Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

"Śpiewam bluesa od początku świata"
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Leptir
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 09.04.2015, 08:48    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Skoro tak, to chyba i Stonesi się łapią? Smile
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Freefall
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 09.04.2015, 09:04    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

I debiut Jethro Tull Smile.
Powrót do góry
Bednaar
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 09.04.2015, 12:34    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Freefall napisał:
I debiut Jethro Tull Smile.

O tym juz było... ale Stand Up chyba też - choć częściowo?
greg66
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 09.04.2015, 17:41    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mir napisał:
rzesiu, o Cuby'm oraz Chicken Shack wspomnial juz Majkel pare dni wczesniej.

ano przegapiłem Wink

mir napisał:
Do tego dolozylbym londynskie sesje czarnych bluesmanow z muzykami z Wlk Brytanii:

dodałbym jeszcze świetny koncert Sonny Boy Williamsona z The Animals i The Yardbirds
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 27.02.2017, 18:20    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Skoro odkopujemy stare tematy - czy można powiedzieć coś więcej na temat tego czym jest blues?

https://www.youtube.com/watch?v=e6xM_H68nAY
mir
remaster

PostWysłany: 28.02.2017, 00:03    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Maciek napisał:
Skoro odkopujemy stare tematy - czy można powiedzieć coś więcej na temat tego czym jest blues?

https://www.youtube.com/watch?v=e6xM_H68nAY

Justice, liberty, equality.

pzdr

mir
Powrót do góry
Windmill
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 19.04.2017, 15:35    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To pozwoliliście zakopać ten temat? :O

http://riversidebluesnr2.blogspot.com/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
esforty
longplay

PostWysłany: 30.04.2017, 12:54    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nazwy zespołów i nazwiska twórców wymienione powyżej są niemal ikoniczne dla gatunku jakim jest blues. I możemy je mnożyć...
Jako, że dzisiejsza kultura syci/napędza się różnymi <PRZEKROCZENIAMI>, przez co rozumiem min. wychodzenie z szuflad gatunkowych przyporządkowań proponuję spojrzenie na blues, właśnie, przez pryzmat takich przekroczeń, niekoniecznie 100%-owo udanych ale jednak intrygujących. Oto:
Recoil - SubHuman" 2007

Znając wcześniejsze dokonania, nie spodziewałem się tak spektakularnego zanurzenia się Wildera w tej stylistyce. Zaryzykuję pogląd, iż gdyby skrócić/ wydestylować ten materiał o, powiedzmy, 1/3 czasu trwania mogłaby wyjść muzyczna "petarda" z 2007 dla miłośników bluesa, industrialu i może jeszcze kogoś.
boasnake
szpula

PostWysłany: 15.10.2017, 09:48    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gary Moore
Joe Bonamassa
Beth Hart
Allman Brothers Band
Jeff Healey Band
Gov't Mule
BBM
B.B. King
to chyba najważniejsi artyści (dla mnie). Są esencją tego gatunku, który określiłabym raczej blues rockiem a nie czystą odmianą blues'a. Podoba mi się to "brudne brzmienie" gitar, choć typowy blues też nie jest zły - jednak jestem dziewczyną z charakterem, która kocha gitarę i jej brzmienie (nawet to najostrzejsze) Wink
RoryGallagher
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 15.10.2017, 11:12    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A moi ulubieni wykonawcy (około) bluesrockowi to:

John Mayall
Butterfield Blues Band
Fleetwood Mac z Peterem Greenem
Cream
Jimi Hendrix Experience
Jeff Beck Group
Allman Brothers Band
Taste / Rory Gallagher
Ten Years After
Keef Hartley Band
Led Zeppelin
Groundhogs
B.J.
box

PostWysłany: 06.01.2018, 10:10    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Natrafiłem na ciekawą stronę - coś w rodzaju subiektywnego przewodnika po płytach bluesowych wykonawców. Polecam: http://www.blues-sessions.com/
esforty
longplay

PostWysłany: 24.04.2018, 08:52    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

„Fink's Sunday Night Blues Club, Vol. 1”

Dla mnie to też wyjście z gatunkowego rygoru, za to poruszające.
Tam dokąd zapuszcza się Wovenhand, czy Hugo Race a Nick Cave ma meldunek...
Nadużycie <hebli> w bluesie to zwykle porażka, ale jeśli jest rozumne to powstają takie cudeńka.
Duch 1532
remaster

PostWysłany: 26.04.2018, 07:35    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sprawdziłem na jutubie. Brzmi. (https://www.youtube.com/watch?v=LRQQXJpdufw).
Albatros to ptak z rodziny diomedeidæ, z rzędu rurkonosych. Występuje 14 gatunków albatrosa. Największy z nich, albatros wędrowny, osiąga rozpiętość skrzydeł do trzech i pół metra. Strzeżcie się albatrosów, Dinozaury!
Powrót do góry
bananamoon
kaseta "żelazówka"

PostWysłany: 22.08.2019, 13:59    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Vaughan Brothers "Family Style"

Pamiętam, że kiedy pojawił się album Stevie Ray Vaughana oraz Jimmie Vaughana "Family Style" i kiedy pierwszy rak go posłuchałem, byłem zaskoczony jego zawartością.
Co prawda na solowej płycie Steviego "In Step" można było zaobserwować krzepiące ciągoty ku bardziej rozwiniętej / pełnej, bluesowej formie, jednak "Family Style" poszła o krok dalej, a w zasadzie o spory sus i była dla mnie miłą niespodzianką.
Piękna płyta, z bogatymi aranżacjami, która zahacza właściwie o każdy gatunek muzyki rozrywkowej - pełen energii, rhythm and bluesowy Hard To Be; żartobliwa piosenka White Boots; instrumentalny, energetyczny D/FW; przejażdżka karocą w Good Texan (obłędne, pijane solo gitarowe); dżez-bluesowe Hillbillies From Outerspace; pełne werwy, fjużyn-bluesowe Long Way From Home; popowe Tick Tock; funk-bluesowe Telephone Song; soul-funkowe Baboom / Mama Said; instrumentalne cacko na gitary i folkujący akordeon, czyli Brothers.
Wyborna, mądra muzyka!

Family Style.

https://www.discogs.com/The-Vaughan-Brothers-Family-Style/release/1332511
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Strona 4 z 4

Skocz do: