Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Elton John
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 24.09.2017, 22:31    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przez ostatni tydzień jeździ ze mną w samochodzie płyta Peachtree Road z 2004 roku.

Mam ja już od ładnych paru lat, ale dopiero teraz miałem okazję jej porządnie posłuchać i stwierdzić, że to jest przynajmniej dobry album. Dobry w kontekście lat 70. a w kontekście nagrań z ostatnich 35-40 lat nawet bardzo dobry. W ogóle cały okres 2001-2010 był dla Eltona bardzo udany, wyszły wtedy 4 co najmniej albumy. Dużo bardziej udane od tych z lat 2011-2016.
Answer In The Sky: https://www.youtube.com/watch?v=dlTWelTmYfQ
They Call Her The Cat: https://www.youtube.com/watch?v=K-k3c_MnCkM
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 11.07.2019, 08:09    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tarkus napisał:
Dżejdżej napisał:
tamte czasy nie sprzyjały dinozaurom z poprzedniej dekady (może z wyjątkiem GENESIS i właśnie Azji)

I Yes. I Petera Gabriela. I Bryana Ferry. I Eltona Johna. I Herbie Hancocka. I Pink Floyd. I Chrisa DeBurgha. I Deep Purple. I Davida Bowie. I... I... I.... Listę dinozaurów z poprzedniej dekady, którym lata 80. zupełnie nie przeszkadzały w sukcesie możnaby ciągnąć dość długo Smile

Moim zdaniem Elton w latach 80. radził sobie akurat najsłabiej ze wszystkich dekad, w których tworzył (no dobra, licząc do 2010 roku). Two Low for Zero, Sleeping With the Past miały co najwyżej momenty, a koncert z Australii też można oceniać różnie. Dla jednych jest świetny, dla mnie nijaki - nawet jeśli wziąć pod uwagę ogólnie chwaloną realizację. Żadna z tych płyt nie łapie się do TOP 10-15 (a u mnie nawet do TOP 20) albumów Eltona, choć to po części wina tego, że natłukł za dużo bardzo dobrych rzeczy.
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 11.07.2019, 08:51    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie zmienia to faktu, że wtedy po pierwsze przetrzeźwiał, a po drugie powrócił na szczyty list przebojów i wyprzedane trasy koncertowe. Komercyjnie więc radził sobie bez zarzutu. Artystycznie... Cóż, ilość tych, którzy umarli z głody dobrze radząc sobie artystycznie jest długa Very Happy
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

Skocz do: