Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Dinozaurowy Piosenkowy Top Wszech Czasów
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Płyty, utwory, plebiscyty
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Yer Blue
remaster

PostPosted: 12.06.2019, 16:50    Post subject: Quote selected Reply with quote

Nie mam takiej listy i na szybko jej nie ułożę. Trochę dużo z tym roboty Smile Jednak wolę układać rankingi płytowe Wink

Jeszcze top 20, góra top 30 to mógłbym bo są to dla mnie rzeczy oczywiste (prawie same suity) ale im dalej w las to już podliczanie mrówek w mrowisku wydaje się mniej skomplikowane Wink
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
MirekK
zremasterowany digipack z bonusami

PostPosted: 12.06.2019, 16:55    Post subject: Quote selected Reply with quote

Yer Blue wrote:
Jeszcze top 20, góra top 30 to mógłbym bo są to dla mnie rzeczy oczywiste (prawie same suity) ale im dalej w las to już podliczanie mrówek w mrowisku wydaje się mniej skomplikowane

No właśnie, u mnie identycznie, same suity na górze listy (pewnie inne niż na Twojej liście, bo nie przepadasz za Yesami), ale co dalej. Jak w tym ogromie b.dobrych utwrów wybrać reszte?

I nie jest wcale tych suit tak mało. WojtekK wyliczył 20, a ja juz znalazłem 60 i to tylko tych b.znanych zespołów. Pewnie uzbiera sie ich ze 100 doliczająć wszystkie NKR-y.
Yer Blue
remaster

PostPosted: 12.06.2019, 17:04    Post subject: Quote selected Reply with quote

Genialnych suit lub takich dłuższych po prostu utworów, nieznacznie przekraczających 10 minut jest bez liku, nigdy bym nie chciał brać się za ich podliczanie Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
gharvelt
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 12.06.2019, 17:49    Post subject: Quote selected Reply with quote

MirekK wrote:
Możemy i w tym wątku zrobić szybki test. Wrzuć swoja liste Top 100, nawet bez ustalania kolejności punktowej, aby było szybciej. Kolejność alfabetyczna wystarczy. Poprosimy gharvelta (bo on jest szybki w układaniu takich list) o taką listę.

Jak już nadmieniłem, rozpocząłem pracę nad (mniej więcej) taką listą, zatem z chęcią ją wrzucę - choćby i bez kolejności punktowej. Przy czym nie mogę zagwarantować, że to nastąpi tak szybko, jak niektórzy myślą. O ile TOP płyt mogę skonstruować właściwie nawet w kilkanaście minut (robocza wersja) dla każdego z roczników od 1965-2019, to z utworami jest znacznie ciężej. Nie mam gotowych podpowiedzi na swoim profilu na RYMie, w przeciwieństwie do albumów, a wybór znacznie większy, de facto tysiące pozycji, które biorę pod uwagę. Dlatego tak, wkleję listę, ale nie obiecuję, że to wykonam jutro, pojutrze, w niedzielę czy dopiero w następnym tygodniu.

MirekK wrote:
Porównamy te listy i zobaczymy czy znajdziemy na nich jakiekolwiek utwory, które powtarzaja się.

Owszem, znajdziemy. Zakładam, że po kilka, góra kilkanaście utworów z mojego TOP 100, trafiłoby na "setkę" przynajmniej części innych, aktywnych forumowiczów.
Back to top
View user's profile Send private message
MirekK

PostPosted: 12.06.2019, 18:08    Post subject: Quote selected Reply with quote

Byłoby nawet lepiej je wrzucić bez kolejności.

gharvelt wrote:
O ile TOP płyt mogę skonstruować właściwie nawet w kilkanaście minut (robocza wersja) dla każdego z roczników od 1965-2019, to z utworami jest znacznie ciężej.

U mnie jest podobnie. TOP 100 płyt mam pod reką. Klasyfikacji utworów nigdy nie robiłem, za wyjatkiem zestawienia na najlepsze piosenki Beatlesów, które Yer Blue prowadził na innym forum.
Nawet nie mam pojecia jak do tego zabrac się. Dosyć logicznym sposobem byłoby przesledzic swój TOP 100 płyt i powybierać z nich ulubione utwory, ale czy to bedzie w pełni miarodajna lista?
gharvelt

PostPosted: 12.06.2019, 18:14    Post subject: Quote selected Reply with quote

MirekK wrote:
Nawet nie mam pojecia jak do tego zabrac się. Dosyć logicznym sposobem byłoby przesledzic swój TOP 100 płyt i powybierać z nich ulubione utwory, ale czy to bedzie w pełni miarodajna lista?

Niby tak, a jednak nie działa, bo mogę z łatwością wskazać znakomite utwory na płytach, które nie kwalifikowałyby się do moich czołówek wśród TOPów na album danego rocznika. Sam próbuję się posiłkować swoimi statystykami na last.fm, choć to również okazuje się średnio pomocne, bo fakt, że 8 czy 10 lat temu słuchałem niesamowicie często utworu X nie oznacza z automatu, że dziś uważam go za jeden z ulubionych. Dlatego pozostaje mozolne wyszukiwanie we wszystkim po kolei Smile
Back to top
Monstrualny Talerz
epka kompaktowa

PostPosted: 12.06.2019, 20:22    Post subject: Quote selected Reply with quote

MirekK wrote:

Możemy i w tym wątku zrobić szybki test. Wrzuć swoja liste Top 100, nawet bez ustalania kolejności punktowej, aby było szybciej. Kolejność alfabetyczna wystarczy. Poprosimy gharvelta (bo on jest szybki w układaniu takich list) o taką listę. Może ktoś jeszcze byłby chetny. Yer Blue, może Ty masz taka listę gotową?
Ale ci inni powinni wrzucić swoje listy po Monstrualnym Talerzu, bo ja jemu nie wierzę. Wink

Porównamy te listy i zobaczymy czy znajdziemy na nich jakiekolwiek utwory, które powtarzaja się.

Dla dobra ludzkości zgadzam się na taki eksperyment! Śmiałków gotowych do wysłania swoich list proszę o wystąpienie. Eksperymentowi nadamy kryptonim "Trinity", a momentem zero będzie przesłanie mojej listy Mirkowi. Mirek poinformuje o tym wydarzeniu i dopiero potem następni śmiałkowie wyślą swoje listy, ale już do mnie (można też zdublować wysyłanie do Mirka), ja je podliczę.

Akurat w moim przypadku nie wydaje mi się rzecz bardzo skomplikowana, jestem prosty chłop, zamierzam przejechać palcem po półce, potem przelecieć pliki mp3 i tyle. Od kilku dni już taką listę układam w głowie i co tu dużo mówić, lecę po kolei dyskografiami: In The Court wchodzi w całości, Close To The Edge też, Pink Floydy to niemal cała dyskografia z lat 1969 - 1979. Prawdopodobnie zostawię kilka miejsc dla uhonorowania rzeczy popowych w stylu George Michael, Michael Jackson czy Madonna. Wszystko zależy jak wiele totalnych klocowych klasyków się znajdzie.

Ale sądziłem że nie będziemy nadawać punktów? W topie wszech czasów się nie nadaje, liczy się tylko ilość oddanych głosów na danego zawodnika.

Z czasem u mnie kiepsko. Pogoda jest piękna, sporo jeżdżę na rowerze i pływam, przez co zawalam robotę, przez co muszę jeszcze więcej jeździć na rowerze i pływać, żeby się odstresować. Myślę, że do niedzieli sklecę listę, jak nie to gdzieś tam rejon Bożego Ciała.

Prosiłbym o niepublikowanie swoich list, żeby się nie sugerować.

Ave Caesar, morituri te salutant!
Back to top
Białystok
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 12.06.2019, 20:54    Post subject: Quote selected Reply with quote

A 17 i pół minutowy Dead Man amerykańskiego kwartetu Josefus, którego właśnie słucham z winyla to suita czy utwór? Razz
MirekK

PostPosted: 12.06.2019, 22:02    Post subject: Quote selected Reply with quote

Białystok wrote:
A 17 i pół minutowy Dead Man amerykańskiego kwartetu Josefus, którego właśnie słucham z winyla to suita czy utwór?

A jakie to ma znaczenie?
Przecie ustalilismy, że nie ma znaczenia czy to piosenka, utwór czy suita. Głosujemy na wszystko bez ograniczeń jesli chodzi o długość kompozycji.

Monstrualny Talerz wrote:
Ale sądziłem że nie będziemy nadawać punktów? W topie wszech czasów się nie nadaje, liczy się tylko ilość oddanych głosów na danego zawodnika.

To byłoby chyba dużo lepiej. Akurat tu masz moje poparcie. Wybrać Top 100 nie bedzie mi łatwo, ale jest to do wykonania. Ustawienie w kolejnosci od 1 to 100, raczej niemożliwe.
MirekK

PostPosted: 12.06.2019, 22:11    Post subject: Quote selected Reply with quote

Prosiłbym o niepublikowanie swoich list, żeby się nie sugerować.

Słuszna uwaga.

Eksperymentowi nadamy kryptonim "Trinity", a momentem zero będzie przesłanie mojej listy Mirkowi.

Możemy po prostu wymienić sie swoimi indywidualnym listami, Daj mi znać jak będziesz gotowy ze swoja lista wtedy i ja prześle Tobie moja listę.
gharvelt

PostPosted: 12.06.2019, 22:29    Post subject: Quote selected Reply with quote

Szacowałem, że zadanie zajmie mi kilka dni, a jakoś uwinąłem się w kilka godzin. Zrobiłem wraz z kolejnością, inaczej byłoby chyba jeszcze trudniej. Mogę komuś podrzucić do porównania, ale jak będzie taka wola, to mogę też i opublikować - szanse, że ktokolwiek z tutejszych bywalców zechce się inspirować listą, gdzie klasycznego rocka jest tak mało, a różnej innej (w tym też często i nowej) muzyki tak dużo, oceniam na bliskie zeru Smile Generalnie w moim TOP 100 znalazło się:
- z lat 1960-1969 - 9 utworów;
- z lat 1970-1979 - 27 utworów;
- z lat 1980-1989 - 16 utworów;
- z lat 1990-1999 - 14 utworów;
- z lat 2000-2009 - 13 utworów;
- z lat 2010-2019 - 21 utworów.

Najgorsze w tym wszystkim to, że na przekór forumowym ortodoksom, naprawdę uważam obecną dekadę za bardzo udaną, także pod względem piosenek Cool

Ewentualnie, żeby nie zdradzać konkretów, mogę opublikować listę samych wykonawców, bez podawania tytułów utworów.
Back to top
Monstrualny Talerz
epka kompaktowa

PostPosted: 12.06.2019, 22:48    Post subject: Quote selected Reply with quote

Doskonale! Gharvelt to nasz najlepszy agent. Jednak zasady bezpieczeństwa operacji Trinity nie pozwalają na publikowanie list. Musisz poczekać niestety na mnie, w innym wypadku musiałbyś zostać zlikwidowany, a wszystkie twoje listy spalone. Podanie wykonawców jednak wydaje się nie wzbudzać zastrzeżeń ochrony. Dawaj!
Back to top
gharvelt

PostPosted: 12.06.2019, 22:54    Post subject: Quote selected Reply with quote

Proszę bardzo, wrzucam listę wykonawców, a pełnej list - zgodnie z zasadami operacji - nie ujawniam do czasu, gdy otrzymam tajny sygnał. Wyboldowałem tych, którzy na mojej liście znaleźli się z więcej niż jednym utworem (po "x" ilość kawałków). Dodam jeszcze, że listę skonstruowałem wg identycznych zasad, jakie przyjąłem przy swoim zestawieniu piosenek z lat 80-tych, więc przy postawieniu innych granic różnice mogłyby okazać się dość znaczące (doszłyby np. suity, awangarda, etc.).

13th Floor Elevators
ABBA
Aphrodite's Child
Area
Art of Noise
Beach House x 5
Boards of Canada
Boredoms
Candy Claws
Caravan
Cardiacs
Carpenter Brut x 2
Charlotte Gainsbourg
Cocteau Twins x 3
David Bowie
Deltron 3030
DJ Krush
DJ Shadow
Ekatarina Velika
Elliott Smith x 7
Elton John
Embryo
Franco Battiato
Frank Zappa
Fuck Buttons
Genesis
Gentle Giant
Gong
Grobschnitt x 2
Holy Ghost!
I Giganti
Jean-Michel Jarre
Jethro Tull
John Talabot
King Crimson x 4
King Gizzard & The Lizard Wizard x 2
Kno x 2
Kraftwerk
LCD Soundsystem x 3
Lindstrøm & Prins Thomas
Locanda delle fate
Massive Attack
Matching Mole
Maxophone x 2
My Bloody Valentine x 4
Neil Young x 2
New Order
Nick Cave & The Bad Seeds
Oppenheimer Analysis
Orchestral Manoeuvres in the Dark
Perturbator
Pink Floyd
Robert Wyatt x 2
Ruth
Sopor Aeternus & The Ensemble of Shadows
Sound of Ceres
Sparks
Spiritualized x 4
Stephan Micus
Stevie Wonder
T2
The Cure
The Rolling Stones
The Temptations
The Velvet Underground & Nico x 2
Tuxedomoon
Van der Graaf Generator x 2
Yes
Back to top
MirekK

PostPosted: 12.06.2019, 23:01    Post subject: Quote selected Reply with quote

O niektórych z tych wykonawców to nawet nigdy nie słyszałem! Shocked
Na mojej, wstępnej liście wykonawców, których bedę brał pod uwagę jest tylko 13 na twojej liście.
gharvelt

PostPosted: 12.06.2019, 23:06    Post subject: Quote selected Reply with quote

MirekK wrote:
O niektórych z tych wykonawców to nawet nigdy nie słyszałem!
Na mojej, wstępnej liście wykonawców, których bedę brał pod uwagę jest tylko 13 na twojej liście.

Ha! Czyli jestem niemajnstrimowy Very Happy Domyślam się, o których nie słyszałeś, a uwzględniając to, na ile znam Twój gust, to raczej bym Ci ich nawet specjalnie nie polecał Wink

13 wykonawców się pokrywa - mniej więcej takiego wyniku się spodziewałem. Ciekawe do jakiej liczby by się nam zawęził po rozpisaniu utworów: 5, 2, 1, a może nawet 0? W każdym razie, zapewne bardzo niewiele punktów wspólnych.
Back to top
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Płyty, utwory, plebiscyty All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
Page 5 of 8

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum