Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

W rytmach soul, funk, jazzfunk, afrobeat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 26, 27, 28

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
esforty
longplay

PostWysłany: 13.08.2019, 13:28    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Świetne!
Dygresja: Obecność Roberta Palmera w tym gronie, kolejny raz uświadamia Nam, że kojarzenie Go, li tylko, z garścią popowych zagrań, jest spojrzeniem powierzchownym i nie wytrzymującym starcia z rzeczywistością.
Trzeba było jeszcze popracować nad choreografią wymienionego Crying or Very sad i byłby przedstawicielem Black Panther Party.
Leptir
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 13.08.2019, 13:53    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak, też byłem zaskoczony, nawet nie samą obecnością Roberta Palmera (no bo to w końcu jednak gwiazda), ale wyraźną atencją, z jaką potraktował go James Brown. Faktycznie poradził sobie z tą czarną muzyką, jakby sam miał praszczurów w Afryce. Smile
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maciek

PostWysłany: 30.08.2019, 09:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ikebe Shakedown - Kings Left Behind (2019)

Gorący towar z Brooklynu.
Wprawdzie to już ich czwarty album, ale ten najnowszy zajmuje aktualnie drugie miejsce na liście Billboardu i przegrywa tylko z...e tam, szkoda się denerwować. Wink
Nie będę pisał jaki kolor skóry mają muzycy, żeby ich nie zaszufladkować, ale gwarantuję, że można się nieco zdziwić. Muzyka to w dużym skrócie jazz, funk, afrobeat, jednak z bardzo ciekawą domieszką klimatów westernowych, preriowych czy bluesowych. Bardzo dobrze się tego słucha.

Całość: https://ikebeshakedown-clmn.bandcamp.com/album/kings-left-behind (+ Spotify i youtube)
A kilka lat temu na żywo dmuchali tak: https://www.youtube.com/watch?v=00veBDDT08o
Tarkus
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 30.08.2019, 09:18    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

He he he, ja ich słuchałem, zanim to było modne Smile
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
esforty
longplay

PostWysłany: 30.08.2019, 09:26    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jest też na Tidal-u. Właśnie ruszyłem z pierwszym odsłuchem.
Maciek

PostWysłany: 30.08.2019, 13:47    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nadrabiam płytowe zaległości i dziś wreszcie mogłem uważniej posłuchać zapomnianej wokalistki i potężnym głosie i nieproporcjonalnie niewielkiej sławie.
Valerie Simpson Can't It Wait Until Tomorrow
Całą płyta - Exposed (1971) jest warta uwagi. Może nie jest to top topów, ale na pewno cenna rzecz i kawał soulowego głosu.

Różne można pisywać rzeczy o RYM, ale czasem zdarzają się tam bardzo fajne recenzje, z których można się przy okazji dowiedzieć kilku ciekawych rzeczy.

1971 was a big year for Motown and the begining of the label's silver age. Marvin Gaye released What's Going On, Stevie Wonder took control of his musical destiny, Diana secured her stature as a major commercial force while The Temptations scored one of their biggest hits. In the midst of all of this Valerie Simpson stepped forward and released her debut and album that IMO is the finest work the Motown name was ever attached to. (...)
The album should have brought Valerie Simpson instant fame, instead it has become largely forgotten a buried treasure waiting to be rediscovered.

esforty
longplay

PostWysłany: 31.08.2019, 15:41    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Maćku, posłuchałem Twojej propozycji, nie bez przyjemności. Cofnąłem się, nawet, do 2017 i poznałem też The way home.
Stawiam niewielki zarzut, który może nie znajdzie szerszego zrozumienia, mianowicie: dla mnie jest to lekko zbyt jednorodne.
Ale drugie miejsce w Bilboardzie, coś znaczy!
I&I
album CD

PostWysłany: 13.09.2019, 21:16    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Być może się powtórzę (gubię się na dwóch forumach), ale zamieszczam tak i owak.

Dziadki z Brazylii idą jaj burza.Wiadomo w jakich rytmach, więc zwolennicy prog-rocka polegną na pierwszej nucie. Ale uwierzcie mi, że muzyka nie zaczęła się i nie skończy od tego.

Azymuth w domu

Ażeby nie było, że spod tego i owego wypadli to 1975

Caca A Raposa
Powrót do góry
I&I
album CD

PostWysłany: 13.09.2019, 22:09    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jutro pobudka 6:00. Trza syna odwieźć na trening pływacki.

Crazy Clock Wink

Bomba numerek.
Powrót do góry
esforty
longplay

PostWysłany: 14.09.2019, 07:32    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Azymuth 1975 bomba!
Sąsiad przyszedł na kawę i słuchamy. Wspomniałem, że Sąsiad tylko koszerne(czytaj: jazzowe) w zasadzie... a tu utknął jak dzieciaszek przed wystawą cukierni.
Ja też już jeden z płynów ustrojowych nadprodukowalem Wink.
Łódź dziękuje i przeprasza za Ich Troje Wink .
Maciek

PostWysłany: 14.09.2019, 08:32    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja z kolei przepraszam, że tak na trzeciego, a może i czwartego, ale jak Sąsiad ma czas, to może się z tego zrobić śniadanie z kolacją i to nie o samej kawie.
Azymuth - Demos 1973-1975.
https://azymuth.bandcamp.com/album/demos-1973-75-volumes-1-2
Jest też Tuba:
https://youtu.be/ALM7FNIDYT0
https://youtu.be/8h1Tw78QHlM
esforty
longplay

PostWysłany: 14.09.2019, 09:27    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zasiałeś ziarno niepewności Wink
I&I
album CD

PostWysłany: 14.09.2019, 18:40    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

esforty napisał:
Azymuth 1975 bomba!
Sąsiad przyszedł na kawę i słuchamy. Wspomniałem, że Sąsiad tylko koszerne(czytaj: jazzowe) w zasadzie... a tu utknął jak dzieciaszek przed wystawą cukierni.
Ja też już jeden z płynów ustrojowych nadprodukowalem Wink.
Łódź dziękuje i przeprasza za Ich Troje Wink .

Ładnieś to opisał Very Happy
Powrót do góry
I&I
album CD

PostWysłany: 14.09.2019, 19:11    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Maciek napisał:
Ja z kolei przepraszam, że tak na trzeciego, a może i czwartego, ale jak Sąsiad ma czas, to może się z tego zrobić śniadanie z kolacją i to nie o samej kawie.
Azymuth - Demos 1973-1975.
https://azymuth.bandcamp.com/album/demos-1973-75-volumes-1-2
Jest też Tuba:
https://youtu.be/ALM7FNIDYT0
https://youtu.be/8h1Tw78QHlM

Maciek zawsze na straży Very Happy

Musimy kiedyś zrobić bitwę na rarytasiki. Sędzią będzie esforty, a z tyłu będzie mieszał strawę SĄSIAD Wink
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 26, 27, 28
Strona 28 z 28

Skocz do: