Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Co nowego w naszych zbiorach?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 429, 430, 431 ... 437, 438, 439  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 22.07.2019, 14:05    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

"Aerial" mam od dnia wydania i nieustannie zachwyca. Zdecydowanie jedna z najlepszych płyt KB, a za taką cenę - no brainer.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
WOJTEKK

PostWysłany: 22.07.2019, 14:10    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tarkus napisał:
"Aerial" mam od dnia wydania

Też, ale co do reszty - wolę wcześniejsze, oprócz Red Shoes - wszystkie wcześniejsze.

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Konik Polny
epka kompaktowa

PostWysłany: 26.07.2019, 15:09    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziś w Cieszyńskim sklepie " Płyta roku "

Poco - Legend Winyl
Journey - Departure Winyl
It Bites - Once Around The World Winyl
esforty
longplay

PostWysłany: 29.07.2019, 07:52    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

https://www.discogs.com/Phil-Woods-Four-Classic-Albums/release/8803657
https://www.discogs.com/Dexter-Gordon-Four-Classic-Albums/release/11250751
i z tej serii nadto: Art Blakey, Clark Terry, Horace Silver.
Natknąłem się na tę ofertę wydawniczą, podczas ostatniego wyjazdu zawodowego. Nie wiem jaka jest idea zestawiania razem akurat takich a nie innych tytułów. Zapewne, to forma sprzedawania materiału nie specjalnie poszukiwanego za pomocą jednej czy dwóch (góra! choć jak się spojrzy na woluminy opatrzone nazwiskami Mingusa czy Dolphy'ego, to rozpoznanie kuleje) <fonograficznych lokomotyw>.
Edytorsko jest poprawnie, 8-stronicowe wkładki zawierają elementarną wiedzę o muzycznej zawartości plus, krótkie noty poznawczo/krytyczne.
Dźwięk - lepiej niż poprawnie, ale to zasługa bardziej,że to lata 50-te i 60-te, a wtedy wiedziano jak się nagrywa saksofon, miotełki i takie inne Wink ...
Odsłuch zacząłem od dwu (obie z 56, uczestnicy plebiscytu wiadomego niech się pochylą) Phila Woodsa.
Cóż, jakkolwiek nie ślinię się przy tej estetyce to... <tanie wina są dobre bo są tanie!>, zatem dodam jeszcze, iż to koszt 6,99 euro za sztukę.
Tarkus

PostWysłany: 29.07.2019, 09:36    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Łowy z Summer Fog, wszystko CD:
- Anekdoten - Vemod
- Final Conflict - The Quest
- Abraxas - Cykl obraca się...
- Tangram - In Other's Dreams
- Fren - Heavy Matter SP

O dwóch ostatnich szerzej:
- Tangram to ciekawy wrocławski projekt mojego znajomego (Ivar ze stoiska muzycznego w "Feniksie"). Płyta z coverami Petera Gabriela, Toto, Boston, Billa Withersa, Bijelo Dugme i paru innych w bardzo nietypowych aranżach - gitara, klawisze i dwa damskie wokale. Muzycznie gdzieś pomiędzy atmosferycznym progiem, ambientem i muzyką filmową, taka płyta idealna do słuchania wieczorami.

- Fren to krakowski kwartet, który ostatnio grał m.in. przed Caravan, prezentujący instrumentalną wersję progresywnego rocka z elementami post i psychodelii. Singiel to ich pierwsze wydawnictwo i to na bogato - opakowane w kartonową kopertkę owiniętą sznurkiem i zalakowaną. Na razie nie mam pomysłu na takie otworzenie, żeby pieczęci nie uszkodzić Wink Ale wygląda bardzo ładnie. Co lepsze - chłopaki wbili na festiwal z reklamówką tych płyt i rozdawali je za darmo.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
WOJTEKK

PostWysłany: 29.07.2019, 13:43    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Abraxas to Abraxas - "Cykl obraca się..., to tylko tak było napisane na okładce

Academia Bizantinum - Vivaldi - 4 CD

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Crowley
digipack

PostWysłany: 29.07.2019, 17:58    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Też se zamówiłem Aerial na allegro. Very Happy Faktycznie tanio chodzą, wstyd nie mieć. Do tego jeszcze:

Frankie Goes to Hollywood - Welcome to the Pleasuredome
Pat Benatar - In the Heat of the Night
Pat Benatar - Crimes of Passion
Genesis - Invisible Touch

A w sklepie z owadem w nazwie jeszcze:
Tears for Fears - Songs From the Big Chair
Grease - OST
Very Happy
Powrót do góry
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 30.07.2019, 18:30    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nabytki (i prezenty) z kilku ostatnich tygodni.
Na CD:
Fedkowicz Duo - Imaginary space - jedna z kilku miłych pamiątek tegorocznego Ambientu w Gorlicach. Duet na rockową perkusję i harfę. Bardzo ciekawy, bardzo dobrze nagrany. Gdzieś pomiędzy Vollenweiderem, Aphex Twin i Mahavishnu Orchestra. Wink
Pieter Nooten - Haven - podwójny album z 2013 roku. Bardzo spokojny i melodyjny ambient. Momentami za spokojny, bo nie udało mi się jeszcze przesłuchać całości za jednym podejściem, choć potencjał jest.
Wojciech Jachna / Zbigniew Chojnacki - JaCho - Trąbka/ flugehorn + akordeon i dużo elektroniki. Na żywo w Gorlicach wypadło to świetnie.
Nemezis - Whispers from behind the window - debiut ambientowej formacji Łukasza Pawlaka, zawierający muzykę nagraną w roku 2001 roku. Tęsknię za takimi płytami w Requiem Records.
Maciej Staniecki - Following the light - a takie płyty ja ta na chwilę mi tę tęsknotę osładzają. Świetny powrót po latach Stanieckiego, który ogrywa ten materiał na koncertach. Gitarowe, ambientowe pętle znane z poprzednich płyt (nie w sensie treści, ale formy), ale podane na nowo. Bardzo dobrze i przyjemnie się tego słucha.
Petera Sextet - Flashover - w skłądzie: Petera, Lenczkowski, Miszk, Kociński, Święs, Szmańda. Fajnie zagrany i całkiem odświeżający jazz.
Backspace [augmented] - AD_DA - improwizacje (i to nie jazzowe) na kornet, akordeon, skrzypce i dużą ilość elektroniki. Gdzieś pomiędzy ambientem, muzyką współczesną a swobodną (lecz dobrze przyswajalną) improwizacją
Wieża Ciśnień - V-oices - trochę już o tej składance pisaliśmy. Bardzo relaksująca płyta i mnóstwo dobrej muzyki w wykonaniu Jacaszka, Mreńcy, Gadt, Huszczy, Maniuchy i Ksawerego czy duetu David Kollar & Avre Henriksen. Całość do przesłuchania online: http://www.ckis.konin.pl/muzyczna-wieza-w-2019/
Goran Bregovic - Muzyka z filmów Czas Cyganów i Kuduz - chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Wink
The Magic Carpathians Project & Zygmunt Stenwak - Water Dream - znalezione przypadkiem w ofercie jednego z krakowskich antykwariatów...książkowych.
Slavic Mirror - Żwierściadło - o tej płycie też już trochę napisaliśmy. Kapitalna skłądanka avantfolkowa.
Oleś Brothers & Rob Brown - Live at SJC - zapis koncertu z Gliwic. Nie było mnie tam wówczas, ale jako Gliwiczanin i sympatyk SJC musiałem ten album nabyć.
Marcin & Bartłomiej Oleś DuoSpirit of Nadir - orientalne opowieści ze wschodu na kontrabas i perkusję. Dla fanów Braci rzecz obowiązkowa
Zenial - Minotaur
Zenial - Chimera - parę lat temu odrzuciło mnie od tych płyt (odsłuch na szybkich w sieci). Dopiero tegoroczny koncert w Gorlicach otworzył mi bramy do tego świata. Świetny dźwiękowy spektakl z pogranicza industrialu, dark ambientu, lo-fi, soundartu a wykładem na Politechnice. Wink Na żywo spodobałoby się to pewnie sporej części forumowiczów (pierwszy po koncercie do Zeniala podszedł Pieter Nooten, który gratulując mu występu, wykrzyczał wręcz "that was f***ing amazing" Wink), ale śmiałków do przesłuchania płyty znalazłbym tu co najwyżej kilku Wink
esforty
longplay

PostWysłany: 30.07.2019, 21:04    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Maciek napisał:
Nabytki (i prezenty) z kilku ostatnich tygodni.
Na CD:

Maciej Staniecki - Following the light - a takie płyty ja ta na chwilę mi tę tęsknotę osładzają. Świetny powrót po latach Stanieckiego, który ogrywa ten materiał na koncertach. Gitarowe, ambientowe pętle znane z poprzednich płyt (nie w sensie treści, ale formy), ale podane na nowo. Bardzo dobrze i przyjemnie się tego słucha.

Backspace [augmented] - AD_DA - improwizacje (i to nie jazzowe) na kornet, akordeon, skrzypce i dużą ilość elektroniki. Gdzieś pomiędzy ambientem, muzyką współczesną a swobodną (lecz dobrze przyswajalną) improwizacją

Wieża Ciśnień - V-oices - trochę już o tej składance pisaliśmy. Bardzo relaksująca płyta i mnóstwo dobrej muzyki w wykonaniu Jacaszka, Mreńcy, Gadt, Huszczy, Maniuchy i Ksawerego czy duetu David Kollar & Avre Henriksen. Całość do przesłuchania online: http://www.ckis.konin.pl/muzyczna-wieza-w-2019/

Będąc obdarowanym przez Ciebie, wyłuskanymi z listy tytułami chcę dorzucić od siebie jedną czy dwie refleksje.
Staniecki - wprawdzie nie krańcowo, to jednak mam odmienne odczucia. Nie udało mi się, choć pewnie z jakiś czas wrócę do płyty, osiągnąć satysfakcji z odsłuchu. I nic mi do umiejętności Muzyka czy Jego wrażliwości. Nie umiem się wciągnąć w zaproponowaną stylistykę, pozostaję na zewnątrz wydarzeń i oczami błądzę za pilotem Rolling Eyes .

Kiedyś tam ujawniłem na forum, że na większość form otwartych, postrzeganych jako awangardę, w jazzie bezkompromisowy nurt free reaguję jak transylwańska szlachta na widok krzyża.
A jednak...
Backspace [augmented] rozpoznany jako wytwór, którego nie podejrzewam o wyznaczenie granic formalnych, intryguje, wydobywa potrzebę, zaskakującą, brnięcia (bo dla mnie to nie spacerek) dalej, w głąb, by zobaczyć/usłyszeć co po tamtej stronie...

Wieża Ciśnień
- czasem znajome a czasem inne smaki, płyta też wymagająca ale doposażony w poduszkę <kapitału osłuchowego> nie wywiesiłem białej flagi.
Teraz już formalnie, kolejny raz dziękuję za obdarowania całym, podkreślam, zestawem. Sam bym ich nie nabył, a dzięki Twojej szczodrości mój horyzont szerszy a półka cięższa.
Maciek

PostWysłany: 30.07.2019, 21:27    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

esforty - nie masz za co dziękować. Wieżę przekazał mi do podarowania Robert, którego poznałeś. Reszta to przecież CD-R i miała bardziej stanowić akcent łódzki w naszym spotkaniu (Staniecki grał ~2 tygodnie przed, a Backspace grało kilka dni po). Warto je wozić w aucie na wypadek, gdyby zimą zapodziała się gdzieś skrobaczka do szyb. Wink
A Backspace to jest właśnie coś takiego, co otwiera oczy i uszy. Ja również nie jestem asem awangardy i form bardziej otwartych, a ich słucha się bardzo dobrze. No a na żywo to dopiero przeżycie. Bądź czujny i obserwuj plakaty Wink
Bednaar

PostWysłany: 30.07.2019, 21:43    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

esforty napisał:

Staniecki - wprawdzie nie krańcowo, to jednak mam odmienne odczucia. Nie udało mi się, choć pewnie z jakiś czas wrócę do płyty, osiągnąć satysfakcji z odsłuchu. I nic mi do umiejętności Muzyka czy Jego wrażliwości. Nie umiem się wciągnąć w zaproponowaną stylistykę, pozostaję na zewnątrz wydarzeń i oczami błądzę za pilotem Rolling Eyes .

Kiedyś tam ujawniłem na forum, że na większość form otwartych, postrzeganych jako awangardę, w jazzie bezkompromisowy nurt free reaguję jak transylwańska szlachta na widok krzyża.
A jednak...
Backspace [augmented] rozpoznany jako wytwór, którego nie podejrzewam o wyznaczenie granic formalnych, intryguje, wydobywa potrzebę, zaskakującą, brnięcia (bo dla mnie to nie spacerek) dalej, w głąb, by zobaczyć/usłyszeć co po tamtej stronie...

Wieża Ciśnień
- czasem znajome a czasem inne smaki, płyta też wymagająca ale doposażony w poduszkę <kapitału osłuchowego> nie wywiesiłem białej flagi.
Teraz już formalnie, kolejny raz dziękuję za obdarowania całym, podkreślam, zestawem. Sam bym ich nie nabył, a dzięki Twojej szczodrości mój horyzont szerszy a półka cięższa.

Również skrobnę co nieco - bedąc podobnie obdarowanym przez Maćka.

Wieża ciśnień - o tej płycie już pisałem, ekscytujace poznanie nowego świata, choć w pewnym sensie już nieco poznanego - za sprawą np. Księżyca. W tym kierunku już zacząłem intensywnie poszerzać swoje horyzonty - za sprawą tej płyty.

Staniecki - słucham z pewną przyjemnością, ale nie do końca przemawia jako całość, chocaż są TE momenty.

Backspace [augmented] - tu z kolei ja wywiesiłem białą flagę. Mam podobne odczucia wobec Backspace, jak esforty wobec Stanieckiego. Kompletnie nie ogarniam tej muzyki, dźwięki jakby grają nie dla mnie - przepraszam Maćku, zupełnie nie trafia do mnie ta muzyka.

Jeszcze raz ogromnie dziękuję Smile
Crazy
kaseta "metalówka"

PostWysłany: 20.08.2019, 22:36    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja ostatnio zaopatrywałem się głównie w płyty wydane przez LADO ABC formacji takich jak:

Cukunft (Rogiński, Szamburski, Górczyński, Szpura - nie wiadomo, który lepszy!)
Alte Zachen (też Rogiński, z Morettim i innymi)
Bastarda (Szamburski, Górczyński, Pokrzywiński)

To jest generalnie bardzo mało znane (już ew.więcej osób kojarzy Shofar czy Lotto), a naprawdę szkoda. Muzyka ogromnej klasy.
Białystok
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 22.08.2019, 17:00    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

LP reedycja:

Manfred Mann Chapter Three - Volume Two

Nie wiem, ile mam pełnych dyskografii, raczej niewiele, ale LP formacji Manfred Mann Chapter Three, mam już komplet.
Goran
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 22.08.2019, 17:23    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Billie Holiday - 8 klasycznych albumów na czterech CD. Ładnie wydane, składy muzyków. U mnie to numer 1 kobiecej wokalistyki jazzowej a wszystko to za 56 zl.
I&I
album CD

PostWysłany: 22.08.2019, 17:35    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Crazy napisał:
Ja ostatnio zaopatrywałem się głównie w płyty wydane przez LADO ABC formacji takich jak:
Bastarda (Szamburski, Górczyński, Pokrzywiński)
Muzyka ogromnej klasy.

Panie dzieju, ten tego - dobre!

Dziękuję za reko Smile

I witam na forumie i życzę wszystkiego dobrego.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 429, 430, 431 ... 437, 438, 439  Następny
Strona 430 z 439

Skocz do: