Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

King Crimson
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 92, 93, 94  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
crescent
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 04.07.2019, 08:57    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na koncercie Krimzo byłem raz, w 2003 r. Źle trafiłem, bo koncertowo spieprzyli nagłośnienie. Przede wszystkim za głośno, aż głośniki rzęziły i bębenki w uszach. Jak zagrali na koniec Reda, to zatykałem uszy, mimo że muzycznie byłem w siódmym niebie. Materiał był jak dla mnie interesujący. Większość z płyt "The Power To Believe" i "The ConstruKction of Light", które bardzo lubię. Właściwie wydawnictwo DVD "Eyes Wide Open" (koncert z Tokio, z kwietnia 2003) jest prawie identyczne zawartością poza wspomnianym Redem. Dodam, że parę dni później Zorn z Naked City był nagłośniony w tej samej Kongresowej perfekcyjnie, a ten projekt to również mocny czad.

bananamoon napisał:
...a nielubiany do tej pory "Red" ogromnie urósł w moich oczach.

A można wiedzieć za co był kiedyś nielubiany?

Monstrualny Talerz napisał:
Jednak bez znajomości KC leżysz.

Ktoś tu nie zna King Crimson? Zamelduj gdzie trzeba.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Leptir
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 04.07.2019, 09:37    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Drogi Koniu, skrótowo swoje powody przedstawiłem powyżej, skoro jednak ciekawi Cię bardziej detaliczny opis tego, dlaczego cenię KC, to bardzo proszę.

Pierwsze dwie płyty (a szczególnie debiut) lubię za ich baśniowość, za to, że zarówno całe kompozycje, jak i partie instrumentalne opowiadają swoje historie (i nie mam tu na myśli tekstów). Za to, że wchodzi się w ich świat, jak w jakąś pełną przygód i zaskakujących zdarzeń podróż. Zbudowane są przecież na kontrastach, choć przywykło się je traktować jako rock progresywny, to przecież w swojej istocie są eklektyczne.

Następną rzeczą jaką lubię w zespole Frippa to umiejętność pozostawienia tajemnicy w muzyce. To jest trochę tak, jakby nie wszystko było w nich wprost powiedziane, jakby słuchacz mógł wciąż w nich odkrywać drugie dno, jakby zawsze zostawało tam coś, do czego jeszcze można było dotrzeć. Znajduję to w jazzie (często np. u Milesa czy Trane'a), znajduję czasem w muzyce klasycznej, bardzo rzadko w rockowej. I to jest w zasadzie rzecz, którą mogę powiedzieć o wszystkich albumach KC, aż do "Red" włącznie. Później - "kolorowa trylogia" jest trochę dla mnie inna, to wcielenie KC traktuję już jako inny zespół. Cenię go za to, że miał w sobie energię, na jakiej się wychowałem, energię nowej fali, avant funku, a nawet rodzącej się wtedy World Music (przecież sekcja rytmiczna KC, a wcześniej Talking Heads była inspirowana muzyką afrykańską). Kolejne wcielenia KC w swoich najlepszych wydaniach miały w sobie (w różnych proporcjach) wspomniane przeze mnie zalety. Bywało też, że dla mnie ich nie miały, no ale nigdzie nie twierdziłem, że wszystko i zawsze mi się w KC podobało. Smile
K o n i u
kaseta "chromówka"

PostWysłany: 04.07.2019, 10:53    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przeczytałem z wielkim zainteresowaniem. Poniekąd podzielam te spostrzeżenia. Ta podróż, o której piszesz (a dotyczy przede wszystkim dwóch pierwszych wydawnictw) to bezapelacyjnie odbyła się sprowokowana środkami psychoaktywnymi. Laughing
Jednak drogi Leptirze moja prośba o uzasadnienie opinii skierowana była do bananamoon'a i konkretnie dotyczyła radykalnej próby odblokowania małpich rozumów dokonanej przez KC.
Inkwizytor
remaster

PostWysłany: 04.07.2019, 11:16    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nikt tu nie stosuje drakońskiego kryterium - że albo piszesz tasiemcowe peany i prześcigasz się w pochwałach i ekstatycznych pochwałach dla Crimson albo nie masz prawa głosu. Mnie na pewno daleko do bałwochwalczych czy niczym w Monty Pythonowskiej Hiszpańskiej Inkwizycji - "... niemalże fanatycznemu oddaniu Papieżowi...." narracji Very Happy . Tylko nie rozumiem tej współcześnie przewijającej się .... nie wiem z czego wynikającej - brakiem empatii, konieczności prowokacji czy popisywania się ignorancją jakże wtopioną w nasz narodowy etos - którą można wybaczyć młodym - ich ignorancja bywa odświeżająca - podejściu - "królewskie ziewnięcie" lub " imperatorskie machnięcie ręką" - że niby "SŁABO". I po co prowokować czy drążyć ?.... to ja nie ukrywam od zawsze swoich komunistycznych sympatii, pojawiłbym się na forum narodowców czy z nurtów oazowych / rekolekcyjnych i zaczął krytykować / pomniejszać ich bliskie i jakże wrażliwe sercu wartości - ".... wiecie, że wyklęci to zawsze byli dla mnie kryminaliści .... a msza, hołdowanie ewangelii mnie odrzucało i kojarzyło z ludźmi życiowo przegranymi..." - nie łatwo się domyśleć, że zaczęliby ostrzyć maczety i ładować magazynki jak postacie z filmu Noc Oczyszczenia Very Happy . Co bym w ten sposób osiągnął ?.

By skierować bez interwencji Adminów - dyskurs na WŁAŚCIWE tory - mam pytanie - jednocześnie wielką prośbę do osób które UCZESTNICZYŁY ostatnich koncertach Crimson w mieście " której nazwy mi wymawiać nie wolno" Very Happy - jak prezentował się Sheltering Sky ?.... pliiiiiis , nakreślcie szkic. Jak do tematu podeszli 3 perkusiści ?... bo chyba nie pojawił ten charakterystyczny afrykański bęben szczelinowy Bruforda ?....a może jednak ?. Czy wątek i wrażliwość afrykańska została jeszcze bardziej podkreślona a może band poprowadził to w innym zgoła nie oczekiwanym kierunku ?. Jakie partie odgrywał Mel ?.... kto na koniec zagrał wieńczące całość solo ?. Głupio to zabrzmi ale dla tego nurtującego artystycznego zagadnienia gorzko żałuję swojej absencji w polskich koncertach Crim.
Leptir
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 04.07.2019, 11:26    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

K o n i u napisał:

Jednak drogi Leptirze moja prośba o uzasadnienie opinii skierowana była do bananamoon'a i konkretnie dotyczyła radykalnej próby odblokowania małpich rozumów dokonanej przez KC.

Prośbę o opinię wyraziłeś pod moim wpisem, więc poczułem się wywołany do tablicy. Być może źle Cię zrozumiałem. Smile
Inkwizytor
remaster

PostWysłany: 04.07.2019, 11:31    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

https://www.youtube.com/watch?v=mD7vyHujFio

Może doczekamy się ówspółczeniosnej wersji Waiting Man ?. Tylko, że czy obecny skład nada znaczenia pierwotnemu przekazowi ameryki bitników i ich podróży Studebakerem ?.
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 05.07.2019, 12:42    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziś mija półwiecze od koncertu w Hyde Parku dla 650 tysięcy ludzi. Według dość zgodnych opinii Krimzo zdmuchnęli wówczas ze sceny główną gwiazdę - Stonesów.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Monstrualny Talerz
album CD

PostWysłany: 05.07.2019, 12:53    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kurcze, zgodnie z wszelkimi prawidłami kultury obrzuciliśmy kamieniami Bananamoona, a ten zamiast wejść w solidną potyczkę z przeważającymi siłami wroga wziął i czmychnął. Tak się nie robi!
Powrót do góry
Monstrualny Talerz
album CD

PostWysłany: 05.07.2019, 12:55    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tarkus napisał:
Dziś mija półwiecze od koncertu w Hyde Parku dla 650 tysięcy ludzi. Według dość zgodnych opinii Krimzo zdmuchnęli wówczas ze sceny główną gwiazdę - Stonesów.

Ładnie! W związku z tocząca się powyżej dyskusją odpaliłem sobie Starless and Bible Black i Larks i tradycyjnie zostałem bez butów - zwłaszcza, gdy sobie w pełnym skupieniu zapodałem Fracture. To jest szokujące, że po tylu latach ciągle jeszcze odnajduję nowe niuanse w tej muzyce.
Powrót do góry
akukuuu
epka kompaktowa

PostWysłany: 05.07.2019, 13:02    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Monstrualny Talerz napisał:
Tarkus napisał:

Ładnie! W związku z tocząca się powyżej dyskusją odpaliłem sobie Starless and Bible Black i Larks i tradycyjnie zostałem bez butów - zwłaszcza, gdy sobie w pełnym skupieniu zapodałem Fracture. To jest szokujące, że po tylu latach ciągle jeszcze odnajduję nowe niuanse w tej muzyce.

I już udany weekend Wink
Powrót do góry
Inkwizytor
remaster

PostWysłany: 10.07.2019, 05:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Żałuję, iż prawie całkowicie zostały przez obecny koncertowy skład zarzucone kompozycje ze Scarcity of Miracles - jest w tym materiale olbrzymi potencjał - można je było prezentując publiczności potraktować jako trampolinę do w drugiej części utworów - grupowych improwizacji i potraktować tematy bardziej swobodnie i " dziko" - tym dziwniejsze, że sam lider w wypowiedziach miał być z tego krążka bardzo zadowolony i aż 5 z 7 muzyków Crim uczestniczyło w powstaniu dzieła. Wielka szkoda.

ps. na marginesie - szalenie intrygująca setlista z koncertu z Lipska, niecodzienny początek koncertu i rozmieszczone kluczowe utwory i bisy :

https://www.dgmlive.com/news/Last%20Skirmish%20in%20Leipzig%20tour%20download
Clive Codringher
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 21.07.2019, 06:50    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jakby ktoś był ciekaw co znajduje się na składance dodanej do lipcowego numeru MOJO, to tutaj jest opis: http://codringher.blogspot.com/2019/07/king-crimson-mojo-anthology-rare.html
Inkwizytor
remaster

PostWysłany: 09.09.2019, 06:00    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na występy w Oakland wrócił do zespołu Rieflin Very Happy

https://tonylevin.com/road-diaries/king-crimson-2019-americas-tour/oakland-2-shows
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 09.09.2019, 07:50    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przy okazji najnowszego remastera "In The Court..." Wilson ujawnił, że w 2020 ukaże się box "Complete 1969 Sessions", co jest zdecydowanie intrygującą informacją.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Białystok
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 09.09.2019, 12:51    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A ja po raz n-ty głośno myślę czy nie wystarczy mieć jeden zwykły CD (LP) bez bonusów, EP-ek, demo, live, sessions, wywiadów, ścinków, wycinków?
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 92, 93, 94  Następny
Strona 93 z 94

Skocz do: