Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

SBB
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 94, 95, 96

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Deformator
kaseta "żelazówka"

PostPosted: 29.03.2019, 16:32    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jakieś bliższe informacje na temat drugiej część radiowej GADziej kolekcji?
Marzec nam uciekł a nawet jeszcze daty nie ma Sad

https://www.discogs.com/user/mk.karolak/collection?page=1&limit=250&header=1
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Sławek
kaseta FeCr

PostPosted: 03.05.2019, 12:26    Post subject: Quote selected Reply with quote

reedycje Live In Roskilde 1978 i Pop Session Sopot 1977 już wkrótce dostępne z nowymi okładkami, m.in. tu:
https://www.empik.com/live-in-roskilde-1978-sbb,p1226688139,muzyka-p
https://www.empik.com/pop-session-sopot-1977-sbb,p1226688564,muzyka-p
Back to top
View user's profile Send private message
Inkwizytor
remaster

PostPosted: 12.05.2019, 17:45    Post subject: Quote selected Reply with quote

Kilka refleksji ze środowego koncertu SBB z Chorzowskiego Centrum Kultury. Nie lubię się powtarzać - ale niech autentycznie żałuje każdy kto nie był. Zespół od zawsze uwielbia zaskakiwać, tak było i tym razem. Nie wiedziałem do końca czego się spodziewać, paradoksalnie w ciągu ostatnich tygodni "grało mi w duszy" coś zupełnie innego , lecz dzięki temu podszedłem całego show z otwartą głową. Wstyd się przyznać - jak to zapewne człowiek małej wiary - ale nie wierzyłem, iż zespół w dalszym ciągu stać na tak wiele. Występ poprzedzały interesujące opowieści Piotra Metza oraz mini konferencja już z udziałem samych zrelaksowanych muzyków. Chociaż dało się wyczuć, iż nie są to typy gawędziarzy czy dusz towarzystwa - oni wypowiadają się głównie poprzez muzykę i myślami byli gdzie indziej - czyli co i jak zagrać. Zabawnie się zrobiło gdy panowie wspominali dawne koncerty , które najbardziej wryły się w pamięć czy jam sessions ze sławami świata muzyki - kilka rozbrajających przyjacielskich "szpil" wbito Antymosowi , który przyznał, że z tymi "Wielkimi" gdy miało dość do wspólnego jamu to zwykle nie miał gitary i pewnie dlatego silnie zapamiętał te spotkania i na końcu już sam Metz go naciskał - czy pamięta jakiś występ / jam gdy miał swoją gitarę - śmiechu było co niemiara.

Set lista zaskoczyła nie tylko mnie - mój ojciec nieco kręcił nosem bo bardziej liczył na klasyczne "the best of" - a ja uczestnicząc w któryśtam już występie zawsze chcę być zaskakiwany i usłyszeć coś spoza kanonu. Mnie uradowała niezłą wersja tytułowego Nowego Horyzontu - tu kłania pierwsza refleksja z początkowego akapitu - słysząc ten kawałek nie mogłem wyjść z zachwytu że zespół jeszcze stać na tak wiele. Bardzo długi show - prawie 2h i 15 minut - przeleciało nie wiadomo kiedy. Na bis był jam nawiązujący do introdukcji Ze Słowem - przez moment liczyłem, że zagrają to w całości ale nie .... i tak było pięknie. Ciekawie zabrzmiał duet perkusyjny Jerzego i Apostolisa - szczególnie pierwsza część nawiązująca i pełna latynoskich rytmów. Słuchało i oglądało się to z wielką ciekawością i nic , absolutnie nic się nie dłużyło. Zabrzmiało na początku prawie całe Welcome - o dziwo bez Why No Peace - ciekawe dlaczego to pominięto ?. Forma prawie już 70 letniego Piotrowskiego zdumiewała - chyba nie tylko ja byłem pod wrażeniem co ten facet wyczynia i ile ma energii i inwencji. Lider jak zawsze czarował na moogach ( nawet w środku koncertu odważył na dość odjechany basowy akompaniament na Micro Moogu dla popisów Antymosa - jak za dawnych najlepszych lat ). Jeśli miałbym się już czegoś bardzo "czepiać" to brakowało mi brzmień silnie kojarzących z SBB - czyli piana Fender Rhodes - a Roland RD700 który obecnie obok Mini Mooga jest głównym parapetem Skrzeka ma wyborne Rhodesy i można na nim wykręcić super sound. Lider wolał grać brzmieniem Hammondowym i jeśli już to pianem w duchu Yahamy DX7..... choć muszę oddać sprawiedliwość , że jeśli korzystał z brzmienia fertepiany koncertowego - brzmiało to super. Jako ostatni bis był bodajże Pieśń Stojącego w Bramie - taka jakby piękna "kołysanka" , jakby zespół chciał nam powiedzieć "dobranoc" i utulić do snu.... zrobiło troszkę smutno, że to koniec, trzeba wrócić do domu i swojej rzeczywistości.

Bardzo się ciesze, że miałem szczęście uczestniczyć w kolejnym ( do kolekcji ) koncercie SBB - gdzieś w głowie kotłuje się myśl, iż kiedyś to może być ostatni. Publiczność była oczarowana - nawet były premier Jerzy Buzek ( podobno prywatnie wielki fan SBB i Skrzeka ) - zabawnie tuż przed koncertem jak zajmowaliśmy miejsca niektórzy zerkali w jego stronę i dało się słyszeć głosy".... to Buzek ?.... nie..... ale bardzo podobny, to jednak On, eeee.... chyba nie , to Buzek itd itd .... " Very Happy
B.J.
box

PostPosted: 02.06.2019, 09:41    Post subject: Quote selected Reply with quote

Lizard Magazyn wrote:
"Lizard" nr 33, zapowiedź pierwsza. Zespół SBB w latach 70. w naszym kraju nie miał sobie równych. Poszerzanie granic rocka było ich chlebem powszednim. A co z warstwą słowną tych pionierskich płyt? O tym będzie można przeczytać w najbliższym numerze naszego magazynu.

SZEREGOWY
pocztówka dźwiękowa

PostPosted: 29.07.2019, 10:10    Post subject: Quote selected Reply with quote

Rainbow Man z 1978 r. Trochę na czasie?

https://www.youtube.com/watch?v=xyJbPD3MTIs

szeregowy
Back to top
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 94, 95, 96
Page 96 of 96

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum