Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czego teraz słuchacie?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2792, 2793, 2794 ... 2821, 2822, 2823  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 12.06.2019, 20:41    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:

Prince and the NRG - One Nite Alone... The Aftershow: It Ain't Over!

Trzecia płyta z One Nite Alone. Ależ to jest potwór! Godzina obłędnego funku, przy którym aż sufit podskakuje. Prince, jeśli tylko miał na to ochotę, niszczył system i potrafił grać absolutnie wszystko. Kapitalna rzecz.

Właśnie słucham, bo nie znałem tego wcześniej. Matulu, ależ tu się sypią iskry! Fantastyczny koncert, wielkie dzięki za polecenie! Cool
Jakuz

PostWysłany: 12.06.2019, 20:52    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z Princem mam jak z Bowiem - kilka utworów mnie zrównuje z glebą (gleba - wierzchnia warstwa powierzchni ziemi) a większość mówi mi : nie słuchaj, nie twoje klimaty.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maciek

PostWysłany: 12.06.2019, 20:59    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja z kolei rzadko słucham jego płyt w całości (mam tylko dwie), bo na 3-4 świetne kawałki jest sporo przestojów i nierówności, które powodują że klimat siada. Ten koncert natomiast to jakieś niewiarygodne rzeczy - petarda za petardą. Rzuć zresztą okiem na 5 minut promocji tego materiału. Niewiarygodna dyscyplina zespołu i to wyczucie i precyzja każdego elementu: https://youtu.be/1Og4JZIJsL4
Crowley
digipack

PostWysłany: 12.06.2019, 21:43    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Z Princem mam jak z Bowiem - kilka utworów mnie zrównuje z glebą (gleba - wierzchnia warstwa powierzchni ziemi) a większość mówi mi : nie słuchaj, nie twoje klimaty.

Miałem tak z Bowiem, ale po jakimś czasie mi przeszło i łykam praktycznie wszystko bez popitki. A ostatnie płyty to wręcz nałogowo.

Z Princem gorzej, bo i rozstrzał gatunkowy przeogromny. Ciężko przebić się przez całą dyskografię, zdarzają się tam rzeczy straszne, ale i wybitnych nie brakuje. Szkoda, że tak mało jest koncertów. Na przykład nagrania z Montreux, które można znaleźć na YT kupiłbym na CD bez wahania, bo są genialne. No ale jak czasem zacznie rapować jakiś dziwny gość, to nie wiadomo, gdzie uciekać.
Ten koncert One Nite Alone... Live! na dwóch pierwszych płytach też nie jest idealny. Ale trzecia ryje beret.

Maciek napisał:
Niewiarygodna dyscyplina zespołu i to wyczucie i precyzja każdego elementu: https://youtu.be/1Og4JZIJsL4

Shocked Prawie jak w Poranku TVN. Wink
Powrót do góry
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 13.06.2019, 07:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zbigniew Wodecki - Zbigniew Wodecki. Słucham tego, słucham i się nie mogę nadziwić, że taki album nie "siadł" ludziom w epoce i dopiero po 40 latach go wykopano i należycie doceniono. Wszystko takie eleganckie, ale jak wchodzi trąbka, czy zwłaszcza skrzypce, to jest naprawdę mocarnie.

Travelling Willburys - Vol.1. Tu z kolei nie dziwię się, że "siadło" w epoce - "ten klimat, ten luz" nie miał prawa przejść niezauważony i należy bardzo żałować, że organizm Orbisona zrobił mu brzydkiego psikusa. I zawsze doceniam czas trwania tej płyty - w czasach kompaktowych panowie nagrali stare dobre 36 minut i starczy.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
WOJTEKK

PostWysłany: 13.06.2019, 08:28    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A początkowo miała być to EPka albo singiel, tylko tak im się fajnie grało, że nagrali całą płytę

http://artrock.pl/
Powrót do góry
esforty
longplay

PostWysłany: 13.06.2019, 20:36    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Trochę zaczęło się haczyć wokół Prince'a Smile .
Ale ten facet, na tym forum, zwykle <wyciąga krótką słomkę> Embarassed .
Nawet jak nie żyje.
Nikogo nie zachęcam, ale jest gorąco, może ta muzyka kogoś schłodzić:
Prince -"Come" 1994

Mnie schłodziło spojrzenie sąsiada, przyszedł oddać pożyczoną szklankę cukru/płytę i posłyszał co w odtwarzaczu.
Tu są, podobno, pomysły co to nie pomieściły się na wysoko nakładowych poprzedniczkach.
B.J.
box

PostWysłany: 14.06.2019, 18:26    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Andy napisał:
Dziewczyna o anielskim glosie, niezyjaca juz wokalistka Fairport Convention na swojej drugiej solowej plycie:

Sandy Denny - Sandy (1972)

Długo się ociągałem z odfoliowaniem tej płyty, mając świadomość, że folkowe smęty, nawet z górnej półki, to nie moja ulubiona forma ekspresji. Ale trudno się oprzeć tej pięknej, w tle tętniącej rockowym pulsem muzyce, z wielką maestrią wykonanej.

MirekK

PostWysłany: 14.06.2019, 19:19    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jakuz napisał:

No proszę, a myślałem, że tylko ja tak mam. Do tej listy dopisałbym jeszcze kilku innych artystów i nawet kilka b. znanych na forum zespołów.
Nota bene Jakuz, nie odpowiedziałeś na moje pytanie postawione podczas zestawienia rocznikowego (ostatnia PM-ka), ale nic to, sam znalazłem odpowiedź. Wygląda na to, że uważamy ten sam album WR za najlepszy. Cool
B.J.
box

PostWysłany: 16.06.2019, 14:09    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jerzy Milian - Orkiestra Rozrywkowa PRiTV w Katowicach (2018)
Cytat:
Płyta jest zbiorem nagrań orkiestry pochodzących z dwóch longplayów wydanych przez Polskie Nagrania w 1975 (SX1278) i 1977 roku (SX1543). Nagrania utrwalono w studiu PR w Katowicach w okresie od lipca 1974 do lutego 1977 roku.

Easy listening na niedzielę. Smile

Bednaar
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 17.06.2019, 08:45    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak wspomniałem w wątku administracyjnym, brak czasu nie pozwala mi na słuchanie muzyki w satysfakcjonującym mnie zakresie, zatem od kilku ostatnich dni na raty przesłuchałem dwie znane i klasyczne pozycje z nurtu fusion:

Return To Forever - Where Have I Known You Before - pierwsza płyta nagrana z Alem Di Meola. Bill Connors wolał grać akustyczny jazz, a RTF począwszy od Hymn... rozpoczęli grać odmianę fusion mocno inspirowaną art-rockiem.
Miles Davis - Get Up With It - tu się zawsze rozpływam słuchając delikatnych dźwieków otwierającego płytę półgodzinnego He Loved Him Madly - hołd Milesa dla zmarłego w tym czasie Duke'a Ellingtona.
Tarkus

PostWysłany: 18.06.2019, 10:37    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Riverside - Anno Domini High Definition. Nie chce się wierzyć, że ta płyta ma już dziesięć lat.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
B.J.
box

PostWysłany: 18.06.2019, 20:47    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gene Ammons - Brother Jug! (1970)
Po drugiej odsiadce za posiadanie (7 lat) ten wspaniały saksofonista nagrał jedną z najlepszych swoich płyt łącząc swing, soul i funky w jedną wspaniałą całość. Mówi się, że nikt wtedy nie słuchał przebrzmiałych sław bopu, ale to właśnie Jungle Strut z tej płyty zinterpretował Santana na swojej trójce. Świetny, różnorodny i kompletny album. Polecam Exclamation

WOJTEKK

PostWysłany: 18.06.2019, 21:11    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tarkus napisał:
Riverside - Anno Domini High Definition. Nie chce się wierzyć, że ta płyta ma już dziesięć lat.

I dalej się nie da tego słuchać

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Białystok
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 18.06.2019, 22:18    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

WOJTEKK napisał:
Tarkus napisał:

I dalej się nie da tego słuchać

4 w skali szkolnej na artrock.pl
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2792, 2793, 2794 ... 2821, 2822, 2823  Następny
Strona 2793 z 2823

Skocz do: