Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

GRATEFUL DEAD Fenomen Amerykańskiej Muzyki
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
B.J.
box

PostWysłany: 11.01.2019, 21:53    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Doceniam te wskazówki. Taki starter do GD live. Pierwsze, skrótowe ogarnięcie tematu. Smile
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 23.02.2019, 14:08    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

greg66 napisał:
Cytat:

Chet Atkins And Jerry Reed - Me and Jerry (1970)

Maćku polecam w tym klimacie płytę "Shady Grove" Jerry'ego Garcii i Davida Grismana.

Posłuchałem - fajna sprawa. Faktycznie bardzo w klimacie duetu Reed & Atkins i chyba nawet zagrane z jeszcze większym zaangażowaniem. Z rozpędu poleciał też ich inny album, który wciągnął mnie jeszcze bardziej.

Jerry Garcia and David Grisman - So What

"So What" (Miles Davis) – 6:55
"Bag's Groove" (Milt Jackson) – 8:43
"Milestones" (Davis) – 7:55
"16/16" (David Grisman) – 6:18
"So What" (Davis) – 7:51
"Bag's Groove" (Jackson) – 8:22
"Milestones" (Davis) – 10:18
"So What" (Davis) – 7:40

Ogromna kultura gry, zero nadęcia i luz, za który tak bardzo szanuję gitarę Jerry'ego. Bałem się, że panowie ulegną pokusie popisów, ale ich koncepcja zmierzenia się z tym repertuarem bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Polecam fanom rocka, jazzu i każdej innej dobre muzyki. Wink
Bednaar
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 24.02.2019, 01:22    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ciekawe - zapoluję i skosztuję, jak upoluję Wink
I&I
album CD

PostWysłany: 24.02.2019, 12:53    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Maciek napisał:
greg66 napisał:
Cytat:

Chet Atkins And Jerry Reed - Me and Jerry (1970)

Maćku polecam w tym klimacie płytę "Shady Grove" Jerry'ego Garcii i Davida Grismana.

Posłuchałem - fajna sprawa. Faktycznie bardzo w klimacie duetu Reed & Atkins i chyba nawet zagrane z jeszcze większym zaangażowaniem. Z rozpędu poleciał też ich inny album, który wciągnął mnie jeszcze bardziej.

Jerry Garcia and David Grisman - So What

Dziękuję za napomknięte słowo gregowi i Maćkowi. Właśnie słucham So What i jestem pod dużym wrażeniem. Muza dla starych pierników, ale rzeczywiście podana z dużą klasą.
Najbardziej podoba mi się Milestones z tej płyty. Ale to mój ulubiony numer Milesa od lat Very Happy

PS Lecę dalej z Garsyją i teraz kolejna niespodzianka (pozytywna!).
David Grisman & Jerry Garcia -Shady Grove. Ameryka pełną gębą.
Powrót do góry
greg66
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 24.02.2019, 13:18    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak takie wpisy radują moje serce Very Happy

"Shady Grove" opisywałem u siebie na blogu, że przytoczę fragment:

Jerry Garcia, za sprawą swojej ciotki /wielkiej znawczyni muzyki bluegrassowej i country/ od wczesnych lat dziecięcych karmiony był tradycyjnymi pieśniami, nic też dziwnego, że w wolnych chwilach oddawał się takiemu graniu. Ponieważ Garcia był maniakiem grania spuścizna muzyczna po nim pozostała ogromna. Już w 1975 roku wraz z Davidem Grismanem, Peterem Rowanem, Vassarem Clementem i Johnem Kahnem nagrał fantastyczną bluegrassową płytę „Old and in the Way”, która była najlepiej sprzedającym się albumem 1975 roku. Swoją współpracę z Grismanem kontynuował w następnych latach co doprowadziło w 1996 roku do wydania wspólnej płyty „Shady Grove”.

Oprócz "So What" polecam pytę "Garcia/Grisman" z 1991 z fajną 18-minutową impresją "Arabia" oraz kolejną porcję tradycyjnej amerykańskiej muzyki na płycie "Not For Kids Only".

Aby pokazać wszechstronność tego muzyka zachęcam do wysłuchania zagranej w klimacie muzyki hinduskiej płyty "Blue Incantation" firmowanej przez Sanjay Mishra.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
I&I
album CD

PostWysłany: 24.02.2019, 13:26    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sprawdzim temat.
Powrót do góry
Deformator
kaseta "żelazówka"

PostWysłany: 09.09.2019, 18:02    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś miał już może styczność z tym materiałem? (Na pewno jedna osoba hehe)
https://www.empik.com/saint-of-circumstance-giant-s-stadium-east-rutherford-nj-6-17-91-grateful-dead,p1234312541,muzyka-p
Chęcią przesłuchał bym w całości przed zamówieniem. Interesujący wydaje się zestaw 6xDark Star

https://www.discogs.com/user/mk.karolak/collection?page=1&limit=250&header=1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Wykonawcy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Strona 7 z 7

Skocz do: