Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

The Cure
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Cure
digipack

PostWysłany: 05.02.2014, 13:37    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Maciek napisał:
Ciekawe czy to te "odrzuty" z 4:13 Dream? Bo podobno materiału wtedy mieli na dwie płyty i to, co się nie zmieściło trafiło do szuflady na później. Cieszę się bardzo, że zespół nadal jest aktywny, choć nie wiem czemu od tylu lat omijają Polskę. Ich ostatni polski koncert był znakomity i bez wątpienia jest to moje TOP10 a może i TOP5 najfajniejszych koncertów rockowych.

Od tamtego momentu nie mieli żadnej regularnej trasy (chyba), może dlatego omijali PL.
Szkoda, że wywalili Porla (od pewnego czasu Pearla), bo koncert z 2008 powalał m.in. dzięki jego grze.
Np. wydany w 2011 koncert Bestival, już bez niego, jest nudny, w dodatku tragicznie nagrany.

Strona Thecure.pl pisze na temat nowej płyty nieco więcej:

“4:14 Scream” – prawdopodobnie taki tytul bedzie nosil nowy, czternasty juz w dyskografii The Cure album, który wedlug planów ma sie pojawic jeszcze w tym roku. Material nagrywany byl równolegle z tym, który ukazal sie w 2008 roku na plycie “4:13 Dream”. Na razie nie wiadomo, czy bylaby to zapowiadana przez Smitha kilka miesiecy temu reedycja tego albumu, wzbogacona o kolejne kompozycje i na nowo zmiksowana. On sam niezadowolony z nagrywanego w pospiechu, jak sam przyznal, ostatniego krazka, planowal wydac go ponownie w zupelnie nowej, poprawionej odslonie.

A wśród planowanych wydawnict DVD strona wymienia m.in. Paris 2008 - kurcze, pamiętam jak się szykowałem na to wydawnictwo, które później przepadło bez wieści.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Cure
digipack

PostWysłany: 28.08.2014, 14:09    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jazzowe interpretacje utworów The Cure:

Gdyby ktoś z Was przesłuchał proszę o info czy warto.
Powrót do góry
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 25.01.2016, 12:30    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z okazji zbliżającego się małymi kroczkami koncertu, robię sobie dziś dzień z The Cure. Przypadkiem zaplątał mi się bonusowy materiał w postaci Carnage Visors - trwającej blisko 30 minut kompozycji, napisanej na potrzeby filmu Rica Gallupa (brata Simona). Rewelacja! Oczywiście o ile ktoś lubi taką zimną, hipnotyzującą monotonię Wink

https://www.youtube.com/watch?v=GN7acmhbuJQ
Leptir

PostWysłany: 25.01.2016, 13:14    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam to jako bonus dodany do podwójnego wydania "Faith". Sympatycznie się słucha - pasuje zwłaszcza do tego zimnofalowego Kjura.
Cure
digipack

PostWysłany: 25.10.2017, 20:46    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Shake Dog Shake z multicama z Łodzi.
Cały multicam dostępny jest na stronie thecure.pl.

https://www.youtube.com/watch?v=9nxQSyj-7rc

Zapomniałem jak ten wałek wybitnie zatrybił w Łodzi!
Powrót do góry
Maciek

PostWysłany: 30.05.2019, 07:09    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziś o 12:00 internetowa transmisja (nie znalazłem informacji i opłacie, więc chyba darmowa) koncertu w Sydney.
https://www.sydneyoperahouse.com/thecure

Pojawiają się też kolejne plotki o nowej płycie. Nieoficjalnie mówi się o jesieni, ale temat powtarza się od tylu lat, że nie wiadomo o jesień którego roku chodzi. Wink Tym razem Robert przynajmniej potwierdził, że niedawno nagrali sporo nowego materiału. Podobno na 3 płyty, czyli jest szansa, że zespół będzie istniał przez kolejne 30 lat. Wink
Heartbreaker
singel analogowy

PostWysłany: 30.05.2019, 11:05    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za cynk. Oglądam.
Powrót do góry
Maciek

PostWysłany: 30.05.2019, 11:16    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja niestety muszę się obejść smakiem. W pracy to dziś nie przejdzie Sad
Ale mam nadzieję, że zapis tego koncertu będzie dostępny w sieci także za parę godzin.
Tymczasem w lipcu w kinach:
https://www.antyradio.pl/Muzyka/Rock-News/The-Cure-pokaze-w-kinach-koncertowke-z-okazji-40lecia-grupy-32173
I&I
album CD

PostWysłany: 30.05.2019, 20:18    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja jakiegoś nowego Cure'a w Trójce słyszałem (dobre to było) i myślałem, że płyta już wyszła. Zamierzałem nawet szukać Laughing
Powrót do góry
Maciek

PostWysłany: 30.05.2019, 20:24    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzisiejszy koncert jest na szczęście do obejrzenia: https://www.youtube.com/watch?v=z9uSPf9WDbw
Setlista bardzo ciekawa:

B-Sides and Demos
Delirious Night
Fear of Ghosts
No Heart
Esten
2 Late
Out of Mind
Babble
Disintegration
Plainsong
Pictures of You
Closedown
Lovesong
Last Dance
Lullaby
Fascination Street
Prayers for Rain
The Same Deep Water as You
Disintegration
Homesick
Untitled
Encore:
Burn
Three Imaginary Boys
Pirate Ships
(Wendy Waldman cover)
I&I
album CD

PostWysłany: 30.05.2019, 20:34    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z moich ulubionych z początkowego okresu nic. A może nie wiem, że coś w tych b-sides'ach siedzi.
Ale i tak sobie obejrzę. Dzięki Maćku.
Powrót do góry
Dżejdżej
epka analogowa

PostWysłany: 08.06.2019, 04:14    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z przyjemnością przypomniałem sobie jeden z pierwszych koncertów obejrzanych w USA. W lecie 1989 Cure grali w hali Rosemont DESINTEGRATION TOUR - krakanie tutejszej prasy muzycznej ( desintegration before extinction) na szczęście nie sprawdziło się i po 30 latach ten repertuar zabrzmiał równie świeżo jak wtedy.
Można mieć zastrzeżenia do co nieco groteskowego w tym wieku "gotyckiego" wyglądu Roberta ale cóż ma robić facet , który chyba na dobre zrósł się z tą maską sceniczną przez kilkadziesiąt lat grania i sam sobie siebie nie wyobraża inaczej.
bananamoon
kaseta FeCr

PostWysłany: 24.10.2019, 15:27    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

The first thing I always did when I got a new single (remembers Robert Smith), was flip it over and play the other side.
I always hoped the B-Side would give me another version of the artist, something as good as the A-Side but somehow different.
I expected great B-Sides from the artists I loved.

Takim wstępem rozpoczyna się wydawnictwo The Cure "Join The Dots (B-Sides & Rarities 1978>2001 The Fiction Years)", które podzielone jest na cztery części (1978>1987 - 1987>1992 -1992>1996 - 1996>2001).
I coś w tym jest, bowiem czytanie (przeglądanie) gazet zawsze rozpoczynam od ostatniej strony (idę ku przodowi) - nie sądzę aby ten nawyk był wynikiem rozdziewiczania Świata Młodych, poczynając od komiksu, czy przeglądania Żołnierza Polskiego od rubryki "na spocznij" - he, he.
A na poważnie, od dłuższego czasu nosiłem się z zamiarem zakupu tego wydawnictwa, ale wciąż i wciąż i wciąż kupowałem "ważniejszą" płytę; w końcu zmotywował mnie Maciek (dziękuję), zapowiadając transmisję majowego koncertu The Cure w Sydney.
...a "zasób wolnego czasu" w owym dniu wystarczył mi właśnie na obejrzenie pierwszej części występu, w której zespół zaprezentował nieznane mi "odrzuty".
Powiem Wam, że "Join The Dots" warto kupić dla samego wydania / dla "fizycznego pożądania" - twarda okładka, wymiary 260x150 mm, siedemdziesiąt stron na kredowym papierze, piękne zdjęcia, stosowne, szczegółowe, tekstowe wyłuszczenia - to jedna z najładniej / najlepiej wydanych płyt jakie posiadam.
A muzyka? - możecie się śmiać, ale dzięki tym nagraniom przeniosłem się w czasy, kiedy czekało się na każdy kolejny album grupy, a po "ewentualnym" zakupie lub cudownym zgraniu pożyczonego winyla na kasetę magnetofonową, człowiek na pamięć uczył się tytułów utworów, na ile to było wtedy możliwe, tekstów piosenek, próbował grać te numery na gitarze, na basie...
Teraz, po latach, kiedy już "dorobiłem się" cedeków, podczas ich słuchania, mózg ciągle (mimowolnie) konfrontuje zapamiętane z kaset magnetofonowych dźwięki z zawartością cede (w miejscach, w których przeskoczyła igła gramofonu, a głowica namagnesowała taśmę, wciąż łapię się na tym, że Smith śpiewa o jedno słowo za dużo, że kapela "nie wpada w pół taktu"; w miejscu zagięcia taśmy nie ma "wahnięcia" dynamiki, załamania głosu - no wiecie).

A ten przydługi wstęp piszę tylko dlatego, żeby oznajmić, że nie znałem do tej pory większości "odrzuconych" utworów (lub takich postaci piosenek), że słucha się ich znakomicie, że ich poziom jest nader wysoki, że wiele piosenek (szczególnie z pierwszego okresu) pozytywnie zaskakuje oryginalnością, że sporo kawałków nie zawsze kojarzy nam się z "takim" The Cure (dla mnie to duża wartość), że skoro zespół tyle lat każe czekać na nową płytę...warto od razu kupić cztery "nowe" albumy - że też tak późno na to wpadłem.

B-Sides Of The Cure.

https://www.discogs.com/The-Cure-Join-The-Dots-B-Sides-Rarities-19782001-The-Fiction-Years/release/13090012
Powrót do góry
Cure
digipack

PostWysłany: 31.10.2019, 13:37    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Już się robiło głośno o potencjalnej nowej płycie studyjnej i znów uszło powietrze.
Na pocieszenie, nowe wydawnictwo DVD z rejestracją dwóch koncertów.
40 Live - Curætion-25 + Anniversary

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6
Strona 6 z 6

Skocz do: