Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Nieznany Kanon Rocka
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 72, 73, 74

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Cure
digipack

PostWysłany: 07.10.2017, 00:25    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

[quote="Cure"]
RoryGallagher napisał:
...albo to idealnie wpasowuje się w Twoją teorię (nie warto słuchać), albo ich walory są głęboko ukryte pod złudną warstwą przeciętności (ale wtedy trzeba czasu, którego zbyt wiele im nie poświeciłem)

Hahahah. Ostatnio przejrzałem moją płytotekę oznaczoną literką G i zobaczyłem, że mam Civilian na oryginale! Jest to dwupak z genialnym Playing The Fool!
Obawiam się, że płyta z Civilian ani razu nie zagościła w odtwarzaczu (chyba jest nierozdziewiczona), jedyny odsłuch jaki pamiętam był związany z formatem stratnym Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
RoryGallagher
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 07.10.2017, 08:12    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Miałem podobną sytuację z "A Nice Pair" Pink Floyd, czyli dwoma pierwszymi albumami zespołu w jednym opakowaniu. Chciałem kupić "A Saucerful of Secrets", ale bardziej opłacało się tę kompilację. Przez kilka lat w ogóle nie słuchałem płyty z "The Piper at the Gates of Dawn", dopiero niedawno się przekonałem się do tego albumu Wink
bananamoon
kaseta "metalówka"

PostWysłany: 28.05.2019, 14:01    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Utopia "Todd Rundgren's Utopia"

Znalazłem na forum wzmiankę grega oraz I&I o tym albumie - do wczoraj byłem neutralnie-obojętny co do niego (zapamiętałem go jako "średniaka"), jednak powrót do tej muzyki po latach okazał się b. owocny.

Słuchając tej płyty, co rusz znajdowałem odwołania (zapożyczenia) do twórczości wykonawców "okrytych sławą"...a bo progresywna tkanka przypomina Yes, rozbujana perkusja kołysze niczym w gorących jamach The Allman Brothers Band, żarliwe fragmenty fusion nie dają zapomnieć o Mahavishnu Orchestra, "kwadratowa" gitara mogłaby napędzać występy Uriah Heap, subtelne zwolnienia przywołują delikatność pejzaży muzycznych tkanych przez SBB itp. itd. - a do tego dochodzą złożone linie wokalne, ogniste klawisze, prowokacyjny i ryzykowny w brzmieniu syntezator...no i długie, wielowątkowe utwory zmieniające się stylistycznie jak w kalejdoskopie.

Ta muzyka jest pełna sprzeczności, pełna gatunkowego i wykonawczego galimatiasu, a jednak broni się znakomicie i daje frajdę ze słuchania.

https://www.discogs.com/Utopia-Todd-Rundgrens-Utopia/release/5196003
Powrót do góry
bananamoon
kaseta "metalówka"

PostWysłany: 24.07.2019, 14:46    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Assim Assado "Assim Assado"

Posłuchałem dzisiaj rozbrajającej swoim zbytkiem płyty (winyl zrypany do empetrzy), która okazuje się być brazylijskim, progresywnym, jednorazowym wyskokiem z lat siedemdziesiątych.
Zadziwiające przepychem i przeładowaniem treści wydawnictwo - jakby na oślep serwowana mieszanka muzyki latynoskiej, jazz-rockowego drajwu (perkusja, klawisze), niepasujących do siebie melodii, ognistych aranżacji (są dęciaki), riffów i rytmów a la Black Sabbath, raczkującej psychodelii...a wszystko spięte brazylijskim pojmowaniem progresywnej formy.

Festiwalowy kicz.

https://www.discogs.com/Assim-Assado-Assim-Assado/release/2891913
Powrót do góry
greg66
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 28.08.2019, 13:09    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bananamoon Utopia Todda Rundgrena właśnie zaskakuje ta rózrorodnościa tematów ale to wszystko jak napisałeś ładnie pasuje do siebie, chyba w tym jest siła tej muzyki.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
bananamoon
kaseta "metalówka"

PostWysłany: 26.09.2019, 13:16    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

- greg66

...tak, zaskakuje ogromną różnorodnością.
O tych wszystkich gatunkowych powiązaniach / porównaniach, napisałem jedynie z bezsilności, braku pomysłu na scharakteryzowanie tej płyty.
Tak naprawdę ta muzyka jest w pokrętny sposób b. oryginalna, ma wielką siłę oddziaływania i okazały wydźwięk - będę częściej do niej wracał.

Gregory Allan Fitzpatrick "Bildcirkus"

Znowu siedzę przed komputerem (niestety); na uszach mam słuchawki, do słuchawek podpiętego DAPa...i tak słucham empetrójki niewiadomego pochodzenia (nie pamiętam od kogo ją dostałem).
Brzmienie "Bildcirkus" jest zdominowane przez klawisze, a w zasadzie przez syntezatory.
Możecie się śmiać, ale dla mnie właśnie ta mnogość syntezatorów i ich syntetyczne brzmienie, jest największym atutem płyty (nie liczę "filmowych" wariacji na fortepian w Piano Variationer Over Bildcirkus Teman, wykonywanych przez Stefana Nilssona - dla mnie to książkowy przykład jak nie grać na fortepianie - he, he - choć zdaję sobie sprawę, że właśnie ten utwór może się podobać).
Muzycznie "Bildcirkus" jest przeciętny, momentami naiwny, z powtarzającymi się w obrębie jednego utworu melodiami; melodiami a la Samla Mammas Manna (niestety cienka nić pozytywnego kiczu Samli, została przez Fitzpatricka brutalnie zerwana), melodiami rodem z pozbawionych patosu utworów na "Direct" Vangelisa, fragmentami "Ommadawn" Mike Oldfielda, a przede wszystkim kontrowersyjnymi tematami dominującymi na "Rhapsodies" Ricka Wakemana.

Instrumentalny, "progresywny" pop.

https://www.discogs.com/Gregory-Allan-Fitzpatrick-Bildcirkus/release/11945068
Powrót do góry
bananamoon
kaseta "metalówka"

PostWysłany: 06.11.2019, 08:33    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Boud Deun "The Stolen Bicycle"

Perfekcyjnie zagrane, pogmatwane, bogate instrumentalnie kompozycje (gęste struktury, kaskady dźwięków) z pogranicza fusion i rocka progresywnego.
Dla miłośników King Crimson (he, he), Mahavishnu Orchestra, Dream Theater, itp., itd.

Przywłaszczony w dobrej wierze rower, wraca do właściciela z osprzętem Dura-Ace.

https://www.discogs.com/Boud-Deun-The-Stolen-Bicycle/release/3672439

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 72, 73, 74
Strona 74 z 74

Skocz do: