Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Dziś pytanie? - dziś odpowiedź!
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 94, 95, 96

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Goran
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 27.04.2019, 11:27    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

B.J. napisał:
A możesz podlinkować jak to wygląda?
Czy to może to? https://www.jagamart.com/be2hobo.html

Tak to jest ten album,podziwiam żeś to znalazł. Tylko ciekawe czy to wszystko co tam mają to wydawnictwa legalne?
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
B.J.
box

PostWysłany: 27.04.2019, 11:58    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Midnight Beat to był w latch `90 jeden z fajniejszych europejskich bootlegerów, natomiast Azija Rekords to solidny rosyjski dostawca counterfeitów.
Ale oczywiście nie mogę wykluczyć, że to legalnie wydany bootleg. W Rosji. Laughing
esforty
longplay

PostWysłany: 23.06.2019, 13:29    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a gdzie mogę kupić w formacie CD Gypsy and the Acid Queen?
kłapouch
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 16.07.2019, 19:31    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przez zupełny przypadek trafiłem na YT na nagranie, gdzie ktoś pyta o wykonawcę. Nie potrafię udzielić odpowiedzi, ale jednak nagranie wydaje mi się znajome. Ktoś to zna?

https://www.youtube.com/watch?v=vpVZNKB-fPQ
Powrót do góry
Freefall
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 21.08.2019, 10:37    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Węgierski zespół hard-rockowy P-Mobil koncertował w Polsce w listopadzie i grudniu 1977 r.
Czy ktoś z Was wie o jakichś artykułach w prasie, zdjęciach,a może nawet nagraniach z tej trasy?
Powrót do góry
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 22.10.2019, 09:22    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Poszukuję informacji o składzie muzyków, który nagrywał wraz z Marylą Rodowicz płytę Cyrk Nocą. Discogs, RYM i inne znane mi strony, wliczając w to na ogół nieocenioną i bezbłędną stronę KPPG, niestety nie podają tych danych. Czy ktoś z was nimi dysponuje i mógłby je upublicznić? Smile
Deformator
kaseta "żelazówka"

PostWysłany: 24.10.2019, 17:55    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Chciałbym zapytać o winyle Polskich Nagrań. Miałem w planach zakup kilku płyt m.in. Budkę Suflera - Cień Wielkiej Góry oraz Szaloną Lokomotywę Grechuty. Często się słyszy że płyty z epoki są znacznie lepszej jakości, że do współczesnych tłoczeń wykorzystywane są pliki cyfrowe itp historie...
Czy w przypadku PN jest podobnie, lepiej poszukać i zakupić stare wydanie (o ile znajdziemy w dobrym stadnie) czy można spokojnie zainwestować we wznowienia? Jakie jest źródło w przypadku wznowień PN?

https://www.discogs.com/user/mk.karolak/collection?page=1&limit=250&header=1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
bananamoon
kaseta "metalówka"

PostWysłany: 25.10.2019, 09:28    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie wiem w jaki sposób Polskie Nagrania (Warner Music) realizują / rekonstruują od strony technicznej wznowienia płyt analogowych, ale kilka "nowych" tytułów, których dane mi było posłuchać, moim zdaniem brzmi bardzo dobrze.
Dwa lata temu kupiłem analogi Wojciech Młynarskiego "Wojciech Młynarski Śpiewa Swoje Piosenki", "Dziewczyny Bądźcie Dla Nas Dobre Na Wiosnę", "Obiad Rodzinny", "Recital '71" - w porównaniu do starych, trzeszczących płyt, które leżą u mnie na wsi, są brzmieniowo o klasę lepsze; już pomijam fakt, że na wiosce mam gorszy gramofon / wkładkę, że płyty są "wyjechane znakiem czasu"...ale te miastowe płyty brzmią bardziej gładko, z większą głębią (zniknęła "dziura w paśmie", która czasami dotyka polskich oryginałów), z wiarygodnymi barwami, a jednocześnie nie są w żaden sposób przeforsowane czy nieznośnie nienaturalne.

Słuchałem także u kolegi dżezowych płyt Krzysztofa Zgrai "Lakoon", Tomasza Stańki "Tweet" oraz Zbigniewa Namysłowskiego "Kujaviak Goes Funky" i tutaj, brzmienie moich oryginałów z epoki bardziej mi się podobało (w większym stopniu charakteryzowało stylistykę / zamysł poszczególnych płyt), choć obiektywnie było gorsze (he, he).

Co do wspomnianych przez Ciebie tytułów, to mam te analogi w epokowych wydaniach (nie słyszałem rekonstrukcji) i...Budka Suflera "Cień Wielkiej Góry" ma (szczególnie w niższych rejestrach) jakiś taki głuchy, klaustrofobiczny pogłos, a "Szalona Lokomotywa" Marka Grechuty, wydaje się nosić momentami cechy przejaskrawionego, płaskiego dźwięku - myślę, że winylowe wznowienia mogłyby wnieść dużo pozytywnych cech do brzmienia, zakładając, że trzymają standard słuchanych przeze mnie wydań.

P.S.
Bardzo dobrze brzmią, a także pięknie wydane są przez Kameleon Records analogowe płyty Skaldów - polecam.

P.S.
Przymiotniki charakteryzujące opisany charakter brzmienia, mogą być spaczone moim nienajlepszym słuchem, dziurami w pamięci oraz bezlitosnym upływem czasu (he, he).
Powrót do góry
Marcos
cylinder Edisona

PostWysłany: 11.11.2019, 17:47    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dobry wieczór.
Mam pytanie do znawców muzyki i dyskografii Yes, których tutaj pewnie nie brakuje Smile

Czy można znaleźć na którejś płycie live nagranie II utworu z płyty "Tales From The Topographic Oceans", czyli "The Remembering"? Jeśli nie, to czy istnieje jakieś nagranie nieoficjalne tego utworu w bardzo dobrej jakości?
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 94, 95, 96
Strona 96 z 96

Skocz do: