Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

ALBUM ROKU 2018
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 21, 22, 23  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
esforty
longplay

PostWysłany: 14.06.2019, 14:23    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tropical Fuck Storm - "A laughing death in meatspace"

Przekonująca demonstracja nobilitacji gatunku jakim jest post-punk. Nie będąc osłuchanym w przedmiocie sugerowałbym luźny związek z dokonaniami… Beefhearta(sic!).
Gareth Liddiard to nie jakiś osobnik o reputacji geniusza, tym niemniej, łącząc siły z Fioną Kitschin wzniósł się ponad koturnowe przekomarzanki z bluesem bo i bluesa Internetowi poszukiwacze muzycznych skarbów wytykają Tropical Fuck Storm
Jest jeszcze okładka, dzięki niej potrzeba nabycia nośnika fizycznego (rozmiar winylu byłby ostatecznym zwieńczeniem) staje się palącą- jak chęć sięgnięcia po papierosa. Jakoś tak.
U mnie zakradła się do pierwszej "10".
zlatan
epka kompaktowa

PostWysłany: 14.06.2019, 15:38    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Fakt, okładka jest super Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gharvelt
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 14.06.2019, 17:31    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

esforty napisał:
Gareth Liddiard to nie jakiś osobnik o reputacji geniusza, tym niemniej, łącząc siły z Fioną Kitschin wzniósł się ponad koturnowe przekomarzanki z bluesem bo i bluesa Internetowi poszukiwacze muzycznych skarbów wytykają Tropical Fuck Storm

Warto dodać, że nie są to postacie zupełnie anonimowe na FD, ponieważ oboje współtworzą również zespół The Drones, który był wspominany a nawet zapunktował w plebiscycie na album roku 2016.
Powrót do góry
gharvelt

PostWysłany: 22.06.2019, 15:38    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przed chwilą dotarła do mnie lista nr 3, którą przesłał RoryGallagher.
Powrót do góry
gharvelt

PostWysłany: 23.06.2019, 11:13    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Listę nr 4 dostarczył Clive Codringher.
Powrót do góry
gharvelt

PostWysłany: 23.06.2019, 15:11    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Otrzymałem zestawienie nr 5, którego autorem jest I&I.

Czas na pierwsze, krótkie podsumowanie:
- w puli znalazło się 96 punktujących albumów;
- żaden krążek nie znalazł uznania u wszystkich 5 uczestników, ba! żaden nie zapunktował nawet 4-krotnie - natomiast na 8 płyt oddano po 3 głosy;
- jak to zwykle w przypadku plebiscytów z najnowszymi rocznikami, każdy głosuje na co innego Smile w czołówce i jazzy, i rocki, i elektronika;
- lider prowadzi nad wiceliderem o 1 punkt;
- techno - zarówno z RFN, jak i z innych krajów - stoi bardzo mocno.

Swoją drogą, to zjawisko, które możemy obserwować na FD, wydaje się bardzo ciekawe, zwłaszcza w kontekście dyskusji o końcu muzyki. Niby muzyka się skończyła, a jesteśmy w stanie przebierać w bogactwie i każdy z uczestników znajduje zupełnie inne, nowe płyty, które mu się podobają Smile
Powrót do góry
gharvelt

PostWysłany: 23.06.2019, 19:02    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kwituję odbiór listy nr 6, którą przesłał esforty.

Nikt nie ma już żadnych uwag, sugestii, opinii? Ponieważ ostatnio prowadzę w tym wątku monolog. Ale skoro już piszę, to dodam, że na dość wysokiej pozycji znajduje się obecnie płyta, której kompletnie nie kojarzyłem i oczywiście nie znam. Szkoda, że nikt z ceniących ją uczestników nie wspomniał o niej choćby kilkoma słowami w niniejszym wątku, jest szansa, że znalazłaby więcej miłośników. Wprawdzie pojawiły się wzmianki o niej w temacie "W rytmach soul, funk, jazzfunk, afrobeat" ale nie każdy dokładnie śledzi tamtą dyskusję.
Powrót do góry
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 23.06.2019, 20:56    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

gharvelt napisał:
Ale skoro już piszę, to dodam, że na dość wysokiej pozycji znajduje się obecnie płyta, której kompletnie nie kojarzyłem i oczywiście nie znam. Szkoda, że nikt z ceniących ją uczestników nie wspomniał o niej choćby kilkoma słowami w niniejszym wątku, jest szansa, że znalazłaby więcej miłośników.

Zdradzisz o jaki album chodzi? Bo teraz się stresuję, że też o nim zapomnę. Wink
gharvelt

PostWysłany: 23.06.2019, 22:01    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam wątpliwości, czy mi - jako organizatorowi - wypada tak bezczelnie sugerować, która płyta punktuje, ale mogłaby punktować bardziej Smile Dlatego póki co dodam tylko, że na jej rekomendację w innym wątku odpisałeś tylko, że ją sprawdzisz. Liczę, że więcej dodadzą inni, np. uczestnicy, którzy przyznali tej płycie sporo punktów - na pewno pamiętają, co dali do czołówki. A wówczas pewnie nie skończy się jak z Santaną Wink
Powrót do góry
gharvelt

PostWysłany: 23.06.2019, 22:14    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Obrodziło w ten weekend listami, przed chwilą otrzymałem zestawienie nr 7, które przesłał Konik Polny. Liczę, że to nie koniec!
Powrót do góry
Maciek

PostWysłany: 23.06.2019, 22:20    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki za chęci, ale niewiele mi to pomogło Wink
Ja myślę chyba jednak naiwnymi i niewinnymi kategoriami, bo bardziej mnie zainteresowało to, jaka dobra płyta Ci umknęła, niż to, że dużo osób na nią głosuje i przyznaje dużo punktów. Jeśli nie ma jej na liście startowej, to pewnie na nią nie zagłosuję, bo rekomendacje z ostatnich 2 lat były za bardzo rozproszone, żebym je mógł znaleźć w miejscu innym, niż to.
Jeśli płyta na liście startowej się znajdzie, to jest szansa, że jej nie skasuje z tej listy, którą na potrzeby swojego głosowania zawsze kopiuję do notatnika i usuwam kolejne pozycje tak długo, aż zostanie mi 30 najlepszych albumów.
gharvelt

PostWysłany: 23.06.2019, 22:25    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jest na liście startowej, po prostu nie została w niniejszym wątku wyróżniona jakimś opisem/słowami zachęty, dzięki czemu bym ją wcześniej wyłapał. Same charakterystyczne, japońskie personalia to jednak zbyt mało Wink Lista jest dość długa, jak zwykle, dlatego ciężko poznać wszystko i selekcję zaczynam już na pierwszym etapie, czyli po co w ogóle sięgnąć.
esforty
longplay

PostWysłany: 23.06.2019, 22:26    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To może być to:
Matsuura, Toshio - Loveplaydance - 8 Scenes From the Floor

gharvelcie a jak długie listy dominują (moja to 25 pozycji, choć myślałem zamknąć się w 20)?
Maciek

PostWysłany: 23.06.2019, 22:27    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

OK, jarzę - dzięki! Wink
gharvelt

PostWysłany: 23.06.2019, 22:31    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

esforty napisał:
gharvelcie a jak długie listy dominują (moja to 25 pozycji, choć myślałem zamknąć się w 20)?

Wśród wszystkich 7 list 4 to pełne "30", później jest Twoja niemal pełna i do tego 2 krótkie.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 21, 22, 23  Następny
Strona 12 z 23

Skocz do: