Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czego teraz słuchacie?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2801, 2802, 2803 ... 2834, 2835, 2836  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 08.07.2019, 21:27    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oranżada - Once Upon a Train (2012)

Bardzo dobra, niesłusznie zapomniana i pomijana w różnych zestawieniach płyta z instrumentalną dawką lekko psychodelizującej muzyki gitarowej, z krautrockowo-ambientowym tłem. Dla fanów jazdy pociągiem rzecz obowiązkowa. Nawet Artrock dał 8 gwiazdek Wink
Materiał wyprodukowany przez Obuh, więc o jakości realizacji nie muszę już nic dodawać.

Całości niestety nigdzie nie znalazłem (u mnie z LP kupionego przed laty w cenie CD).
Otwock: https://oranzada.bandcamp.com/album/once-upon-a-train
Mix 1: https://www.youtube.com/watch?v=SpLDSd_44rc
Mix 2: https://www.youtube.com/watch?v=hG4PP7ILhAg
Maciek

PostWysłany: 09.07.2019, 21:58    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Veda Sound - Walim - Jaipur Express (2018)

3 miesiące temu reklamowałem ten album tak:
Cytat:
no i to jest prawdziwy strzał w dziesiątkę. Dwóch Mitchów w kosmiczno-orientalnej podróży. Mnóstwo elektroniki + sitar i dwie długie kompozycje. Naprawdę odlot!

Dziś dodam, że każdy kolejny odsłuch odkrywa przede mną uroki kolejnej stacji w tej metafizycznej podróży. Świetna płyta, choć zdecydowanie dla cierpliwych, którzy nie przelecą jej "na szybkich".

https://vedasound.bandcamp.com/releases
Monstrualny Talerz
longplay

PostWysłany: 09.07.2019, 22:25    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja dziś słucham techno z RFN, ale jeszcze lepsze, bo z 1995 r. i z Detroit:

Model 500 Deep Space

Bardzo rasowa muza:

https://www.youtube.com/watch?v=a-VnPdNocis
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Monstrualny Talerz
longplay

PostWysłany: 09.07.2019, 22:34    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A słucham techno z Detroit przez Magiel Wagli, bo włączyłem na chwilkę radio i przeszczęśliwy traf trafił, że trafiłem na utwór How Do We End All of This Madness z płyty A Message From the Tribe. Album sygnowany jest różnie, ale prawdopodobnie prawidłowa nazwa wykonawcy to: Wendell Harrison & Phillip Ranelin, choć spotyka się nazwę Tribe, od nazwy wytwórni. Utwory tych wykonawców (nawcy?) prezentował również Margański. Twórcy ci mocno związani byli z Detroit. Płyta ma nieco nierówny poziom (elementy wokalne, ale można się przyzwyczaić). Warto zapoznać się z całością, spiritual z elementami brzmiącymi bardzo nowocześnie (zwłaszcza perkusja)

https://www.youtube.com/watch?v=V6tHZ4en-ho
Powrót do góry
Leptir

PostWysłany: 10.07.2019, 09:12    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Monstrualny Talerz napisał:
Ja dziś słucham techno z RFN, ale jeszcze lepsze, bo z 1995 r. i z Detroit:

Model 500 Deep Space

Talerzu - po okładce już mi się podoba (kojarzy mi się z pewną piękną płytą pewnego dinozaurowego zespołu, o którym bardzo się dużo na tym forum pisze. Smile).
Monstrualny Talerz
longplay

PostWysłany: 10.07.2019, 09:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To nawet chyba ta sama Mgławica M20 Trójlistna Koniczyna

https://pl.wikipedia.org/wiki/Mg%C5%82awica_Tr%C3%B3jlistna_Koniczyna

ale okładka może być zwodnicza. To przyjemny house ze starych dobrych lat 90. Za Model 500 stoi Juan Atkins, który w latach 80 tworzył bardzo ciekawy i bardzo kraftwerkowy Cybotron.
Powrót do góry
Maciek

PostWysłany: 10.07.2019, 09:48    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Monstrualny Talerzu - jeśli lubisz takie klimaty z okolic Detroit czy Berlina, to polecam płyty z wytwórni Namlooka. Na FD, w wątku faksowym, pisywałem głównie o tych bardziej ambientowych, berlińskich (w pierwotnym znaczeniu, sprzed czasów techno), orientalnych czy jazzujących, ale tych bliższych IDM czy źródłom techno powstało tam naprawdę sporo. Dziś cześć z nich to już ponad dwudziestoletnie klasyki.
B.J.
box

PostWysłany: 10.07.2019, 20:56    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Retrospectacle – The Supertramp Anthology (2005)
2 i 1/2 h czasoumilaczy. Porządna, artpopowa firma.

Maciek

PostWysłany: 10.07.2019, 22:31    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pieter Nooten - Stem (2018)

Nie znam/nie znałem ostatnich albumów Nootena, który zaskoczył mnie bardzo spokojną i pogodną odmianą ambientu. Nie są to może jakieś wyżyny, do których człowiek będzie wracał kilka razy w roku, ale słucha się bardzo przyjemnie.
https://www.youtube.com/watch?v=oiuWTOvXKKE
https://www.youtube.com/watch?v=oZozahZ5xcg
Gacek
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 10.07.2019, 23:26    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Od kilku dobrych dni
UK - UK
UK - Danger Money

Debiut to taki rozkrok między starym a nowym. Z jednej strony rzut na taśmę jak chodzi o klasyczną erę prog rocka a z drugiej to jeszcze nie jest neo prog. Danger Money za to bardziej piosenkowy ale też momentami mocno klasyczny prog. Szkoda że zespół pozostawił po sobie tylko tyle materiału.
Powrót do góry
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 11.07.2019, 10:45    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Duff McKagan - Tenderness - basowy z Gunsów wersji singer-songwriter - i to jest bardzo dobra płyta!

W podobnych klimatach, ale prawie pół wieku wcześniej:

Jakie McAuley - Jackie McAuley - bardzo fajna rzecz, na bardzo dobrym poziomie. Grzesiu - chyba coś dla Ciebie

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Leptir

PostWysłany: 13.07.2019, 13:16    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Franco Battiato "Pollution" - Bardzo interesująca płyta pochodzącego z sycylijskiej Katanii klawiszowca i wokalisty. Włoski prog z silnymi wpływami krautrocka i oryginalną wizją autora. Jeśli ktoś nie lubi włoskiego proga za zwiewne, melodyjne, pastelowe klimaty (ja to akurat lubię), powinien posłuchać wczesnych płyt Franka "Fetus" (1971) czy właśnie "Pollution" (1972).

Monstrualny Talerz
longplay

PostWysłany: 13.07.2019, 21:05    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Najpierw:
Stevie Wonder z płyty Songs in the Key of Life (ale tylko połówka do utworu Oridinary Pain), to jest genialna muzyka, ale jej ogrom przytłacza na raz

potem
Jedna z moich ulubionych płyt, prawdopodobnie jedna z pierwszych, które świadomie posłuchałem jako "płyta", a która mi się dziś przypomniała albowiem utwór nr 1 z tej płyty Mahavishnu wrzucił do swojej setki. Zespół nazywa się na A (The A....), a utwór i cała płyta krąży wokół pewnego wspaniałego Katalońskiego Architekta, który zaprojektował pewne wspaniałe arcydzieło w Barcelonie. Uwielbiam!
Powrót do góry
Freefall
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 13.07.2019, 21:49    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na wieczór idealne - J.J. Cale - Stay Around. Czyli niedawno wydany zbiór niepublikowanych utworów. Zacne uzupełnienie dyskografii tego artysty.
Powrót do góry
K o n i u
kaseta "chromówka"

PostWysłany: 13.07.2019, 22:11    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Carbon Based Lifeforms - Hydroponic Garden Chilloutowy, elektroniczny, psychodeliczny ambient czyli psybient. Debiut grupy, którą poznałem dopiero płytą Derelicts z 2017 roku (czeka w kolejce do dzisiejszego odsłuchu).
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2801, 2802, 2803 ... 2834, 2835, 2836  Następny
Strona 2802 z 2836

Skocz do: