na KC Tour Box Smile
O Ferrym też jest kilka zdań, w tym przytoczony przez ciebie cytat, że odrzucenie go przez Frippa było per saldo błogosławieństwem dla samego Byrona, bo gdyby trafił do KC, w zasadzie zakończyłoby to jego karierę. A tak trafił na Eno i potem było już z górki. W sumie zaskoczyło mnie jedynie, że nie poruszono wątku rzekomych przesłuchań Eltona Johna, który ponoć też zgłaszał akces jako potencjalny wokalista Krimzo.
Tarkus

PostPosted: 18.06.2019, 10:22    Post subject: Quote selected Reply with quote

Deformator wrote:
Dla obeznanych w Warszawie. Czy jest w najbliższych okolicach teatru Roma jakieś sprawdzone, łatwo dostępne miejsce parkingowe?

Zależy, w jakich godzinach i jakie gabaryty ma pojazd. Bo wieczorem można spokojnie nawet na Marszałkowskiej zaparkować.
Inkwizytor
remaster

PostPosted: 18.06.2019, 19:01    Post subject: Quote selected Reply with quote

https://tonylevin.com/road-diaries/king-crimson-2019-europe-tour/stuttgart-shows#images-13

W setliście w Stuttgarcie pojawił klasyk z ery kolorowej trylogii - Frame By Frame - ciekawe co na to Adrian ? Very Happy , intrygujące, że po to sięgnęli, tym bardziej, że to kompozycja niezwykle silnie związana z wkładem i podejściem do muzyki mr Belewa ale skoro z Indiscipline zrobili coś zupełnie nieoczekiwanego.....
Clive Codringher
maxi-singel analogowy

PostPosted: 21.06.2019, 06:28    Post subject: Quote selected Reply with quote

The ReconstruKction of Light (2019)

Zremasterowana wersja albumu z 2000 roku. Ponieważ zaginęły oryginalne ścieżki perkusji, Pat Mastelotto nagrał wszystkie partie od nowa. Słucha się tego... dziwnie.

Niestety, Pat nie ograniczył się do odtworzenia swoich partii, lecz postanowił pokombinować i praktycznie wszystko pozmieniał. Nie dość, że perkusja pojawia się w miejscach, w których oryginalnie jej nie było (szczególnie słychać to we 'FraKctured'), to w dodatku prawie wszystkie partie zostały nagrane na analogowych bębnach (w oryginale były to bębny elektroniczne). Przez to album brzmi kompletnie inaczej. W dodatku wydaje mi się, że został też inaczej zmiksowany - niektóre partie gitary są chyba w innym miejscu niż oryginalnie. Utwór 'Into the Frying Pan' w ogóle zyskał długaśne intro (stracił zniekształconą partię perkusji z początku) oraz długaśne outro. Część utworów jest połączona ze sobą... Dziwny zabieg.

Dobrze chociaż, że nie usunęli partii wokalnej z 'I Have a Dream' (co uczynili na koncertach po zamachach na WTC z 2001 roku). Jak na KC - to dziwny remaster. Dobrze, że ma zmieniony tytuł i okładkę, przynajmniej jest to jednoznacznie oznaczone jako osobne wydawnictwo.
Bednaar

PostPosted: 21.06.2019, 08:24    Post subject: Quote selected Reply with quote

Clive Codringher wrote:
Utwór 'Into the Frying Pan' w ogóle zyskał długaśne intro (stracił zniekształconą partię perkusji z początku) oraz długaśne outro.

Czytając te słowa obawiam się, że popsuli najlepszy moim zdaniem kawałek na płycie. W ogóle wszelakie tego rodzaju kombinacje są niedobre.
Monstrualny Talerz
epka kompaktowa

PostPosted: 21.06.2019, 11:06    Post subject: Quote selected Reply with quote

Clive Codringher wrote:

The ReconstruKction of Light (2019)

Wow, bardzo ciekawe. Trzeba będzie sprawdzić. Po ukazaniu się TCOL byłem całkowicie zdegustowany i uznałem ją za najgorszą płytę KC. Jednak ostatnio, być może po latach słuchania projektów i ostatnich koncertach (Construction Of Light z Melem Colinsem w wersji "useventisywionej") zaczęło mi się coraz bardzie podobać. Włączyłem sobie gdzieś ze dwa tygodnie temu i uznałem, że niektóre kawałki są naprawdę bombowe.
Back to top
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... , 88, 89, 90  Next
Page 89 of 90

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum