Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Czego teraz słuchacie?
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 2782, 2783, 2784 ... 2796, 2797, 2798  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Muzyka
View previous topic :: View next topic  
Author Message
crescent
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 24.05.2019, 09:42    Post subject: Quote selected Reply with quote

To tak tylko gwoli ścisłości, bo i tak "The Epic" uważany jest powszechnie za jego debiut.
Back to top
View user's profile Send private message
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostPosted: 24.05.2019, 10:14    Post subject: Quote selected Reply with quote

Yezda Urfa - Sacred Baboon - jedna z najwybitniejszych amerykańskich płyt progresywnych, fascynujący miks brzmień Yes i przede wszystkim Gentle Giant bez nawet najmniejszej próby uprzystępnienia materiału, żeby coś trafiło do radia. Cudownie bezkompromisowe granie.

Magma - M.D.K., arcydzieło trzódki Vandera, które wciąż wchodzi we mnie gładziutko.
View user's profile Send private message Visit poster's website
Freefall

PostPosted: 24.05.2019, 11:03    Post subject: Quote selected Reply with quote

Tarkus wrote:
Yezda Urfa - Sacred Baboon

Rzeczywiście dobra płyta, ale Boris, moim zdaniem, jeszcze lepszy
Smile.
Back to top
Białystok

PostPosted: 24.05.2019, 21:16    Post subject: Quote selected Reply with quote

MAGAZINE Real Life (1978)

Niedawno to sobie kupiłem na LP i cholera to jedna z najlepszych nowo falowych płyt końcówki lat 70-tych z przebojowym Shot By Both Sides i niemal progresywnym Motorcade.

W sumie poza nową falą, kilkoma płytami z Canterbury i szeroko rozumianym Avant-Progiem to za wiele mi się z tego okresu nie podoba więc to nawet u mnie ścisła czołówka lat 1977-1979.
Leptir
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 24.05.2019, 21:32    Post subject: Quote selected Reply with quote

Magazine to w ogóle prekursorzy nowej fali. Bardzo ciekawy zespół, z którego wyszło kilku znanych też później solowo muzyków - Howard Devoto, Dave Formula, a może przede wszystkim - Barry Adamson, zresztą i gitarzysta John McGeoch też sporo później zdziałał. Podobają mi się właściwe wszystkie ich płyty (może najmniej ostatnia - "Magic, Murder And The Weather") łącznie z koncertówką "Play". A najczęściej wracam do wspomnianego przez Ciebie debiutu i wyprodukowanej przez Martina Hannetta (m.in. Joy Division) "The Correct Use of Soap".
Yer Blue
remaster

PostPosted: 24.05.2019, 22:48    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jakiś czas temu miałem zakrętkę na punkcie Magazine i jak dla mnie nr 1 tej kapeli jest druga płyta "Secondhand Daylight" z obłędnym The Thin Air na czele:
https://www.youtube.com/watch?v=EjXj-3l5QzY

Magazine, podobnie jak Wire i The Sound to był u mnie początek fascynacji post punkiem i new wave, szczególnie płyta Wire "154" była punktem zapalnym, która otworzyła mi klapki na muzykę przełomu lat 70/80.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Białystok

PostPosted: 24.05.2019, 23:05    Post subject: Quote selected Reply with quote

Znaczy Podlasie nie samym NKR-em i disco polo żyje. Wink
MirekK

PostPosted: 25.05.2019, 01:50    Post subject: Quote selected Reply with quote

Nie samym NKR-em człowiek żyje. Wink
Magazine nie tylko jest popularny na Podlasiu, ale też slucha sie go czasami w Nowym Jorku. Jak dla mnie "Real Life" to jest ich szczytowe osiagnięcie, ale lubię też wspomniany przez Yer Blue "Secondhand Daylight".
Moja przygoda z new wave / post-punkiem zaczęła się chyba od Punishment of Luxury, usłyszany przypadkowo w Trójcie na przełomie lat 70-tych i 80-tych. Znacie ich płytę "Laughing Academy"? Jeśli nie to gorąco polecam.
Tarkus tak o tej płycie napisał i to bardzo trafnie w tymże temacie kilka lat temu:
"Nowofalowe granie z samego końca lat 70. Fajnie to brzmi, jakby PIL skrzyżował się z wczesnym Tubeway Army i pożyczył sarkastyczny humor od Madness. Podobnie teraz gra Franz Ferdinand, ale mniej zgrzytliwe. Znakomita płyta, czemu ja tego wcześniej nie znałem?"
esforty
longplay

PostPosted: 25.05.2019, 08:15    Post subject: Quote selected Reply with quote

Magazine, PIL, The Wire -przecieram oczy ze zdumienia i sprawdzam czy jestem na tym forum, na którym zapuszczam korzenie, ciągle jeszcze Rolling Eyes .
Pojedynczo nazwy padały, ale taka koncentracja to niecodzienność, wszak.
W czasach premier tych wydawnictw, nie byłem ich entuzjastą. U mnie to był czas: "Tropico"- Gato Barbieri, "Carnival"- M.Ferguson i tego rodzaju <kamieni milowych w muzyce> Embarassed .
Za to, co pamiętam dobrze, te płyty sprzedawały się nadzwyczaj dobrze, dochodziło do spektakularnych wymian- <zajechany na śmierć> egz. debiutu P.I.L.-a był wymieniany na pierwszy Buzcocks posiadający szpetnie rozdartą okładkę(sic!). Nie było tych płyt wiele i gatunkowi puryści skazani byli na taki, godny współczucia, handlowy deal. W-wa, jednak, szybko nadrabiała ten niedobór. Chociaż nigdy, jak sądzę, nie przekroczono bariery popularności jaka przynależna była NWBHM.
Post-punk poznawałem w drugiej połowie lat 80-tych, dzięki pewnemu koledze, będącemu wielbicielem trendu i posiadającego zacny zbiór płytowych przedstawicieli gatunku.Znajomość tematu, jakkolwiek obiecująca, nigdy nie przeszła w na wyższy poziom zaangażowania. Kolega przewrotnie i cynicznie dołączył do klubu 27. Post-punk i alkohol to nie najlepsze zestawienie.
Mnie zastała duża sympatia do P.I.L.
Bartosz
digipack

PostPosted: 25.05.2019, 09:19    Post subject: Quote selected Reply with quote

Flying Lotus - Flamagra (2019)

FlyLo się zestarzał, ale każdy kiedyś musi Wink

Nowy album nie wnosi wiele nowego do stylu bratanka Coltranów, ale jest tak zgrabny, ładny i czarujący, że chyba mogę mu to wybaczyć. To, co tutaj słyszymy, to kolejna odsłona bardziej jazzowej strony współczesnego hip hopu, albo bardziej hiphopowa strona współczesnego jazzu, albo bardziej elektroniczna strona... no, wiecie o co mi chodzi - po prostu Flying Lotus. Niewątpliwie wielu z gości, których zaprosił na swój nowy album, ma obecnie więcej do powiedzenia, niż on sam (Solange, Anderson .Paak, Denzel Curry [!]), ale przecież oni wszyscy rozwijają jego pomysły, eksplorują trendy, którym on nadał kierunek.

Cóż Flying Lotus jest dinozaurem! Więc tym bardziej polecam rzucić uchem na nowy album. Piękna, naprawdę klasowa muzyka!

Back to top
Białystok

PostPosted: 25.05.2019, 11:50    Post subject: Quote selected Reply with quote

MirekK wrote:

Moja przygoda z new wave / post-punkiem zaczęła się chyba od Punishment of Luxury, usłyszany przypadkowo w Trójcie na przełomie lat 70-tych i 80-tych. Znacie ich płytę "Laughing Academy"? Jeśli nie to gorąco polecam.
Tarkus tak o tej płycie napisał i to bardzo trafnie w tymże temacie kilka lat temu:
"Nowofalowe granie z samego końca lat 70. Fajnie to brzmi, jakby PIL skrzyżował się z wczesnym Tubeway Army i pożyczył sarkastyczny humor od Madness. Podobnie teraz gra Franz Ferdinand, ale mniej zgrzytliwe. Znakomita płyta, czemu ja tego wcześniej nie znałem?"

Nigdy nie zetknąłem się z taką nazwą nawet. Trzeba sprawdzić, aczkolwiek Madness i Franz Ferdinand nie brzmi zachęcająco. PIL mi się nigdy nie podobał, a Tubeway Army znam tylko nazwę. W latach 80-tych słuchałem wyłącznie muzyki z ówczesnej dekady, ale teraz poza oczywistymi nazwami mało z tego pamiętam.

esforty wrote:
Magazine, PIL, The Wire -przecieram oczy ze zdumienia i sprawdzam czy jestem na tym forum, na którym zapuszczam korzenie, ciągle jeszcze Rolling Eyes

No w końcu to najlepsze co było czyli 70s, względnie początek 80s, kiedy to też parę fajnych rzeczy powstało no i to nie techno z RFN...
Leptir

PostPosted: 25.05.2019, 13:10    Post subject: Quote selected Reply with quote

PIL lubię najbardziej z "Metal Box", ale i późniejsze płyty "Album", "Happy" też cenię, tyle że to już trochę inna muzyka. Nowa fala i pokrewne zjawiska to szeroki temat. Ostatnio (po latach) powróciłem do Cabaret Voltaire - "Voice of America" i z radością stwierdzam, że nadal robi na mnie duże wrażenie. Jak ktoś nie zna - to polecam!
B.J.
box

PostPosted: 26.05.2019, 09:28    Post subject: Quote selected Reply with quote

Oscar Pettiford Sextet (1954)
Bebop w małym, ale mocnym, składzie pod przewodnictwem znanego kontrabasisty. Przyjemny niedzielny relaks.

Białystok

PostPosted: 26.05.2019, 22:24    Post subject: Quote selected Reply with quote

ALL TRAPS ON EARTH A Drop Of Light (2018)

Pisałem już o tym w temacie na album 2018 r., gdyż podobnie jak Wobbler zawojowali prog archives z albumem spoza 70s w zestawieniu na album wszechczasów.

Retro prog rock ze Szwecji z najwyższej półki czerpiący garściami z King Crimson, Canterbery Scene, Magmy i z uwagi na personalia Anglagard.

Ultra bogate instrumentarium klawiszy i instrumentów perkusyjnych, sporo dętych, trochę gitary, zmiany tempa i nastroju, bardzo długie kompozycje (album trwa 63 min, 4 długie utwory plus miniatura) i ciemnoskóra wokalistka Miranda Brand głównie z wokalizami będącymi wypadkową hm. opery, Magmy i Dead Can Dance.

Jeżeli chodzi o produkcję i warsztat to trudno się przyczepić, co najwyżej dyskusyjna może być muzyka, gdyż nie ma tu bitów, transu, elektroniki i przede wszystkim TO już było.
MirekK

PostPosted: 27.05.2019, 02:04    Post subject: Quote selected Reply with quote

Niestety, ale wysokie oceny tego albumu na ProgArchives są przesadzone. Nic specjalnego, "odgrzewane kotlety" i tyle. Nie ma tam nic co zainteresowaloby nawet sympatyków retro-proga. Brakuje tych chwytliwych kawałków, melodii wpadających w ucho, zachwycających i hipnotyzujących przejść czyli tego wszystkiego co można znaleść na każdej płycie zespołu Wobbler.
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Muzyka All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 2782, 2783, 2784 ... 2796, 2797, 2798  Next
Page 2783 of 2798

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum