Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Dinozaurowy Piosenkowy Top Wszech Czasów
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 15, 16, 17  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Monstrualny Talerz
longplay

PostWysłany: 13.06.2019, 07:19    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

gharvelt napisał:
Proszę bardzo,

Pink Floyd

...
Yes

? Pink Floyd = High Hopes Shocked

? Yes = Owner of A lonely Hearts Shocked

Ależ smakowicie wygląda lista Gharvelta! Ale teraz już nam będzie łatwiej złamać system: wystarczy zagłosować na wszystkie kawałki Yes i Pink Floyd i na coś trafimy, statystyka i prawdopodobieństwo samo zrobi robotę za nas Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gharvelt
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 13.06.2019, 18:27    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

He, he, ciekawe typy! Trzeba jednak pamiętać o tym, jak obszerne są dyskografie Yes i PF - na jednej liście nie zmieszczą się wszystkie kawałki. To już łatwiej trafić głosując na te włoskie progi, które również umieściłem - akurat Maxophone czy Locanda zbyt wiele utworów nie nagrały Wink
Powrót do góry
MirekK
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 14.06.2019, 00:46    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moja lista jest już gotowa. Nieco wymęczona, ale przyjemnie było powrócić po latach do wielu z tych utworów. Nie jest to moja Top 100 ulubionych utworów wszech czasów, ale przekrój tego co słuchałem od początku mojej przygody poznawania muzyki. Gdybym nie zrobił ograniczenia max 5 utworów na wykonawcę, moja lista składałaby sie tylko i wyłącznie z utworów: King Crimson, Gentle Giant, Van der Graaf Generator, Pink Floyd, Yes, Genesis, ELP, Jethro Tull, Caravan i Camel.

Amon Duul II
Ange x2
Banco Del Mutuo Soccorso
Beatles, The
Black Sabbath
Bowie, David
Budgie
Camberwell Now
Camel
Caravan
Cervello
Circus (ten ze Szwajcarii)
Cocteau Twins
Colosseum
Cream
Deep Purple
Depeche Mode
Doors, The
Earth and Fire
East of Eden
Egg
Emerson, Lake and Palmer x4
Focus
Genesis x4
Gentle Giant x5
Gnidrolog x2
Gong
Gracious
Grechuta, Marek
Hackett, Steve
Jethro Tull x2
Jimi Hendrix Experience
Joy Division
King Crimson x5
Led Zeppelin
Locanda delle Fate
Marsupilami
Maxophone
McDonald & Giles
Moody Blues, The
Museo Rosenbach
New Trolls Atomic System
Niemen
Oldfield, Mike
Osanna
Picchio dal Pozzo
Pink Floyd x4
Premiata Forneria Marconi
Present
Procol Harum
Queen
Rare Bird
Refugee
Rolling Stones, The
Rush x3
SBB
Soft Machine x2
Talk Talk
This Heat
Traffic
Tuxedomoon
Twenty Sixty Six and Then
U.K. x2
Van der Graaf Generator x4
Who, The
Wishbone Ash
Wyatt, Robert
Yes x5
Yer Blue
remaster

PostWysłany: 14.06.2019, 12:01    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Trochę mnie Mirku zachęciłeś do stworzenia listy. Ciekawe ile utworów się pokryje, z Twojego spisu zespołów wynika, że 30 spokojnie, zakładając, że mamy większość tych samych faworytów w obrębie danych kapel.
Zaskoczyła mnie obecność Depeche Mode - ciekawe co to za utwór Smile

Jeśli dam radę uporać się z tematem, a szybko to nie nastąpi - to dam spore ograniczenia dla ilości numerów na zespół. W jakichś skrajnych wypadkach będą to 3 utwory (Floydzi, VDGG, Black Sabbath, Led Zeppelin, Metallica), w mniej skrajnych po 2 (Genesis, Beatlesi, Budgie, Egg, Caravan, Ange). Ciężkim orzechem do zgryzienia są NKRy - z początku w ogóle miałem ich nie brać pod uwagę, ale jak zobaczyłem 2066 and Then czy Museo Rosenbach to się ugiąłem Wink I teraz zadanie jest jeszcze trudniejsze, bo jak już je wliczam to będę miał tego sporo - pewnie 1/4 całości.

A co robić z "Thick As A Brick" - wliczać jako jeden, 44 minutowy utwór, czy jako 2 oddzielne części (strona A i B winylowej płyty)?

Z XXI wieku będę miał 3, max 5 utworów, wszystko zależy jak to się wszystko pomieści.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
MirekK

PostWysłany: 14.06.2019, 12:35    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Yer Blue napisał:
A co robić z "Thick As A Brick

Wydaje mi się że oryginalny vinyl z 1972 nie miał podziału na cześć 1 i 2. Przynajmniej tak pokazuje
Discogs.
https://www.discogs.com/Jethro-Tull-Thick-As-A-Brick/master/38308
To dopiero na wydaniach kompaktowych ten podział powstał.
Ja głosuje za wliczaniem jako jeden.
Moja lista zaczyna się w 1967, a kończy na latach 90-tych.

Yer Blue napisał:
Zaskoczyła mnie obecność Depeche Mode

W latach 80-tych to był jeden z moich ulubionych zespołów (obok Cocteau Twins, the Cure, Joy Division, Bauhaus). Byłem nawet na ich koncercie, bodajże na Torwarze w 1985, jeśli mnie pamięć nie myli. Smile
gharvelt

PostWysłany: 14.06.2019, 17:27    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

MirekK napisał:
Moja lista jest już gotowa. Nieco wymęczona, ale przyjemnie było powrócić po latach do wielu z tych utworów. Nie jest to moja Top 100 ulubionych utworów wszech czasów, ale przekrój tego co słuchałem od początku mojej przygody poznawania muzyki. Gdybym nie zrobił ograniczenia max 5 utworów na wykonawcę, moja lista składałaby sie tylko i wyłącznie z utworów: King Crimson, Gentle Giant, Van der Graaf Generator, Pink Floyd, Yes, Genesis, ELP, Jethro Tull, Caravan i Camel.

Ciekawa lista, choć widać już na pierwszy rzut oka, że mocno osadzona w klasycznym/progresywnym rocku, czego właściwie się spodziewałem. Są na niej wykonawcy, których i ja brałem bardzo mocno pod uwagę, ale o włos się nie zmieścili (m.in. Black Sabbath, The Moody Blues, Niemen, Premiata Forneria Marconi), są tacy, którzy by na moją listę nie trafili nawet gdybym wybierał nie TOP 100 a TOP 10 000 (Budgie, Cream, Wishbone Ash, U.K.), a są i tacy, którzy byliby na pewno, gdybym przyjął inne ograniczenia i np. dopuścił utwory trwające powyżej 10 minut (Soft Machine, Procol Harum, Deep Purple, Banco del Mutuo Soccorso).

MirekK napisał:
Yer Blue napisał:
A co robić z "Thick As A Brick

Wydaje mi się że oryginalny vinyl z 1972 nie miał podziału na cześć 1 i 2. Przynajmniej tak pokazuje
Discogs.
https://www.discogs.com/Jethro-Tull-Thick-As-A-Brick/master/38308
To dopiero na wydaniach kompaktowych ten podział powstał.
Ja głosuje za wliczaniem jako jeden.

Wygląda zatem, że trzeba by liczyć jako jeden. Ja mimo wszystko podtrzymuje swoje stanowisko, że nie ma sensu porównywać utworu trwającego 44 minuty (a de facto całej płyty) z takim o długości 2,5 minuty. I nie, to stanowisko wcale nie oznacza niedemokratycznych ograniczeń, a jest zwykłym zastosowaniem podziałów na różne kategorie tak, jak to ma miejsce w większości dyscyplin sportowych. Dlatego bokser ważący 50 kg nie staje do walki z tym, który waży 150 kg, a sprinterów specjalizujących się w biegu na 100 metrów zazwyczaj nie wystawia się do maratonów Wink
Powrót do góry
MirekK

PostWysłany: 14.06.2019, 19:00    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

gharvelt napisał:
Wygląda zatem, że trzeba by liczyć jako jeden. Ja mimo wszystko podtrzymuje swoje stanowisko, że nie ma sensu porównywać utworu trwającego 44 minuty (a de facto całej płyty) z takim o długości 2,5 minuty. I nie, to stanowisko wcale nie oznacza niedemokratycznych ograniczeń, a jest zwykłych zastosowaniem podziałów na różne kategorie tak, jak to ma miejsce w większości dyscyplin sportowych. Dlatego bokser ważący 50 kg nie staje do walki z tym, który waży 150 kg, a sprinterów specjalizujących się w biegu na 100 metrów zazwyczaj nie wystawia się do maratonów

To prawda, ale przy obecnej formie tego testu gdy nie musimy ustalać kolejności, praktycznie nic nie porównujemy. My tylko wybieramy te najulubieńsze czy najważniejsze dla nas piosenki, utwory czy suity.
Bez żadnych ograniczeń i tak nic z tego nie wyjdzie, bo nasze listy bedą kompletnie inne. Zakładam, że na naszym listach (twojej i mojej) nie bedzie nawet 1 utworu, który powtarza sie.
Yer Blue bedzie miał większą szansę wstrzelenia sie w moje ulubione utwory, ale jakie jest prawdopodobieństwo że wybierze ten sam utwór np. Ange czy nawet 2066 and Then. Znikome.
Monstrualny Talerz
longplay

PostWysłany: 15.06.2019, 21:57    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam
Przed chwilą wysłałem do Gharvelta i Mirka moją listę Top 100, przy czym przypominam, że na razie jest to część testu "Trinity", który ma dowieść czy w ogóle przeprowadzania topów wszech czasów jest możliwe z punktu widzenia prawideł współczesnej fizyki.

Tak więc rozumiem, że teraz śmiałkowie, ktorzy zgodzili się wziąśc udział w eksperymencie wysyłają listy do mnie. Trochę się w tym pogubiłem, ale jak sądzę był to: Gharvelt, Mirek, ja no i chyba nikt więcej... Ile list potrzeba by eksperyment w ogóle można uznać? 5? 6?

Moja lista skrajnie dinozaurowo-konserwatywna:

Depeche Mode 19
ELP 3
Genesis 6
King Crimson 34
Marillion 1
Michael George 1
Pink Floyd 27
Tangerine Dream 1
SBB 1
Yes 7
Powrót do góry
gharvelt

PostWysłany: 15.06.2019, 22:05    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Potwierdzam odbiór listy od Monstrualnego Talerza i pragnę odnotować wielki sukces w postaci aż 6 Exclamation utworów pokrywających się z moim zestawieniem (PF raz, Yes raz i King Crimson x 4).
MirekK

PostWysłany: 15.06.2019, 22:08    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja naliczyłem 13 (tak z grubsza) pomiedzy moja lista i listą Monstrualnego Talerza. Nie mam teraz za bardzo czasu aby dokładnie sprawdzic.
Wysłałem moją listę do Was obu.

Ostatnio zmieniony przez MirekK dnia 15.06.2019, 22:24, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
gharvelt

PostWysłany: 15.06.2019, 22:10    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Potwierdzam także odbiór listy od MirkaK. Tutaj o dziwo tylko 2 pokrywające się utwory, przynajmniej na tyle, na ile pobieżnie rzuciłem okiem (po razie Yes i Locanada delle Fate). Za chwilę do obu kolegów, od których otrzymałem zestawienia, prześlę swoją listę, również w kolejności alfabetycznej.
Monstrualny Talerz
longplay

PostWysłany: 15.06.2019, 22:14    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moją listę układałem po uwzględnieniu następujących faktów:

1) Jestem DieHard fanem czterech zespołów: Pink Floyd, King Crimson, Depeche Mode, Weather Report i jednego wykonawcy Miles Davis. Z przyczyn wiadomych jazzy odpadają, więc w pierwszej kolejności liczą się dla mnie moi ulubieńcy i są oni faworyzowani względem innych.

2) Wymyśliłem sobie kiedyś i zakomunikowałem rodzinie, że zamiast typowego nagrobka z napisem "Bóg tak chciał" albo "Tak krótko żyłem, a tak żyć chciałem. Bóg tak chciał, odejść musiałem" chciałbym inskrypcję "Moje ulubione zespoły to: Pink Floyd, King Crimson, Depeche Mode, Weather Report,Miles Davis - polecam, dobra muza". Z tej też pozycji układana była moja lista.

3) Czyli lista po prostu najpierwszych kawałków, które przychodzą mi do głowy i zawsze sprawiają frajdę. Listę układałem sobie w głowie pokonując straszliwe przełęcze w czeskich górach w upalnym upale.

4) Jak już to spisałem, to okazało się, że mam same PF, KC, Genesis i ELP i w nocy w koszmarach straszyli mnie wykonawcy, których nie ująłem: Queen, Led Zeppelin, Marillion, Alan Parsons oraz całe zastępy innych. Wyrzuciłem kilka KC i PF by dodać Marillion i SBB, ale

z tego też powodu proponuję wprowadzić poprawki jak post poniżej:
Powrót do góry
MirekK

PostWysłany: 15.06.2019, 22:18    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
tylko 2 pokrywające się utwory

Potwierdzam. Te same 2 utwory i ja znalazłem.
Monstrualny Talerz
longplay

PostWysłany: 15.06.2019, 22:26    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Słuchajcie, tych doskonałych utworów są setki. Nawet najlepsi z najlepszych nie mieszczą się w pierwszej setce. U mnie same podstawy podstaw, a gdzie tam jeszcze The Beatles, Queen, Led Zeppelin, Budgie, Camel, Abba, U2, metal, grunge, triphopy, pop - lata 80....

Nie jechałem dalej, ale pewnie i 300 utworów zapełniło by się łatwo i bez zbytniego wysilania się i grzebania w archiwach.

Aby więc uniknąć straszenia mnie po nocach przez Marillion z Fishem i Marillion z Hogartem proponuje pewne rozwiązanie: a gdybyśmy zrobili listę 300, ale z podziałem na strefy punktowe np miejsca:
1 - 10 - 5 pkt "Szpica Nato"
11 - 49 - 4 pkt "Szpik Kostny Dinozaura"
50 - 99 - 3 pkt "Drugi sort"
100 - 199 - 2 pkt "Impreza w stylu lat 80"
200 - 299 - 1 pkt "Przy tych piosenkach pierwszy raz się całowałem"

Może zróżnicowanie punktowe by pomogło jakoś sobie poukładać listy, a jednocześnie nie trzeba by rezygnować z ulubionych utworów Pink Floyd mając obawy, że zaraz wpadnie Peter Gabriel z Kate Bush i nam spuszczą wpie....

Alternatywą jest skrócenie listy do np. 30 utworów, wtedy jestem więcej niż pewien, że większość kawałków się pokryje.

Pozostawiam sprawy do przemyślenia.
Powrót do góry
Białystok
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 15.06.2019, 22:26    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To wy w końcu robicie plebiscyt czy jakieś badania naukowe? Surprised
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 15, 16, 17  Następny
Strona 6 z 17

Skocz do: